Jump to content

Sony Xperia M4 Aqua


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελος πάντων, το έχουμε συζητήσει πολλάκις το θέμα και έχει καταντήσει και γι αυτό και μόνο αηδία.

Λύση είναι το ρούτ.

 

ΥΓ για ποιο λενοβο λες;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το Α7000.

 

Μάλιστα..λογικά θα ακολουθήσουν και τα υπόλοιπα της λενόβο! Ελπίζω και τα σόνυ να το κάνουν αυτό! Για να ευχαριστήσουν κυρίως τους χρήστες που δεν τα πάνε καλά με τα ρουταρίσματα και τις διαμερίσεις και στο κάτω κάτω θα άνεβει στα μάτια πολλών ακόμα..Αυτό θα είναι το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της ΜΜ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το εξής πρόβλημα στο M4 αλλά το ίδιο είχα και σε ενα παλιότερο Sony neoV. Όταν χτυπάει το τηλέφωνο σου δίνει την επιλογή να μην απαντήσεις και να στείλεις μήνυμα από μια προτεινόμενη λίστα. Πολλές φορές όμως όπως πάω να το βγάλω από την τσέπη στέλνει μόνο του μηνύματα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω αυτή την λειτουργία;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για άλλες συσκευές της sony, υπάρχει λύση, σβήνωντας τα μηνύματα αυτά από το μενού.

Στο δικό μας πρέπει να βάλεις εφαρμογή, όπως αυτήν : Tiny Call Confirm https://play.google.com/store/apps/details?id=com.perracolabs.tcc&hl=en

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια μακρια απο αυτη την συσκευη.:(

καταπινει μπαταρια,εσωτερικη μνημη μερικες 10αδες mb που με την 6 θα γινει kb :lol:

ψαχνω αντικαταστατη του κλεμενου t2 ultra το οποιο πεταγε με 1ram και μπαταρια αααανετα 2 μερες με βαρια χρηση.,,,,,,,,

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Δίχως να έχω διαβάσει το θέμα, θελω να ρωτήσω αν το digitizer της συσκευής αλλάζει εύκολα. Με μια γρήγορη αναζήτηση στο νετ δεν βρήκα κάποιον οδηγό.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.Θέλω να το αγοράσω το τηλέφωνο αλλά έχω 2 σκέψεις.

Είχα το sony sp και είχε πρόβλημα στο κουμπί on/off.αυτό έχει βγάλει σε κανέναν πρόβλημα που βλέπω ότι είναι το ίδιο όπως σε όλα της sony?και δεύτερον θέλω οποσδήποτε gps.θα μπορώ να το μεταφέρω στην κάρτα sd?και ότι κατεβάζω θα μπορώ να το μεταφέρω εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο πρόβλημα χωριτικότητας ... Αγόρασα κάρτα sd και πάλι δεν τα μεταφέρει εκεί. Τι μπορώ να κάνω για να στείλω και ήδη υπάρχουσες εφαρμογές στην κάρτα?
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο πρόβλημα χωριτικότητας ... Αγόρασα κάρτα sd και πάλι δεν τα μεταφέρει εκεί. Τι μπορώ να κάνω για να στείλω και ήδη υπάρχουσες εφαρμογές στην κάρτα?

 

Οι εφαρμογές δεν μεταφέρονται όλες και από αυτές πάλι ένα (μικρό για μένα) κομμάτι τους.

Όσες μπορούν να πάνε στείλε τις εκεί αλλά και σε κάθε update τους να ξέρεις ότι μεταφέρονται

πάλι στη μνήμη του τηλ/νου οπότε πάλι θα πρέπει να τις γυρίζεις πίσω.

Και φυσικά, εγώ εκεί έχω καταντήσει, να αδειάζεις συχνά την cache (το αναφέρει ως Δεδομένα Προσωρ. Μνήμης).

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές δεν μεταφέρονται όλες και από αυτές πάλι ένα (μικρό για μένα) κομμάτι τους.

Όσες μπορούν να πάνε στείλε τις εκεί αλλά και σε κάθε update τους να ξέρεις ότι μεταφέρονται

πάλι στη μνήμη του τηλ/νου οπότε πάλι θα πρέπει να τις γυρίζεις πίσω.

Και φυσικά, εγώ εκεί έχω καταντήσει, να αδειάζεις συχνά την cache (το αναφέρει ως Δεδομένα Προσωρ. Μνήμης).

 

Ναι το αντιλήθηκα χθες αυτό με το άδειασμα προσωρινής μνήμης.. Έλεγα μήπως υπάρχει κάποιο κόλπο..

Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο η omnitech, όσο και η arvato έχουν αφήσει καλές εντυπώσεις τελευταία. Από πρόσφατη προσωπική εμπειρία στην πρώτη έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

Τελικά το πήγα στην Arvato. Αλλαγή οθόνης στα πλαίσια της εγγύησης και σε 2 ημέρες το είχα πάλι στα χέρια μου σε άψογη κατάσταση!

 

Υ. Γ. Η οθόνη είχε γεμίσει λευκές κάθετες γραμμές από πτώση σε ξύλινο πάτωμα και ενώ το είχα με θήκη gel και τζαμάκι στην οθόνη..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, έχει ένα φίλος το AQUA από τον Μάρτιο (αγορασμένο από plaisio) και από χθες ξεκίνησε να του κάνει τα εξής περίεργα:

από το stand by απενεργοποιείται μόνο του, για να ξανανοίξει πρέπει να περάσουν κάποια λεπτά και με το που ξαναενεργοποιηθεί μετά από λίγα δευτερόλεπτα παγώνει η οθόνη (δεν υπακούει σε καμία εντολή) και βέβαια ξανα κλείνει.

Έχει συμβεί σε κάποιον, καμιά ιδέα?

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, έχει ένα φίλος το AQUA από τον Μάρτιο (αγορασμένο από plaisio) και από χθες ξεκίνησε να του κάνει τα εξής περίεργα:

από το stand by απενεργοποιείται μόνο του, για να ξανανοίξει πρέπει να περάσουν κάποια λεπτά και με το που ξαναενεργοποιηθεί μετά από λίγα δευτερόλεπτα παγώνει η οθόνη (δεν υπακούει σε καμία εντολή) και βέβαια ξανα κλείνει.

Έχει συμβεί σε κάποιον, καμιά ιδέα?

Μία επιδιόρθωση με PC Companion θα τα φτιάξει τα πράγματα πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μία επιδιόρθωση με PC Companion θα τα φτιάξει τα πράγματα πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου, αλλά πρόλαβα και το πήγα στην ARVATO.

Εξήγησα το πρόβλημα, σε μια όχι και τόσο ευγενική κυρία στην παραλαβή και λόγω του ότι η sony έχει άμεση ενημέρωση (μέσα σε μια ώρα μας ενημερώνουν οι τεχνικοί με το πρόβλημα και, ίσως ανάλογα με το πρόβλημα το επισκευάζουν άμεσα.

Στη δική μου περίπτωση, το επισκεύασαν μέσα σε μιάμιση ώρα. Με ενημέρωσε μια άλλη πολύ ευγενική και εξυπηρετικότατη κοπέλα πως του άλλαξαν πλακέτα και μπαταρία. Το άνοιξα και δείχνει να δουλεύει μια χαρά.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Tέλος καλό όλα καλά και γρήγορα! :)

 

Ευτυχώς και, ελπίζω πλέον να είναι σκυλί :p

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και εγώ το ελπίζω γιατί η συγκεκριμένη συσκευή έχει βγάλει διάφορα θεματάκια κατά καιρούς! :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα παιδια.Φιλος εχει το συγκεκριμενο κινητο και εχει το γνωστο προβλημα με τον χορο αποθηκευσης.Θελω να ρωτησω αν και πως μπορω να κανω root και τι android να περασω 5 ή 6??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Μου έφερε φίλος ένα Μ4 "τραυματισμένο" από πτώση...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/20e3a9f65a1a385aab228c950da965cc.jpg

 

Η οθόνη δουλεύει κανονικά, προφανώς ειναι εξωτερικό το ράγισμα...

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος κόστος και ακόμα καλύτερα κάποιο "μαγαζάκι" στην Αθήνα για επισκευή;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουνε μερικά στην Ομόνοια.

Δες και το Buzz στους Αμπελοκήπους.

 

Note 4 & Tapatlk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεις και κόστος; (ρωτώ για το αν αξίζει...)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεις και κόστος; (ρωτώ για το αν αξίζει...)

Πάρε ένα τηλ, δεν δουλεύω εκεί. ;)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα τηλ, δεν δουλεύω εκεί. ;)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

Ναι πήρα.... Μου έφυγε το κεφαλι... 100 γιούρια περίπου !!!!! :mad:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M4 Aqua

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...