Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.Μια αλλαγή η έξυπνη διαχείριση εφαρμογών (κάτι σαν ΑΙ) και καλύτερη αυτονομία.

 

2.Έξυπνο κουμπί (βάση πλοήγησης) που στη χρήση με ένα χέρι είναι αρκετά χρήσιμο και αποδοτικό.

 

3.Προσθήκη της Google σελίδας (κάνοντας δεξιά) με όλα τα νέα (news, weather, traffic)

 

4.Νοικοκυρεμενα settings (όλα σε κατηγορίες, λιγότερο χάος)

 

5.Τα νέα features της Google, κρατώντας ενα εικονίδιο πετάει pop-up επιλογές για γρήγορη πλοήγηση (Notification Dots)

 

 

5.1.Προσθήκη PIP (picture-in-picture)

 

5.2.Password Autofill

 

Μας κάνει κάτι νερά το έξυπνο πλήκτρο οπότε αν σκεφτείς να του κάνεις και factory reset πριν αρχίσεις να περνάς εφαρμογές δες αν δουλεύει, αλλιώς one more factory reset.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Rackal ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Δεν άντεξα να περιμένω τελικά και έκανα χθές το βράδυ το update σε Oreo 8.

Εμφανισιακά μου αρέσει περισσότερο το μενου γιατι το ειχα ψιλοβαρεθεί το προηγούμενο να πω την αληθεια.

 

Να δούμε και απο μπαταρία πως θα είναι !

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσα Αμπέρ βγάζει το τηλέφωνο στην έξοδο όταν του συνδέσω ένα otg αντάπτορα για να φορτίσω κάποια άλλη συσκευή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Rackal ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Δεν άντεξα να περιμένω τελικά και έκανα χθές το βράδυ το update σε Oreo 8.

Εμφανισιακά μου αρέσει περισσότερο το μενου γιατι το ειχα ψιλοβαρεθεί το προηγούμενο να πω την αληθεια.

 

Να δούμε και απο μπαταρία πως θα είναι !

 

Πολύ καλητερη διαχείριση σε σχέση με πριν.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσα Αμπέρ βγάζει το τηλέφωνο στην έξοδο όταν του συνδέσω ένα otg αντάπτορα για να φορτίσω κάποια άλλη συσκευή;

Φόρτιζε ενα κινητό που έχει την εφαρμογή "ampere" και θα δεις.

 

Οι αναφορές έλεγαν για 1Α, αλλά το θεωρώ πολύ...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Φόρτιζε ενα κινητό που έχει την εφαρμογή "ampere" και θα δεις.

 

Οι αναφορές έλεγαν για 1Α, αλλά το θεωρώ πολύ...

 

Θα το δω ευχαριστώ. Βασικά με ενδιαφέρει από 1 και κάτω να βγάζει για τη δουλειά που το θέλω. Οπότε αν παίζει εκεί ειναι μια χαρά.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Όπως σας είπα πριν 6 μέρες έβαλα το Oreo. Πολύ ευχαριστημένος γενικά κανένα πρόβλημα.

 

Αντιλήφθηκα όμως ξαφνικά και χωρίς να εχω αλλάξει κατι στα δικαιώματα των εφαρμογών η στην διαχειριση της μπαταριας (το ειχα στο auto)

οτι δεν μου εμφανιζοταν ειδοποιηση οταν ειχα ενα event στο Calender (μπλε εικονιδιο app).

 

Καθισα και πειραξα τα δικαιωματα και την διαχειριση μπαταριας και τα εκανα χειροτερα :cry:

Δεν επερνα καμια ειδοποιηση απο κανενα app. :confused:

 

Τελικα μπηκα σε μια-μια εφαρμογη και "ανοιξα" τα notifications.

Τωρα λαμβανω ειδοποιησεις και απο το Calendar αλλα δεν ανάβει το led notification σε κανένα APP οταν λαμβάνω κάτι.

 

Μπορείτε να με βοηθησετε τι πρεπει να ελεγξω ?

 

Ευχαριστώ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Όπως σας είπα πριν 6 μέρες έβαλα το Oreo. Πολύ ευχαριστημένος γενικά κανένα πρόβλημα.

 

Αντιλήφθηκα όμως ξαφνικά και χωρίς να εχω αλλάξει κατι στα δικαιώματα των εφαρμογών η στην διαχειριση της μπαταριας (το ειχα στο auto)

οτι δεν μου εμφανιζοταν ειδοποιηση οταν ειχα ενα event στο Calender (μπλε εικονιδιο app).

 

Καθισα και πειραξα τα δικαιωματα και την διαχειριση μπαταριας και τα εκανα χειροτερα :cry:

Δεν επερνα καμια ειδοποιηση απο κανενα app. :confused:

 

Τελικα μπηκα σε μια-μια εφαρμογη και "ανοιξα" τα notifications.

Τωρα λαμβανω ειδοποιησεις και απο το Calendar αλλα δεν ανάβει το led notification σε κανένα APP οταν λαμβάνω κάτι.

 

Μπορείτε να με βοηθησετε τι πρεπει να ελεγξω ?

 

Ευχαριστώ!

 

Τα Κάνες.... τώρα πρέπει να τα κάνεις ενα ενα όπως είπες, τεσπα, μη σκας, φτιάχνονται όλα.

 

ρυθμίσεις - εφαρμογές και ειδοποιήσεις - ειδοποιήσεις και γραμμή κατάστασης - δες αν είναι ενεργοποιημενο ο φωτεινός παλμός ειδοποίησης.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα Κάνες.... τώρα πρέπει να τα κάνεις ενα ενα όπως είπες, τεσπα, μη σκας, φτιάχνονται όλα.

 

ρυθμίσεις - εφαρμογές και ειδοποιήσεις - ειδοποιήσεις και γραμμή κατάστασης - δες αν είναι ενεργοποιημενο ο φωτεινός παλμός ειδοποίησης.

 

Καλημέρα,

Το "μάζεψα" νομίζω και είμαι οκ και με τα LED.

Για αυτό κάποια πράγματα καλύτερα στο auto :)

 

Ευχαριστώ.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να γράψει τη διαδικασία για να αναβαθμίσω σε oreo? Άν είναι δυνατόν κάθε βήμα για μια καθαρή εγκατάσταση. Αυτη τη στιγμή είμαι στην έκδοση 405 και ότι αναβάθμιση έχω κάνει είναι ΟΤΑ, οπότε πρώτη φορά θα κάνω μέσω υπολογιστή. Αν έχει αναφερθεί κάπου ή υπάρχει κάποιος οδηγός, συγχωρέστε με γιατί θα μου ξέφυγε, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να γράψει τη διαδικασία για να αναβαθμίσω σε oreo? Άν είναι δυνατόν κάθε βήμα για μια καθαρή εγκατάσταση. Αυτη τη στιγμή είμαι στην έκδοση 405 και ότι αναβάθμιση έχω κάνει είναι ΟΤΑ, οπότε πρώτη φορά θα κάνω μέσω υπολογιστή. Αν έχει αναφερθεί κάπου ή υπάρχει κάποιος οδηγός, συγχωρέστε με γιατί θα μου ξέφυγε, ευχαριστώ.

 

δοκίμασε αυτό για αρχή

 

https://youtu.be/L1FmvlsL4bY

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε αυτό για αρχή

 

https://youtu.be/L1FmvlsL4bY

Μόλις το δοκίμασα...

Η έκδοση του συστήματος ειναι η πιο πρόσφατη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Είμαι εντός εγγύησης.Η αλλαγή μπαταρίας από το σέρβις της Honor γίνεται χωρίς κόστος;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα...

Η έκδοση του συστήματος ειναι η πιο πρόσφατη

 

σύνδεση με το pc, άνοιξε το hisuite που θα κατεβάσεις απο δω https://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/ και αφού ανοίξει θα σου πετάξει μνμ οτι υπάρχει καινούρια αναβάθμιση. το μόνο που κάνεις είναι, next

 

Καλησπέρα σε όλους

Είμαι εντός εγγύησης.Η αλλαγή μπαταρίας από το σέρβις της Honor γίνεται χωρίς κόστος;

 

Τα σκας, 22 ευροπουλα

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

σύνδεση με το pc, άνοιξε το hisuite που θα κατεβάσεις απο δω https://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/ και αφού ανοίξει θα σου πετάξει μνμ οτι υπάρχει καινούρια αναβάθμιση. το μόνο που κάνεις είναι, next

 

 

 

Τα σκας, 22 ευροπουλα

 

Δηλαδή χωρίς εγγύηση πόσο θα πήγαινε;

Edited by tasosmtm
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο.

Όλες οι μπαταρίες είναι εκτός εγγύησης.

 

Για να μπει εγγύηση πρέπει να υπάρχει ανάκληση ή σοβαρό και αναγνωρίσιμο πρόβλημα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρουμε, software update με security και διορθώσεις sar μιας που η τελευταία μας κάνει το κεφάλι κάρβουνο με 2.11w

 

https://gr.gizchina.com/2018/11/30/oi-gallikes-arches-entopisan-8-gnosta-smartphones-ektos-ton-orion-sar/

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Με βαση αυτο που λέει η σελίδα αυτή αλλά και η αγγλική έκδοση που μεταφράστηκε στην αρχική σελίδα εδώ,πρέπει να έχει ήδη δοθεί το update.

https://m.gsmarena.com/french_wireless_authority_finds_8_phones_that_exceeded_sar_limits-news-34478.php

Anyway, the issue was corrected via a software update for 6 of the phones, the remaining two were pulled from the market.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους. Μετα από 2 και μήνες κατάφερε να φτιάξω το σπασμένο honor μου. Θέλησα να μεταβώ σε oreo αλλά συνδέοντας το στο hsuite δεν μου πετάει καμία αναβάθμιση.

 

Έχετε κάποια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

σύνδεση με το pc, άνοιξε το hisuite που θα κατεβάσεις απο δω https://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/ και αφού ανοίξει θα σου πετάξει μνμ οτι υπάρχει καινούρια αναβάθμιση. το μόνο που κάνεις είναι, next

Πριν κάνω αυτη τη διαδικασία, να κάνω επαναφορά εργ. ρυθμίσεων για πιο καθαρή εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μετα από 2 και μήνες κατάφερε να φτιάξω το σπασμένο honor μου. Θέλησα να μεταβώ σε oreo αλλά συνδέοντας το στο hsuite δεν μου πετάει καμία αναβάθμιση.

 

Έχετε κάποια ιδέα?

 

Παιδιά κάποια βοήθεια εδώ;

Δεν βγάζω άκρη με τπτ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μετα από 2 και μήνες κατάφερε να φτιάξω το σπασμένο honor μου. Θέλησα να μεταβώ σε oreo αλλά συνδέοντας το στο hsuite δεν μου πετάει καμία αναβάθμιση.

 

Έχετε κάποια ιδέα?

 

Σου βγάζει μέσω ΟΤΑ κάποια άλλη αναβάθμιση; Δεν θυμάμαι αν χρειαζόταν κάποια σειρά εγκατεστημενων εκδόσεων, ώστε να μπορείς να εγκαταστήσεις την 8η

 

Όσον αφορά το Hisuite, δεν θα σου "πετάξει" αυτόματα κάποια αναβάθμιση....εσύ πρέπει να επιλέξεις την αναζήτηση ενημερώσεων και μετά να επιλέξεις να εγκαταστήσεις την ενημέρωση που θα σου παρουσιάσει.

 

Στην εφαρμογή, από ένα σημείο και πέρα μπερδέψανε τη μετάφραση και η πρόσβαση στη λειτουργία αναζήτησης ενημερώσεων για το λειτουργικό του κινητού γίνεται μέσω ενός εκ των δύο κουμπιών που αναγράφουν "Επαν.Συστήμ."

 

honor.jpg

 

Αυτό με το βελάκι είναι το σωστό.

 

Εφόσον έχεις συνδεδεμένο σωστά το κινητό σου στον υπολογιστή (νομίζω πρέπει να έχεις επιλεξει "transfer files" από το κινητό κατά τη σύνδεση για να είναι αυτές οι λειτουργίες προσβάσιμες), αν πατήσεις στο κουμπί, θα σού βρει λογικά τη τελεταυταία διαθέσιμη ΡΟΜ για το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρουμε, software update με security και διορθώσεις sar μιας που η τελευταία μας κάνει το κεφάλι κάρβουνο με 2.11w

 

https://gr.gizchina.com/2018/11/30/oi-gallikes-arches-entopisan-8-gnosta-smartphones-ektos-ton-orion-sar/

 

Με βαση αυτο που λέει η σελίδα αυτή αλλά και η αγγλική έκδοση που μεταφράστηκε στην αρχική σελίδα εδώ,πρέπει να έχει ήδη δοθεί το update.

https://m.gsmarena.com/french_wireless_authority_finds_8_phones_that_exceeded_sar_limits-news-34478.php

 

Τελικά με ποια αναβάθμιση διορθώθηκε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...