Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν αποτέλεσμά δείχνει καλό.

Σημασία όμως εχει και τι χρήση προηγήθηκε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

5 ώρες ανοιχτή η οθόνη μάλλον με κάψιμο στο ίντερνετ.Φβ.YouTube.μουσική γιατί έχω άδεια και είμαι σε παραλία.και φωτογραφίες..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Καποιος να μου στειλει λινκ ή εδω ή πμ site για αγορα μεσω αντικαταβολης carbon grey στην πιο οικονομικη τιμη.:D

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή στην Αγγλία η HTC το δίνει στο επίσημο site htc.com με έκπτωση 100 λίρες! :blink::blink:

Βγαίνει 470 λίρες συνολικά (550 € με την τωρινή ισοτιμία)! 18 Αυγούστου τελειώνει η προσφορά, όποιος πρόλαβε πρόλαβε!

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας εάν το επίσημο site στέλνει Ελλάδα;;

 

Στάλθηκε από το SM-T710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας εάν το επίσημο site στέλνει Ελλάδα;;

 

Στάλθηκε από το SM-T710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν ρωτάς για το αγγλικό site, δε στέλνει.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει διαφορα αναμεσα στο grey και στο carbon grey?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά τόσο καλές συσκευές και δεν πωλούνται με τίποτα όποιος πάρει HTC σχεδόν το παντρεύεται...

 

Είδα και έπαθα να φύγει το Μ9 και βλέπω ότι Και τα 10 έχουν κολλήσει...

 

Θα μου πείτε τώρα γιατί να το δώσει κάποιος...ξέρετε αυτό το κόλλημα να δεις κάτι άλλο...

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά τόσο καλές συσκευές και δεν πωλούνται με τίποτα όποιος πάρει HTC σχεδόν το παντρεύεται...

 

Είδα και έπαθα να φύγει το Μ9 και βλέπω ότι Και τα 10 έχουν κολλήσει...

 

Θα μου πείτε τώρα γιατί να το δώσει κάποιος...ξέρετε αυτό το κόλλημα να δεις κάτι άλλο...

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

oποιος περνει htc ξερει τι περνει.δε θα το παρει για να πουλησει μουρη σιγουρα.οσες φορες παντως προσπαθησα να δωσω εφυγε πολυ ευκολα.μη ξεχνας οτι τελευταιο μηνα επεσε πολυ πωληση Μ9 λογω πτωσης στα 299 οποτε πολλοι καλοθελητες θελησαν να το εκμεταλευτουν.συγγνωμη για το off topic

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

oποιος περνει htc ξερει τι περνει.δε θα το παρει για να πουλησει μουρη σιγουρα.οσες φορες παντως προσπαθησα να δωσω εφυγε πολυ ευκολα.μη ξεχνας οτι τελευταιο μηνα επεσε πολυ πωληση Μ9 λογω πτωσης στα 299 οποτε πολλοι καλοθελητες θελησαν να το εκμεταλευτουν.συγγνωμη για το off topic

Συμφωνώ και εγώ θεωρώ τον εαυτό μου HTCακια Αλλά για το 10 δεν το βλέπω ακόμη..

Προσπάθησα Μήπως έδινα το ς7 ανταλλαγή αλλά μάλλον Τελικά καλύτερα που δεν έκατσε..Εάν δεν πέσει αρκετά η τιμή του Δεν βλέπω να παίζει πολύ...

 

Το sense πάντως Μου έχει λείψει ήδη...Και έχω μόνο δύο μήνες το ς7

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά τόσο καλές συσκευές και δεν πωλούνται με τίποτα όποιος πάρει HTC σχεδόν το παντρεύεται...

 

Είδα και έπαθα να φύγει το Μ9 και βλέπω ότι Και τα 10 έχουν κολλήσει...

 

Θα μου πείτε τώρα γιατί να το δώσει κάποιος...ξέρετε αυτό το κόλλημα να δεις κάτι άλλο...

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλέ μου,οπως θα χεις διαπιστώσει,δεν έχουν και την καλύτερή φήμη,με το m9 δυστυχώς κλόνισαν και πάλι την ήδη κλονισμένη φήμη της εταιρείας.

Σίγουρα δεν είναι κακά τηλεφωνά και το 10άρη είναι συμπαθητικό,σε μαύρο φυσικά.

Ομως,αν δεν το ρίξουν σύντομα δε νομίζω να πιάσουν κοινό,οπως το ίδιο συμβαίνει και στο εξωτερικό.

Αν και η ίδια η εταιρεία δεν το χει προωθήσει καθόλου.

Κι εγώ για να πω την αλήθεια όσες φορές κι αν πήρα κινητό της htc,δυσκολεύτηκα να το δώσω και πάντα έφευγαν σε μη επιθυμητές τιμές,αλλά τι να κάνουμε.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ολη μερα μονο με 4G και χαλια σημα τις περισσοτερες φορες...απλα ότι καλυτερο εχω χρησιμοποιησει ποτε σε διαχειριση μπαταριας.

 

Εκαναν πραγματι τρομερη δουλεια στο Software σχετικα με την αυτονομια όπως υποσχεθηκαν.

Ξεφτιλιζει ακομα και S7 EDGE με την ιδια χρηση που αναφερω.

 

 

28721782721_ba0beb7a91_n.jpgScreenshot_20160805-234657 by Thanasis Liontiris, on Flickr

28721782811_4ee71d73c2_n.jpgScreenshot_20160805-234628 by Thanasis Liontiris, on Flickr

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ολη μερα μονο με 4G και χαλια σημα τις περισσοτερες φορες...απλα ότι καλυτερο εχω χρησιμοποιησει ποτε σε διαχειριση μπαταριας.

 

Εκαναν πραγματι τρομερη δουλεια στο Software σχετικα με την αυτονομια όπως υποσχεθηκαν.

Ξεφτιλιζει ακομα και S7 EDGE με την ιδια χρηση που αναφερω.

 

 

28721782721_ba0beb7a91_n.jpgScreenshot_20160805-234657 by Thanasis Liontiris, on Flickr

28721782811_4ee71d73c2_n.jpgScreenshot_20160805-234628 by Thanasis Liontiris, on Flickr

Εγώ βλέπω χρήση μόνο wifi και μισά ποσοστά μπαταρίας αν θες ανέβασε τα screenshot εδώ να γελάσει κάθε πικραμενος

http://forum.xda-developers.com/htc-10/how-to/htc-10-battery-life-t3369982/page38

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω χρήση μόνο wifi και μισά ποσοστά μπαταρίας αν θες ανέβασε τα screenshot εδώ να γελάσει κάθε πικραμενος

http://forum.xda-developers.com/htc-10/how-to/htc-10-battery-life-t3369982/page38

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλα εκει στο xda βλεπεις και 6 ωρα..:D

Αυτο που δειχνει το wifi συνεχεια ανοιχτο ειναι γνωστο bug της 6, παντου τα ιδια,στην προηγουμενη σελιδα το ιδιο φαινεται και σε αλλο μελος που ανεβασε ;)

Γενικα η χρηση ειναι fb,insta και πολυ σερφαρισμα.

Με λυμενα θεματα φυσικα τα γνωστα drain της μπαταριας στην 6 που εχουν ολες οι συσκευες

 

Γενικα η διαχειριση δεν υπαρχει,ειδικα σε data και αναμονη με χαλια σημα.

Edited by THEO_LEGEND

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Καλα εκει στο xda βλεπεις και 6 ωρα..:D

Αυτο που δειχνει το wifi συνεχεια ανοιχτο ειναι γνωστο bug της 6, παντου τα ιδια,στην προηγουμενη σελιδα το ιδιο φαινεται και σε αλλο μελος που ανεβασε ;)

Γενικα η χρηση ειναι fb,insta και πολυ σερφαρισμα.

Με λυμενα θεματα φυσικα τα γνωστα drain της μπαταριας στην 6 που εχουν ολες οι συσκευες

 

Γενικα η διαχειριση δεν υπαρχει,ειδικα σε data και αναμονη με χαλια σημα.

 

Πολυ καλα τα στατιστικά.

Η χρήση σου ηταν σε εσωτερικο χωρο και με τι φωτεινότητα το δουλευες?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ε ένταξη αν αφήνουμε να πέσει στο 3% για να φουσκώνουμε τα νούμερα παει πολυ:lol:

Εγώ στο 15-20% θα το φορτίσω βρέξει-χιονίσει και ενδιάμεσα δεν θα εχω άγχος εως φτάσει αυτο το νούμερο.

 

Εχει πολλα ψωμιά η Htc να φτάσει τον ανταγωνισμο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα τα στατιστικά.

Η χρήση σου ηταν σε εσωτερικο χωρο και με τι φωτεινότητα το δουλευες?

Εξω και ολο διαδρομες με αυτοκινητο,συνοδηγος βεβαια,δεν επαιζα και οδηγουσα:lol:

Φωτεινοτητα ενα τσακ πριν τη μεση και auto.

Ανδοιντ συστεμ καπου στο 6% σχεδον παντα,χωρις τα γνωστα drain δηλαδη

Ε ένταξη αν αφήνουμε να πέσει στο 3% για να φουσκώνουμε τα νούμερα παει πολυ:lol:

Εγώ στο 15-20% θα το φορτίσω βρέξει-χιονίσει και ενδιάμεσα δεν θα εχω άγχος εως φτάσει αυτο το νούμερο.

 

Εχει πολλα ψωμιά η Htc να φτάσει τον ανταγωνισμο.

Το θεμα ειναι οτι το s7 edge θα ειχε κλεισει απο νωρις και οχι στις 12 το βραδυ που γυρισα σπιτι.;)

Και sot καπου 4μιση ωρες θα ειχα με 4g και τοσο χαλια σημα.

 

Και γω καπου στο 15-20% το φορτιζω.Απλα το εβαλα για να δειξω οτι σε πολυ σκληρη χρηση το 10αρι θα βγαλει τη μερα στο πολυ χαλαρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Λογικα στο 15% οπου φορτιζουμε ολοι μας θα ειχες κοντα στις 5 ωρες.

Πολυ καλα θα ελεγα. Οταν λες αυτοματο και στη μεση τι εννοείς ακριβώς ?

Γιατι με το m8 στο αυτοματο οταν βρισκομουν εξω εστω και με λιγο ηλιο , τα εσκαγε στο τερμα.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Παμε παλι, γιατι δεν είναι σωστο να γράφονται ανακρίβειες. Το htc 10 με μικτη χρηση είναι 30% κατω από το s7 edge.

Μετρημένα, επισης, με το Mi5 prime μου, είναι μιση ωρα κατω σε sot. Απλα στο μεσο της κατηγοριας δηλαδή, χωρις να είναι κατι ιδιαιτερο, αλλα χωρις να προβληματιζει...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παμε παλι, γιατι δεν είναι σωστο να γράφονται ανακρίβειες. Το htc 10 με μικτη χρηση είναι 30% κατω από το s7 edge.

Μετρημένα, επισης, με το Mi5 prime μου, είναι μιση ωρα κατω σε sot. Απλα στο μεσο της κατηγοριας δηλαδή, χωρις να είναι κατι ιδιαιτερο, αλλα χωρις να προβληματιζει...

Καταρχας δεν γραφω για μεικτη χρηση,γραφω μονο για data και 4g.Ημουν πολυ ξεκαθαρος.

 

Σε αυτη την περιπτωση η διαχειριση μπαταριας του htc 10 ειναι πανω απο s7 edge. 4μιση ωρες πανω κατω εβγαζα με edge και 5 πηγαινε με αρκετα χαμηλη φωτεινοτητα.

Γενικα την επινε αερας τη μπαταρια με χαλια σημα και λιγο παραπανω φωτεινοτητα αν εβαζα. (λογικο γιατι εχει και παραπανω φωτεινoτητα το πανελ)

Σε wifi επιανα μιση με μια ωρα παραπανω σε edge αλλα δεν εχει νοημα και πολυ αυτο μιας και για να εχεις wifi εχεις προσβαση και σε πριζα.

Λογικα στο 15% οπου φορτιζουμε ολοι μας θα ειχες κοντα στις 5 ωρες.

Πολυ καλα θα ελεγα. Οταν λες αυτοματο και στη μεση τι εννοείς ακριβώς ?

Γιατι με το m8 στο αυτοματο οταν βρισκομουν εξω εστω και με λιγο ηλιο , τα εσκαγε στο τερμα.

 

Ναι,στο 15% ημουν καπου 5 ωρες και κατι.

Στο 10 αν βαλεις λιγο πριν τη μεση τη φωτεινοτητα δεν παει τερμα,αν τη βαλω ακριβως μεση παει τερμα. Το ιδιο παθαινε και ο fick νομιζω που δουλευει παραλια και το χε στη μεση(auto) και εβγαζε 3μιση ωρες οθονη περιπου.

Με το που το αλλαξε βαρεσε 5 ωρα..

 

Γενικα το μονο που θελει προσοχη ειναι να μην εχεις τα drains απο το android system,πρεπει να ειναι κατω απο 10 για να ειναι κομπλε. Εγω ειτε το φορτιζω κλειστο ειτε το κανω επανεκκινηση μολις το βγαλω απο φορτιστη.

 

Κατα τη γνωμη μου στα κινητα θα μιλαμε για πραγματικα μεγαλη αυτονομια οταν θα δουμε τα ιδια νουμερα με φωτεινοτητα στο τερμα συνεχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ένα καθάρισμα στο topic με διαγραφές-edit ποστ. Εφόσον δεν μπορείτε να καταλάβετε ότι προσωπικές αντιπαραθέσεις και λοιπές εκτός Ο.Π.Χ. συμπεριφορές είναι ανεπιθύμητες στην κοινότητα μας τότε δυστυχώς θα υπάρξουν κυρώσεις από την Ο.Δ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα βλέπω κάπως εξωπραγματικά τα νούμερα αυτά,καθώς το είχα πάρει σε λευκό από τους πρώτους σχεδόν.

Με μικτή χρήση 5 ώρες και κάτι οθόνη.

Οταν το edge μου χει βαρεσει και 8ωρο σχεδόν,αλλωστε έχω ανεβάσει και sot στο θέμα της μπαταρίας του edge.

Επίσης δεν έχω δει και την τόσο κορυφαία πια διαχείριση μπαταρίας στο 10.

Ακόμα και με μόνο δεδομένα το edge είναι με υψηλότερα νούμερα.

Αλλά στη μικτή χρήση,βρίσκεται πάνω από 30% η διαφορά υπέρ του edge.

Πιστεύω όμως ότι το vs πού κάνουμε,πρώτον δε θα πρεπε να γίνεται εδώ,σε αυτό το θέμα και δεύτερον,συγκρίνουμε 2 διαφορετικές συσκευές καθώς ο συναγωνισμός,μόνο με το μικρό s7 τίθεται.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ναι,στο 15% ημουν καπου 5 ωρες και κατι.

Στο 10 αν βαλεις λιγο πριν τη μεση τη φωτεινοτητα δεν παει τερμα,αν τη βαλω ακριβως μεση παει τερμα. Το ιδιο παθαινε και ο fick νομιζω που δουλευει παραλια και το χε στη μεση(auto) και εβγαζε 3μιση ωρες οθονη περιπου.

Με το που το αλλαξε βαρεσε 5 ωρα..

 

Γενικα το μονο που θελει προσοχη ειναι να μην εχεις τα drains απο το android system,πρεπει να ειναι κατω απο 10 για να ειναι κομπλε. Εγω ειτε το φορτιζω κλειστο ειτε το κανω επανεκκινηση μολις το βγαλω απο φορτιστη.

 

Κατα τη γνωμη μου στα κινητα θα μιλαμε για πραγματικα μεγαλη αυτονομια οταν θα δουμε τα ιδια νουμερα με φωτεινοτητα στο τερμα συνεχεια.

 

Γιατί κανεις επανεκκίνηση μετα απο φορτιση? Ειναι καποιο bug της 6?

Το διαβαζω και στο νημα του s7.

Με το Huawei παντως δεν εχω καποιο drain,το system android μονιμως κατω απο το 6% και χωρις restart.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Το σήμα δικτύου του fick γιατί είναι όλο πράσινο ενώ του theo έχει 10 διαφορετικά χρώματα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...