Jump to content

Meizu M3 Note


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν πατας σε βιντεακι μεσα στο facebook στο ανοιγει με browser η με youtube ?

 

Εγώ πάντως έχω θέμα με αυτό και μου τα ανοίγει με τον browser ενώ θα προτιμούσα να τα άνοιγε με το youtube.

 

Ξέρει κανείς πως διορθώνεται ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως έχω θέμα με αυτό και μου τα ανοίγει με τον browser ενώ θα προτιμούσα να τα άνοιγε με το youtube.

 

Ξέρει κανείς πως διορθώνεται ?

δε διορθωνετε απο οτι ξερω

εγω που εχω το m2 note το εχω αυτο το προβλημα απο την 5.1.5 και μετα

αστα βραστα με τη meizu

Link to comment
Share on other sites

δε διορθωνετε απο οτι ξερω

εγω που εχω το m2 note το εχω αυτο το προβλημα απο την 5.1.5 και μετα

αστα βραστα με τη meizu

 

Παιδια το κανουν κι αλλα κινητα αυτο με το browser. Δεν φταει μονο η meizu.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κανουν κι αλλα κινητα αυτο με το browser. Δεν φταει μονο η meizu.
και το ταμπλετ που δουλευε ρολοι τωρα εδω και καιρο κανει τα ιδια

τι λετε να φταιει ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημέρα, όποιος θέλει εχει βγεί η Flyme 6.7.3.3G beta το link εδω: http://forum.flymeos.com/thread-22658-1-1.html

 

Edit: τωρα που το προσεξα για το δικό μας το κινητό γραφει: M3 note(both M91&L91). Δεν ξερω αν εχει διαφορά.

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

οταν πατας σε βιντεακι μεσα στο facebook στο ανοιγει με browser η με youtube ?

 

Δεν εχω fb, αλλα στο google+ ναι...!

 

Υ.Γ: Παραγγειλα μια θηκη για το κινητο και μολις εφτασε ο courier, μου επεσε το κινητο (γλιστρησα) και εσπασε (και το ειχα καπου 10 μερες).

Οποτε και η σχεση μου με την meizu τελειωνει (προσωρινα εως και αν διορθωση το software, διοτι δεν μου αρεσε, και μερικες εφαρμογες δεν δουλευαν καθολου) εδω.

Καλη συνεχεια να εχετε ολοι σας και χαρηκα εστω γι αυτο το λιγο που βοηθησα οσο ηξερα/μπορεσα!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το κινητό λίγες μέρες και θέλω να ρωτήσω αν θα πάρει ή έχει πάρει αναβάθμιση σε Android 6 Marshmallow.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το κινητό λίγες μέρες και θέλω να ρωτήσω αν θα πάρει ή έχει πάρει αναβάθμιση σε Android 6 Marshmallow.

 

Έχουν πει οτι θα πάρει την 7 (Nougat) αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω θέμα με αυτό και μου τα ανοίγει με τον browser ενώ θα προτιμούσα να τα άνοιγε με το youtube.

 

Ξέρει κανείς πως διορθώνεται ?

τελικα δεν ειναι θεμα της meizu

ειναι θεμα του facebook

μπες fb πηγαινε εκει που λεει ρυθμισεις εφαρμογης μπες εκει και μετα ενεργοποιησε εκει που λεει εξωτερικο ανοιγμα συνδεσμων

μετα πηγαινε στο fb και πατα πανω σε ενα τραγουδι και θα σου ανοιξει παραθυρακι με τι θες να ανοιξεις το βιντεο,επιλεξε youtube και πατα να το θυμαται και εισαι ετοιμος

τη λυση μου την εδωσες ενα παληκαρι εδω μεσα στο φορουμ και τον ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν ειναι θεμα της meizu

ειναι θεμα του facebook

μπες fb πηγαινε εκει που λεει ρυθμισεις εφαρμογης μπες εκει και μετα ενεργοποιησε εκει που λεει εξωτερικο ανοιγμα συνδεσμων

μετα πηγαινε στο fb και πατα πανω σε ενα τραγουδι και θα σου ανοιξει παραθυρακι με τι θες να ανοιξεις το βιντεο,επιλεξε youtube και πατα να το θυμαται και εισαι ετοιμος

τη λυση μου την εδωσες ενα παληκαρι εδω μεσα στο φορουμ και τον ευχαριστω

 

Ευχαριστούμε πολύ και σενα:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ και σενα:D
Τον liakjim ευχαριστουμε που μας εδωσε τα φωτα του εγω απλα εγραψα αυτα που μου ειπε και μενα
Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι στις επαφές και επιλέγω ομάδες δεν μπορώ να ξετσεκάρω από τις τοπικές καμία από τις κατηγορίες και εμφανίζεται σε μαύρο πλαίσιο με άσπρα γράμματα: "Θα προβληθούν οι επαφές σε αυτόν τον λογαριασμό". Αντίθετα μπορώ να επιλέξω ή να αποεπιλέξω κάνοντας τσεκ από τις επαφές google ή τις επαφές από την sim χωρίς να υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Συμβαίνει το ίδιο και στις δικές σας συσκευές;

Γενικά με την διαχείριση των επαφών αλλά και των κλήσεων δεν μπορώ να το συνηθίσω το MEIZU. Μπορεί να γίνει κάτι;

Το τηλ έχει Flyme 5.1.12.0G

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω το κινητό 4 μέρες είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά έχω ένα μικρό πρόβλημα με το wifi. Δεν μπορώ με τίποτα να συνδεθώ με την φωτογραφικη sony a6000 μέσω μιας εφαρμογής (κάτι που το έκανα άνετα με όλα τα προηγούμενα κινητα). Η έκδοση flyme που έχει το κινητό είναι 5.1.3.4G. Η αναβάθμιση σε 5.1.12.0G βελτιώνει τίποτα; είναι καλύτερη η διαχείριση του wifi; γιατί σε αυτή που έχω δεν μπορώ να βάλω ούτε static ip.

ευχαριστώ.

 

Update: Τελικά με την αναβάθμιση σε 5.1.12 λυθηκαν τα προβλήματα του wifi. Κατά τα άλλα FM εφαρμογή θα βάλουν; υπάρχει fm transmitter στη συσκευή;

Ευχαριστώ

Edited by nmitr11
Link to comment
Share on other sites

Update: Τελικά με την αναβάθμιση σε 5.1.12 λυθηκαν τα προβλήματα του wifi. Κατά τα άλλα FM εφαρμογή θα βάλουν; υπάρχει fm transmitter στη συσκευή;

Ευχαριστώ

 

Το κινητό δεν έχει ράδιο άρα δεν υπάρχει περίπτωση να βάλουν εφαρμογή. Κατεβάζεις εσύ εφαρμογή από το στορε για online ράδιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το θέμα που λέτε με τον browser μπορείτε να πάτε στις ρυθμίσεις ---> apps και από εκεί να επιλέξετε τι εφαρμογή θα χρησιμοποιεί . Όλα είναι στο default πχ Browser επιλέξτε Chrome ή αυτό που έχετε εγκαταστήσει. Έκδοση 6.0.2.0 Α

Link to comment
Share on other sites

, Καλησπέρα παιδιά αγόρασα πρόσφατα ένα meizu m3 note και έχω πρόβλημα δεν με ακούνε στο τηλέφωνο όταν μιλάμε ή μία δυναμώνει η φωνή και μετά χάνεται, το έχει κάποιος άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σταμάτησαν να λειτουργούν τα mobile data. Τι μπορεί να φταει; έχω κοιτάξει τα vpn και είναι σωστά. Σήμα έχω κανονικά όπως και Wi-Fi άρα δεν νομίζω πως είναι θέμα hardware. Έχει αντιμετωπίσει κανένας το ίδιο; έχω κάνει hard reset αλλά τα ίδια

 

Edit. Τελικά δεν έφταιγε η συσκευή αλλά η κοσμοτε. Μετά την λήξη των mb και την χρέωση 1 ευρώ της υπηρεσίας ενώ έστειλα end day μου διέγραψε εντελώς την σύνδεση του αριθμού μου με το ίντερνετ και όχι απλά να με βγάλει από το πακέτο του 1 ευρώ, και ήθελε ξανά ενεργοποίηση αυτού. Απλά δεν μου είχε ξαναγίνει στο παρελθόν. Έτσι για την ιστορία γιατί παιδευτηκα ώστε να βρω την λύση μην την πατήσει Κ άλλος

Edited by leongr18
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες καλησπέρα.

Έχω το κινητό με την global, να βάλω την κινεζική? (ετσι και αλλιώς δεν θέλω ελληνικό μενου) και αν ναι πως γίνεται να μπει τώρα που έχω την global?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

, Καλησπέρα παιδιά αγόρασα πρόσφατα ένα meizu m3 note και έχω πρόβλημα δεν με ακούνε στο τηλέφωνο όταν μιλάμε ή μία δυναμώνει η φωνή και μετά χάνεται, το έχει κάποιος άλλος;

Κάποιοι μου το λένε και μένα φίλε μου. Εν τω μεταξύ αν μπω στο engineering mode menu που έχει πληκτρολογωντας *#*#3646633#*#* δεν μπορώ να βρω που θα δώσω boost στο μικρόφωνο. Έκανες εσύ τίποτα;

 

Στάλθηκε από το m3 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάποιοι μου το λένε και μένα φίλε μου. Εν τω μεταξύ αν μπω στο engineering mode menu που έχει πληκτρολογωντας *#*#3646633#*#* δεν μπορώ να βρω που θα δώσω boost στο μικρόφωνο. Έκανες εσύ τίποτα;

 

Στάλθηκε από το m3 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μιας και λέτε για το engineering Mode, ποια θα ήταν η ρύθμιση για να ακούω ποιο δυνατά την μουσική από τα ακουστικά?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

engineer mode >engineer mode (mtk)>Hardware Testing (η τρίτη προς τα δεξιά καρτέλα ) >Audio>Handset mode - type media .

 

 

Στάλθηκε από tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στη τελευταια beta γιατι δε μπορω να βρω τη ρυθμιση που αλλαζουμε θεσεις στα κουμπια απο το κουρτινακι που ανοιγουν τα wifi data κτλ ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...