Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά πήγα στο κατάστημα που το αγόρασα και μου έδωσαν τον σωστό φορτιστή...

 

 

Πάντως, καχύποπτος δεν θέλω να είμαι αλλά... λίγο το ότι ο υπάλληλος ήταν αμήχανος, λίγο το ότι δεν έδειξε έκπληξη το πρόσωπό του, λίγο το ότι πήγε στην αποθήκη και μου έφερε ένα στο χέρι συσκευασμένο λέγοντάς μου ότι τον έβγαλε από άλλο κουτί... κάτι δεν μου κολλάει....

 

Προσοχή λοιπόν, σε όσουν το αγοράσουν, να έχει μέσα το μοντέλο φορτιστή TC P5000-EU που είναι ο αυθεντικός quick charger 3.0 της HTC και όχι το μοντέλο TC P900-EU που είναι ο παλιός του M8.

 

κανονικα το κουτι ειναι τυλιγμενο με ζελατινη.το δικο σου ηταν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχει νόημα να πω το μαγαζί και να το βγεί κάτι αρνητικό. Έχω κάνει πολλές αγορές από εκεί και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Απλά αυτό που έχει σημασία είναι να προσέξουν οι νέοι αγοραστές να έχει μέσα το κουτί το σωστό φορτιστή! Είναι κρίμα τόσα λεφτά το κινητό και να μην αγοράζεις αυτό πού προβλέπεται να έχει μέσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κανονικα το κουτι ειναι τυλιγμενο με ζελατινη.το δικο σου ηταν?

 

Ναι ήταν κανονικά με ζελατίνα, όπως όταν είχα πάρει και το M8.

992
Link to comment
Share on other sites

Χθες έφαγε την πρώτη τούμπα ακριβώς όπως κάνουν στα drop tests και έπεσε με την οθόνη. Φορούσα silicon case, δεν έχει ούτε γρατζουνιά

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χθες έφαγε την πρώτη τούμπα ακριβώς όπως κάνουν στα drop tests και έπεσε με την οθόνη. Φορούσα silicon case, δεν έχει ούτε γρατζουνιά

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου έχει φάει δύο ακριβώς έτσι. Στη δεύτερη στηρίχτηκα και πάνω του γιατί σκόνταψα στη σκάλα και το κρατούσα στο χέρι. Αμάσητο.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυριο κλεινω 4 μηνες με το κινητο.

το χρησιμοποιω μαζι με ενα Μ8 σαν 2ο.

εκτος απο την μπαταρια και τον ηχο σε ανοιχτη ακροαση που το Μ8 ακομα ειναι καλυτερο,εχω να κανω με ενα κινητο που εχω λατρεψει.

 

πολυ ομορφο,ποιοτικο και κορυφαια αισθηση.

ακομα και αν βγαλουν τα νεα Νexus δεν νομιζω να αλλαξω,θα μεινω με το 10αρι.

 

Η καλυτερη συσκευη που ειχα μαζι με το Μ8.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα.

 

Σκεφτομαι να εδινα το 6s plus καινα πηγαινα για ενα διαστημα στο 10.Περσι ειχα κανει το ιδιο με το 9 αλλα δε με κρατησε πανω απο μηνα.Με ειχε χαλασει πολυ που ανεβαζε θερμοκρασια και η οθονη που μου εκανε πολυ σκοτεινη και η χαλια καμερα ειδικα με λιγο χαμηλο φωτισμο.

Μια-δυο ερωτησεις.

 

1)Τα προγραμματα ηχογραφησης κλησης(acr κλπ)παιζουν οκ?

 

2)Απο μπαταρια σε σχεση με το 6s plus μεγαλη διαφορα?Τη μερα τη βγαζει ανετα?

 

3)Απο αποψη lag ειναι αψογο το χαλασε η htc?

 

4)Το αποτυπωμα δουλευει σωστα και γρηγορα?

 

Γενικα πιστευετε θα απογοητευτω σε κατι?

 

Ευχαριστω

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο την μπαταρια δεν νομιζω να εχεις κανενα αλλο προβλημα.

 

αν φτανεις με το 6s plus με 30% το βραδυ τοτε με το 10αρι θα εισαι με 10%

κατα τα αλλα πιο ομορφο πιο ποιοτικο πιο μικρο βεβαια.

Δες αν σε βολευουν οι 5ιντσες.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αυριο κλεινω 4 μηνες με το κινητο.

το χρησιμοποιω μαζι με ενα Μ8 σαν 2ο.

εκτος απο την μπαταρια και τον ηχο σε ανοιχτη ακροαση που το Μ8 ακομα ειναι καλυτερο,εχω να κανω με ενα κινητο που εχω λατρεψει.

 

πολυ ομορφο,ποιοτικο και κορυφαια αισθηση.

ακομα και αν βγαλουν τα νεα Νexus δεν νομιζω να αλλαξω,θα μεινω με το 10αρι.

 

Η καλυτερη συσκευη που ειχα μαζι με το Μ8.

 

Καλά τα λες.. εγώ τους έκλεισα τους 4 μήνες πριν μερικές ημέρες, αλλά πήρα την απόφαση να το σπρώξω για χάρη του moto z..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

επισεις θα ενθουσιαστης με την ταχυφορτιση , εβαζα το plus να φορτισει με ηλιο και μεχρι να γεμισει μπορει να εβρεχε! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Με το 6s plus το βραδυ εχω καπου 50% .

 

Το 9 ηταν λιγο σκοτεινο ως οθονη και με χαλουσε.Αυτο εχει πιο φωτεινη;

 

Ποια θεωρειτε τα αρνητικα του;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος που να εχει συγκρινει αυτονομια σε σχεση με iphone 6s plus?

Γενικα με μπερδευει πολυ το θεμα της μπαταριας διαβαζοντας το νημα .

Δεν μου κανουν αυτα τα "4 ωρες οθονη" κτλ. Θα ηθελα να ακουσω απο καποιον που ειχε και τα 2 να κανει μια συγκριση.

Για μενα μονο ετσι μπορεις να δεις διαφορα.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Με το 6s plus το βραδυ εχω καπου 50% .

 

Το 9 ηταν λιγο σκοτεινο ως οθονη και με χαλουσε.Αυτο εχει πιο φωτεινη;

 

Ποια θεωρειτε τα αρνητικα του;

 

Αν με το 6S Plus μεχρι το βραδυ ειχες 50% τοτε με το 10αρι θα εισαι καπου στο 20!

Αρνητικα: μετρια αυτονομια, φτωχος και χωρις πολλα animations sense και μεγαλα bezels.

Θετικα: αψογη καμερα, καταπληκτικη κατασκευη

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν με το 6S Plus μεχρι το βραδυ ειχες 50% τοτε με το 10αρι θα εισαι καπου στο 20!

Αρνητικα: μετρια αυτονομια, φτωχος και χωρις πολλα animations sense και μεγαλα bezels.

Θετικα: αψογη καμερα, καταπληκτικη κατασκευη

 

Απαντησες και σε μενα φιλε μου , σ ευχαριστω.

Πως γινεται ρε παιδια το πρωτο με μικροτερη μπαταρια να εχει μεγαλυτερη αυτονομια??

Για μενα που ειναι εργαλειο δουλειας η μπαταρια ειναι βασικος παραγοντας.

Απο την αλλη δεν μπορω να παραβλεψω τετοια ομορφια...

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Απαντησες και σε μενα φιλε μου , σ ευχαριστω.

 

Πως γινεται ρε παιδια το πρωτο με μικροτερη μπαταρια να εχει μεγαλυτερη αυτονομια??

 

Για μενα που ειναι εργαλειο δουλειας η μπαταρια ειναι βασικος παραγοντας.

 

Απο την αλλη δεν μπορω να παραβλεψω τετοια ομορφια...

 

Άλλο λειτουργικό κυρίως

 

Και επίσης μόνο δύο πυρηνες,οι οποίοι ειναι όσοι χρειάζονται λόγω πάλι του λειτουργικού

 

Sent from mTalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος που να εχει συγκρινει αυτονομια σε σχεση με iphone 6s plus?

Γενικα με μπερδευει πολυ το θεμα της μπαταριας διαβαζοντας το νημα .

Δεν μου κανουν αυτα τα "4 ωρες οθονη" κτλ. Θα ηθελα να ακουσω απο καποιον που ειχε και τα 2 να κανει μια συγκριση.

Για μενα μονο ετσι μπορεις να δεις διαφορα.

ΤΟ 6 plus εχει φοβερή αυτονομία.κάτι τέτοιο μην το περιμένεις στο 10άρη.

Σαφώς και δεν δυσαρεστεί αλλά μην το συγκρίνεις με το 6s,σαφώς υποδεέστερο το htc.

S7 flat,op3,p9,htc 10 στο θέμα μπαταρίας κατά σειρά με δική μου χρήση,με μικρές διάφορές μεταξύ τους.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αν ο βασικος παραγοντας ειναι η αυτονομια τοτε το 10αρι δεν ειναι το κινητο που καποιος χρειαζεται.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα.

 

Σκεφτομαι να εδινα το 6s plus καινα πηγαινα για ενα διαστημα στο 10.Περσι ειχα κανει το ιδιο με το 9 αλλα δε με κρατησε πανω απο μηνα.Με ειχε χαλασει πολυ που ανεβαζε θερμοκρασια και η οθονη που μου εκανε πολυ σκοτεινη και η χαλια καμερα ειδικα με λιγο χαμηλο φωτισμο.

Μια-δυο ερωτησεις.

 

1)Τα προγραμματα ηχογραφησης κλησης(acr κλπ)παιζουν οκ?

 

2)Απο μπαταρια σε σχεση με το 6s plus μεγαλη διαφορα?Τη μερα τη βγαζει ανετα?

 

3)Απο αποψη lag ειναι αψογο το χαλασε η htc?

 

4)Το αποτυπωμα δουλευει σωστα και γρηγορα?

 

Γενικα πιστευετε θα απογοητευτω σε κατι?

 

Ευχαριστω

 

 

 

Ουτε στην οθόνη θα σε ικανοποιήσει ειδικά φωτεινότητα αν δίνεις σημασία η παρόν συσκευη σου ειναι 2 κλάσεις πάνω.

 

Μόνο άμα πέσεις σε sharp panel εκει καλύτερα τα πράγματα.

Δες εδω διαφορες στα 2 panel απο χρήστη που εχει και τα 2 (black device Tianma, red one Sharp)

https://photos.google.com/share/AF1QipOUiGotGA6sWVqYN5FeMeqdbY96aqd4MP5C9GMm_eLoboU_iAhJRoYINbMHYem1DQ?key=ek9YUHlsWl9VcTdaMS10MnNfY3h0aWgtcFlGWWNB

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αφού το είπαμε το κινητό είναι για τα σκουπίδια.

Μην κάνετε το λάθος και το πάρετε.Μακρια....

Ώρες ωρες σκέφτομαι μήπως έχω πάρει άλλη συσκευή με αυτά τα μηνύματα που διαβάζω εδώ μέσα.

Τοσο θάψιμο δεν εχω ξαναδει

Link to comment
Share on other sites

eddi στο μονο που θα απογοητευτεις οποια συσκευη και να παρεις θα ειναι οτι ο alextrela ειναι παντου! μονο αν παρεις το edge θα ησυχασεις απο τον εφιαλτη. ( για φετος ) :lol::p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα.

 

Σκεφτομαι να εδινα το 6s plus καινα πηγαινα για ενα διαστημα στο 10.Περσι ειχα κανει το ιδιο με το 9 αλλα δε με κρατησε πανω απο μηνα.Με ειχε χαλασει πολυ που ανεβαζε θερμοκρασια και η οθονη που μου εκανε πολυ σκοτεινη και η χαλια καμερα ειδικα με λιγο χαμηλο φωτισμο.

Μια-δυο ερωτησεις.

 

1)Τα προγραμματα ηχογραφησης κλησης(acr κλπ)παιζουν οκ?

 

2)Απο μπαταρια σε σχεση με το 6s plus μεγαλη διαφορα?Τη μερα τη βγαζει ανετα?

 

3)Απο αποψη lag ειναι αψογο το χαλασε η htc?

 

4)Το αποτυπωμα δουλευει σωστα και γρηγορα?

 

Γενικα πιστευετε θα απογοητευτω σε κατι?

 

Ευχαριστω

 

Φιλε μου καμια σχεση το 9 με το 10.Το 10 πραγματικά πολυ καλύτερο

1)παιζουν οκ

2)Τη μερα τη βγαζει ανετα.Οσα βασανιστήρια και να του κάνεις.Σαφως στο 6s plus θα δεις καλυτερη μπαταρια

3)Htc και lag δεν υπάρχει περίπτωση

4)Ναι ειναι πολυ γρήγορο και δεν ειχα ποτε θεμα.

Θα απογοητεύεις μονο με τους haters που κράζουν την συσκευή οποτε θα σου πρότεινα να παρεις S7 EDGE να ξεμπερδευεις απο το πρήξιμο :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

eddi στο μονο που θα απογοητευτεις οποια συσκευη και να παρεις θα ειναι οτι ο alextrela ειναι παντου! μονο αν παρεις το edge θα ησυχασεις απο τον εφιαλτη. ( για φετος ) :lol::p

Στο μυαλο μου εισαι; :lol:

Link to comment
Share on other sites

ορισμενοι εχετε πολυ πλακα τελικα.ακους εκει το s7 καλυτερη αυτονομια απο το 10.γελανε και τα τατσιμεντα ρε παιδια.μην γινεστε τοσο γραφικοι...για την οθονη τα ειπαμε...μακραν η καλυτερη lcd.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια.Θα περιμενω να δω τι θα ανακοινωθεί την Τεταρτη και θα πράξω αναλογως.

 

για μενα παρτο αν το θες.

3 αρνητικα βρισκω στο 10αρι τα οποια με αποτρεπουν. 1ον την τιμη, θα το ηθελα στα 500 ευρω τωρα το πολυ.

2ον η πλατη του, αυτο το πλακε κομματι που εχει στις ακρες σαν λειζερ κομμενο δε μαρεσει καθολου

3ον τα μπεζελ του. Ασχετως αν εχει καλο κρατημα, οταν φτανει σε διαστασεις το s7 edge, το οποιο ειναι αδιαβροχο και εχει τερας μπαταρια, και πιο ομορφο κτλ, τοτε λες οτι δεν αξιζει πολυ.. ή απλα πας σε s7 Που ειναι μικροτερο.

Στα συν η κορυφαια καμερα βεβαια.

Για μενου κτλ δεν μιλαω, εμενα δε μαρεσει της htc αλλα αυτα αλλαζουν.

Συνολικα λοιπον η συσκευη αξιζει αλλα ειναι τι ενοχλει και τι δεν ενοχλει τον καθε ενα περισσοτερο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το πλακε κομματι που εχει στις ακρες ειναι ολα τα λεφτα. Ειδικα με τα παιχνιδια που κανει στο φως

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...