Jump to content

Meizu M3 Note


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια οσοι το εχετε το κινητο πως ειναι? η εμπειρια χρησης καλη? οθονη και μπαταρια? Και μια χαρη, οποιος εχει το 32+3 μοντελο μπορει να τρεξει μια καποιο storage benchmark(A1 SD Bench πχ) να δουμε τα αποτελεσματα?? Edited by infamous2456
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα στην παρεα το κινητο τελικα το πηραμε απο e-shop για την αδερφη μου!

ειχε προεγκατεστημενα κ ελληνικα πληκτρολογιο το κατεβαζεις το κινητο πεταει για μενα για αυτα τα λεφτα ειναι πολυ καλο κ αξιζει ειδικα αν το παρεις αποξω!!

δε θελαμε ν μπουμε στην διαδικασια αν παθαινε κατι να μιλαγαμε με τους εξω κ να το περιμενουμε εννοειται κ το προτιμησαμε απο δω ;)

 

- για μενα αρκετο η καμερα το 16:9 στην μεγαλη αναλυση που δεν υπαρχει

- μπροστινη λιγο πιο χαλια απο τι περιμενα

- μπαταρια αργει να φορτισει αλλα λογικα θ χει καλη καταναλωσει 4000 ειναι τ π@υστη

 

+με χρηση δε ζεσταινεται πολυ καλη ποιοτητα εννοειται γενικως εχει παθει πλακα η αδερφη μου!

 

οποιος το σκεφτεται το τσιμπαει για χαβαλε αξιζει!!

Link to comment
Share on other sites

Καμία έκδοση προς το παρών δε παίρνει OTA αναβαθμίσεις. Απλά η a δεν έχει προεγγατεστημενο το play store, τα Google services και δεν έχει ελληνικά...

Στα 185$ International Version MEIZU m3 note 3GB 32GB!

http://www.minideal.net/international-version-meizu-m3-note-3gb-32gb-smartphone-gray.html

 

Μένει να δούμε τις λεπτομέρειες....

Link to comment
Share on other sites

Στα 185$ International Version MEIZU m3 note 3GB 32GB!

http://www.minideal.net/international-version-meizu-m3-note-3gb-32gb-smartphone-gray.html

 

Μένει να δούμε τις λεπτομέρειες....

 

Tην έβαλα την παραγγελία... για να δούμε...

Edited by Nihil
Link to comment
Share on other sites

160$ International Version MEIZU M3 Note 5.5inch FHD 4G LTE 4100mAh Smartphone 16GB Stock In EU Warehouse-Silver

http://www.vickmall.com/international-version-meizu-m3-note-5-5inch-fhd-4g-lte-4100mah-smartphone-16gb-silver.html

Link to comment
Share on other sites

160$ International Version MEIZU M3 Note 5.5inch FHD 4G LTE 4100mAh Smartphone 16GB Stock In EU Warehouse-Silver

http://www.vickmall.com/international-version-meizu-m3-note-5-5inch-fhd-4g-lte-4100mah-smartphone-16gb-silver.html

 

Μια χαρά τιμή, αλλά αν χρειάζεσαι και τις 2 SIM δίνεις 25$ παραπάνω και παίρνεις το 32/3 γιατί με τα 16 GB αναγκαστικά θα θυσιάσεις μία SIM για κάρτα μνήμης...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραγγελία 11/6 από vickmall και την Παρασκευή (1/7) το πήρα.πάρα πολύ ευχαριστημένος και από το κατάστημα και από το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραγγελία 11/6 από vickmall και την Παρασκευή (1/7) το πήρα.πάρα πολύ ευχαριστημένος και από το κατάστημα και από το κινητό.

Καλορίζικο!

H κάμερά του τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι μεγάλος φαν των φωτογραφιών γενικότερα αλλά εκεί που το χρειάστηκα με κάλυψε και με το παραπάνω.σαν συσκευασία πανέμορφο και πολύ γρήγορο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι μεγάλος φαν των φωτογραφιών γενικότερα αλλά εκεί που το χρειάστηκα με κάλυψε και με το παραπάνω.σαν συσκευασία πανέμορφο και πολύ γρήγορο.

 

Ναι, ένας από τους λόγους που το ήθελα είναι η εμφάνιση και η ποιότητα κατασκευής.

Δε θα ήθελα να του φορέσω θήκη και tempered αν δεν είναι απολύτως απαραίτητο... Τι λένε οι κάτοχοι;

Link to comment
Share on other sites

η συσκευασία από vickmall είχε μέσα και θήκη και tempered glass παρόλο που δεν το είχα ζητήσει(κάτι που μου έκανε πολύ θετική εντύπωση).η διάφανη θήκη είναι εξαιρετικά διακριτική.είναι σαν να μην φοράς βασικά.το τζαμάκι η αλήθεια είναι ότι φαίνεται.εγώ βασικά σε όλες τις συσκεύες μου φορούσα θήκες και tempered και όταν είμαι σπίτι βγάζω την θήκη για να το χάρω περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οποιος το Ευρω ι αγορασει αγορασατε κινεζικη εκδοση και περασατε global η δεν εχει ακομα κυκλοφορησει η global?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παίδες χαιρετώ.

φίλος απέκτησε σήμερα την εν λόγω συσκευή απ το eshop.gr

To πρόβλημα είναι οτι δεν ανοίγει το play store,γράφει οτι υπάρχει πρόβλημα δοκιμάστε αργότερα.

έχουμε δοκιμάσει επαναφορά εργοστασιακών,να καθαρίσουμε την εφαρμογή και δεν γίνεται κάτι.

 

Υπάρχει κάποια άλλη λύση;

μήπως χρειάζεται σιμ η συσκευή μέσα για να μπει στο google play;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

παίδες χαιρετώ.

φίλος απέκτησε σήμερα την εν λόγω συσκευή απ το eshop.gr

To πρόβλημα είναι οτι δεν ανοίγει το play store,γράφει οτι υπάρχει πρόβλημα δοκιμάστε αργότερα.

έχουμε δοκιμάσει επαναφορά εργοστασιακών,να καθαρίσουμε την εφαρμογή και δεν γίνεται κάτι.

 

Υπάρχει κάποια άλλη λύση;

μήπως χρειάζεται σιμ η συσκευή μέσα για να μπει στο google play;

 

Ναι και κάποιοι χρήστες στην Ινδία είχαν το ίδιο θέμα..την πρώτη φορά που θα συνδεθείς χρειάζεται σιμ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παραγγειλει ενα international κι ενα κινεζικο εχει καποιος κανει την αλλαγη ωστε να κανει το κινεζικο international?ενοω απο a σε global?υπαρχει καποιο link με την official global?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

To έχει πάρει κανείς από εδώ? http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_350492.html Εχει play store και ελληνικά η θα πρέπει να τα εγκαταστήσω εγώ κάπως? Επίσης ξέρουμε πόσο είναι το sar της συσκευής?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

To έχει πάρει κανείς από εδώ? http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_350492.html Εχει play store και ελληνικά η θα πρέπει να τα εγκαταστήσω εγώ κάπως? Επίσης ξέρουμε πόσο είναι το sar της συσκευής?

 

Καλησπερα φιλε μου.Ελληνικα και store εχει.Με καποια custom rom λογικα-βεβαια μεχρι να σου ερθει θα βρεις την global rom και μια πατεντα θα την περασεις και θα εισαι κομπλε.

Κοιτα ομως ποτε λεει οτι θα το στειλουν Ships between Aug 13 - Aug 22

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

η τιμή χώμα για το για το κινητό αλλά ουδέποτε ήταν τόσο β αρχική του τιμή.γι'αυτό δεν γουστάρω ψώνια από gearbest.ε πένδυσε άφοβα πάντως στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως από Minideal ακόμα δεν μου το έχουν στείλει... Στην ίδια τιμή είναι και το Xiaomi Redmi Note Pro 3. Γνώμες;

 

Και τα δύο είναι πάρα πολύ καλά κινητά. το βασικό πρόβλημα πλέον με αυτές τις εταιρείες είναι τα firmware. όλα τα store εκτός Ελλάδας ,minideal,gearbest κτλπ έχουν τις κινέζικες εκδόσεις στις οποίες περνάνε το Playstore και τις γλώσσες από ότι έχω καταλάβει με πατέντα. Αν το αναβαθμίσεις δεν σου παρέχουν εγγύηση. Θέλω να πάρω το μ3 αλλά δεν θέλω την κινέζικη έκδοση. Ακόμα δεν έχει βγει τρόπος αλλαγής από κινέζικο σε international firmware όπως στο μ1 και μ2. Αναμένω μπας και βγει κάτι αλλιώς δίνω κατι παραπάνω και το παίρνω από Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο είναι πάρα πολύ καλά κινητά. το βασικό πρόβλημα πλέον με αυτές τις εταιρείες είναι τα firmware. όλα τα store εκτός Ελλάδας ,minideal,gearbest κτλπ έχουν τις κινέζικες εκδόσεις στις οποίες περνάνε το Playstore και τις γλώσσες από ότι έχω καταλάβει με πατέντα. Αν το αναβαθμίσεις δεν σου παρέχουν εγγύηση. Θέλω να πάρω το μ3 αλλά δεν θέλω την κινέζικη έκδοση. Ακόμα δεν έχει βγει τρόπος αλλαγής από κινέζικο σε international firmware όπως στο μ1 και μ2. Αναμένω μπας και βγει κάτι αλλιώς δίνω κατι παραπάνω και το παίρνω από Ελλάδα.

 

εχουν κυκλοφορησει καποιες global rom για το m3 note.Επισης στο ali όπως και σε καποια αλλα καταστήματα πουλανε το γνησιο international οποτε το βγαζεις από το κουτι και παιζει.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το τηλεφωνο και δεν εχω δοκιμασει τους οδηγους. Δοκιμαζετε με δικη σας ευθυνη :)

 

Change official Meizu M3 Note China ROM to Global International firmware corrupt

 

Meizu M3 Note firmware is too old flash ROM MT6755 Helio P10 without losing root and ROM downgrade

 

Guide how to root Meizu M3 Note root guide tutorial

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...