Jump to content

Meizu M3 Note


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρουσιαστηκε σημερα στην Κινα το νεο Μ3 Note.

http://i.imgur.com/NsG9ZLC.pnghttp://i.imgur.com/D9BhEuU.png

Βασικες πληροφοριες.

 

-οθονη 5,5 ιντσες FHD T2X-1 GlassDisplay technology ,full lamination 2,5d curved glass

-Helio P10 processor/ARM® Cortex®-A53™1.8GHz x4 + ARM® Cortex®-A53™ 1.0GHz x4

-2GB/3GB LPDDR3 memory RAM 16/32 ROM

-dual sim/mono sim+sd card slot.

-camera f2.2 13MP κύρια , 5ΜP f2.0 μπροστινη.

-mTouch 2.1/αισθητηρας αποτυπωματων Unlock speed 0.2s

-μπαταρια 4100mAh

-διαστασεις 153.6mmx75.5mmx 8.2mm

-βαρος 163g

-3 χρωματα ,μαυρο γκρι,ασπρο ασημι,ασπρο χρυσαφι.

-κατασκευασμενο απο αλουμινιο

-τιμη (Κινα ) 124$ 16gb/155$ 32gb

 

 

Οδηγός αλλαγής ID τηλεφώνου & εγκατάστασης international firmware!

Edited by Superuser

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παρουσιαστηκε σημερα στην Κινα το νεο Μ3 Note.

http://i.imgur.com/NsG9ZLC.pnghttp://i.imgur.com/D9BhEuU.png

Βασικες πληροφοριες.

 

-οθονη 5,5 ιντσες FHD T2X-1 GlassDisplay technology ,full lamination 2,5d curved glass

-Helio P10 processor/ARM® Cortex®-A53™1.8GHz x4 + ARM® Cortex®-A53™ 1.0GHz x4

-2GB/3GB LPDDR3 memory RAM 16/32 ROM

-dual sim/mono sim+sd card slot.

-camera f2.2 13MP κύρια , 5ΜP f2.0 μπροστινη.

-mTouch 2.1/αισθητηρας αποτυπωματων Unlock speed 0.2s

-μπαταρια 4100mAh

-διαστασεις 153.6mmx75.5mmx 8.2mm

-βαρος 163g

-3 χρωματα ,μαυρο γκρι,ασπρο ασημι,ασπρο χρυσαφι.

-κατασκευασμενο απο αλουμινιο

-τιμη (Κινα ) 124$ 16gb/155$ 32gb

Περιμένω από vickmall το m2 note. Θα το κρατήσω κάνα τρίμηνο και αν μείνω ευχαριστημένος από τη κατασκευή, χρήση κτλ σίγουρα θα προχωρήσω στην αγορά του m3 note.

Μου αρέσει αυτή η απλότητα στον σχεδιασμό που έχουν σχεδόν όλα τα Meizu, καθαρές γραμμές, συμμετρία, όλα ζυγισμενα κτλ.

Έτσι και αλλιώς δεν είμαι power user ούτε φανατικός της φωτογραφίας για να ψάχνω κάτι παραπάνω από specs.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα το προτιμούσα έναντι του Xiaomi redmi note 3 PRO.

 

Στα + ?

 

Design

Fingerprint scanner μπροστά

2.5D glass

αν είναι καλύτερο και στις κάμερες (που πιστεύω πως θα ναι) τότε τέλεια

Link to comment
Share on other sites

 

και εδω κανουν μια συγκριση με το απλο xiaomi redmi note 3( Στο 4 λεπτο περιπου δειτε σύγκριση απο φωτο)- δυστυχώς ειναι στα κινεζικά.

 

και ενα

 

απο οσο μπορω να δω ειναι σχεδον ιδιο σχεδιαστικα και σε μεγεθος με το pro 5 και οι φωτογραφιες του φαίνονται καλυτερες απο το νοτε 2

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

παντως στο ali εχει αρκετα καλη τιμη βεβαι δεν υπαρχει ακομα στοκ σε 15-20 μερες
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παντως στο ali εχει αρκετα καλη τιμη βεβαι δεν υπαρχει ακομα στοκ σε 15-20 μερες

 

Δέχεται το αλι παραγγελίες??? Με τι κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Δέχεται το αλι παραγγελίες??? Με τι κάρτα?

 

εγω αγοραζω κανονικα με revolut

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Antutu περιπου 45χιλ.

 

και στο flosmall ειναι διαθεσιμο ,το στελνουν σε 15 μερες ομως

καλες τιμουλες για κινητο με αυτα τα χαρακτηριστικα.

150Ε για κινητο με fingerprint/full metal/sd/battery 4100mAh/fhd display πιστευω ειναι φοβερη τιμη για καποιον που δεν εχει απαιτησεις.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εχω πετυχει 159.99$ το 3gb 32gb αλλα ενοειται πρεπει να περιμενω 7-15 μερες.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

εχω πετυχει 159.99$ το 3gb 32gb αλλα ενοειται πρεπει να περιμενω 7-15 μερες.

 

να μας πεις που το πετυχες

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο!

Σαν το pro 5 αλλά λίγο πιο μικρό.

Ως προς την απόδοση δεν νομίζω κανείς να αντιμετωπίσει πρόβλημα , είχα για ένα διάστημα το Μ2 Νote και ήταν απροβλημάτιστο σε απόδοση.

Ηθελα να παρω εδώ και λίγο καιρό το MX5 λόγω design αλλά το ανέβαλα για να δώ το pro 6 που απο φωτό που έχουν διαρεύσει είναι πανέμορφο.

Αλλά βλέποντας και αυτό αναθεώρησα λόγω τιμής!

Το ζήτημα είναι αν το αγοράζεις σε σχέση με το MX5 το οποίο έχει πέσει κοντά στα 220€ , καθώς αυτό το 3/32 δεν νομίζω να το δούμε για καιρό κάτω απο τα 190-200€.

 

Σίγουρα σε design λόγω του 2.5d γυαλιού και λίγο πιο ωραίο σε γωνίες και στον τρόπο που αγκαλιάζει το μέταλλο την οθόνη πρέπει να είναι πιο όμορφο απο το MX5 αν και το τελευταίο νομίζω είναι λίγο πιο λεπτό.Επίσης έχει και δυνατότητα sd που το MX5 δεν έχει αλλά μάλλον δεν θα έχει το ίδιο καλή κάμερα.

Πρέπει να δούμε ένα συγκριτίκο μεταξύ τους.

 

Θα περιμένω λίγο και το pro 6 (το οποίο θα έχει τον mediatek X25 ο οποίος λένε είναι πολύ φτηνός) το οποίο αν φτάσει σε εμάς κοντά στα 300-330€ θα πάω σε αυτό αλλιώς στο μικρό Μ3 Νοte 2/16 στα 160€ που περίπου θα κάτσει.

Για xiaomi δεν το βλέπω πλέον , το mi5 με απογοήτευσε λιγάκι , τα Redmi μου φαινονται χοντροκομμένα και δεν αρέσει η θέση του fingerprint sensor.

Το LEtv Χ800 με κούρασε με τις αλλαγές ρομ και τα μικροθεματάκια του.

 

H επόμενη επιλογή μου θα είναι καθαρα θέμα design και νομίζω πως η meizu το έχει σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω τα φώτα σας όσον αφορά τη meizu.Έχω πάρει μέχρι στιγμής 3 συσκευές της xiaomi για την κορη,τη γυναίκα και μια φιλη.Το redmi 1 παλαιότερα και 2 redmi note 3 απλά 2GB/16GB πριν 2 μηνες.Γενικά μου αρέσει σαν εταιρεία, απροβληματιστα ολα,έχω πάρει και πολλά mi band,TV box κλπ.Θέλω να αλλάξω το note της κόρης με το pro,αλλά για αλλαγή σκέφτομαι και το meizu.Είναι αξιοπιστα η μετα απο λιγο αρχιζουν κοληματα?Από αναβαθμισεις πως παει?Τα αφήνω σε stock κατάσταση με αγγλικη.Είμαι στο Shenzhen και λέω να περάσω από κατάστημα τους να τα δω από κοντά γιατί τάχα δει μόνο σε φωτογραφια.Αξίζει η 《φυγη》από την xiaomi?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω τα φώτα σας όσον αφορά τη meizu.Έχω πάρει μέχρι στιγμής 3 συσκευές της xiaomi για την κορη,τη γυναίκα και μια φιλη.Το redmi 1 παλαιότερα και 2 redmi note 3 απλά 2GB/16GB πριν 2 μηνες.Γενικά μου αρέσει σαν εταιρεία, απροβληματιστα ολα,έχω πάρει και πολλά mi band,TV box κλπ.Θέλω να αλλάξω το note της κόρης με το pro,αλλά για αλλαγή σκέφτομαι και το meizu.Είναι αξιοπιστα η μετα απο λιγο αρχιζουν κοληματα?Από αναβαθμισεις πως παει?Τα αφήνω σε stock κατάσταση με αγγλικη.Είμαι στο Shenzhen και λέω να περάσω από κατάστημα τους να τα δω από κοντά γιατί τάχα δει μόνο σε φωτογραφια.Αξίζει η 《φυγη》από την xiaomi?Ευχαριστω.

 

Αφού είσαι εκεί δες αν έχουν κυκλοφορήσει τα mi5 pro, πάρε 5-6 και έλα να τα μοσχοπουλησεις εδώ!

Πολύ καλά και τα meizu, δοκιμαστε ένα για αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χάσεις με το να δοκιμάσεις εγώ ήμουν φανατικός mi και μετά από δοκιμή έχω κολλήσει με τα meizu το μόνο που με χαλάει με τα καινούρια είναι το νέο κουμπί που δεν είναι όπως τα παλιά πχ mx4, m1 note κτλ.
Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_350491.html :down: Edited by BMW_E36

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

χμμ...ωραια τιμουλα!αλλα γιατρε λεω να περιμενουμε το 6!:)

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ότι καταφέρουν να μαζέψουν από ανυποψίαστους.

Προφανώς όσο πλησιάζει η ημερομηνία που θα αρχίσουν αποστολές, μετά τις 20 Μαϊου, θα στοκάρουν και τα άλλα μαγαζιά και η τιμή θα πέσει σε φυσιολογικά επίπεδα, κοντά στα $200.

Link to comment
Share on other sites

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

 

στην περιγραφή λεει οτι εχει και ραδιόφωνο... επιτελούς !!!!!(FM Radio Yes, earphone needed)

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είναι σίγουρο το ράδιο; Γιατι αλλου το βρίσκω ότι έχει και αλλού όχι. Ξέρει κάποιος με σιγουριά;

 

Παραθέτω:

http://www.techgrapple.com/meizu-m3-note-vs-xiaomi-redmi-note-3-vs-note-3-pro/

 

http://www.devicespecifications.com/en/model/88043b31

Edited by blue_gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα,ενδιαφέρεται ένας φίλος να αγοράσει το συγκεκριμένο meizu και ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει σε ελληνικό κατάστημα,αν το έχει κάποιος και είναι ευχαριστημενος και αν όχι από που να το παραγγείλουμε από έξω....(να έχει Ελληνικά και να παίζει στα δίκτυα τα δικά μας)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...