Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ επιμένω, το κινητό σούπερ αλλά δε βλέπω τους χρόνους που βλέπουν άλλοι.

 

Ίσως βέβαια φταίει το ότι δουλεύω παραλία στον ήλιο και το κινητό εναλλασεται σε Wi-Fi/data συνέχεια και τρώει και ζέστη. Σε πιο ελεγχόμενο περιβάλλον ενδεχομένως να ήταν καλύτερα τα πράματα

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σιγουρα παιζει πολυ μεγαλο ρολο η θερμοκρασια στην αποφορτιση,επισης αν εισαι στον ηλιο με αυτοματη φωτεινοτητα δουλευει συνεχεια στο τερμα.

 

Τιανμα οθονη εγω και εκδοση 1.80.401.1

Η τιανμα καταναλωνει κ λιγοτερη μπαταρια κιολας

Ηρθε και η 3 και αλλα δεν την περασα ακομη

 

Ηδη στο 55% με 2 ωρες κ 45 λεπτα και συνεχιζουμε μεχρι να φτασει στο 10 % οπως εχθες

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτόματη φωτεινότητα έχω άλλα το slider στη μέση. Δε παιζει ρόλο Ε; Και όταν βαράει ο ήλιος την οθόνη τα χρώματα σαν να ξεβάφουν μέχρι να πάω σε σκιά πάλι. Ένας στο xda μου είπε είναι φυσιολογική αντίδραση μιας LCD στον ήλιο

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματη φωτεινότητα έχω άλλα το slider στη μέση. Δε παιζει ρόλο Ε; Και όταν βαράει ο ήλιος την οθόνη τα χρώματα σαν να ξεβάφουν μέχρι να πάω σε σκιά πάλι. Ένας στο xda μου είπε είναι φυσιολογική αντίδραση μιας LCD στον ήλιο

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι δεν εχει νοημα οτι το εχεις στη μεση και αυτοματο..παει στο τερμα κατω απο εντονο φως.Αν εχεις και sharp πανελ που ειναι πιο φωτεινο καιει και παραπανω.

Αν και η θερμοκρασια παιζει πολυ μεγαλο ρολο..γιατι εσενα λογικα θα ειναι συνεχεια πανω απο 37 βαθμους

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στην παρεα :) θερμη παρακληση, ηρεμια αδερφια κανει και ζεστη σημερα, μην το κανετε vs

Eδω μιλαμε για το 10, φιλικα παντα.

Finn εχω μερες να δω το αλλο νημα ,εβαλες κατι θα βαλεις κατι απο το γραφειο σου :lol:

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω την αναβάθμιση για να παίξω μπάλα με shutter speed 16 δευτερόλεπτα! https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160729/eb3759d73b70cd727099c223191ee194.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160729/6707c6758d3849e85730238cc4262ee3.jpg

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Aυτα ειναι :):):) ζηλευωωωωωωω finn :)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λετε με τις οθονες sharp vs tianma δηλαδη ειναι ποιο ψυχρο στην μια και στην αλλη ποιο θερμο;
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λετε με τις οθονες sharp vs tianma δηλαδη ειναι ποιο ψυχρο στην μια και στην αλλη ποιο θερμο;

Sharp πιο φωτεινη, ανομοιομορφος φωτισμος,θερμα χρωματα,μεγαλυτερη καταναλωση

Τianma πιο βαθυ μαυρο(απο τα καλυτερα lcd που εχω δει θα πω),οχι τοσο φωτεινη, ομοιομορφος φωτισμος.πιο ψυχρη,μικροτερη καταναλωση

http://www.max-review.ru/2016/05/v-htc-10-mozhet-byt-displej-ot-sharp-ili-tianma/

 

Επισης να αναφερω οτι τις πρωτες μερες ειχα και γω αυτο το ροζουλι χρωμα στην οθονη το οποιο υποχωρησε μετα απο μερικες μερες χρησης.Βασικα κατι παρομοιο ειχα και με το M8 πιο παλια απλα εκεινο πρασινιζε :p

 

 

Σημερα λοιπον στο τεστ μπαταριας σταθερος σε γραφειο,μονο με wifi και σημα χαλια απο 1-3 γραμμες εβγαλε 5 ωρες κ 25 λεπτα οθονη και ειχα 10%.(περιπου 30 λεπτα ακομη)

Η μπαταρια πραγματικα ειναι βραχος, θα την εβαζα ισαξια του s7 edge κι ας ειναι 600mah μικροτερη.

Τα διαφορα τεστ που διαβαζα επιβεβαιωθηκαν,το htc 10 αποδιδει καλυτερα σε data ενω το s7 edge αποδιδει καλυτερα σε wifi.

 

 

Γενικα με τη μπαταρια δεν προκειται να ασχοληθει καποιος,θα τον βγαζει τη μερα χαλαρα κι ας κανει εντονη χρηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ταξιδιωτης τι εχεις παθει;δεν ησουν ετσι.τοση εμπαθεια με αυτη τη συσκευη.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι όμως,μη νομίζεις,αν μπεις στο thread του edge,θα δεις και τα παράπονά μου προς αυτό.

Παιδιά τίποτα τέλειο δεν υπάρχει,να λέμε την αλήθεια.

ΤΙ καλύπτει τον καθένα είναι το θέμα.

Αλήθεια,root χωρίς χάσιμο εγγύησης παίζει?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ασχοληθει και δε ξερω.απο m7 εχω σταματησει το αθλημα αυτο.για μενα αυτη η συσκευη μαζι με s7 edge ειναι οι κορυφαιες αυτη τη στιγμη.κ οσο και βαζουν μεσα και p9 λογω software που ειναι κακη απομιμηση iphone το αφηνω απεξω.επισης επειδη εχω πελατες που αλλαζουν συσκευες σα τα πουκαμισα ηρθαν απο μενα κ ειδαν το 10αρι.ανθρωποι που ειχαν note 5 κ s7 θεωρησαν οτι το 10αρι εχει amoled οθονη.τους αρεσε πολυ.παρολο που η δικη μου δεν ειναι sharp.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επισης επειδη εχω πελατες που αλλαζουν συσκευες σα τα πουκαμισα ηρθαν απο μενα κ ειδαν το 10αρι.ανθρωποι που ειχαν note 5 κ s7 θεωρησαν οτι το 10αρι εχει amoled οθονη.τους αρεσε πολυ.παρολο που η δικη μου δεν ειναι sharp.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ισχυει οτι το πανελ της τιανμα φερνει σε αμολεντ..το μαυρο που εχει ειναι πολυ βαθυ και ομοιομορφα τα χρωματα απο ακρη σε ακρη

 

Κι όμως,μη νομίζεις,αν μπεις στο thread του edge,θα δεις και τα παράπονά μου προς αυτό.

Παιδιά τίποτα τέλειο δεν υπάρχει,να λέμε την αλήθεια.

ΤΙ καλύπτει τον καθένα είναι το θέμα.

Αλήθεια,root χωρίς χάσιμο εγγύησης παίζει?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι γινεται ρουτ με τις ευλογιες της htc. Χωρις χασιμο εγγυησης φυσικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μας είναι, ότι μια συσκευή που παράγεται κατά εκατομμύρια σε εργοστάσια, δεν μπορεί να είναι 100% αντίγραφο μια προς μια. Δεν θα αποδίδουν όλες το ίδιο. Κάποιες θα κερδιζουν και κάποιες θα χάνουν. Εκτός αυτού, σαν συσκευή σε κάποιους μπορεί να κάνει και σε κάποιους μπορεί να μην κάνει. Δεν σημαίνει ότι αν κάποιος μπει και γραψει ότι είναι ευχαριστημένος με την μπαταρία λέει ψέματα ή αν πει ότι έχει αντίστοιχη διάρκεια με το edge ότι λέει ψέματα. Το πιο λογικό είναι να μην έχει διότι έχει 600maH λιγότερα, αλλά αναλόγως την χρήση και την συσκευή που του έκατσε δεν είναι αδύνατον να εχει την ίδια αυτονομία. Οποτε δεν χρειάζεται να τρελαίνεστε. Και τα δυο έχουν καλή μπαταρία. Γίνεται. Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λετε με τις οθονες sharp vs tianma δηλαδη ειναι ποιο ψυχρο στην μια και στην αλλη ποιο θερμο;

Γενικά υπάρχει μεγάλο θεμα με τις οθόνες εξωτερικο.

Και οι 2 τύποι οθόνες ποιοτικά δεν ανταποκρίνονται σε ναυαρχίδα πρόταση οχι στα 600-700 αλλα ουτε 300 ευρω.

Το να παίζεις ζαριά τι panel θα σου τύχει ειναι απαραδεκτο για τέτοια χρηματικής αξίας συσκευής.

Και μάλιστα μεταξύ των κάθε ξεχωριςτα panel υπάρχουν μεγάλες διαφορες απο παρτιδα σε παρτιδα.

http://forum.xda-developers.com/htc-10/how-to/poll-panel-htc-10-main-s820-variant-t3370972

44 σελίδες με αναφορές δεν ειναι καθολου τιμητικό για τους Ταιβανεζους στην προσπάθεια να ορθοποδήσουν.

 

Let's be clear about this:

 

Sharp:

- more yellow

- 10% brighter

- better view angles

- polarized portrait

- faint but visible diagonal or vertical grid in whites

 

Tianma:

- less yellow, slightly more pleasing colours

- 10% darker

- more color shifting on view angles

- polarised landscape

- no visible grid

 

Overall the sharp is the higher quality panel

 

Both are made to the same spec but each factory has different quality output

 

Some Tianma ones are really good and some sharp are worse, but overall the sharp is more consistent quality panel

 

It's a real shame HTC dual sourced the 10 panel

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά υπάρχει μεγάλο θεμα με τις οθόνες εξωτερικο.

Και οι 2 τύποι οθόνες ποιοτικά δεν ανταποκρίνονται σε ναυαρχίδα πρόταση οχι στα 600-700 αλλα ουτε 300 ευρω.

Να υποθεσω μιλας απο προσωπικη εμπειρια? ή απλα επειδη διαβασες καπου στο ιντερνετ για την ποιοτητα του πανελ το εβγαλες αχρηστο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Οι δεκάδες αναφορές χρηστων μιλάνε απο μόνα τους.

Οχι μόνο διαχωρισμό ανα κατασκευαστή panel αλλα και μεταξύ panel ίδιου κατασκευαστή υπάρχουν αξιοσημείωτες διαφορες στην ποιοτητα του panel.

 

Αν το βρίσκεις θετικό πάω πάσο το διαχωρισμό σε Α η Β η Γ κατηγορίας καταναλωτών-χρηστων-πελατών που πλήρωσαν τα ίδια χρήματα.

 

Φαντάζομαι οταν ειναι να τα δώσετε αγγελίες θα ηταν σωστό να γίνει αναφορά σε ποιο panel έχετε να γνωρίζει ο υποψήφιος αγοραστής.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά υπάρχει μεγάλο θεμα με τις οθόνες εξωτερικο.

Και οι 2 τύποι οθόνες ποιοτικά δεν ανταποκρίνονται σε ναυαρχίδα πρόταση οχι στα 600-700 αλλα ουτε 300 ευρω.

Το να παίζεις ζαριά τι panel θα σου τύχει ειναι απαραδεκτο για τέτοια χρηματικής αξίας συσκευής.

Και μάλιστα μεταξύ των κάθε ξεχωριςτα panel υπάρχουν μεγάλες διαφορες απο παρτιδα σε παρτιδα.

http://forum.xda-developers.com/htc-10/how-to/poll-panel-htc-10-main-s820-variant-t3370972

44 σελίδες με αναφορές δεν ειναι καθολου τιμητικό για τους Ταιβανεζους στην προσπάθεια να ορθοποδήσουν.

 

Let's be clear about this:

 

Sharp:

- more yellow

- 10% brighter

- better view angles

- polarized portrait

- faint but visible diagonal or vertical grid in whites

 

Tianma:

- less yellow, slightly more pleasing colours

- 10% darker

- more color shifting on view angles

- polarised landscape

- no visible grid

 

Overall the sharp is the higher quality panel

 

Both are made to the same spec but each factory has different quality output

 

Some Tianma ones are really good and some sharp are worse, but overall the sharp is more consistent quality panel

 

It's a real shame HTC dual sourced the 10 panel

 

Έχεις σε παρακαλώ να προτείνεις κάποιο καλύτερο IPS panel ?

 

Δυο κινητά έχω με amoled το 930 clear black και το One Α9 και δε μου αρέσουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σε παρακαλώ να προτείνεις κάποιο καλύτερο IPS panel ?

 

Δυο κινητά έχω με amoled το 930 clear black και το One Α9 και δε μου αρέσουν.

Του P9 εχει ποιοτικότερο panel.

Υψηλότερη φωτεινότητα,πιστότητα χρώματων σε υψηλότερο επίπεδο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οι δεκάδες αναφορές χρηστων μιλάνε απο μόνα τους.

Οχι μόνο διαχωρισμό ανα κατασκευαστή panel αλλα και μεταξύ panel ίδιου κατασκευαστή υπάρχουν αξιοσημείωτες διαφορες στην ποιοτητα του panel.

 

Αυτο ισχυει σε ολα τα πανελ,να εχουν μικροδιαφορες μεταξυ τους.Ακομα και στα πολυδιαφημισμενα ως κορυφαια πανελ της samsung.

Στο λινκ που ανεβασα πιο πισω με εικονες δεν μπορεις να πεις οτι εχουν ενοχλητικη διαφορα μεταξυ τους ωστε να αδικειται καποιος με το χ πανελ πχ.

 

Η φωτεινοτητα δεν ειναι η μοναδικη παραμετρος σε ενα πανελ. Πχ του τιανμα που εχω ειναι κατα πολυ ανωτερο απο του Z5 που ειχα κι ας ειχε κατα πολυ μεγαλυτερη φωτεινοτητα το Ζ5.

Ειδικα που κατω απο ηλιο δεν εχω προβληματα δε νομιζω να εχει τοσο θεμα καποιος που δεν γινεται τοσο φωτεινο οσο ενα αλλο πανελ

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω την αναβάθμιση για να παίξω μπάλα με shutter speed 16 δευτερόλεπτα!

Ξερεις ποτε θα ερθει ι καινουρια αναβαθμιση

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Του P9 εχει ποιοτικότερο panel.

Υψηλότερη φωτεινότητα,πιστότητα χρώματων σε υψηλότερο επίπεδο.

 

Και κάτι ακόμη.

Μιας και που το ανάφερες πες μας για τη πιστότητα χρωμάτων του S7 Edge.

Σίγουρα δεν είναι η καλύτερη αλλα ποιος νοιάζεται ...κινητό είναι εξάλλου :lol:

 

Από ότι έχω καταλάβει και τα δυο panel είναι κορυφαία,απλά δε θα έπρεπε να υπάρχουν δυο panel.

αυτό.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Θα γραψω για ακομα μια φορα ποσο ομορφο και ποιοτικο ειναι,δεν χορταινεις να το χουφτωνεις ολη την ωρα.:lol:

Καμια αλλη ναυαρχιδα αλλης εταιριας δεν προσφερει αυτη την αισθηση..οι λεπτομερειες του αναγλυφου power το touch home και οι καμπυλες το κανουν πολυ ομορφο και ποιοτικο.Κουμπωνει τοσο ωραια στο χερι και ειναι κοσμημα..ειναι απο τα τηλεφωνα που το αγοραζεις και λες αυτο θα το κρατησω μεχρι να χαλασει κι ας αλλαζεις καθε χρονο συσκευη.:)

 

Επισης να αναφερω οτι χθες που επιασα ενα s7 φιλου να του φτιαξω κατι ενιωθα οτι ειχα κινητο του 20 ευρου με κουμπια..αυτο το capacitive home button τελικα μεγαλη διαφορα,δινει αλλη αισθηση,δεν θελω να γυρισω σε κουμπι παλι :D

 

 

@Finn σημερα φουλ φωτεινοτητα να τεσταρω ωρες οθονης για παρτη σου :lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Θα γραψω για ακομα μια φορα ποσο ομορφο και ποιοτικο ειναι,δεν χορταινεις να το χουφτωνεις ολη την ωρα.:lol:

Καμια αλλη ναυαρχιδα αλλης εταιριας δεν προσφερει αυτη την αισθηση..οι λεπτομερειες του αναγλυφου power το touch home και οι καμπυλες το κανουν πολυ ομορφο και ποιοτικο.Κουμπωνει τοσο ωραια στο χερι και ειναι κοσμημα..ειναι απο τα τηλεφωνα που το αγοραζεις και λες αυτο θα το κρατησω μεχρι να χαλασει κι ας αλλαζεις καθε χρονο συσκευη.:)

 

Επισης να αναφερω οτι χθες που επιασα ενα s7 φιλου να του φτιαξω κατι ενιωθα οτι ειχα κινητο του 20 ευρου με κουμπια..αυτο το capacitive home button τελικα μεγαλη διαφορα,δινει αλλη αισθηση,δεν θελω να γυρισω σε κουμπι παλι :D

 

 

@Finn σημερα φουλ φωτεινοτητα να τεσταρω ωρες οθονης για παρτη σου :lol::p

 

Είμαστε στο 2016 και πατάς κουμπί που κάνει ΚΛΙΚ ?? :lol:

Και με το κάκιστο UI ?

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...