Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μία ερώτηση παιδιά. Η μπαταρία μετά από 2, 5 χρόνια μανιωδους χρήσης πνέει τα λοίσθια. Πού μπορώ να την αλλάξω και πόσο το κόστος. Πρέπει να αφήσω εκεί το κινητό ή γίνεται επιτόπου;

 

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη μιχαλακοπούλου, την αντιπροσωπεία δηλαδή, κόστος περί τα 15€ και είναι έτοιμο. Από χρόνο δεν τους παίρνει πολύ. Πες καμία ώρα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δηλαδή, τέρμα οι ενημερώσεις ασφαλείας, να μην περιμένουμε τίποτα από δω και πέρα;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τρέχουν δύο προσφορές από το Public που με ψήνουν να δώσω το κινητό

 

1) Μέχρι τις 23 Μαρτίου, χαρίζεται το ΦΠΑ στα τηλέφωνα Huawei Mate 20 Pro, P20, P20 Pro

https://www.techgear.gr/huawei-mate-20-pro-p20-pro-p20-vat-free-156727/

 

2) Προσφέρεται ένα ιδιαίτερα γενναιόδωρο πρόγραμμα ανταλλαγής κινητού και για το Honor 8, αν είναι σε άριστη κατάσταση, δίνεται κουπόνι 258€ αν είναι να αγοραστεί το Mate 20 Pro, 190€ αν είναι να αγοραστεί το P20 Pro και 151€ κουπόνι για το απλό P20 64GB...

https://www.public.gr/cat/corporate/ypiresies/trade-n-save/

 

(στην ιστοσελίδα σου δίνει τη δυνατότητα μόνο να δεις τιμές για εναλλαγή μεταξύ ίδιας μάρκας, αλλά διάβασα ότι στο κατάστημα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κουπόνι για οποιοδήποτε κινητό)

 

...για μένα που αγόρασα το honor 8 στα 199€, αυτό είναι εκπληκτικό.

 

Συνδυαστικά λοιπόν, μπορεί κάποιος να δώσει το Honor 8 και να πάρει

- το Mate 20 Pro για 587,94€ (845,97 - 258,03)

- το P20 Pro για 373,41€ (563,7 - 190,29)

- το P20 για 250€ (402,42 - 151,58)

 

Πριν παρουσιαστεί αυτή η προσφορά, μού καλοφαινόταν το Honor (View) 20, που κοστίζει γύρω στα 530€ και με τη πώληση του Honor 8 (ας πούμε 140-150€ για άριστης κατάστασης κινητό) θα έβγαινε περίπου στα 400€...

 

Το πλεονέκτημα της τελευταίας λύσης είναι ότι γλιτώνω το notch που σιχαίνομαι...αλλά και 373€ για σχεδόν τη καλύτερη κάμερα που μπορείς να βρεις, δεν είναι άσκημα...

...και το Mate 20 Pro θα με τραβούσε πολύ, λόγω της εξαιρετικής κάμερας σε χαμηλό φωτισμό, αλλά τα προβλήματα με την οθόνη είναι αποθαρρυντικά...βέβαια αλλιω΄ς τα αντιμετωπίζει κανείς αν το έχει πληρώσει 1000€ κι αλλιώς 500€.

 

Τί λέτε;

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Τρέχουν δύο προσφορές από το Public που με ψήνουν να δώσω το κινητό

 

1) Μέχρι τις 23 Μαρτίου, χαρίζεται το ΦΠΑ στα τηλέφωνα Huawei Mate 20 Pro, P20, P20 Pro

https://www.techgear.gr/huawei-mate-20-pro-p20-pro-p20-vat-free-156727/

 

2) Προσφέρεται ένα ιδιαίτερα γενναιόδωρο πρόγραμμα ανταλλαγής κινητού και για το Honor 8, αν είναι σε άριστη κατάσταση, δίνεται κουπόνι 258€ αν είναι να αγοραστεί το Mate 20 Pro, 190€ αν είναι να αγοραστεί το P20 Pro και 151€ κουπόνι για το απλό P20 64GB...

https://www.public.gr/cat/corporate/ypiresies/trade-n-save/

 

(στην ιστοσελίδα σου δίνει τη δυνατότητα μόνο να δεις τιμές για εναλλαγή μεταξύ ίδιας μάρκας, αλλά διάβασα ότι στο κατάστημα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κουπόνι για οποιοδήποτε κινητό)

 

...για μένα που αγόρασα το honor 8 στα 199€, αυτό είναι εκπληκτικό.

 

Συνδυαστικά λοιπόν, μπορεί κάποιος να δώσει το Honor 8 και να πάρει

- το Mate 20 Pro για 587,94€ (845,97 - 258,03)

- το P20 Pro για 373,41€ (563,7 - 190,29)

- το P20 για 250€ (402,42 - 151,58)

 

Πριν παρουσιαστεί αυτή η προσφορά, μού καλοφαινόταν το Honor (View) 20, που κοστίζει γύρω στα 530€ και με τη πώληση του Honor 8 (ας πούμε 140-150€ για άριστης κατάστασης κινητό) θα έβγαινε περίπου στα 400€...

 

Το πλεονέκτημα της τελευταίας λύσης είναι ότι γλιτώνω το notch που σιχαίνομαι...αλλά και 373€ για περίπου τη καλύτερη κάμερα που μπορείς να βρεις, δεν είναι άσκημα...

...και το Mate 20 Pro θα με τραβούσε πολύ, λόγω της εξαιρετικής κάμερας σε χαμηλό φωτισμό, αλλά τα προβλήματα με την οθόνη είναι αποθαρρυντικά...βέβαια αλλιω΄ς τα αντιμετωπίζει κανείς αν το έχει πληρώσει 1000€ κι αλλιώς 500€.

 

Τί λέτε;

Και εγώ το σκεφτόμουν αλλά παρουσίαζεται και το honor 20 μέσα στον Απρίλη που αν δεις specs αναμένεται κτήνος με τιμή γύρω στα 390 όπως λένε και επειδή τα αλλάζω ανά δύο και τώρα το αργησα πολύ για το 10(είχα honor 6 τώρα honor 8) το 20 θα ναι ιδανικό

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το σκεφτόμουν αλλά παρουσίαζεται και το honor 20 μέσα στον Απρίλη που αν δεις specs αναμένεται κτήνος με τιμή γύρω στα 390 όπως λένε και επειδή τα αλλάζω ανά δύο και τώρα το αργησα πολύ για το 10(είχα honor 6 τώρα honor 8) το 20 θα ναι ιδανικό

 

Τί διαφορές θα έχει από το View 20 που ήδη κυκλοφορεί; Εκτός από το μέγεθος της οθόνης, που θα είναι μικρότερο, είχα διαβάσει ότι θα έχει τον ίδιο επεξεργαστή, ίδια βασική κάμερα και μνήμη...

 

...αν το View συνιστά τη "ναυαρχίδα" (σαν το Plus των Samsung) τί περισσότερο μπορεί να περιμένει κανείς; Φοβάμαι μην "πειράξουν" την ηλεκτρονική σταθεροποίηση του βίντεο, ένα κομμάτι που έπασχαν πολύ τα Honor και τώρα το πέτυχαν...

 

Αλλά Kirin 980 και 390€; Δεν το πιστεύω...καλό φθινόπωρο για να πιάσει σε τέτοια τιμή εδώ κι αν.

Link to comment
Share on other sites

Τρέχουν δύο προσφορές από το Public που με ψήνουν να δώσω το κινητό

 

1) Μέχρι τις 23 Μαρτίου, χαρίζεται το ΦΠΑ στα τηλέφωνα Huawei Mate 20 Pro, P20, P20 Pro

https://www.techgear.gr/huawei-mate-20-pro-p20-pro-p20-vat-free-156727/

 

2) Προσφέρεται ένα ιδιαίτερα γενναιόδωρο πρόγραμμα ανταλλαγής κινητού και για το Honor 8, αν είναι σε άριστη κατάσταση, δίνεται κουπόνι 258€ αν είναι να αγοραστεί το Mate 20 Pro, 190€ αν είναι να αγοραστεί το P20 Pro και 151€ κουπόνι για το απλό P20 64GB...

https://www.public.gr/cat/corporate/ypiresies/trade-n-save/

 

(στην ιστοσελίδα σου δίνει τη δυνατότητα μόνο να δεις τιμές για εναλλαγή μεταξύ ίδιας μάρκας, αλλά διάβασα ότι στο κατάστημα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κουπόνι για οποιοδήποτε κινητό)

 

...για μένα που αγόρασα το honor 8 στα 199€, αυτό είναι εκπληκτικό.

 

Συνδυαστικά λοιπόν, μπορεί κάποιος να δώσει το Honor 8 και να πάρει

- το Mate 20 Pro για 587,94€ (845,97 - 258,03)

- το P20 Pro για 373,41€ (563,7 - 190,29)

- το P20 για 250€ (402,42 - 151,58)

 

Πριν παρουσιαστεί αυτή η προσφορά, μού καλοφαινόταν το Honor (View) 20, που κοστίζει γύρω στα 530€ και με τη πώληση του Honor 8 (ας πούμε 140-150€ για άριστης κατάστασης κινητό) θα έβγαινε περίπου στα 400€...

 

Το πλεονέκτημα της τελευταίας λύσης είναι ότι γλιτώνω το notch που σιχαίνομαι...αλλά και 373€ για σχεδόν τη καλύτερη κάμερα που μπορείς να βρεις, δεν είναι άσκημα...

...και το Mate 20 Pro θα με τραβούσε πολύ, λόγω της εξαιρετικής κάμερας σε χαμηλό φωτισμό, αλλά τα προβλήματα με την οθόνη είναι αποθαρρυντικά...βέβαια αλλιω΄ς τα αντιμετωπίζει κανείς αν το έχει πληρώσει 1000€ κι αλλιώς 500€.

 

Τί λέτε;

 

Μήπως κανείς λάθος; εγώ στο public βλέπω από το λινκ που έβαλες να δίνει για το honor 134€ και από 499€ να παίρνεις το P20 με 364€. Μου διαφεύγει κάτι;

Υπολόγισες και τις δύο προσφορές μαζί; δηλ χωρίς ΦΠΑ; λες να παίζει τέτοια φάση; χλωμό να παίζει συνδιαστικα τέτοια προσφορά..... Καλο θα ήταν..

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κανείς λάθος; εγώ στο public βλέπω από το λινκ που έβαλες να δίνει για το honor 134€ και από 499€ να παίρνεις το P20 με 364€. Μου διαφεύγει κάτι;

Υπολόγισες και τις δύο προσφορές μαζί; δηλ χωρίς ΦΠΑ; λες να παίζει τέτοια φάση; χλωμό να παίζει συνδιαστικα τέτοια προσφορά..... Καλο θα ήταν..

 

1) πού σου βγάζει 134€ για το Honor 8 σε ανταλλαγή με το P20; Μήπως έβαλες λάθος τηλέφωνο από τη λίστα; Όχι πως από τα 151€ υπάρχει τεράστια διαφορά

 

public-trade.jpg

 

2) Η έκπτωση αφαιρείται από τη τρέχουσα τιμή του καταστήματος, που δεν είναι αυτή που εμφανίζει από κάτω, γιατί δίνουν "χωρίς το ΦΠΑ" μέχρι τις 23 ή 25 Μαρτίου

https://www.public.gr/product/huawei-p20-64gb-dual-sim-mayro-smartphone/prod9294504pp/

 

p20.jpg

 

Στο γράφω από πάνω, και μπορείς να ρωτήσεις στα νήματα των άλλων συσκευών Huawei, που έκαναν την ανταλλαγή, ποιά τελική τιμή ισχύει...

 

Για το P20 δεν νομίζω ότι θα έδινα το Honor 8, εκτός αν κάποιος ενδιαφέρεται για την ανανέωση της εγγύησης στη λειτουργική του συσκευή (που και πάλι, καλύτερα το Pocophone F1 από Ελλάδα, με πολύ καλή μπαταρία, αξιοπρεπέστατη κάμερα κι επιδόσεις, και θα κόστιζε τα μισά με τη πώληση του Honor 8)

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

1) πού σου βγάζει 134€ για το Honor 8 σε ανταλλαγή με το P20; Μήπως έβαλες λάθος τηλέφωνο από τη λίστα; Όχι πως από τα 151€ υπάρχει τεράστια διαφορά

 

public-trade.jpg

 

2) Η έκπτωση αφαιρείται από τη τρέχουσα τιμή του καταστήματος, που δεν είναι αυτή που εμφανίζει από κάτω, γιατί δίνουν "χωρίς το ΦΠΑ" μέχρι τις 23 ή 25 Μαρτίου

https://www.public.gr/product/huawei-p20-64gb-dual-sim-mayro-smartphone/prod9294504pp/

 

p20.jpg

 

Στο γράφω από πάνω, και μπορείς να ρωτήσεις στα νήματα των άλλων συσκευών Huawei, που έκαναν την ανταλλαγή, ποιά τελική τιμή ισχύει...

 

Για το P20 δεν νομίζω ότι θα έδινα το Honor 8, εκτός αν κάποιος ενδιαφέρεται για την ανανέωση της εγγύησης στη λειτουργική του συσκευή (που και πάλι, καλύτερα το Pocophone F1 από Ελλάδα, με πολύ καλή μπαταρία, αξιοπρεπέστατη κάμερα κι επιδόσεις, και θα κόστιζε τα μισά με τη πώληση του Honor 8)

 

134€ ειναι το "εκπτωτικο κουπονι" που δινει για το honor οχι η τελικη τιμη. Ακολουθησα το λινκ. Χωρις φπα τοσο οσο λες θα πηγαινει.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

134€ ειναι το "εκπτωτικο κουπονι" που δινει για το honor οχι η τελικη τιμη. Ακολουθησα το λινκ. Χωρις φπα τοσο οσο λες θα πηγαινει.

 

1) Ποιός είπε οτι είναι η τελική τιμή αυτή της έκπτωσης; Έγραψα στο πρώτο μήνυμα τις τελικές τιμές, και σε παρένθεση πώς προκύπτουν

 

2) Το 134€ πού στο βγάζει, δώσε μια εικονα. Αν επιλέξεις το Honor 8 από τη λίστα, το χαμηλότερο εκπτωτικό κουπόνι που θα σου δώσει είναι 151 για το Ρ20.

Link to comment
Share on other sites

1) Ποιός είπε οτι είναι η τελική τιμή αυτή της έκπτωσης; Έγραψα στο πρώτο μήνυμα τις τελικές τιμές, και σε παρένθεση πώς προκύπτουν

 

2) Το 134€ πού στο βγάζει, δώσε μια εικονα. Αν επιλέξεις το Honor 8 από τη λίστα, το χαμηλότερο εκπτωτικό κουπόνι που θα σου δώσει είναι 151 για το Ρ20.

 

Έχει γίνει κάτι με το λογαριασμό μου και δεν μπορώ να ανεβάσω εικόνα. Μπήκα από το κινητό από το λινκ και το είδα εκεί που επιλέγεις μοντέλο. Τέλος πάντων, όντως για το απλό το p20 δεν σκέφτομαι να δώσω το honor, μια χαρά κάνω τη δουλειά μου.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.

Έχουμε καμια πρόταση για tempered glass απο Ελλάδα ή ebay (αγγλία για να έρθει γρήγορα) ;

Το παλιό μου τζαμάκι εχει ταλαιπωρηθεί αρκετά.

 

Ευχαριστώ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνώμη γι αυτά δυστυχώς δε μπορώ να σου πω... Είχα πάρει κάνα δυο τα οποία έμειναν πάνω μέρες, είτε γιατί με εκνεύρισαν γιατί ήταν πιο μικρά είτε γιατί όσα έκαναν κουρμπα στα πλάγια ξεκολλησαν. Γενικά για 2μιση χρόνια το είχα χωρίς. Με λίγη προσοχή, λίγη όμως, δεν έπαθε τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά γεια χαρά σε όλους. Έχω διαθέσιμη ενημέρωση την 416. Ακόμα τρέχω nougat για κάποιο λόγο (μη ενημέρωση). Προτείνετε να την κάνω; Και πώς, ΟΤΑ ή μέσω suite; Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Nokia 5120 - Nokia 6600 - Nokia 6120 - Nokia 5000 - Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Πολύ συχνά μου εμφανίζει τις κάρτες κατεστραμμένες!Στην τελευταία κάρτα που έβαλα ενώ έχω επιλέξει αποθήκευση σε αυτή ,αποθηκεύονται οι φωτογραφίες στην εσωτερική μνήμη!

Καλό Πάσχα να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά.

 

Μου έπεσε το Honor8 και έσπασε η οθόνη αλλά το touch screen ανταποκρίνεται κανονικά. Δεν καταλαβαίνω πως γίνεται αυτό βέβαια.

 

Γνωρίζετε το κόστος για επισκευή στην αντιπροσωπεία.

Ευχαριστώ

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

120 ευρώ περίπου, στην τιμή, παίζει και το χρώμα μια μικρή διαφορά.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

αλλάζουν και την μπαταρία νομίζω ?

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

αλλάζουν και την μπαταρία νομίζω ?

Δεν ξέρω να σου απαντήσω σε αυτό, 2 φορές το έστειλα για οθόνη (την μία και το πίσω) δεν έγραφε τίποτα στην απόδειξη για μπαταρία, κάποια στιγμή εδώ είχε γραφτεί ότι ήταν μια παρτίδα που άλλαζαν και την μπαταρία.

Δεν είμαι σίγουρος τι συμβαίνει!

 

Η δικιά μου περίπτωση - απορία είναι άλλη, έχει τόσο αδύναμο δέκτη WiFi η συσκευή μας;

Σε απόσταση που έχω σήμα με άλλες συσκευές με το 8 δεν έχω.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε άλλον αλά μετά από rollback στη 131 έκανα με ΟΤΑ τις ενημερώσεις και έφτασα στην 389.

Στη συνέχεια όταν πάω για ενημέρωση με ΟΤΑ μου βγάζει την 416 ενώ από το HiSuite μου βγάζει την 394.

Πως μου προτείνετε να συνεχίσω?

Να πάω κατευθείαν στην 416 με ΟΤΑ ή να βάλω πρώτα την 394 με το HiSuite.

Στόχος μου είναι η τελευταία έκδοση Android 8.

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε άλλον αλά μετά από rollback στη 131 έκανα με ΟΤΑ τις ενημερώσεις και έφτασα στην 389.

Στη συνέχεια όταν πάω για ενημέρωση με ΟΤΑ μου βγάζει την 416 ενώ από το HiSuite μου βγάζει την 394.

Πως μου προτείνετε να συνεχίσω?

Να πάω κατευθείαν στην 416 με ΟΤΑ ή να βάλω πρώτα την 394 με το HiSuite.

Στόχος μου είναι η τελευταία έκδοση Android 8.

 

Είμαι στη 416 και δεν μου εμφανίζει Android 8 όσο κι αν προσπάθησα.

Δοκίμασα και με HiSuite και με Λήψη του τελευταίου πλήρους πακέτου, αλλά τίποτα.

Κάποια βοήθεια?

:(

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Είμαι στη 416 και δεν μου εμφανίζει Android 8 όσο κι αν προσπάθησα.

Δοκίμασα και με HiSuite και με Λήψη του τελευταίου πλήρους πακέτου, αλλά τίποτα.

Κάποια βοήθεια?

:(

Είμαστε τουλάχιστον δύο λοιπόν με το ίδιο θέμα. Αααν μπορεί κάποιος να μας βοηθήσει με αυτό, τον ευχαριστούμε εκ των προτέρων.:)

Nokia 5120 - Nokia 6600 - Nokia 6120 - Nokia 5000 - Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...