Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κριμα που το βγαλανε μεγαλο λαθος της wuawei.ηταν πολυ βολικο.σκεφτομαι να περασω την 151 αλλα λεω να περιμενω να μου ερθει ota

 

Από την στιγμή που υπάρχει το finger print δεν υπάρχει λόγος να υπάρχει και double tap το οποίο καταναλώνει και μπαταρία....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από την στιγμή που υπάρχει το finger print δεν υπάρχει λόγος να υπάρχει και double tap το οποίο καταναλώνει και μπαταρία....

ναι οκ αλλα θα μπορουσαν να υπαρχουν και τα δυο και να επελεγες εσυ τον τροπο που θα ενεργοποιουσες την οθονη

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εγω πέρασα σήμερα την 151. Εστησα από την αρχή να είμαι οκ.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγω πέρασα σήμερα την 151. Εστησα από την αρχή να είμαι οκ.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ θα περιμένω να έρθει ota, αλλά δεν κάθομαι να ξαναστήνω, δεν έχω το κουράγιο.

Και στην προηγούμενη αναβάθμιση έτσι έκανα και το κινητό πετάει.

Να ήταν κανένα αργό και με κολλήματα οκ, αλλά εδώ δεν έχουμε τέτοια θέματα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω να έρθει ota, αλλά δεν κάθομαι να ξαναστήνω, δεν έχω το κουράγιο.

Και στην προηγούμενη αναβάθμιση έτσι έκανα και το κινητό πετάει.

Να ήταν κανένα αργό και με κολλήματα οκ, αλλά εδώ δεν έχουμε τέτοια θέματα.

Εγω το πήρα branded cosmote και είχε έκδοση από τον απριλιο. Δεν ερχόταν οτα γιαυτό και προχωρησα μονος μου. Είναι πανευκολο πάντως.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Έλυσα το πρόβλημα με το GPS, σε ευχαριστώ! :)

 

Btw, σήμερα μου εμφάνισε το εξής: Είχα σήμα full 4G αλλά δεν έπαιρνα viber/email και δεν φόρτωνε ούτε το chrome. Ήταν δηλαδή offline.

Ανοιγόκλεισα τα data, μήπως και ξεκολλήσει αλλά τίποτα. Επίσης παρατήρησα στη διαχείριση της μπαταρίας πως ο χρόνος αυτός δεν φαινόταν σαν standby time.

Το έκανα επανεκκίνηση και επανήλθε.

Ελπίζω πως ήταν απλά ένα κόλλημα της στιγμής.... Έχει εμφανίσει σε κανεναν κάτι παρόμοιο;

 

Μου το κάνει συχνά και επανέχρχεται με reset και εμένα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω να έρθει ota, αλλά δεν κάθομαι να ξαναστήνω, δεν έχω το κουράγιο.

Και στην προηγούμενη αναβάθμιση έτσι έκανα και το κινητό πετάει.

Να ήταν κανένα αργό και με κολλήματα οκ, αλλά εδώ δεν έχουμε τέτοια θέματα.

 

Γιατί για να περάσεις την 151 (όχι ota) πρέπει να το στήσεις από την αρχή? Δεν το ήξερα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί για να περάσεις την 151 (όχι ota) πρέπει να το στήσεις από την αρχή? Δεν το ήξερα.

Για να πατήσει καλά. Το ιδανικό είναι για να μην έχεις προβλήματα . Δεν σημαίνει ότι θα έχεις βέβαια.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Άν δεις λίγες σελίδες Ποιο πίσω υπάρχει και η 151 που έχω βάλει και εγώ και είμαι κομπλέ!

 

με προβληματίζει το VNS-AL00 που αναφέρει σε μένα. Είναι οκ να βάλω το VNS-AL31 ?

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως να βάλω στον chrome το κουμπί της αρχικής σελίδας πάνω στην γραμμή αναζήτησης;;δεν έχει καμία ρύθμιση ,έχω μερικές μέρες που ψάχνω αλλά δεν βγάζω άκρη!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έβαλα ένα γυαλί και γω από κινεζομάγαζο (το φθηνό δλδ), και στην τοποθέτηση δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα στο λογότυπο του κινητού. Καμιά φουσκάλα ή οτιδήποτε άλλο. Δύο τινά υπάρχουν. Ή το δικό μου που το πήρα αρχές Σεπτέμβρη το logo δεν είναι χαραγμένο (οπότε θα πρέπει να το επιβεβαιώση κι΄άλλος ) ή οι προηγούμενοι συμφουρίτες δεν το τοποθετούσαν σωστά. Υπάρχει και η άλλη περίπτωση τα ακριβά να μην ταιριάζουν:p.

Πέρα από την πλάκα μια χαρά κολάει το tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έβαλα ένα γυαλί και γω από κινεζομάγαζο (το φθηνό δλδ), και στην τοποθέτηση δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα στο λογότυπο του κινητού. Καμιά φουσκάλα ή οτιδήποτε άλλο. Δύο τινά υπάρχουν. Ή το δικό μου που το πήρα αρχές Σεπτέμβρη το logo δεν είναι χαραγμένο (οπότε θα πρέπει να το επιβεβαιώση κι΄άλλος ) ή οι προηγούμενοι συμφουρίτες δεν το τοποθετούσαν σωστά. Υπάρχει και η άλλη περίπτωση τα ακριβά να μην ταιριάζουν:p.

Πέρα από την πλάκα μια χαρά κολάει το tempered glass.

Ποιο πηρες ρε αδερφε να δοκιμασουμε και εμεις την τυχη μας;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το stock email app του κινητού πολύ μου αρέσει. Αλλά ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η επιλογή για push αντί για polling κάθε 5 ή 10 ή 15 λεπτά ή ότι επιλέξεις? Αναφέρομαι σε λογαριασμούς Gmail και Outlook.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαπίστωσα ότι στη συσκευή μου συμβαίνει κάτι περίεργο! Όταν ξεκινάω τη λήψη ενός βίντεο , αυτό διακόπτεται μετά από λίγα δευτερόλεπτα μόνο του! Τι μπορεί να συμβαίνει και πως μπορώ να το αντιμετωπίσω; Παρακαλώ βοηθήστε!
Link to comment
Share on other sites

και εγω που αγορασα το τηλέφωνο πριν ενα μηνα μια χαρα κολλησε το tempered glass κανενα προβλημα και ενα φθηνο ηταν. ξερει κανεις αν το τηλέφωνο ειναι συμβατο με otg? Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!!!
Link to comment
Share on other sites

και εγω που αγορασα το τηλ πριν ενα μηνα μια χαρα κολλησε το tempered glass κανενα προβλημα κ ενα φθηνο ηταν. ξερει κανεις αν το τηλ ειναι συμβατο με otg?

 

Το είχα πει ότι μάλλον η εταιρεία άλλαξε το logo. Μάλλον τα Πρώτα είχαν ανάγλυφο Huawei. Ούτε εμένα έκανε φουσκαλα. Όσο για otg μόνο με root κλπ....

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πηρες ρε αδερφε να δοκιμασουμε και εμεις την τυχη μας;

 

Εάν δεν είναι ανάγλυφο το logo τότε όποιο και να πάρεις δεν θα έχεις πρόβλημα. Παρόλα αυτά εγώ αυτό πήρα http://www.ebay.co.uk/itm/131856590897?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=431204465706&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Εγω το αγορασα οταν πρωτο κυκλοφορησε. Το πρωτο tampered που περασα μου εκανε φουσκαλα. Το δευτερο οχι.

Να σημειωσω πως και τα δυο ηταν φθηνα κινεζικα. Μαρκες δεν θυμαμαι δυστυχως.

Αρα δεν νομιζω να αλλαξε κατι στο λογοτυπο αλλα μαλλον εμεις ειμαστε πιο υποψιασμενοι και δινουμε περισσοτερη προσοχη στο σημειο εκεινο κατα την τοποθετηση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ota η 150 την κατεβάζω τώρα. Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από Wind dual sim
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το stock email app του κινητού πολύ μου αρέσει. Αλλά ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η επιλογή για push αντί για polling κάθε 5 ή 10 ή 15 λεπτά ή ότι επιλέξεις? Αναφέρομαι σε λογαριασμούς Gmail και Outlook.

 

Το outlook κάντο set up με exchange settings και θα κάνει push sync.

To gmail δυστυχώς δεν έχω βρει τρόπο να το συγχρονίζω με push. Δεν φαίνεται να υποστηρίζει exchange ενώ όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα τρόπο με το IMAP.

Το έχω βάλει να συγχρονίζει κάθε 10 λεπτά, που δεν νομίζω πως είναι πρόβλημα, απλά δεν ξέρω μήπως καταναλώνει περισσότερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια , ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό για την γυναίκα μου. Βασικα όταν το είδα ημουν ετοιμος να το παρω και για μενα! :D

Διάβασα διαφορα στο ιντερνετ που με προβλημάτισαν για τα push notifications , κυριως για whatsapp , viber, hangouts κτλ οτι δεν έρχονται αν ειναι κλειστη η οθονη!

 

Ισχυουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια , ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό για την γυναίκα μου. Βασικα όταν το είδα ημουν ετοιμος να το παρω και για μενα! :D

Διάβασα διαφορα στο ιντερνετ που με προβλημάτισαν για τα push notifications , κυριως για whatsapp , viber, hangouts κτλ οτι δεν έρχονται αν ειναι κλειστη η οθονη!

 

Ισχυουν?

 

Κανένα θέμα.. απλά πρέπει στις ρυθμίσεις να βάλεις τις εφαρμογές που θέλεις σαν προστατευμενες και θα είσαι οκ... έχει και πολλές επιλογές για το πως θες να πάρεις την ειδοποίηση..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια , ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό για την γυναίκα μου. Βασικα όταν το είδα ημουν ετοιμος να το παρω και για μενα! :D

Διάβασα διαφορα στο ιντερνετ που με προβλημάτισαν για τα push notifications , κυριως για whatsapp , viber, hangouts κτλ οτι δεν έρχονται αν ειναι κλειστη η οθονη!

 

Ισχυουν?

 

Κανένα πρόβλημα, άψογο σε όλα. Το μόνο που έχει με τα notifications είναι πως δεν λειτουργεί το LED φωτάκι με το Viber (αλλά τα notifications του ερχονται κανονικά παντού και πάντα - είτε είναι κλειστή η οθόνη ή ανοιχτή).

Επίσης το stock email δεν έχει push για IMAP/POP άρα πρέπει είτε να το βάλεις να κάνει sync κάθε 5/10 λεπτά ή να κατεβάσεις άλλο app που υποστηρίζει Push sync (π.χ. Κ9). Μικρό το κακό.

Μην το φοβάσαι το κινητό καθόλου - ήρθα από Galaxy S4 και είμαι υπερευχαριστημένος.

Edited by Georgio81
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα, άψογο σε όλα. Το μόνο που έχει με τα notifications είναι πως δεν λειτουργεί το LED φωτάκι με το Viber (αλλά τα notifications του ερχονται κανονικά παντού).

Επίσης το stock email δεν έχει push για IMAP/POP άρα πρέπει είτε να έχει sync κάθε 5/10 λεπτά ή να κατεβάσεις άλλο app που υποστηρίζει sync (π.χ. Κ9). Μικρό το κακό.

Μην το φοβάσαι το κινητό καθόλου - ήρθα από Galaxy S4 και είμαι υπερευχαριστημένος.

 

ΟΚ σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ota η 150 την κατεβάζω τώρα. Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από Wind dual sim

 

Και εμένα ! Τώρα την κατεβάζω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...