Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ασπρο το θελω και γω! Το μαυρο το βαριεμαι ευκολα.. επισης η διχρωμια μαυρο ασημι μου καθεται λιγο κακογουστα στα ματια μου.

Τα ακουστικα ειναι τα hi res ετσι? δεν πιστευω να δινουν και απλα αναλογως τη χωρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Οχι τα καλά έχει μέσα.δεν υπάρχουν.δύναμη.μετά τη πρώτη φόρτιση η οθόνη μου έβγαλε 4 μισή ώρες.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.

Μετά απο αρκετά χρόνια παρέα με τα iPhone, το τελευταίο htc (εννοείται ότι για μένα είναι τα καλύτερα) ήταν το Desire Z, είπα και εγώ να αλλάξω πάλι στρατόπεδο να δω τι παίζει σε αυτή την γειτονιά. Πήρα το 10ρι εδώ και 2 εβδομάδες απο το σκρουτζομάγαζο hellasphone (το είχα παραγγείλει 13/6 όταν είχε διαθεσιμότητα ασημί και το παρέλαβα 29/6/2016). Έχει Ελληνικές ετικέτες στο κουτί και είχε και τα Ελληνικά μέσα. Δεν το έχω αρκετό καιρό ώστε να έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα, αλλά με τα μέχρι τώρα δεδομένα μπορώ να σας πώ τα ακόλουθα.

 

Η συσκευή είναι άπαιχτη όπως και το κουτάκι, αλλά και αυτά που έχει μέσα.

Τα υλικά που έχει χρησιμοποιήσει για άλλη μια φορά η htc, είναι απο τα καλύτερα.

Στο χέρι κάνει τέλεια "εφαρμογή". Και ιδρωμένος να είσαι, κάθετε τέλεια και δεν γλιστράει.

Η φωτεινότητα είναι πολύ καλή, αλλά δυστυχώς δεν πιάνει την φωτεινότητα της οθόνης του 6ριου.

Η ταχύτητα είναι άπαιχτη η οποία σε συνδυασμό με την ram, το κάνουν να τρέχει φοβερά.

Η φωτογραφική μηχανή είναι πολύ μπροστά σε σχέση πάντα με του 6ριου. Έχει πολλές παραμέτρους, αλλά μέχρι τώρα χρησιμοποιώ μόνο τις default-αυτόματη. Η μπροστινή είναι πολύ τέλεια για τον λόγο που υπάρχει ;)

Η μπαταρία, κάνοντας περίπου τα ίδια πράγματα (και ίσως παραπάνω σε καθημερινή βάση, αφού ακόμα το "στήνω") κρατάει μέχρι το βράδυ 23:00-24:00 (απο της 07:30) και μερικές φορές έχει μείνει και 10-20%. Σκυλί είναι και φαντάζομαι δεν έχει στρώσει ακόμα. Εννοείται ότι έχω συνέχεια ανοιχτά 4g & wifi, με την φωτεινότητα στο φουλ και καθ όλη την διάρκεια της ημέρας στέλνω καμιά 20ρια sms, μιλάω στο τηλέφωνο κανά 30λεπτο, στέλνω εμαιλ, chat με viber-whatsApp.

Για την μουσική δεν είμαι ειδικός, αλλά παίζοντας mp4, mp3, wav, youtube ακούγεται τέλεια. Τα ακουστικά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ακόμα.

Η έκδοση που έχω είναι 6.0.1 και το λογισμικό 1.80.401.3 μετά απο κάποια update.

 

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα στα sms με τα κεφαλαία και μικρά. Δυστυχώς ενω σε όλα τα άλλα app (viber, email, wahtsapp, fcb, etc) έχω κεφαλαία και μικρά Ελληνικά γράμματα, στο default (που θέλω να κρατήσω πρόγραμμα) sms app δεν αλλάζει. Έβαλα και 7bit & 16bit κωδικοποίηση και πάλι τίποτα. Καμιά ιδέα ?

 

Αυτά και απο εμένα

φ

 

ps 1 σορρυ για το σεντόνι

ps 2 θέλω ενα καλό ημερολόγιο, ώστε να το συγχρονίσω με αυτό του 6ριου, αλλά να μου χτυπάει σε όλη την οθόνη το reminder και όχι ενα "σκατουλάκι" σαν αυτό που πετιέται στο default ημερολόγιο που έχει. Έχετε κάποιο να προτείνετε ?

ps 3 το 6ρι είχε μια δυνατότητα ενα app που το έλεγαν health-υγεία και είχε την δυνατότητα να μετράει χωρίς να το ανοίγεις/κλείνεις τα βήματα, αποστάσεις, ορόφους κλπ που κάνεις σε καθημερινή βάση και συνδεόταν και με το runkeeper. Ξέρετε αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο ?

ps 4 μπορείτε να δείτε και δυο φωτό :

IMAG01223.jpg

IMAG0008123.jpg

Htc 10, iPhone 6, iPhone 5, iPhone 4, Htc Desire Z, Sony Ericsson X2, iPhone 3GS, Htc S740, Touch Pro, iPhone, Htc TyTN II, Neonode N2, Htc 4350, Qtek 9100, 02 XDA EXEC, 8500, Qtek S100 & 8020
Link to comment
Share on other sites

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα. Πλάκα έχει...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πολύ S7 κάτω από το one plus. Πωτς γκένεν ατό;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Eνταξει το ξερουμε παντα το phone arena..<iphone arena>

 

Χαλαρά. Καλο ειναι να το πάρουμε στο χέρι να δούμε τι κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δίνω άλλη μία βδομάδα διορία για να βρω το μαύρο. Μετά θα πάω για 1η φορά σε s7. Φανατικός της HTC από το 1ο μου κινητό με όλα τα κινητά μου HTC, αλλά δυστυχώς ας δούμε τα πράγματα με το όνομά τους: Η HTC αυτοκτόνησε με πωλήσεις στον πάτο όχι λόγω κακού μοντέλου αλλά λόγω έλλειψης διαθεσιμότητας!!! Αυτά δεν γίνονται ούτε από την χειρότερη κινέζικη εταιρία... Μην αναφερθώ στο ανύπαρκτο service που σε συνδυασμό με την έλλειψη διαθεσιμότητας (άρα και ανταλλακτικών) σε περίπτωση προβλήματος θα κλαίμε τα 700+ ευρώ...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δίνω άλλη μία βδομάδα διορία για να βρω το μαύρο. Μετά θα πάω για 1η φορά σε s7. Φανατικός της HTC από το 1ο μου κινητό με όλα τα κινητά μου HTC, αλλά δυστυχώς ας δούμε τα πράγματα με το όνομά τους: Η HTC αυτοκτόνησε με πωλήσεις στον πάτο όχι λόγω κακού μοντέλου αλλά λόγω έλλειψης διαθεσιμότητας!!! Αυτά δεν γίνονται ούτε από την χειρότερη κινέζικη εταιρία... Μην αναφερθώ στο ανύπαρκτο service που σε συνδυασμό με την έλλειψη διαθεσιμότητας (άρα και ανταλλακτικών) σε περίπτωση προβλήματος θα κλαίμε τα 700+ ευρώ...

 

γιατι δεν το παιρνεις απο το amazon.de στα 699Ε.

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B01E610DEQ/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

αν εχει προβλημα το στελνεις πισω και σαν το αμαζον δεν εχει σε σερβις

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αφού το μ7 το είχα από το αμαζον και όταν μου το διέλυσαν στο σερβις το αμαζον το δέχτηκε πίσω και μου επέστρεψε τα λεφτά μετά από σχεδόν 2 χρόνια! Το θέμα είναι να δώσω 700++ ευρώ για Ελληνική συσκευή η οποία ως γνωστό έχει άλλη αντιμετώπιση στο service να το κάνω (το είχα κάνει και με το diamond, to hd2, κ.α) Αλλά για συσκευή από έξω όταν μάλιστα το s7 έχει πέσει στα 500, πιστεύω ότι δεν συμφέρει πλέον...
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αφού το μ7 το είχα από το αμαζον και όταν μου το διέλυσαν στο σερβις το αμαζον το δέχτηκε πίσω και μου επέστρεψε τα λεφτά μετά από σχεδόν 2 χρόνια! Το θέμα είναι να δώσω 700++ ευρώ για Ελληνική συσκευή η οποία ως γνωστό έχει άλλη αντιμετώπιση στο service να το κάνω (το είχα κάνει και με το diamond, to hd2, κ.α) Αλλά για συσκευή από έξω όταν μάλιστα το s7 έχει πέσει στα 500, πιστεύω ότι δεν συμφέρει πλέον...

 

δοκιμασε το S7 και μετα παιρνεις και το 10αρι :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αφού το μ7 το είχα από το αμαζον και όταν μου το διέλυσαν στο σερβις το αμαζον το δέχτηκε πίσω και μου επέστρεψε τα λεφτά μετά από σχεδόν 2 χρόνια! Το θέμα είναι να δώσω 700++ ευρώ για Ελληνική συσκευή η οποία ως γνωστό έχει άλλη αντιμετώπιση στο service να το κάνω (το είχα κάνει και με το diamond, to hd2, κ.α) Αλλά για συσκευή από έξω όταν μάλιστα το s7 έχει πέσει στα 500, πιστεύω ότι δεν συμφέρει πλέον...

Και εγώ έτσι ακριβώς σκέφτηκα

 

Πήρα το ς7 στα 500 Και δεν το μετάνιωσα καθόλου

 

HTC πάλι όταν αποφασίσει να γίνει σοβαρή και να βγάλει συσκευές στην αγορά

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλα τα μάτια του λαγού, άλλα της κουκουβάγιας

Δεν έχεις άδικο και ο λαγός και η κουκουβάγια έχουν κάποια καλά και κακά ...

 

Το κακό με την HTC αυτήν την στιγμή είναι η διαθεσιμότητα και η τιμή

 

Ότι είναι συσκευαρα κάνεις Δεν αμφιβάλλει

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι υπερευχαριστημενος από τη συσκευή αλλά λίγο το battery life μου τα χαλάει. Βγάζω το κινητό στις 8 το πρωί και στις 8 το βράδυ θέλω συνήθως φόρτιση. Μηδέν κλήσεις, browsing κατά κύριο λόγο με Wi-Fi και συχνές εναλλαγές σε 3g/4g και sot Max 3 ώρες. Είμαι στην παραλία βέβαια λόγω δουλειάς οπότε ίσως παίζει κι αυτό το ρόλο του

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει 4-4,5 ώρες. Συνεχώς σε Wi-Fi. Καμιά ώρα Bluetooth. Συνήθως 2g λόγω κακής κάλυψης. Κάνα παιχνιδάκι που και που. Αρκετό browsing μέσω chrome αλλά κυρίως μέσω blinkfeed. Δεν μου έχει χρειαστεί να το φορτίσω την ίδια μέρα ποτέ.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και hard reset μετά το OTA σε 1.80 αλλά πάλι απογοητεύτηκα.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι υπερευχαριστημενος από τη συσκευή αλλά λίγο το battery life μου τα χαλάει. Βγάζω το κινητό στις 8 το πρωί και στις 8 το βράδυ θέλω συνήθως φόρτιση. Μηδέν κλήσεις, browsing κατά κύριο λόγο με Wi-Fi και συχνές εναλλαγές σε 3g/4g και sot Max 3 ώρες. Είμαι στην παραλία βέβαια λόγω δουλειάς οπότε ίσως παίζει κι αυτό το ρόλο του

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίταξε λίγο αν έχεις πρόβλημα με awakes όπως αναφέρω εδώ.

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Δε μου εμφανιζει τις αναπαντητες κλησεις το τηλ παρα μονο οταν μπω στη λιστα κλησεων.εχει συμβει σε κανεναν αυτο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε μου εμφανιζει τις αναπαντητες κλησεις το τηλ παρα μονο οταν μπω στη λιστα κλησεων.εχει συμβει σε κανεναν αυτο?

Τις εμφανίζει κανονικά. Δε σου τις βγάζει στη μπάρα;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι υπερευχαριστημενος από τη συσκευή αλλά λίγο το battery life μου τα χαλάει. Βγάζω το κινητό στις 8 το πρωί και στις 8 το βράδυ θέλω συνήθως φόρτιση. Μηδέν κλήσεις, browsing κατά κύριο λόγο με Wi-Fi και συχνές εναλλαγές σε 3g/4g και sot Max 3 ώρες. Είμαι στην παραλία βέβαια λόγω δουλειάς οπότε ίσως παίζει κι αυτό το ρόλο του

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομιζω οτι είσαι νορμαλ...

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...