Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα το OnHub σήμερα και μόλις το σέταρα, κάθε φορά που το συνέδεα, έκανε restart το 10άρι.. με το robin και το shield, κανένα θέμα..:X
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πλακε κομματι που εχει στις ακρες ειναι ολα τα λεφτα. Ειδικα με τα παιχνιδια που κανει στο φως

 

εμενα αυτο με χαλασε περισσοτερο απο ολα. Αλλα αυτα ειναι γουστα.

Γενικα το τηλεφωνο ειναι μια χαρα. Απλα πρεπει να ξεκολλησει λιγο απο αυτο το σχεδιο ή τελος παντων απο τα τοσα μπεζελ, και να δωσει λιγο παραπανω μπαταρια να βγαζεις ανετα τη μερα.

Οταν υπαρχουν μερες που με το s7 edge φτανω στο 30-40% το βραδυ, τοτε εκει θα ξεμενα ισως. Μονο αυτα πιστευω αρκουν για να δουμε το τελειο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το σχεδιο αν δεν την αντεγραφαν ολοι απο κινεζους μεχρι apple δεν θα κουραζε τοσο. Για τα bezel συμφωνουμε, τωρα για την μπαταρια εγω μια χαρα την βγαζω την μερα αλλα διαφερει και η χρηση του καθενος. Το edge για μενα ειναι διαφορετικη κατηγορια, εχει μεγαλυτερη μπαταρια και οθονη, το 10αρι θα πρεπει να συγκρινεται με το απλο s7.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Το σχεδιο αν δεν την αντεγραφαν ολοι απο κινεζους μεχρι apple δεν θα κουραζε τοσο. Για τα bezel συμφωνουμε, τωρα για την μπαταρια εγω μια χαρα την βγαζω την μερα αλλα διαφερει και η χρηση του καθενος. Το edge για μενα ειναι διαφορετικη κατηγορια, εχει μεγαλυτερη μπαταρια και οθονη, το 10αρι θα πρεπει να συγκρινεται με το απλο s7.

 

το σχεδιο δε με χαλαει, απλα βλεπω οτι δεν της βγαινει, εκτος αν απλα θελει να εχει μεγαλα μπεζελ..και μικρη μπαταρια. Δηλαδη με τετοιο παχος και μεγεθος και χωρις στεγανοποιηση οπως τα σονυ και σαμσουνκγ, πως μπορει να μην εχει τουλαχιστον 3300-3500mha? Δε σου λεω να παει σε 4000, αλλα να χτυπησει τον ανταγωνισμο..

Οσο για την συγκριση με το s7, προσωπικα συγκρινω τα κινητα με βαση το μεγεθος και την τιμη.. Πχ το αι φον 6s που ειναι για σεμιναριο μπεζελ, δεν το συγκρινω πχ με Z3c αλλα πιο κοντα με s6-s7.

 

Τελος παντων, εγω θα περιμενω το Μ11, αν συνεχισει ετσι ειναι σε καλο δρομο, και επειδη το s9 edge θα ειναι με μετρια μπαταρια οπως το κοβω, το Μ11 θα ειναι η ευκαιρια για αντεπιθεση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

για μενα παρτο αν το θες.

3 αρνητικα βρισκω στο 10αρι τα οποια με αποτρεπουν. 1ον την τιμη, θα το ηθελα στα 500 ευρω τωρα το πολυ.

2ον η πλατη του, αυτο το πλακε κομματι που εχει στις ακρες σαν λειζερ κομμενο δε μαρεσει καθολου

3ον τα μπεζελ του. Ασχετως αν εχει καλο κρατημα, οταν φτανει σε διαστασεις το s7 edge, το οποιο ειναι αδιαβροχο και εχει τερας μπαταρια, και πιο ομορφο κτλ, τοτε λες οτι δεν αξιζει πολυ.. ή απλα πας σε s7 Που ειναι μικροτερο.

Στα συν η κορυφαια καμερα βεβαια.

Για μενου κτλ δεν μιλαω, εμενα δε μαρεσει της htc αλλα αυτα αλλαζουν.

Συνολικα λοιπον η συσκευη αξιζει αλλα ειναι τι ενοχλει και τι δεν ενοχλει τον καθε ενα περισσοτερο.

Σε ευχαριστω φιλε μου.

 

Δε ξερω απ τη μια με τρωει απ την αλλη φοβαμαι παλι θα πετάξω λεφτα.Δυο φορες προσπάθησα τους τελευταίους 12 μηνες να επιστρεψω σε android και δεν μου βγηκε,,,

 

Μια με το m9 περσι τετοια εποχη και μια με το s6 edge + τον Ιανουαριο.Το m9 το κράτησα ενα μηνα και το εδωσα και το Samsung μια μερα...

 

Βεβαια ειναι το σαράκι που παντα με τρωει αλλα φετος οικονομικα δεν εχω τα ιδια περιθωρια.Θα δειξει.

 

Το σιγουρο ειναι πως για android θα αποφύγω τα Samsung.Για καποιο λογο με εχουν κουράσει.

 

Ευχαριστω και παλι παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω θα βγάλει μεγαλύτερο μοντέλο όπως πέρσι. Τότε αυτό να το συγκρίνουμε με το edge. Επίσης έχει βγει μεταλλικό αδιάβροχο κι αν ναι ποιο; Edited by bvb

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου.

 

Δε ξερω απ τη μια με τρωει απ την αλλη φοβαμαι παλι θα πετάξω λεφτα.Δυο φορες προσπάθησα τους τελευταίους 12 μηνες να επιστρεψω σε android και δεν μου βγηκε,,,

 

Μια με το m9 περσι τετοια εποχη και μια με το s6 edge + τον Ιανουαριο.Το m9 το κράτησα ενα μηνα και το εδωσα και το Samsung μια μερα...

 

Βεβαια ειναι το σαράκι που παντα με τρωει αλλα φετος οικονομικα δεν εχω τα ιδια περιθωρια.Θα δειξει.

 

Το σιγουρο ειναι πως για android θα αποφύγω τα Samsung.Για καποιο λογο με εχουν κουράσει.

 

Ευχαριστω και παλι παιδια.

 

εξαρταται πως χειριζεσαι και τι κανεις με μια συσκευη.

Εγω πχ δεν μπορω να σκεφτω τον εαυτο μου με τους περιορισμους της apple. Καταρχας το plus ειναι μεγαλο, στο edge ειμαι οριακα..και το μικρο αι φον ειναι μεγαλο για το μεγεθος του.

Στο ανδροιδ λοιπον εχεις τα κλασσικα προβληματα, που δεν ειναι τοσο σταθερο οσο το ios, που για updates ισως χρειαστει να κανεις ρεσετ (εγω δεν κανω πλεον, προτιμω να κανω το Update αλλα να παρω ενα back up και αν δεν κατσει καλα τοτε κανω ρεσετ. Το ρεσετ μου κοστιζει 2-3 ωρες, τοσο θελω να στησω το κινητο απο την αρχη καθως δεν επαναφερω back up σε ρυθμισεις κτλ, μονο αρχεια).

 

Τωρα το αν σε βολευει η μια εταιρεια ή η αλλη, στο ανδροιδ, ειναι σχετικο. Εγω πχ λατρευα το απλο μενου των sony. Η samsung απο το s6 και μετα το απλοποιησε αρκετα και πλεον το αντεχω και αυτο. Απο εκει και περα ειμαι λατρης του απλου στησιματος, 5 εφαρμογες και 5 επαφες στην αρχικη οθονη, και αλλη μια οθονη με 3-4 φακελους οπου καθε φακελος εχει διαφορα μεσα (πχ τραπεζικες εφαρμογες, εφαρμογες google κτλ).

Δεν θελω ενα καρο πληροφοριες να σκανε γιατι χανεσαι. Τωρα σε αυτα καθε εταιρεια εχει μικρες διαφορες. Εγω πχ με το Μ7 που ειχα μερικους μηνες το οποιο ειναι παλιοτερο και δεν ξερω ποση σχεση εχει με Μ9 και Μ10 δεν βολευτηκα στο μενου, δε μου αρεσε, αλλα οκ δεν ηταν τοσο διαφορετικο.

Για μενα οταν δεν εισαι σιγουρος, το παιρνεις μεταχειρισμενο και αν δεν σε καλυπτει το ξανα δινεις. Χανεις 20-50 ευρω το πολυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πιστεύω θα βγάλει μεγαλύτερο μοντέλο όπως πέρσι. Τότε αυτό να το συγκρίνουμε με το edge. Επίσης έχει βγει μεταλλικό αδιάβροχο κι αν ναι ποιο;

 

εγω το συγκρινω γιατι σε διαστασεις πιο κοντα βλεπω το edge με το Μ10 παρα με το Ε9, αν εννοεις τετοια συγκριση.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7310&idPhone2=7945&idPhone3=7884

και επειδη για μενα οι διαστασεις καθοριζουν τη συγκριση, γιαυτο την κανω. Τωρα αν μια εταιρεια θελει στο ιδιο μεγεθος να δινει μπεζελαρες και να εχει μικρη οθονη ειναι αλλο. Εξαλλου και το edge καθαρη οθονη εχει καπου 5.3"

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω πως το λες, δυστυχώς τα μπεζελ είναι κουσουρι απ το iPhone αλλιώς θα είχαν μικρινει σε όλα τα τηλέφωνα πιστεύω. Όταν όμως συγκρίνουμε αυτονομία να συγκρίνουμε τις ίδιες μπαταρίες και όχι του edge που έχει 3600mAh, λογικό είναι να έχει καλύτερη απ το 10.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο πρόβλημα ρε παιδιά είναι η αυτονομία μιας συσκευής ! Πάνε και βάζουν πυρήνες , οθόνες και ότι άλλο βάζουν με αποτέλεσμα η μπαταρία να φεύγει πριν φύγει η μέρα ! Χωρίς αυτονομία λίγο με νοιάζει η εμφάνιση και η οθόνη που έτσι κι αλλιώς με γυμνό μάτι δεν θα δω διαφορά . Αντί να βελτιώνουν το λειτουργικό κάθε φορά αυτοί τουμπανιαζουν το υλικό με τα αποτελέσματα που ήδη βλέπουμε ... Φτιάξε το λειτουργικό ή άσε με να έχω επιλογή να το φτιάξω εγώ χωρίς να χάνω εγγύηση .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω πως το λες, δυστυχώς τα μπεζελ είναι κουσουρι απ το iPhone αλλιώς θα είχαν μικρινει σε όλα τα τηλέφωνα πιστεύω. Όταν όμως συγκρίνουμε αυτονομία να συγκρίνουμε τις ίδιες μπαταρίες και όχι του edge που έχει 3600mAh, λογικό είναι να έχει καλύτερη απ το 10.

 

Φιλε μου συγγνωμη, αλλα αυτο που λες δεν ειναι λογικο. Δηλαδη επειδη με το s7 εχει ιδια μπαταρια, θα συγκρινω με αυτο? ειναι λογικη αυτη? Δηλαδη το iphone 6s που εχει κατω απο 2000mha μπαταρια, θα το συγκρινεις με κινητα που εχουν τοσο μικρη μπαταρια?

Το οτι κανει την βλακεια ενας κατασκευαστης δε σημαινει οτι δεν εχω δικαιωμα ή οτι δεν ειναι σωστο να το συγκρινω με αλλα παρομοια προιοντα. ΠΑρομοιο προιον εδω ειναι αυτο που ειναι στις ιδιες διαστασεις, αρα με βολευει ή δε με βολευει το ιδιο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα ρε παιδιά είναι η αυτονομία μιας συσκευής ! Πάνε και βάζουν πυρήνες , οθόνες και ότι άλλο βάζουν με αποτέλεσμα η μπαταρία να φεύγει πριν φύγει η μέρα ! Χωρίς αυτονομία λίγο με νοιάζει η εμφάνιση και η οθόνη που έτσι κι αλλιώς με γυμνό μάτι δεν θα δω διαφορά . Αντί να βελτιώνουν το λειτουργικό κάθε φορά αυτοί τουμπανιαζουν το υλικό με τα αποτελέσματα που ήδη βλέπουμε ... Φτιάξε το λειτουργικό ή άσε με να έχω επιλογή να το φτιάξω εγώ χωρίς να χάνω εγγύηση .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

συμφωνω. Πχ το 10αρι τωρα μπορει να εχει καλυτερη καμερα απο το s7 edge. Το θεμα ειναι οτι το βραδυ που θα ειμαι ολη μερα εξω, το s7 edge θα εχει μπαταρια να παρω φωτογραφιες, ενω το 10αρι μπορει να εχει μεινει. Θα μου πεις, βρες μια πρηζα και βαλε το ή παρε ενα power bank. Οκ, ο καθε ενας κρινει αν θελει να τα κανει ολα αυτα. Εγω πχ δεν βαζω το κινητο σε γρηγορη φορτιση ουτε σε power banks, Και ας λενε οτι δε χαλαει η μπαταρια.

Επισης παω πολλες φορες αναβαση σε βουνα οπου διανυκτερευω και θελω να με βγαλει μεχρι την αλλη μερα, χωρις να κουβαλαω περιττα βαρη...Γιαυτο επαιρνα κινητα οπως το Ζ3c (να μην λεω συνεχεια για το edge, δεν εχω κολλημα με καμια συσκευη).

Γιαυτο λεμε οτι το 10αρι θα ηταν αριστο αν ειχε μπαταρια κορυφη και πιο μαζεμενα μπεζελ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πας αναβάσεις σε βουνά και δε θέλεις να εχεις power bank? Απο άποψη το κάνεις αυτό?

 

Έχει έρθει σε κανέναν το πιο πρόσφατο ταιβανεζικο update?

 

Sent from my Robin using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Πρωτον δεν ειπα ετσι, δευτερον για μενα το τηλεφωνο ειναι πιο κοντα στο s7 και στην οθονη και στην μπαταρια και σαν πρωτη συσκευη της εταιριας . Τωρα αν θες συγκρινε το και με tablet, το οτι ειναι πιο μεγαλο απ το s7 δεν παει να πει οτι μπαινει στην κατηγορια του edge. Αυτη ειναι η λογικη μου. Οταν με το καλο βγαλει και η HTC 5,5'' συσκευη τα ξαναλεμε. Edited by bvb

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Πας αναβάσεις σε βουνά και δε θέλεις να εχεις power bank? Απο άποψη το κάνεις αυτό?

 

Έχει έρθει σε κανέναν το πιο πρόσφατο ταιβανεζικο update?

 

Sent from my Robin using Tapatalk

 

Όταν πάω να μείνω ένα βράδυ γιατί να πάρω αν με βγάζει ? Μέχρι στιγμής δεν έχω ξεμείνει με συσκευές που είχα. Άλλο παράδειγμα είναι προπόνηση με ποδήλατο. 5 ώρες πχ sports tracker χώρος εξοικονόμηση γιατί ο δορυφόρος δεν δουλεύει αλλιώς και με ΒΤ στο λαιμό.. Αν βάλεις και 1 ώρα στάσεις τότε ναι πάλι το power bank δεν είναι η λύση που θέλω. Με Z3c έβγαζα άνετα τέτοια χρήση και δεν είχα άγχος να το έχω στο 100%. Το edge με ζοριζει στο μέγεθος.

Είπαμε είναι πως στήνει ο κάθε ένας την ζωή γύρω του. Πχ σε αυτό το κομμάτι του κινητού θέλω αυτονομία χωρίς πολλά πολλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρωτον δεν ειπα ετσι, δευτερον για μενα το τηλεφωνο ειναι πιο κοντα στο s7 και στην οθονη και στην μπαταρια και σαν πρωτη συσκευη της εταιριας . Τωρα αν θες συγκρινε το και με tablet, το οτι ειναι πιο μεγαλο απ το s7 δεν παει να πει οτι μπαινει στην κατηγορια του edge. Αυτη ειναι η λογικη μου. Οταν με το καλο βγαλει και η HTC 5,5'' συσκευη τα ξαναλεμε.

 

Μα σου είπα ότι και στο edge η οθονη δεν είναι καθαρά 5.5 γιατί οι γωνίες κλέβουν. Επίσης δε νομίζω ότι λέω κάτι παράλογο. Ίδια μεγέθη έχουν. Το τώρα αν θες να πεις ότι το συγκρίνω με tablet επειδή έτσι σου αρέσει κάνε το.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάλι ξέφυγεη κουβέντα. Το νυμα δεν είναι HTC Vs.. Εδώ λέμε μόνο για τοHTC 10.και το κινητό τα σπάει σε όλα και σε μπαταρία.5 ώρες οθόνη μου βγάζει πόσο θέλετε παραπάνω...
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έχω ξαναπεί γουστάρω τρελά HTC αλλά ρε παιδιά υποτίθεται ότι έχει βγει το 10 εδώ και τρεις μήνες και πχ δεν το έχω δει ακόμα πουθενά..πήγα πλαίσιο ρώτησα...Μου λένε Δεν έχει έρθει ακόμα...

 

Στο insomnia o άλλος το δίνει 670 μεταχειρισμένο..έλεος..

 

Καλή συσκευή αλλά Όλα έχουν το όριο τους

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έχω ξαναπεί γουστάρω τρελά HTC αλλά ρε παιδιά υποτίθεται ότι έχει βγει το 10 εδώ και τρεις μήνες και πχ δεν το έχω δει ακόμα πουθενά..πήγα πλαίσιο ρώτησα...Μου λένε Δεν έχει έρθει ακόμα...

 

Στο insomnia o άλλος το δίνει 670 μεταχειρισμένο..έλεος..

 

Καλή συσκευή αλλά Όλα έχουν το όριο τους

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την δική μου αγγελία στο Ινσομνια την είδες;

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάλι ξέφυγεη κουβέντα. Το νυμα δεν είναι HTC Vs.. Εδώ λέμε μόνο για τοHTC 10.και το κινητό τα σπάει σε όλα και σε μπαταρία.5 ώρες οθόνη μου βγάζει πόσο θέλετε παραπάνω...

 

εχεις δικιο, αλλα μια συσκευη πρεπει να την κρινεις και με βαση τον ανταγωνισμο. Εγω τουλαχιστον που δεν εχω καταφερει να την δοκιμασω δε μπορω να ξερω ποση διαφορα εχει απο τα αλλα παρα μονο με συγκρισεις.

Τωρα για τις ωρες οθονης, σχετικο ειναι. Η σωστη συγκριση ειναι με ενα αλλο κινητο που ειχες και με παρομοια χρηση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να μείνω ένα βράδυ γιατί να πάρω αν με βγάζει ? Μέχρι στιγμής δεν έχω ξεμείνει με συσκευές που είχα. Άλλο παράδειγμα είναι προπόνηση με ποδήλατο. 5 ώρες πχ sports tracker χώρος εξοικονόμηση γιατί ο δορυφόρος δεν δουλεύει αλλιώς και με ΒΤ στο λαιμό.. Αν βάλεις και 1 ώρα στάσεις τότε ναι πάλι το power bank δεν είναι η λύση που θέλω. Με Z3c έβγαζα άνετα τέτοια χρήση και δεν είχα άγχος να το έχω στο 100%. Το edge με ζοριζει στο μέγεθος.

Είπαμε είναι πως στήνει ο κάθε ένας την ζωή γύρω του. Πχ σε αυτό το κομμάτι του κινητού θέλω αυτονομία χωρίς πολλά πολλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μα σου είπα ότι και στο edge η οθονη δεν είναι καθαρά 5.5 γιατί οι γωνίες κλέβουν. Επίσης δε νομίζω ότι λέω κάτι παράλογο. Ίδια μεγέθη έχουν. Το τώρα αν θες να πεις ότι το συγκρίνω με tablet επειδή έτσι σου αρέσει κάνε το.

Προφανώς τότε το κινητό δεν σου κάνει..μπορείς να επιλέξεις κάτι αλλο..για εμένα πάρε ενα ulephone με καμία 10000ma και κάτσε εξω και μια εβδομάδα.Γιατί δεν πρόκειται να χάσεις κάτι από αυτά που κάνεις με ebge η z3c

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο νήμα από όσα έχω παρακολουθήσει για συσκευές που είχα ή με ενδιέφεραν. Χάος μάγκες. Η ειρωνεία είναι ότι αφορά την καλύτερη συσκευή που είχα ποτέ.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο νήμα από όσα έχω παρακολουθήσει για συσκευές που είχα ή με ενδιέφεραν. Χάος μάγκες. Η ειρωνεία είναι ότι αφορά την καλύτερη συσκευή που είχα ποτέ.

Φίλε χαλαρά...Μια χαρά είναι...Φόρουμ είναι έχει τα πάντα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τα άλλα νήματα σε φόρουμ είναι. Και μάλιστα στο ίδιο. Δε στο λέω επιθετικά ε. Απλώς δε γίνεται ωραία κουβέντα έτσι. Υπάρχει κάποιος λόγος που έχει η κάθε συσκευή το νήμα της κοκ. Δεν ανακαλύπτω την Αμερική τώρα το ξέρω κι ούτε προσπαθώ να σε "διδάξω" ή κάτι τέτοιο. Έχω κουραστεί όμως να λαμβάνω ειδοποιήσεις ότι δημοσιεύτηκε κάποιο ποστ στο συγκεκριμένο νήμα και 9/10 να είναι άσχετο. Αχ. Τα είπα.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και τα άλλα νήματα σε φόρουμ είναι. Και μάλιστα στο ίδιο. Δε στο λέω επιθετικά ε. Απλώς δε γίνεται ωραία κουβέντα έτσι. Υπάρχει κάποιος λόγος που έχει η κάθε συσκευή το νήμα της κοκ. Δεν ανακαλύπτω την Αμερική τώρα το ξέρω κι ούτε προσπαθώ να σε "διδάξω" ή κάτι τέτοιο. Έχω κουραστεί όμως να λαμβάνω ειδοποιήσεις ότι δημοσιεύτηκε κάποιο ποστ στο συγκεκριμένο νήμα και 9/10 να είναι άσχετο. Αχ. Τα είπα.

Έχω να γράψω στο νήμα πολύ καιρό από τότε που ενδιαφερομουν να το αγοράσω, αλλά θα σου απαντήσω φιλικά αν μείνουν να γράφουν μόνο οι σχετικοί που αναφερεις βλέπω να παίρνεις ειδοποίηση μια φορά τον μήνα

 

Στάλθηκε από το MediaPad 10 LINK μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω να γράφουν μόνο οι σχετικοί βρε. Μακριά από εμένα τέτοια πράγματα. Άσχετο ποστ εννοώ. Άσχετο με το θέμα του νήματος.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο νήμα από όσα έχω παρακολουθήσει για συσκευές που είχα ή με ενδιέφεραν. Χάος μάγκες. Η ειρωνεία είναι ότι αφορά την καλύτερη συσκευή που είχα ποτέ.

 

+1000

Ακριβώς τη ίδια άποψη έχω.

 

Επί Ν900 έτρεχα να μπω στο φορουμ μετά το πανεπιστήμιο γιατί πολύ απλά υπήρχε ουσία στη συζήτηση.

 

Αυτό το νήμα από την αρχή έχει μαγνητίσει όλους τους haters του φόρουμ με καθημερινή αποστολή να μας αναλύουν πως η συσκευή μας είναι κατώτερη από τη δική τους... και να συγκρίνουν αν το s7 edge ή το HTC 10 βγάζει μια μερά ή όχι λες και κάνουμε όλοι την ίδια χρήση. Να συγκρίνουμε επιδώσει του ΗΤC 10 με SOT με μια μικρή περιγραφή της χρήσης που έγινε το καταλαμβαίνω. Μπορεί κάποιος υποψήφιος αγοραστής να καταλάβει πάνω κάτω τις επιδώσεις της συσκευής ή κάποιος κάτοχος μπορεί να αντιληφθεί ότι κάτι δεν πάει καλά με το δικό του setup... μέσα από αυτά...

 

Καλή συνέχεια στις κοκορομαχίες σας! Ελπίζω να σας δώσουν και καμιά μετοχή οι εταιρείες που υποστηρίζετε, μην πάει άδικα ο κόπος..

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...