Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχασα το έξυπνο πλήκτρο. Έκανε κολλήματα και είπα να του κάνω ένα καθάρισμα στον αποθηκευτικό. Από εκείνη την ώρα δεν δουλεύει και δεν μπορώ να μπω καν στην ρύθμιση του έξυπνου πληκτρου για να ορίσω λειτουργίες, με πετάει. Αν πατήσω το έξυπνο πλήκτρο κάνει κάτι σαν φλασαρισμα η οθόνη και με πετάει στην προηγούμενη οθόνη, σαν buck button. Έκανα clear cache, εκανα αναγκαστική διακοπή..... Δεν γίνεται τίποτα. Καμιά ιδέα; Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για οσους ενδιαφέρονται βρήκα λυση στο προβλημα μου καθως με τη beta εκδοση και την τελευταία ενημέρωση της google εφαρμογής μπορεις να μορφοποιησεις τη μπαρα αναζήτησης και οχι δημητριακών και να γινει ακομη πιο ομορφη στη συσκευή μας!!
Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφέρονται βρήκα λυση στο προβλημα μου καθως με τη beta εκδοση και την τελευταία ενημέρωση της google εφαρμογής μπορεις να μορφοποιησεις τη μπαρα αναζήτησης και οχι δημητριακών και να γινει ακομη πιο ομορφη στη συσκευή μας!!

 

Μα δε χρειάζεται τη beta, μορφοποίηση είχε και πριν εκτός και αν αναφέρεσαι σε κάτι άλλο πιο καινούριο, οπότε μια φωτογραφία θα βοηθούσε να κρίνω την γεύση.

Έχασα το έξυπνο πλήκτρο. Έκανε κολλήματα και είπα να του κάνω ένα καθάρισμα στον αποθηκευτικό. Από εκείνη την ώρα δεν δουλεύει και δεν μπορώ να μπω καν στην ρύθμιση του έξυπνου πληκτρου για να ορίσω λειτουργίες, με πετάει. Αν πατήσω το έξυπνο πλήκτρο κάνει κάτι σαν φλασαρισμα η οθόνη και με πετάει στην προηγούμενη οθόνη, σαν buck button. Έκανα clear cache, εκανα αναγκαστική διακοπή..... Δεν γίνεται τίποτα. Καμιά ιδέα;

 

Έχουν αναφερθεί παραπάνω γι αυτό το πρόβλημα, εγώ μια φορά που το συνάντησα το άνοιξα απ την αναζήτηση.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Το διόρθωσα. Έκανα επαναφορά από ένα μπακ απ ενος μήνα. Αυτό με τη δεύτερη γιατί όταν έκανα επαναφορά εργοστασιακών και το έστησα σαν νέα συσκευή πάλι δεν δούλευε.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δε θα παρουμε Αndroid P, μπορουμε τουλαχιστον να εχουμε την μπαρα ειδοποιησεων του με το Power Shade

(λειτουργει στο honor 8, δεν θελει root)

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & Καλή εβδομάδα,

Χρειάζομαι για την δουλεία μου να εχω Network Mode σταθερά 4G-LTE.

Το πρόβλημα ειναι οτι το Honor δεν το εχει σαν προεπιλογή και επειδή το σήμα μου ειναι οριακά 4G μετά πέφτει σε 2G. Οπότε δεν κάνω

δουλεία :confused:

 

Κατέβασα 3-4 Apps που "υπόσχονται" οτι ενεργοποιούν μόνιμα 4G αλλα δεν ειναι συμβατά με το κινητό.

 

Έχετε καμια ιδέα πως μπορώ μόνιμα να είμαι σε 4G .. ?

Eυχαριστώ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Tips and tricks συνεχεια.

Για οσους εχουν nova launcher, μπορειτε να εχετε αριστερα της κυριας οθονης την ροη google now κατεβαζοντας ενα apk απο εδω https://help.teslacoilapps.com/nowcompanion

Επισης παλι στον nova η ενεργοποιηση sesame search and gestures προσθετει αναζητηση σε τηλεφωνο και web πατωντας το κεντικο πληκτρο απο την αρχικη οθονη.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & Καλή εβδομάδα,

Χρειάζομαι για την δουλεία μου να εχω Network Mode σταθερά 4G-LTE.

Το πρόβλημα ειναι οτι το Honor δεν το εχει σαν προεπιλογή και επειδή το σήμα μου ειναι οριακά 4G μετά πέφτει σε 2G. Οπότε δεν κάνω

δουλεία :confused:

 

Κατέβασα 3-4 Apps που "υπόσχονται" οτι ενεργοποιούν μόνιμα 4G αλλα δεν ειναι συμβατά με το κινητό.

 

Έχετε καμια ιδέα πως μπορώ μόνιμα να είμαι σε 4G .. ?

Eυχαριστώ!

 

Δε μπορείς, η τουλάχιστον οχι με τον εύκολο τρόπο, κλείδωσε καλύτερα μόνιμα σε 3G και θα είσαι μια χαρά.

Θα χεις και πιο σταθερο σήμα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Το youtube vanced λειτουργει σε pip στην αρχικη οθονη και συνεχιζει να παιζει και με ελαχιστοποιηση (καλο για οσους θελουν να ακουνε μουσικη απο tube στο παρασκηνιο.

Κατεβαστε απο εδω την τελευταια non root εκδοση,εγκαταστηστε μετα το microG vanced (new) για να μπορειτε να κανετε login

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει το update oreo σε ολους? Εχω πολυ καιρο να παρω ειδοποιηση για update και ειμαι ακομα στο nougat Edited by kotsosbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ένα προβληματάκι που μου έχει σπάσει τα νεύρα. Στο άσχετο, κόλλησε σε Mode ακουστικών. Σας έχει συμβεί και σε εσάς; μια βοήθεια παρακαλώ. Με oreo είμαι...

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για πρόβλημα στο βύσμα ακούγεται. Δοκίμασε μήπως βάλεις βγάλεις το βύσμα μαλακά μερικές φορές ή να καθαρίσεις με προσοχή την υποδοχή μήπως συνέλθει.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για πρόβλημα στο βύσμα ακούγεται. Δοκίμασε μήπως βάλεις βγάλεις το βύσμα μαλακά μερικές φορές ή να καθαρίσεις με προσοχή την υποδοχή μήπως συνέλθει.
Έφτιαξε μόνο του μετά από μια μέρα. Άγνωστο το γιατί... Δεν φαίνεται να είχε πρόβλημα hardware... Φοβάμαι software bug. Ιδωμεν. Το έκανα αυτό άπειρες φορές. Δεν έδειξε βελτίωση. Τι επαναφορά ρυθμίσεων. Τίποτα!

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση, άλλο η οθόνη και άλλο το τζάμι από πάνω;

Δηλαδή, αν σπάσει το τζάμι του κινητού, αλλάζει μόνο αυτό ή και η οθόνη;

Στο επίσημο σέρβις.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόταση για φορτιστή αυτοκινήτου; Αν είναι συμβατός με το proprietary fast charge του κινητού ακόμα καλύτερα (εκτός αν οτιδήποτε δίνει 2Α είναι οκ).
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα σκασα σ αυτό το διαβολάκι και είναι σαν να το φορτίζω στο σπίτι μου

 

https://www.techstores.gr/usb-huawei-car-super-charger-ap38-4-5a-2x-usb-usb-c-black.html

 

Λίγο ακριβό αλλά για 10-15 λεπτά στο αμάξι που χρειάζεται να παω κάπου το 50% το έχω άνετα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση στο κινητό για ηχογράφηση κλήσεων;

 

Όχι, μόνο με εφαρμογή τύπου ACR.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί είχα θέμα με την αυτόματη φωτεινότητα. Δε λειτουργούσε. Έκανα επανεκκίνηση και εξαφανίστηκε η επιλογή αυτόματο που είχε όταν κατέβαζα την μπάρα. Το μόνο που εμφανίζεται είναι μια μπάρα με την φωτεινότητα που την ρυθμίζω χειροκίνητα χωρίς επιλογή για αυτόματη. Έκανα και διαγραφή cache αλλά τίποτα. Πώς διορθώνεται; Edited by Christos21417
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε oreo εχει ερθει σε κανεναν σας καμια αναβαθμιση ασφαλειας OTA; Ειμαι στην 432, εχει ερθει καμια νεοτερη; Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε oreo εχει ερθει σε κανεναν σας καμια αναβαθμιση ασφαλειας OTA; Ειμαι στην 432, εχει ερθει καμια νεοτερη;

Σε εμένα όχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακούστε ένα κουφό σκηνικό. Εγώ έχω σαν sim 1 COSMOTE και σαν sim 2 vodafone . Λοιπόν το κινητό μου επεσε χθες απ το ποδήλατο . Επειδή του έχω καλή θήκη και tempered glass δεν έπαθε τίποτα εξωτερικά αλλά συμβαίνει το εξής παράξενο. Ενώ και με τις δυο sim έχω 5/5 σήμα όταν με παίρνουν ή τους παίρνω τηλέφωνο απ τη vodafone ενώ μιλάω κανονικά μόλις το κλεισω για 4-5 δευτέρα το σήμα πάει 0 και γράφει "δίκτυο δεν βρέθηκε" και μετά αμέσως επανέρχεται επίσης το ίδιο γίνεται άμα μου κάνουν ή τους κάνω αναπαντητη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...