Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχες φίλε το s7 ή το nexus 6p και λες ότι έχει την καλύτερη κάμερα;ενδιαφέρει πολλούς το συγκεκριμένο κομμάτι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λεγε ρε :up:

Το μονο παραπονο που ειχα απο την καμερα το οτι παει μεχρι 2sec..

 

Λιγα λογια για το τηλεφωνο κ απο μενα, ποιοτητα παιζει μπαλα μονο του,ειναι καποιες λεπτομερειες που το ξεχωριζουν,η αισθηση στα κουμπια το οδοντωτο power button αλλα και το touch home δινουν κατι το εξτρα στην ολη ποιοτητα της συσκευης.

Λογισμικο αερας και πολυ καλοφτιαγμενο αλλα και καλοστημενο ακομα και στο μαμα στησιμο.

Καμερα οτι καλυτερο κυκλοφορει,παιζει μπαλα μονο του μεχρι στιγμης.

Μπαταρια δεν θα πω κατι γιατι δεν το εχω χρησιμοποιησει φουλ μιας και η καθημερινοτητα ειναι πιο χαλαρη τωρα στις διακοπες.

Γενικα ειναι πιστευω smartphone της χρονιας ευκολα στο συνολο,ειδικα η αισθηση στο χερι ειναι απεριγραπτη,δεν χορταινεις να το αγγιζεις και να το βλεπεις.

 

Σε χρυσο το πιρες ι κανο λαθος αυτο που βλεπο στης εικονες??

Edited by kollatos
Αφαίρεση εικόνας από παράθεση.
Link to comment
Share on other sites

Είχες φίλε το s7 ή το nexus 6p και λες ότι έχει την καλύτερη κάμερα;ενδιαφέρει πολλούς το συγκεκριμένο κομμάτι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ζ5 και s7 edge αλλα εχω κ φιλο με 5χ.

Σε σχεση με s7 edge το 10ρι υπερεχει σε τοπια και προσωπα.Εχει πιο φυσικα χρωματα και μεγαλυτερο ευρος χρωματων και χωρις το κουραστικο oversharpening του s7 edge που καταστρεφει προσωπα κ φυλλωματα.

Γενικα θα ελεγα οτι εχει ολα τα θετικα του nexus + το ois που σου δινει εξτρα πλεονεκτημα και ειδικα το βραδυ που παιζεις πιο ευκολα σε ρυθμισεις.

 

Σε χρυσο το πιρες ι κανο λαθος αυτο που βλεπω στης εικονες??

Ασημι..αυτη ειναι η μαγκια του σχεδιασμου που δεν το καταλαβαινεις στις φωτο και το αδικουν.

Οι γωνιες που εχει κανουν απιστευτα παιχνιδια στο φως και δειχνει πολυ πολυ premium

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και από μένα..Κατοχος από σήμερα και του καλύτερου κατ εμενα κινητού αυτή τη στιγμή... Έκανα ένα κύκλο από όλα τα τελευταία και κατέληξα εδώ..Μη με ρωτήσετε γιατι το ξέρετε ηδη... Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Με γεια σε όλους τους φρέσκους κατόχους. Γινόμαστε όλο και περισσότεροι σιγά σιγά.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και από μένα..Κατοχος από σήμερα και του καλύτερου κατ εμείς κινητού αυτή τη στιγμή... Έκανα ένα κύκλο από όλα τα τελευταία και κατέληξα εδώ..Μη με ρωτήσετε γτ το ξέρετε ειδη

Αντε ρε τρελοκομειο :lol::lol::lol::p:p το πηρες.. καλοριζικο το θηριο bilako :):):)

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Λεγε ρε :up:

Το μονο παραπονο που ειχα απο την καμερα το οτι παει μεχρι 2sec..

 

Λιγα λογια για το τηλεφωνο κ απο μενα, ποιοτητα παιζει μπαλα μονο του,ειναι καποιες λεπτομερειες που το ξεχωριζουν,η αισθηση στα κουμπια το οδοντωτο power button αλλα και το touch home δινουν κατι το εξτρα στην ολη ποιοτητα της συσκευης.

Λογισμικο αερας και πολυ καλοφτιαγμενο αλλα και καλοστημενο ακομα και στο μαμα στησιμο.

Καμερα οτι καλυτερο κυκλοφορει,παιζει μπαλα μονο του μεχρι στιγμης.

Μπαταρια δεν θα πω κατι γιατι δεν το εχω χρησιμοποιησει φουλ μιας και η καθημερινοτητα ειναι πιο χαλαρη τωρα στις διακοπες.

Γενικα ειναι πιστευω smartphone της χρονιας ευκολα στο συνολο,ειδικα η αισθηση στο χερι ειναι απεριγραπτη,δεν χορταινεις να το αγγιζεις και να το βλεπεις.

 

οτι εχει ποιο φυσικα χρωματα το m10 εχει.αλλα χανει σε πολλα αλλα.δες ενα ωραιο βιντεακι vs (camera),μηπως ηθελες να πεις οτι το s7 edge παιζει μπαλα μονο του στην καμερα.....δες 100% crop να δεις αναλυση.δες απο το 7.15 και μετα ποσο καθαρα φαινεται στο s7 edge

Edited by kollatos
Αφαίρεση εικόνας από παράθεση.
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε τρελοκομειο :lol::lol::lol::p:p το πηρες.. καλοριζικο το θηριο bilako :):):)

 

Νεκτάριε αρκετά περίμενα.Δεν κρατηθηκα

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Νεκτάριε αρκετά περίμενα.Δεν κρατηθηκα

E ναι καλα ξηγηθηκες :) bilako χρωματακι?

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

οτι εχει ποιο φυσικα χρωματα το m10 εχει.αλλα χανει σε πολλα αλλα.δες ενα ωραιο βιντεακι vs (camera),μηπως ηθελες να πεις οτι το s7 edge παιζει μπαλα μονο του στην καμερα.....δες 100% crop να δεις αναλυση.δες απο το 7.15 και μετα ποσο καθαρα φαινεται στο s7 edge

Ο συγκεκριμενος reviewer εχει ακουστει οτι ειναι φαν της σαμσουνγ με οτι συνεπαγεται αυτο,.αν δεις πολλα βιντεακια με συγκριση καμερας θα βγαλεις το συμπερασμα που εβγαλα και εγω,οτι το htc 10 ειναι οτι καλυτερο σε καμερα αυτη τη στιγμη.

 

Ειναι σαν nexus με τα θετικα απο samsung.

Συγκρινε nexus 6p με s7 edge και μετα δες και s7 edge vs htc 10 για να κρινεις καλυτερα.

 

Επισης να αναφερω οτι το htc 10 στο βιντεο εχει δυνατοτητα καταγραφης υψηλης αναλυσης ηχου(24bit) κατι που σε συναυλια πχ που δοκιμασα κανει απιστευτη δουλεια

Γενικα σε καμερα ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στο android και ios τουλαχιστον που ξερω και εχω δοκιμασει.

 

Το μονο μικρο παραπονο που ειχα ειναι οτι δεν σε αφηνει να παιξεις πανω απο 2sec στο κλειστρο. Αλλα αν ισχυει οτι η επομενη αναβαθμιση θα δωσει ως 16 sec τοτε δεν θα βρισκω κατι αρνητικο να πω για την καμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μην χαλασουμε το post με vs..εχω και αλλα videos και τα λιωνω ολα τα hands on.ανεξαρτητος μαρκα!!οποιο και να δεις το s7 τα δειχνει καλυτερα σε ολους τους τομεις.το παληκαρι κανει τα καλυτερα vs σε ολα τα κινητα και δεν ειναι fan της samsung.παντως σε χρωμα το m10 το μαυρο τα σπαει. Μ αρεσει και εμενα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν και πότε θα έρθει και προς Ευρώπη το αμερικάνικο glacial silver? Μ αρέσει ο συνδυασμός αυτός με το μαύρο μπροστά και ασημί πίσω. Έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχα ολη μερα απο το πρωι 4g και gps ανοιχτα

μαζι με wifi αλλα χρηση μονο data και φωτεινοτητα στα 2/3 περιπου στο αυτοματο.

 

Ολη μερα με δεδομενα στο αυτοκινητο και να κινουμε σε περιοχες με πολυ χαλια σημα τις περισσοτερες ωρες της μερας και εφτασα βραδυ με 10% και 4 ωρες κ 27 λεπτα οθονη.

Με το s7 edge θυμαμαι ημουν καπου στις 4 ωρες πανω κατω.

Αριστη η μπαταρια htc 10 σε data.

 

Αυριο θα ειμαι ολη μερα γραφειο, θα το τεσταρω με wifi μονο να δω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχα ολη μερα απο το πρωι 4g και gps ανοιχτα

μαζι με wifi αλλα χρηση μονο data και φωτεινοτητα στα 2/3 περιπου στο αυτοματο.

 

Ολη μερα με δεδομενα στο αυτοκινητο και να κινουμε σε περιοχες με πολυ χαλια σημα τις περισσοτερες ωρες της μερας και εφτασα βραδυ με 10% και 4 ωρες κ 27 λεπτα οθονη.

Με το s7 edge θυμαμαι ημουν καπου στις 4 ωρες πανω κατω.

Αριστη η μπαταρια htc 10 σε data.

 

Αυριο θα ειμαι ολη μερα γραφειο, θα το τεσταρω με wifi μονο να δω.

 

Αρκετα καλα νούμερα θα ελεγα.

Παρεμπιπτόντως οι τέσσερις ωρες του s7 με δεδομενα μου ακούγονται λιγες.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλα νούμερα θα ελεγα.

Παρεμπιπτόντως οι τέσσερις ωρες του s7 με δεδομενα μου ακούγονται λιγες.

 

Στα διαφορα τεστ λενε οτι σε data πεφτει πιο ευκολα στο. S7 edge αλλα σε wifi το αντιθετο.

Αυριο θα τεσταρω μονο με wifi..με το edge θυμαμαι επαιζα καπου 5μιση - 6μιση ωρες.

 

Επισης τα 2/3 της μπαρας στη φωτεινοτητα ειναι διαφορετικα απο συσκευη σε συσκευη. Μπορει να τα εχεις στο ιδιο σημειο και το ενα να ειναι πιο φωτεινο. Αρα παραπανω καταναλωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ηταν πάντως πού θα ήταν κι απροβλημάτιστο οπως διάβαζα σε προηγούμενές σελίδες....

Οι 4 ώρες οθόνης στο edge δεν παίζουν.

5+

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες φιλε μου και εγω με το s7 edge me data 4g kai 3g περιπου 4 ορες εβγαζα με wifi πιγενα αναλογως την χρηση απο 5.30 ορες βαρια μεχρι 6.30 στο htc 10 με 40% μπανταρια και μονο με wifi με βαρια χρηση γιατι εκανα στησιμο στο κηνυτο εβγαλα 3.30 ορες οθονης ενεργη.
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα έχει πάντως που τουλάχιστον τα μισά μηνύματα ανήκουν σε κατόχους GS7e (βλέπε το avatar τους) που μπήκαν για να υποστηρίξουν την αγορά που έκαναν και για να μας "ανοίξουν" τα μάτια για το πόσο καλή αγορά έκαναν αυτοί και πόσο καλύτερο είναι από το 10άρι. Ρε παιδιά ευχαριστηθείτε τις συσκευές που χρυσοπληρώσατε και μην χαραμίζεται άσκοπο και πολύτιμο χρόνο από την ζωή σας σε άσκοπες διαμάχες. Και εμένα μου αρέσουν τρελά και οι δυο συσκευές και ειμουν ακριβώς ανάμεσα σε αυτές τις δυο για να κάνω την αναβάθμιση για τα επόμενα δυο χρόνια. Τελικά στα σημεία που με ενδιαφέρουν εμένα περισσότερο, αποφάσισα να πάρω το 10άρι. Δεν θα μπω ποτε όμως στο νήμα του S7e να επισημάνω ποσο καλό είναι σε σχέση με το S7e ή ακόμα χειρότερα να θάψω το δεύτερο. Και τα δυο κινητήρες είναι και το ξέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο θέμα μας τώρα, ειμαι και εγώ νέος κάτοχος αν και θα το έχω επίσημα στα χέρια μου από 21 Αυγούστου (το φέρνει ο θείος από το Αμέρικα, σε χρώμα έκπληξη). Για να δούμε τι ψάρια θα πιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Σε βελο να εχεις το μαυρο με ασημι σινδιασμο στα χερια σου και τα δυο καλα ειναι τα κηνυτα κοριφεα στην αγωρα τα ειποληπα ειναι γουστα τι ζηταει ο καθενα το htc ειναι απο μεταλο και το s7 απο γυαλι γουστα ειναι αυτα παντος το htc εχει κοριφερα σιναρμολογιση δεν βλεπεις κανενα ελατομα ειναι προσεκτικα φτιαγμενο....
Link to comment
Share on other sites

Ηταν πάντως πού θα ήταν κι απροβλημάτιστο οπως διάβαζα σε προηγούμενές σελίδες....

Οι 4 ώρες οθόνης στο edge δεν παίζουν.

5+

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ταξιδιωτης τι εχεις παθει;δεν ησουν ετσι.τοση εμπαθεια με αυτη τη συσκευη.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ηταν πάντως πού θα ήταν κι απροβλημάτιστο οπως διάβαζα σε προηγούμενές σελίδες....

Οι 4 ώρες οθόνης στο edge δεν παίζουν.

5+

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με την ιδια χρηση που ανεφερα πιο πανω στο edge δεν βγαζει με την καμια 5+ ωρες οθονη.

 

Σημερα με wifi να δω,αν και πιστευω θα ειναι λιγο πιο μπροστα εδω το edge.

 

 

Παντως σε αυτα τα χρηματα και οι 2 ειναι αριστες συσκευες απλα το 10αρι ειναι πιο προσεγμενο και το καταλαβαινεις απο την πρωτη στιγμη που το πιανεις στα χερια σου και βλεπεις οτι ειναι οτι ποιοτικοτερο εχεις πιασει σε κινητο με λεπτομερειες που το κανουν ιδιαιτερο.

Μετα απο μερικες μερες χρησης καταλαβαινεις οτι και το λογισμικο του ειναι οτι πιο καλογραμμενο εχεις χρησιμιποιησει

Διπλα .του το edge δειχνει πιο φθηνο και σαν παιχνιδι

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιμένω, το κινητό σούπερ αλλά δε βλέπω τους χρόνους που βλέπουν άλλοι.

 

Ίσως βέβαια φταίει το ότι δουλεύω παραλία στον ήλιο και το κινητό εναλλασεται σε Wi-Fi/data συνέχεια και τρώει και ζέστη. Σε πιο ελεγχόμενο περιβάλλον ενδεχομένως να ήταν καλύτερα τα πράματα

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...