Jump to content

Meizu M3 Note


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω παρατηρήσει 2 θεματάκια,αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.στην εφαρμογή του fb δεν μπορώ να στείλω μνμ σε έναν φίλο παρά μόνο από την εφαρμογή του messenger.επίσης στην εφαρμογή του messenger δεν με αφήνει να τραβήξω φωτό λέγοντας μου πως έχω ανοιχτή άλλη εφαρμογή κάμερας κάτι το οποίο δεν ισχύει. Edited by acab4life
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Εχω βρεί το Μ3 note στα 184 ευρώ απο το e-shop.gr και ήθελα να ρωτήσω αν το έχει πάρει κανείς απο εκεί και αν έχει play store και Ελληνικά η συσκευή. Ακόμα υποστηρίζει όλες τις συχνότητες LTE για Ελλάδα (800/1800/2600) γιατί είμαι στα Χανιά με Wind που κατα 95% παίζει με την 800 στο 4G. Δεν πιστεύω να είναι κι αυτή σαν την xiaomi;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Εχω βρεί το Μ3 note στα 184 ευρώ απο το e-shop.gr και ήθελα να ρωτήσω αν το έχει πάρει κανείς απο εκεί και αν έχει play store και Ελληνικά η συσκευή. Ακόμα υποστηρίζει όλες τις συχνότητες LTE για Ελλάδα (800/1800/2600) γιατί είμαι στα Χανιά με Wind που κατα 95% παίζει με την 800 στο 4G. Δεν πιστεύω να είναι κι αυτή σαν την xiaomi;

Κατά 99.99% δεν έχει αυτή τη συχνότητα. Όσο και αν εψαξα δεν την βρήκα να αναγράφεται πουθενά ούτε στο επίσημο site ούτε σε gsmarena,vickmall κτλ. Πάρε και ένα τηλέφωνο στο eShop μπας και έχουν κάποια νεότερη έκδοση της συσκευής αλλά δεν νομίζω.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα εχθές απο το Banggood , έκανε ένα μηνα ακριβώς να έρθει.. Πολυ καλές οι πρώτες εντυπώσεις , ειδικά απο τη μπαταρία..και πολυ smooth η εμπειρια χρήσης! Το μόνο (μεγάλο) μείον αυτή τη στιγμή ειναι η κάμερα του που σε σχέση με το προηγούμενο κινητό (Samsung ativ s) νμζω ειναι χειρότερη, ειδικά σε χαμηλό φωτισμό..αλλα σε αυτή την τιμή δεν περίμενα και πολλά..Ήρθε σφραγισμένο , international μοντέλο, με την 5.1.3.2 περασμένη, με play store και ελληνικά μεσα..το μόνο λάθος που έκαναν ήταν οτι ο φορτιστής ήταν για Αγγλία, όχι για Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω μιας και δεν έχω δει κάπου απάντηση, από φίλους που το έχουν προμηθευτεί ήδη, αν το κινητό από eshop (αγορά) έχει ελληνικό μενού.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το κινητό από aliexpress. Από ότι κατάλαβα έιναι όλα κινέζικες εκδόσεις στις οποίες περνάνε custom frimware με ελληνικά. Άρα το κινητό έρχεται rootarismeno. Μπορώ να βάλω την official G ; Το έχει κάνει κανείς και αν ναι έχει κάποιον οδηγώ να λινκάρει;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα το κινητό. Ήρθε με την έκδοση 5.1.3.6 Α η οποία είναι η τελευταία επίσημη έκδοση του flyme για το m3 note. Έχει ελληνικά play store αλλά έχουν απενεργοποιήσει τα updates . Δεν υπάρχει επίσημη Global version για την συσκευή. Με χάλασε πολύ γιατί σε επιστρέφει στο Μ1 νοτε και πάλι μπαίνεις στην διαδικασία να περιμένεις τα updates . Από ότι έψαξα το επόμενο update θα είναι απευθείας σε 5.6 x x αλλά δεν γνωρίζω αν θα έχει global. Αυτά που πουλάνε στην Ελλάδα δεν ξέρω τι είδους G έκδοση έχουν πάντως δεν πρέπει να είναι επίσημη. Ψιλόξενέρωσα με όλα αυτά είναι η αλήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα το κινητό. Ήρθε με την έκδοση 5.1.3.6 Α η οποία είναι η τελευταία επίσημη έκδοση του flyme για το m3 note. Έχει ελληνικά play store αλλά έχουν απενεργοποιήσει τα updates . Δεν υπάρχει επίσημη Global version για την συσκευή. Με χάλασε πολύ γιατί σε επιστρέφει στο Μ1 νοτε και πάλι μπαίνεις στην διαδικασία να περιμένεις τα updates . Από ότι έψαξα το επόμενο update θα είναι απευθείας σε 5.6 x x αλλά δεν γνωρίζω αν θα έχει global. Αυτά που πουλάνε στην Ελλάδα δεν ξέρω τι είδους G έκδοση έχουν πάντως δεν πρέπει να είναι επίσημη. Ψιλόξενέρωσα με όλα αυτά είναι η αλήθεια.

 

φιλε καλησπερα εχω αγορασει απο ali εκδοση l681h και ειναι γνησιο international-ευρωπαικο δηλαδη φορτιστη kai official global εκδοση ενοω G εσυ μηπως αγορασες m681q?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

φιλε καλησπερα εχω αγορασει απο ali εκδοση l681h και ειναι γνησιο international-ευρωπαικο δηλαδη φορτιστη kai official global εκδοση ενοω G εσυ μηπως αγορασες m681q?

 

ναι μ681q έχω. η g έκδοση σε ποια επίσημη σελίδα μπορώ να την βρω. από όσο έψαξα δεν την βρήκα στην σελίδα του flyme.

Link to comment
Share on other sites

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

 

Πραγματικά δεν έβγαλα άκρη με την Global του Μ3 Note. Αναμένουμε !

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν έβγαλα άκρη με την Global του Μ3 Note. Αναμένουμε !

 

Έχουν πει οτι θα βγάλουν επίσημο firmware τέλος του μηνα..ας ελπίσουμε οτι δεν θα καθυστερήσει

Link to comment
Share on other sites

android 6 θα παρει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις μου από το 3ο Νοτε.

 

Θετικά:

 

-Η ποιότητα κατασκευής έχει ανέβει αισθητά από τα προηγούμενα 2 νοτε.

-Τα χρώματα της οθόνης είναι πολύ πιο έντονα και ζωντανά από τους προκατόχους

-Κάμερα ποιότητα φωτογραφίας.

-Μπαταρία (1,5 μέρα με καλή χρήση ,Youtube twitch 4g )

-τιμή

 

Αρνητικά:

 

-FLyme . Ενώ έχουν γίνει πολλές βελτιώσεις ακόμα υπάρχουν προβλήματα πχ Push notification και με τις εκδόσεις. Αναβαθμίζεται συνέχεια αλλά ακόμα δεν έχει φτάσει στο επίπεδο που θα ήθελα εγώ.

-Δόνηση. Λίγο άγαρμπη μου φάνηκε.

-Ήχος . Δεν είναι πάρα πολύ δυνατός με σχεδόν μηδενικά μπάσα.

 

Για τα 130 € είναι ένα πραγματικά ένα διαμάντι.

Σίγα σιγά απομακρύνει την κινεζιά από πάνω του και έρχεται πιο κοντά στους μεγάλους κολοσσούς.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο geekbuying 140$ με ιντερνασιοναλ ρομ

αξιζει λετε?

 

τα λεφτά τα αξίζει. Πρόσεξε έχει ελληνικά δεν σημαίνει ότι έχει International ρομ. Διάβασε τα σχόλια . Από όσο έψαξα όλα αυτά τα κινεζομάγαζα έχουν Α έκδοση δλδ κινεζική με ελληνικά εγκατεστημένα. Εγώ Α πήρα με ελληνικά δεν είχα κάποιο θέμα αν βγει ωστόσο International επίσημη θα την βάλω με πατέντα.

Link to comment
Share on other sites

τα λεφτά τα αξίζει. Πρόσεξε έχει ελληνικά δεν σημαίνει ότι έχει International ρομ. Διάβασε τα σχόλια . Από όσο έψαξα όλα αυτά τα κινεζομάγαζα έχουν Α έκδοση δλδ κινεζική με ελληνικά εγκατεστημένα. Εγώ Α πήρα με ελληνικά δεν είχα κάποιο θέμα αν βγει ωστόσο International επίσημη θα την βάλω με πατέντα.

 

δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο που λες..δεν υπαρχει τροπος να πειραξουν τις εκδοσεις τα κινεζομαγαζα ουτως η αλλως..ο bootloader ειναι κλειδωμενος..αν εχουν την A εκδοση τοτε εχει μονο αγγλικα και κινεζικα..αυτα με τις πολλες γλωσσες εχουν καποια G ρομ..το δικο μου απο banggood ειχε την 5.1.3.2G που νομιζω ειναι και η τελευταια..και μεσα στο μηνα λογικα θα βγει και επισημα καινουργια G ρομ που θα κατεβαζεις απο το φορουμ

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο που λες..δεν υπαρχει τροπος να πειραξουν τις εκδοσεις τα κινεζομαγαζα ουτως η αλλως..ο bootloader ειναι κλειδωμενος..αν εχουν την A εκδοση τοτε εχει μονο αγγλικα και κινεζικα..αυτα με τις πολλες γλωσσες εχουν καποια G ρομ..το δικο μου απο banggood ειχε την 5.1.3.2G που νομιζω ειναι και η τελευταια..και μεσα στο μηνα λογικα θα βγει και επισημα καινουργια G ρομ που θα κατεβαζεις απο το φορουμ

πως παμε απο A σε g?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

πως παμε απο A σε g?

 

ειναι αρκετα απλη διαδικασια κοιταξε:

 

https://forum.meizufans.eu/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο που λες..δεν υπαρχει τροπος να πειραξουν τις εκδοσεις τα κινεζομαγαζα ουτως η αλλως..ο bootloader ειναι κλειδωμενος..αν εχουν την A εκδοση τοτε εχει μονο αγγλικα και κινεζικα..αυτα με τις πολλες γλωσσες εχουν καποια G ρομ..το δικο μου απο banggood ειχε την 5.1.3.2G που νομιζω ειναι και η τελευταια..και μεσα στο μηνα λογικα θα βγει και επισημα καινουργια G ρομ που θα κατεβαζεις απο το φορουμ

 

μια χαρά μπορούν να τις πειράξουν. Το δικό μου ήρθε με Α και Ελληνικά. Επίσης δεν υπάρχει η εφαρμογή για αναβάθμιση λογισμικού του flyme. Σε site έχει επιλογή να έρθει με την Α χωρίς καμία παρέμβαση. Η συσκευασία επίσης ήταν ανοιχτή. Στην επίσημη σελίδα του flyme global δεν υπάρχει για το Μ3 Νοτε προς το παρών για κατέβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα παράγγειλα το Meizu M3 Note αλλά από λάθος έκανα cancel την παραγγελία και τώρα το απόγευμα είδα αυτό Meizu M3E MEILAN και μου άρεσε πολύ, λέω αύριο πρωί να το παραγγείλω, έχει πιο μικρή μπαταρία αλλά είναι πολύ πιο ωραίο, πράγμα που για εμένα μετράει πολύ.

Έχει μια διαφορά 18 € πιο ακριβό αλλά δεν είναι και πολύ σοβαρή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα το πρωί που ρώτησα τους Κινέζους και μου έγραψαν πως δεν υποστηρίζει Ελληνικά έχει μόνο Κινέζικα και Αγγλικά, μπορώ να διαβάζω Ελληνικά μηνύματα και να γραφώ Ελληνικά;;; Ελληνικά με ένα Ελληνικό πληκτρολόγιο μάλλον θα γράφω δεν ξέρω αν θα διαβάζει Ελληνικά ή θα μου βγάζει καλικαντζαράκια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...