Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει να το ψάξουμε ή θα πρέπει να περιμένουμε και άλλη αναβάθμιση ?

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να ψάξεις κάτι. Ουσιαστικά το άρθρο λέει ότι είμαστε καλυμμένοι αν αφήνουμε τη google να κάνει έλεγχο στην εφαρμογή που εγκαθιστούμε

Με τι το φορτιζετε? Με qg 3? ή εχετε καποιον αλλο απλο φορτιστη.

Αλλαγη μπαταριας ποσο παιρνουν στην htc?

 

Λεω να παρω ενα απλο αργο φορτιστη μιας και το φορτιζω μονο οταν κοιμαμαι το βραδυ και δεν ειναι χρησιμο το qg3

Έχω και έναν αργό κι εγώ δίπλα στο κρεβάτι αλλά χρησιμοποιώ και τον qc3.

μπορούμε να το παραγγείλουμε από το επίσημο σάιτ της htc στην Αγγλία??

Δε στέλνει Ελλάδα απευθείας

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και η υποχρεωτική οικογενειακή φωτογραφία :lol:

 

100_1626.jpg

 

100_1627.jpg

Πραγματικά το m7, είναι ότι ομορφότερο έχει βγάλει ή εταιρεία μέχρι τώρα. Το μετανιωσα που το δωσα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για το καλορίζικο, και ναι, συμφωνώ ότι το Μ7 είναι και θα παραμείνει το ομορφότερο HTC όλων των εποχών. Αλλά το 10 δίπλα του κάπως καταφέρνει να δείχνει πιο ποιοτικό, και αυτό είναι κατόρθωμα γιατί το Μ7 είναι τρομερή κατασκευή.

Όσο για τις πρώτες εντυπώσεις, δεν το έχω χρησιμοποιήσει σαν τηλέφωνο ακόμα αφού πιάστηκα αδιάβαστος και δεν είχα nano sim, νόμιζα του Μ7 θα ταιριάζει και την πάτησα. :wacko: Λόγω δουλειάς δεν έχω προλάβει να περάσω από μαγαζί να πάρω καινούρια ακόμα.

Ένα ακόμη πράγμα που την πάτησα και ίσως καλό είναι να βρίσκεται εδώ για να το ξέρουν υποψήφιοι αγοραστές είναι η micro SD που αγόρασα:

Samsung EVO Plus micro SD

Αυτή εδώ λοιπόν παρότι είναι σφαίρα, όταν πήγα να διαλέξω ότι τη θέλω για προέκταση της εσωτερικής έφαγα άκυρο από το δεκάρι, και μου είπε ότι θέλεις τουλάχιστο κάρτα κατηγορίας UHS-3... Δεν ήξερα καν ότι υπήρχε γρηγορότερη από τη UHS-1 που αγόρασα, και αναγκάστηκα τώρα να ξαναγοράσω δεύτερη, μικρότερη αυτή τη φορά αφού δεν ξέρω καν αν θα λειτουργήσει κι αυτή. Συγκεκριμένα τώρα παράγγειλα και περιμένω αύριο αυτή αλλά 32άρα αντί 64 που πήρα πριν. Πάντως με την εσωτερική μνήμη μόνο δε γίνεται δουλειά, χωρίς να τραβάω φωτό κλπ μόνο με 10-20 εφαρμογές και παιχνίδια τελείωσε, είναι ήδη στα 10 GB free... Μακάρι να ερχόταν Ευρώπη το 64άρι να μη χρειαζόμασταν κάρτες και παπατζιλίκια.

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για το καλορίζικο, και ναι, συμφωνώ ότι το Μ7 είναι και θα παραμείνει το ομορφότερο HTC όλων των εποχών. Αλλά το 10 δίπλα του κάπως καταφέρνει να δείχνει πιο ποιοτικό, και αυτό είναι κατόρθωμα γιατί το Μ7 είναι τρομερή κατασκευή.

Όσο για τις πρώτες εντυπώσεις, δεν το έχω χρησιμοποιήσει σαν τηλέφωνο ακόμα αφού πιάστηκα αδιάβαστος και δεν είχα nano sim, νόμιζα του Μ7 θα ταιριάζει και την πάτησα. :wacko: Λόγω δουλειάς δεν έχω προλάβει να περάσω από μαγαζί να πάρω καινούρια ακόμα.

Ένα ακόμη πράγμα που την πάτησα και ίσως καλό είναι να βρίσκεται εδώ για να το ξέρουν υποψήφιοι αγοραστές είναι η micro SD που αγόρασα:

Samsung EVO Plus micro SD

Αυτή εδώ λοιπόν παρότι είναι σφαίρα, όταν πήγα να διαλέξω ότι τη θέλω για προέκταση της εσωτερικής έφαγα άκυρο από το δεκάρι, και μου είπε ότι θέλεις τουλάχιστο κάρτα κατηγορίας UHS-3... Δεν ήξερα καν ότι υπήρχε γρηγορότερη από τη UHS-1 που αγόρασα, και αναγκάστηκα τώρα να ξαναγοράσω δεύτερη, μικρότερη αυτή τη φορά αφού δεν ξέρω καν αν θα λειτουργήσει κι αυτή. Συγκεκριμένα τώρα παράγγειλα και περιμένω αύριο αυτή αλλά 32άρα αντί 64 που πήρα πριν. Πάντως με την εσωτερική μνήμη μόνο δε γίνεται δουλειά, χωρίς να τραβάω φωτό κλπ μόνο με 10-20 εφαρμογές και παιχνίδια τελείωσε, είναι ήδη στα 10 GB free... Μακάρι να ερχόταν Ευρώπη το 64άρι να μη χρειαζόμασταν κάρτες και παπατζιλίκια.

Το άκυρο στο βγάζει μετά από αυτήν την οθόνη; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160811/167061bc1e599bfde5477bedb77c937c.jpg

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι (τι τραγική μετάφραση είναι αυτή στο μενού, τα ματάκια μου :blink: )

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Όντως. Άρα αν πατήσω κι εγώ διαγραφή και διαμόρφωση δε θα προχωρήσει λόγω uhs1 κάρτας ε; Έχω πράγματα μέσα και κωλώνω

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι μάλλον αυτό θα γίνει... Αν κάποιος έχει πειραματιστεί/ξέρει κάτι παραπάνω ας πει.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις πρώτες εντυπώσεις, δεν το έχω χρησιμοποιήσει σαν τηλέφωνο ακόμα αφού πιάστηκα αδιάβαστος και δεν είχα nano sim, νόμιζα του Μ7 θα ταιριάζει και την πάτησα.

Ρε παλικαρε, σορρυ κιολας, αλλα... τα m8 και m9 επαιρναν nano sim. Τι περιμενες να παιρνει το 10 δηλαδη; :shifty:

 

Ερωτηση: το 10 δεν εχει επιλογη να απενεργοποιεις τη γρηγορη φορτιση οπως το Galaxy S7;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να ψάξεις κάτι. Ουσιαστικά το άρθρο λέει ότι είμαστε καλυμμένοι αν αφήνουμε τη google να κάνει έλεγχο στην εφαρμογή που εγκαθιστούμε

 

Σε ευχαριστώ :) !

Htc 10, iPhone 6, iPhone 5, iPhone 4, Htc Desire Z, Sony Ericsson X2, iPhone 3GS, Htc S740, Touch Pro, iPhone, Htc TyTN II, Neonode N2, Htc 4350, Qtek 9100, 02 XDA EXEC, 8500, Qtek S100 & 8020
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα:) εσεις που θελετε να πειραματιστειτε με την sd ριχτε μια ματια στα post 5629#5630 & 5633

πριν κανετε οτιδηποτε.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=391969&page=376

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το καλυτερο setup ειναι ξεχωριστα η καρτα μνημης. Κυριως για να εχεις προσβαση σε αυτη απο παντου.

32 εσωτερικη για εφαρμογες και καρτα μνημης για μουσικη,φωτο,βιντεο

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το καλυτερο setup ειναι ξεχωριστα η καρτα μνημης. Κυριως για να εχεις προσβαση σε αυτη απο παντου.

32 εσωτερικη για εφαρμογες και καρτα μνημης για μουσικη,φωτο,βιντεο

Κι εγώ έτσι το δουλεύω. Τώρα αν στο μέλλον γεμίσει η εσωτερική... Βλέπουμε.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης χαλια αυτονομια με 3 φορτισεις.

Περιπου 3 ωρες sot αποκλειστικα με data.

Edited by impreza_sti

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν με το καλό η κάρτα που απ'ότι βλέπω στο Amazon παραδόθηκε σπίτι σήμερα κιόλας (σε λιγότερο από 12 ώρες από την παραγγελία :wacko:) λειτουργήσει ως εσωτερική, θα κάνω ένα φουλ reset και θα δω αν υπάρχει αισθητή καθυστέρηση στην απόκριση και το loading εφαρμογών. Αν ναι, θα προσπαθήσω να μείνω με τα 32GB της εσωτερικής με την κάρτα μόνο για φωτό/βίντεο, που στο Μ7 τα είχα ψιλοφουλάρει - χωρίς πολλές φωτό κλπ, κυρίως εφαρμογές :worry:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αυτη που αγόρασα https://www.skroutz.gr/s/6898969/Samsung-Evo-SDHC-32GB-U1.html δεν δουλεύει?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αυτη που αγόρασα https://www.skroutz.gr/s/6898969/Samsung-Evo-SDHC-32GB-U1.html δεν δουλεύει?

 

Αυτή αγόρασα κι εγώ, 64άρα όμως. Δουλεύει αλλά όχι σαν επέκταση της εσωτερικής μνήμης για εφαρμογές δηλαδή. Μόνο για external SD για φωτογραφίες, μουσική κλπ.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Αυτή αγόρασα κι εγώ, 64άρα όμως. Δουλεύει αλλά όχι σαν επέκταση της εσωτερικής μνήμης για εφαρμογές δηλαδή. Μόνο για external SD για φωτογραφίες, μουσική κλπ.

 

ρώταω γιατί δεν είχα ποτέ android κινητό ούτε ακόμα το HTC (symbian,sailfish) και δεν ξέρω τι παίζει. Μπορώ δηλαλή να βάλω να αποθηκεύονται μόνο φώτο και τραγούδια αυτόματα εκει

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης χαλια αυτονομια με 3 φορτισεις.

Περιπου 3 ωρες sot αποκλειστικα με data, οταν με το s7 edge εβγαζα χαλαρα 5ωρακι και με το απλο s7 ανετα πανω απο 3.

 

Φωτεινότητα στο αυτόματο?

Και αν ναι η χρηση εγινε πιο πολυ κατω απο ηλιο ή σε εσωτερικο χωρο?

Παντως ρε παιδες και σε τερμα φωτεινότητα, με data παντα μιλαμε, τρεις ωρες είναι μετριο προς λιγο θεωρω. Νομιζω και πως καποιο αλλο παιδι εδω μεσα ανέφερε για τρεις ωρες οθονη.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινότητα στο αυτόματο?

Και αν ναι η χρηση εγινε πιο πολυ κατω απο ηλιο ή σε εσωτερικο χωρο?

Παντως ρε παιδες και σε τερμα φωτεινότητα, με data παντα μιλαμε, τρεις ωρες είναι μετριο προς λιγο θεωρω. Νομιζω και πως καποιο αλλο παιδι εδω μεσα ανέφερε για τρεις ωρες οθονη.

Ο finn ειχε 3μιση κ κατι οθονη μεσα στον ηλιο με αυτοματη φωτεινοτητα, εμενα με φουλ φωτεινοτητα αυτοματο και data παιζει στις 4 παρα μεχρι 4μιση ωρες οθονη

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω, εννοειτε οτι μεσα σε 3ωρες πηγε απο το 100-20℅ ; χωρις πχ 15 ωρες αναμονης; Δηλαδη το βγαζω απο φορτιστη, το χρησιμοποιω 3 ή 4 ωρες και αυτο ηταν, dead ;;;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης χαλια αυτονομια με 3 φορτισεις.

Περιπου 3 ωρες sot αποκλειστικα με data.

 

Ανεβασε μας τα πριντ σκριν της χρησης που κανεις να δουμε τι φταιει...:)

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/tmobile_only_sold_the_htc_10_for_two_months_before_giving_up_on_it-news-19906.php

απορω ποιος φταιει γι αυτο.υποστηριξη απο πουθενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευπειθώς αναφέρω ότι έχω πλέον 64GB εσωτερικής μνήμης συνολικά! Το στοίχημα απέδωσε και η δεύτερη πιο γρήγορη κάρτα της αγοράς λειτούργησε! Τώρα εύχομαι να είχα πάρει 64άρα :X

Για να μην ψάχνετε παλιά ποστ, η minimum κάρτα που χρειάζεστε σε ταχύτητα είναι αυτή εδώ. Ήδη έκανε μια αυτόματη μεταφορά κάποιων αρχείων εφαρμογών προς τα εκεί. Μένει τώρα να δοκιμάσω αν καταλαβαίνω διαφορά στην ταχύτητα και την απόκριση.

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Στα της συσκευής, έχει λάβει κάνεις σε unbranded την τελευταία ΟΤΑ?

Έχεις κάτι συγκεκριμένο που θέλεις να ρωτήσεις?

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...