Jump to content

Meizu M3 Note


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα ειχε οντως προβλημα πηρα κ το service του eshop και μου ειπαν να το στειλω πισω να το δουν και τους λεω καινουργιο κινητο να στειλω πισω?

ναι τα κοιταξα ολα αυτα γιατι τα εψαξα στο google ημερομηνια κ ωρα

το προβλημα λυθηκε με περασμα firmware Flyme 5.1.3.4G προσθεσε καποιες εφαρμογες οι οποιες χρειαζονταν για να κατεβουν οι google εφαρμογες οπως το hot apps ;) ευχαριστω τον φιλο ποιο πανω που εδωσε link.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες,

 

την έκδοση που ανέβασαν πάνω ήθελα να βάλω και εγω στο Μ3 της κοπέλας μου γτ η έκδοση που έβαλαν στο vick είναι Α και έχει και πάρα πολλά κλεισίματα σε εφαρμογές.

Για να περάσω την G. Ακολουθώ αυτη την διαδικασία? http://www.gizbeat.com/10366/change-official-meizu-m3-note-china-rom-to-global-international-firmware-corrupt/

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

την έκδοση που ανέβασαν πάνω ήθελα να βάλω και εγω στο Μ3 της κοπέλας μου γτ η έκδοση που έβαλαν στο vick είναι Α και έχει και πάρα πολλά κλεισίματα σε εφαρμογές.

Για να περάσω την G. Ακολουθώ αυτη την διαδικασία? http://www.gizbeat.com/10366/change-official-meizu-m3-note-china-rom-to-global-international-firmware-corrupt/

 

Εγώ προσπάθησα να περάσω από τον οδηγό που έβαλες την G έκδοση αλλά δεν τα κατάφερα. Το κινητό κολλούσε στο λογότυπο της ΜΕΙΖΟΥ. Αναγκάστηκα και πέρασα την official Α και δεν ασχολήθηκα ξανά. Το κακό έιναι πως με την Α θα έχεις Αγγλικά στα μενού στο playstore και σε κάποιες εφαρμογές πχ viber. Το πληκτρολόγιο σου δεν το συζητάμε θα είναι Ελληνικό στα μενού αναφέρομαι .

Αν προσπαθήσεις να περάσεις την G και στο τέλος σου κολλάει στην αρχή μην αγχωθείς μπορείς να βάλεις ξανά την Α.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εδω https://downloads.meizufans.eu/?dir=m3note/firmware/stableεχουμε και αναβαθμισεις αλλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν περνα καμια

ολες firmware corrupt

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους του συγκεκριμενου κινητου για την διαρκεια της μπαταριας???? Βγαζει μια μερα με ανοιχτο wi fi ,δεδομενα και αρκετες ωρες ιντερνετ??? Ψηνομαι να το αγορασω ,το εχει το minideal στα 144 ευρω με international version,επισης θα ηθελα γενικες εντυπωσεις ,η ταχυτητα μου ειναι αδιαφορη ,μονο η συνολικη εικονα του κινητου και αν βγαζει αξιολογες φωτο
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία καταπληκτική , άνετα μια μέρα με πολυ χρήση..φωτογραφίες απλά ικανοποιητικές, απο τα αδύναμα σημεία του κινητού όμως κατα τη γνώμη μου
Link to comment
Share on other sites

5.1.11G για το τηλέφωνο. Χωρίς καθαρή εγκατάσταση όλα μια χαρά!

 

Με ποιο τρόπο το πέρασες? Είχες global ρομ και πριν?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω πρόβλημα με τις ειδοποήσεις απο εφαρμογες οπως viber,facebook,e-mail.

Oταν εχω μηνύματα δεν στελνει ειδοποιησεις.

Πρεπει να μπαινω ξεχωριστα στις εφαρμογες για να ενημερωνομαι.

Ειχε κανεις το ιδιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με τις ειδοποήσεις απο εφαρμογες οπως viber,facebook,e-mail.

Oταν εχω μηνύματα δεν στελνει ειδοποιησεις.

Πρεπει να μπαινω ξεχωριστα στις εφαρμογες για να ενημερωνομαι.

Ειχε κανεις το ιδιο προβλημα;

 

θα πας στην εφαρμογή για την ασφάλεια που έχει το flyme Και από εκεί μέσα θα δώσεις δικαιώματα στις εφαρμογές να τρέχουν κατά την έναρξη και στο backround. Επίσης το ίδιο και στις ρυθμίσεις για την μπαταρία . Το viber επίσης κλείδωσε το στο backround και μην το κλείνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Νέο Global firmware http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=3&type=1 Flyme v5.1.12.0G

Χρόνια πολλά! Ευχαριστώ για την ειδοποίηση γιατί δεν την έβγαλε OTA...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Με Wi-Fi συνδεδεμένο μου εμφανίζει την 3g η 4g ένδειξη. Είναι Οκ η χρησιμοποιεί δεδομένα κινητής?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Με Wi-Fi συνδεδεμένο μου εμφανίζει την 3g η 4g ένδειξη. Είναι Οκ η χρησιμοποιεί δεδομένα κινητής?

Οκ ειναι, όταν χρησιμοποιεί δεδομένα εχει βελάκια πάνω/κάτω στο σήμα που δείχνει τη μεταφορά δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να προτείνει από που να το αγοράσει κανείς; public; eshop ; άλλο;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να προτείνει από που να το αγοράσει κανείς; public; eshop ; άλλο;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

Εγώ απ' το e-shop το πηρα στα 169. Η international έκδοση με Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απ' το e-shop το πηρα στα 169. Η international έκδοση με Ελληνικά.

Ευχαριστώ

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις παρέλαβα το συγκεκριμένο κινητό από e-shop με flyme 5.1.3.3G. Εντυπωσιασμένος από την πρώτη επαφή ειδικά αν σκεφτείς ότι τα τελευταία 6 χρόνια χρησιμοποιώ το huawei ideos x5 pro.

Όμως αυτό το Flyme δεν μπορώ να το συνηθίσω. Που είναι το εικονίδιο με τις πολλές τελίτσες που δείχνει όλες τις εφαρμογές; Πως είναι έτσι τα μηνύματα; Που είναι οι επαφές και πως δηλώνω τις αγαπημένες επαφές; Πως μπορώ να βλέπω τη ώρα στην οθόνη και που είναι το ραδιόφωνο;

Επίσης δεν ξέρω όμως αν είναι η ιδέα μου αλλά η φωτεινότητα της οθόνης δείχνει να μειώνεται σταδιακά από αριστερά προς τα δεξιά και έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως έπεσα σε προβληματικό κομμάτι. Να σκεφτώ το service;

Μήπως έπρεπε να κάνω κάτι μόλις το άνοιξα;

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να κατεβασω τον dolphin browser μου βγάζει σφάλμα.Δεν εχω πρόβλημα ελευθερου χώρου στην συσκευη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, καλή χρονιά. Πήρα τη προηγούμενη εβδομάδα το Μ3 Νote με τα 2gb/16gb, (crazy Sundays προσφορά eshop), με σκοπο να υπάρχει σαν λύση ανάγκης πιο πολύ (έχω ένα LG G4).

Όσο το ψιλοδουλεψα όμως άρχισε να μου αρέσει. Μπορείτε να μοιραστείτε τις εμπειρίες σας με το κινητό;. Ψήνομαι να αρχίσω να το δουλεύω σε καθημερινή βάση.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω παρει για τη γυναικα μου τη συσκευη και θελω να εκφρασω ενα μεγαλο παραπονο για τη φωτογραφικη. Σε σχεση με το m1 note που εχω, ειναι απογοητευση. Υπαρχει καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...