Jump to content

Vodafone Welcome Tones!


gmmour
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις ένα welcome tone κάθε μήνα σου αφαιρούν 0.5 λεπτά;

Ναι.Τα 0.50€ είναι το πάγιο της υπηρεσίας.Εγώ την έχω διακόψει εδώ και καιρό αλλά συνεχίζουν να με χρεώνουν κανονικά.:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 302
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι.Τα 0.50€ είναι το πάγιο της υπηρεσίας.Εγώ την έχω διακόψει εδώ και καιρό αλλά συνεχίζουν να με χρεώνουν κανονικά.:confused:

 

Αν συνεχιζουν να σε χρεωνουν, τοτε δεν την εχεις διακοψει. Απλα εχεις αφαιρεσει τους ηχους που ακουγονται.

Μπες στο live στο my vodafone και ακυρωσε την απο τις ενεργες συνδρομες.

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχιζουν να σε χρεωνουν, τοτε δεν την εχεις διακοψει. Απλα εχεις αφαιρεσει τους ηχους που ακουγονται.

Μπες στο live στο my vodafone και ακυρωσε την απο τις ενεργες συνδρομες.

 

υπαρχει τροπος να το ακυρωσεις χωρις να μπεις στο vlive?? apo to vodafone.gr δεν γινετε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να το ακυρωσεις χωρις να μπεις στο vlive?? apo to vodafone.gr δεν γινετε?

 

Δυστυχώς όχι. Και αυτό είναι μεγάλη έλλειψη. Η wind έχει ολόκληρο site για welcome tones που μπορείς να τα ακουσεις, να επιλέξεις και να τα διαχειριστείς

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

μπορω να διαγραψω εντελως τον ηχο να μην ακουγεται τιποτα?

δεν θελω να εχω τραγουδακι οταν με καλουν το βαρεθηκα και δεν εχω ιδεα πως να το βγαλω.

δεν μπορω να μπω στο vodafone live με το κινητο αλλος τροπος δεν υπαρχει?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

μπορω να διαγραψω εντελως τον ηχο να μην ακουγεται τιποτα?

δεν θελω να εχω τραγουδακι οταν με καλουν το βαρεθηκα και δεν εχω ιδεα πως να το βγαλω.

δεν μπορω να μπω στο vodafone live με το κινητο αλλος τροπος δεν υπαρχει?

Κάλεσε στο 1444 και άκουσε τις ηχογραφημένες οδηγίες.:)

Link to comment
Share on other sites

απορω ρε παιδια ποιοι κανουν χρηση αυτης της υπηρεσιας,εγω ειχα 6€ και σε λιγα μολις δευτερολεπτα μου τα εφαγε ολα,ουτε τα 5 πρωτα τραγουδια δε μπορεσα να ακουσω,ειπαμε ρε voda αλλα οχι κι ετσι διανυουμε περιοδο οικονομικης κρισης,δε μας λυπασαι?

 

και δε μπορω να καταλαβω γιατι το χουν με παγιο.......???? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

απορω ρε παιδια ποιοι κανουν χρηση αυτης της υπηρεσιας,εγω ειχα 6€ και σε λιγα μολις δευτερολεπτα μου τα εφαγε ολα,ουτε τα 5 πρωτα τραγουδια δε μπορεσα να ακουσω,ειπαμε ρε voda αλλα οχι κι ετσι διανυουμε περιοδο οικονομικης κρισης,δε μας λυπασαι?

 

και δε μπορω να καταλαβω γιατι το χουν με παγιο.......???? :wacko:

κι ομως το χρησιμοποιουν πολλοι. το καλυτερο ειναι να το ενεργοποιεις μεσω vf live.

Link to comment
Share on other sites

κι ομως το χρησιμοποιουν πολλοι. το καλυτερο ειναι να το ενεργοποιεις μεσω vf live.

 

μεσω vodafone live εχει λιστες απο τραγουδια για να μπορεις να επιλεξεις αυτο που θελεις?

Link to comment
Share on other sites

μεσω vodafone live εχει λιστες απο τραγουδια για να μπορεις να επιλεξεις αυτο που θελεις?

 

Εχει νομιζω ολα τα τραγουδια (στο 1444 δεν υπαρχουν ολα) και τα ακους και δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

απορω ρε παιδια ποιοι κανουν χρηση αυτης της υπηρεσιας,εγω ειχα 6€ και σε λιγα μολις δευτερολεπτα μου τα εφαγε ολα,ουτε τα 5 πρωτα τραγουδια δε μπορεσα να ακουσω,ειπαμε ρε voda αλλα οχι κι ετσι διανυουμε περιοδο οικονομικης κρισης,δε μας λυπασαι?

 

και δε μπορω να καταλαβω γιατι το χουν με παγιο.......???? :wacko:

 

Οι αριθμοί που περιλαμβάνουν υπηρεσίες είναι υποχρεωτικά υψηλής χρέωσης σε κάθε εταιρία. Από όσο ξέρω στη Vodafone είναι 1,19€/λεπτό. Στην Cosmote δεν ξέρω πόσο είναι γιατί δεν μπορούσα με τίποτα να το βρω στο site! Μα είναι δυνατόν να μη γράφουν τη χρέωση στην περιγραφή της υπηρεσίας; :confused:

 

Όπως και να'χει, μέσω του Vodafone Live είναι σαφώς οικονομικότερη η ενεργοποίηση. Και αν έχεις και πακέτο που σου δίνει δωρεάν πρόσβαση, στην ουσία χρεώνεσαι μόνο τα 1.78 για το κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Είναι δυνατόν?!!! Να έχεις πάγιο για μία υπηρεσία να το πληρώνεις γιατί το θέλεις, το γουστάρεις! και να σου αυξάνουν αυτό το πάγιο χωρίς ΚΑΝ να μπουν στον κόπο να σε ενημερώσουν?

 

Δεν είναι θέμα το κόστος, είναι θέμα όμως εμπιστοσύνης στους πελάτες!!!!!!

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2280

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά πού ανακοινώθηκε η αλλαγή αυτή και δεν το μάθαμε; Πουθενά να υποθέσω; Ένα μήνα πριν δεν πρέπει κανονικά να ανακοινωθεί; Δε μας τα λέει καλά η Vf... Και δεν είναι το κόστος, αλλά η κοροΐδία
Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν μας τα λεει καλα το κοκκινο δικτυο... Δεν ειναι εξωφρενικο το ποσο, αλλα γιατι να πληρωνουμε εμεις οι συνδρομητες της vodafone 12 ευρω και κατι το χρονο, ενω στην cosmote δεν πληρώνουν τίποτα?

 

Και προς τι η αυξηση κατα 0,50 ? :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εγώ πάλι απενεργοποίησα την υπηρεσία και από τα 2 νούμερά μου. Και λόγω της κοροδίας, διότι πέρασαν στα κρυφά την αύξηση χωρίς ανακοίνωση( δημόσια ή προς τους χρήστες που έχουν ενεργή την υπηρεσία) και διότι είναι τσάμπα λεφτά( ενώ η Κοσμοτέ την παρέχει τελείως δωρεάν) :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει προσπαθησει κανεις να απενεργοποιησει την υπηρεσια??Εγω σημερα σιχαθηκα τη vodafone!! Οταν ειναι να στα παρουν δε χρειαζονται ουτε στοιχεια ουτε τπτ!Πηρα στο 1444 κ δεν εβρισκα ακρη ενω τα ευρω επεφταν βροχη, ψαχνω στο site τους,καμια ακρη! Τελικα παιρνω στο 13830 κ μου λενε οτι δε γινεται γτ δε βλεπουν τα πληρη στοιχεια μου,λες κ ζηταω καμια μεταφορα υπολοιπου!!

Εν τελει μουπε ενα παιδι να παρω στο 1444 κ να πατησω (μολις ξεκινησει το μενου) :

1 3 1 4 0 4 1 (δε χρειαζεται νακουσεις τι λεει,μολις παρει την εντολη πατας το επομενο,1 λεπτο διαρκει περιπου),κ απενεργοποιειται πληρως!!!!1

Ολοκληρος σιδηροδρομος για να απενεργοποιησεις μια κωλουπηρεσια!!!Πραγματικα δε περιμενα ναναι τοσο γελοιοι!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται?Δεν εχω συσκευη live,στο G900 τοχω κ δε ξερω που να μπω. Με opera μπαινω.Για πειτε γιατι αποτι βλεπω ακομα χτυπαει μαυτο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται?Δεν εχω συσκευη live,στο G900 τοχω κ δε ξερω που να μπω. Με opera μπαινω.Για πειτε γιατι αποτι βλεπω ακομα χτυπαει μαυτο..

 

δεν ειναι υποχρεωτικο η συσκευη σου να ειναι vodafone live. αυτες που δεν το υποστηριζουνε μπαινεις κανονικα αλλα δεν βλεπεις τα εικονιδια του v.live γενικα ειναι ιδιες οι υπηρεσιες αλλα λιγο λιγοτερες αυτες στις συσκευες που δεν ειναι v.live. τεσπα ζητα απο το 13830 την αποστολη ρυθμισεων στο κινητο σου εαν δεν τις εχεις και μετα μπες .Μολις μπεις μπες στο fun πανω δεξια και μετα στους ηχους και μετα στα welcome tone. κατα την γνωμη μου δεν επρεπε να το σκεφτοσουνα να επαιρνες τηλεφωνο να απενεργοποιουσες αλλα να εμπαινες στο vodafone live και μετα στο my vodafone και θα επελεγες την ακυρωση της συδρομης στην επιλογη welcome tones. που αυτη η επιλογη εμφανιζεται σε ολα τα κινητα και σε χρεωνει 0,50ευρω ή και δωρεαν εαν ειχες ενεργοποιημενο το προγραμμα με τα 30mb .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι υποχρεωτικο η συσκευη σου να ειναι vodafone live. αυτες που δεν το υποστηριζουνε μπαινεις κανονικα αλλα δεν βλεπεις τα εικονιδια του v.live γενικα ειναι ιδιες οι υπηρεσιες αλλα λιγο λιγοτερες αυτες στις συσκευες που δεν ειναι v.live. τεσπα ζητα απο το 13830 την αποστολη ρυθμισεων στο κινητο σου εαν δεν τις εχεις και μετα μπες .Μολις μπεις μπες στο fun πανω δεξια και μετα στους ηχους και μετα στα welcome tone. κατα την γνωμη μου δεν επρεπε να το σκεφτοσουνα να επαιρνες τηλεφωνο να απενεργοποιουσες αλλα να εμπαινες στο vodafone live και μετα στο my vodafone και θα επελεγες την ακυρωση της συδρομης στην επιλογη welcome tones. που αυτη η επιλογη εμφανιζεται σε ολα τα κινητα και σε χρεωνει 0,50ευρω ή και δωρεαν εαν ειχες ενεργοποιημενο το προγραμμα με τα 30mb .

 

Εχω wifi μες το σπιτι κ θεωρησα οτι μπορω να μπω σε καποια διευθυνση που θα μου πειτε να το βρω.Οταν πηρα στο 13830 μου ειπαν οτι αν παρω στο 1444 κ πατησω τα πληκτρα που εχω γραψει παραπανω,θα απενεργοποιηθει!αυτοι μου τα ειπαν,γιατι να μη γινει?

Υπαρχει καποια διευθυνση που μπορω να μπω λοιπον με wifi ή πρεπει να χρεωθω παλι?επισης απο το site της vodafone δε γινεται??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μέσω Wi-Fi δε γίνεται!

 

Το vodafone live! είναι προσβάσιμο μόνο μέσω του προφίλ ρυθμίσεων Vf live! Εάν έχεις αυτό το προφίλ ρυθμίσεων στη συσκευή σου, μπες στο live.vodafone.com και από την ενότητα Μουσική που έχει επίλεξε το Welcome Tones και από κει το Διαχείριση των Welcome Tones μου.

 

Εάν δεν έχεις το Vf live προφίλ μπορείς από εδώ να στείλεις στον αριθμό σου το προφίλ Vf GPRS και όταν το λάβεις, θα το ορίσεις ως προεπιλεγμένο και θα μπεις στο Vf live πληκτρολογώντας την πιο πάνω διεύθυνση που σου έδωσα.

 

Για απενεργοποίηση και γενικά για διαχείριση των Welcome Tones μέσω του website της Vodafone πρέπει να είσαι εγγεγραμμένος στην υπηρεσία MyAccount. Αν είσαι ήδη, απλά κάνε Σύνδεση και στη συνέχεια μπες στο Vodafone 360, Μουσική, Welcome Tones

 

Για την πρόσβαση στο Vodafone live από τη συσκευή σου θα χρεωθείς νομίζω 0,5 ευρώ μόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Eχω εγγραφει στη υπηρεσια απο το σιτε της βοντα.εχω αγορασει welcome tone και δεν εχει μπει...

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...