Jump to content

Τα καλύτερα στη Γεύση


ahill2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τα Πλατανάκια στο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη), ξέρετε αν έχουν κόσμο αυτήν την εποχή? Σαν μαγαζί και από φαγητό τι λέει? Και αν γνωρίζετε, από τιμές θεωρείται ακριβό? Σκεφτόμαστε να πάμε την Κυριακή το μεσημερι..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καποια προταση για αφυτο χαλκιδικης?

ευχαριστω!

 

ωραιο φαγητο(προσωπικη αποψη) εχει μια ταβερνα που βρισκεται πανω στον κεντρικο δρομο στο δεξι σου χερι λιγο πριν φτασεις στο φαναρι για να στριψεις για κασσανδρα.ειναι μετα απο τα βενζιναδικα shell. ονομα δεν θυμαμαι (δεν ξερω αν εχει κιολας ).

Link to comment
Share on other sites

Στο εξωτερικό το κινέζικο φαγητό θεωρείται πιο πολύ ως fast food ενώ στην Ελλάδα το πλασάρουν ως πιο κυριλέ. Είναι πολύ λίγα τα κυριλέ ασιάτικα μαγαζια έξω..

 

Για κινέζικο στην Αθήνα τουλάχιστον ένας είναι ο προορισμός: Far East. Ιδιαίτερα στο Ψυχικό και στην Αγ. Παρασκευή που έχω πάει έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος. Εκπληκτικές γεύσεις, πολύ καλό service, και πάρα πολύ καλές τιμές και στα δύο, όπως και στα άλλα της αλυσίδας φαντάζομαι.

 

Επίσης πολύ καλό σουβλάκι έφαγα τώρα την τελευταία φορά που είχα κατέβει Ελλάδα στο Kebab-ji, στο Athens Heart στην Πειραιώς. Το κεμπάπ τους απλά τέλειο, τα άλλα δεν τα έχω δοκιμάσει που έχουν, αλλά μου φάνηκε πάρα πολύ καθαρό και προσεγμένο μαγαζί..

 

Γενικότερα πάντως εκεί το Athens Heart δεν έχει πιάσει και πάρα πολύ μου φαίνεται, ενώ όσον αφορά στο φαγητό τουλάχιστον που συζητάμε εδώ, έχει ωραία μαγαζιά..

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πολύ καλό σουβλάκι έφαγα τώρα την τελευταία φορά που είχα κατέβει Ελλάδα στο Kebab-ji, στο Athens Heart στην Πειραιώς. Το κεμπάπ τους απλά τέλειο, τα άλλα δεν τα έχω δοκιμάσει που έχουν, αλλά μου φάνηκε πάρα πολύ καθαρό και προσεγμένο μαγαζί..

 

πριν απο κατι μηνες ειχα παει σαββατο βραδυ(κατα τις 9) με παρεα να τσιμπήσουμε κατι καθομαστε και ειμαστε ετοιμοι να παραγγείλουμε ερχεται ο σερβιτορος και μας λεει:''να σας ενημερωσω οτι το κεμπαπ τελειωσε εχουμε μονο κοτοπουλο''..ωστόσο στα υπολοιπα τραπεζια κανεις δεν καθοταν!!!

σαββατο βραδυ->9 και κατι η ωρα->κεμπαπατζιδικο->τελειωσε το κεμπαπ!!!lame.......:p

Link to comment
Share on other sites

ωραιο φαγητο(προσωπικη αποψη) εχει μια ταβερνα που βρισκεται πανω στον κεντρικο δρομο στο δεξι σου χερι λιγο πριν φτασεις στο φαναρι για να στριψεις για κασσανδρα.ειναι μετα απο τα βενζιναδικα shell. ονομα δεν θυμαμαι (δεν ξερω αν εχει κιολας ).

 

τελικα καθισαμε στα "γλαρακια" που ειναι τερμα κατω,διπλα απο το πουντα(καφε)

πολυ καλο φαγητο,καλο σερβις,νορμαλ τιμες

ενδεικτικα αναφερω πως φαγαμε μισο κιλο γαριδες ψητες(απο τις τεραστιες)μυδια σαγανακι,καλαμαρακια,σαλατα χωριατικη,ουζο,2κοκα κολες,χταποδι ψητο και πληρωσαμε 70ε!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ρε καρντασια τι επαθε ο prassas???? τρίτη συνεχόμενη φορά που παραγγέλνω κ ο γύρος είναι άθλιος...εχει μειώσει κ την ποιότητα κ την ποιότητα...κρίμα...στην 4η καίγεται...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ανεβασε τιμες,αθλιο ντελιβερι πια(30+ λεπτα)

μικροτερη ποσοτητα,συχνα οι πιτες ειναι καμενες..

καποτε στις μεριδες εβαζε και κανα μινι βαζακι παπρικα..τα εκοψε και αυτα!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ανεβασε τιμες,αθλιο ντελιβερι πια(30+ λεπτα)

μικροτερη ποσοτητα,συχνα οι πιτες ειναι καμενες..

καποτε στις μεριδες εβαζε και κανα μινι βαζακι παπρικα..τα εκοψε και αυτα!

 

σωστα αυτο ξεχασα να το αναφερω...η τηλεφωνητρια μου ειπε 30 λεπτα κ εκανε περιπου ολοκληρο το ημιχρονο του παο-παοκ....δεν ξερω γιατι χαλασε ετσι....

θα του δωσω αλλη μια ευκαιρια κ μετα μακης κ γυραδικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

σωστα αυτο ξεχασα να το αναφερω...η τηλεφωνητρια μου ειπε 30 λεπτα κ εκανε περιπου ολοκληρο το ημιχρονο του παο-παοκ....δεν ξερω γιατι χαλασε ετσι....

θα του δωσω αλλη μια ευκαιρια κ μετα μακης κ γυραδικο.

 

Αυτό στην Τούμπα(άνω νομίζω) λες;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό στην Τούμπα(άνω νομίζω) λες;

 

ναι φιλε μου αυτο στην λαμπρακη...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ρε καρντασια τι επαθε ο prassas???? τρίτη συνεχόμενη φορά που παραγγέλνω κ ο γύρος είναι άθλιος...εχει μειώσει κ την ποιότητα κ την ποιότητα...κρίμα...στην 4η καίγεται...

 

Τώρα χάλασε; Πραγματικά σιχαίνομαι να φάω από εκεί καθώς νομίζω ότι μυρίζει ο γύρος πάρα πολύ άσχημα και επίσης βγάζει τεράστιες ποσότητες λαδιού...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Για μια περιοδο πραγματικα εβγαζε πολυ λαδι..

βελτιωθηκε μετα και ειχε φτασει να ειναι απο τα κορυφαια γυραδικα.

απο τον καιρο που εκανε ανακαινιση και μετα,δε ξερω χαλασε πολυ..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

προτεινετε μερικα καλα γυραδικα εκτος μακη,γυραδικο κ γιωτη υπαρχει τπτ αλλο

που να αξιζει στην ανατολικη θεσσαλονικη παντα... :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

o γιωτης απο τοτε που αλλαξε το αφεντικο εχει γινει σαβουρομαγαζο.

για γυρο κοτοπουλο δοκιμασε φινα κοτα-αν και ειναι χαριλαου-

βασικα ανοιξε ενα καινουριο κλεανθους με παπαναστασιου,

πιατσα λεγεται και εχει γυραδικο και μπουγατσα..2 σε 1

αν το δοκιμασεις πες μου και μενα εντυπωσεις!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ανατολικη οχι...αλλα αν πας προς κεντρο Γιοκ Μπαλικ στην Εθν. Αμυνης. Μη περιμενεις ποσοτητα Τουμπας αλλα το φαγητο που τρως χωνευται εντος της ημερας.

 

Αν δεν θελουμε γυρο τοτε νομιζω οτι η καλυτερη επιλογη ειναι τα γοριλακια.

Link to comment
Share on other sites

Το γιοκ μπαλίκ είναι ίσως ένα από τα τρία καλύτερα μαγαζιά στη θεσσαλονίκη, αλλά η εξυπηρέτησή τους είναι "κάπως".

 

Συγκεκριμένα δείχνουν μια αδιαφορία για να πάρουν τη παραγγελία σου, δεν ξέρω βέβαια, ίσως είναι και η ιδέα μου.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

και εγω την ιδια ιδεα εχω για το γιοκ μπαλικ. σε κοιτανε που περιμενεις να παραγγειλεις κ ειναι σαν να αδιαφορουν. λες κ δεν τους νοιαζει.:mad:
Link to comment
Share on other sites

o γιωτης απο τοτε που αλλαξε το αφεντικο εχει γινει σαβουρομαγαζο.

για γυρο κοτοπουλο δοκιμασε φινα κοτα-αν και ειναι χαριλαου-

βασικα ανοιξε ενα καινουριο κλεανθους με παπαναστασιου,

πιατσα λεγεται και εχει γυραδικο και μπουγατσα..2 σε 1

αν το δοκιμασεις πες μου και μενα εντυπωσεις!

 

αυτο που λες το εχω δει που ανοιξε αλα δεν εχω φαει ακομα κατι.....που θα μου παει θα το δοκιμασω αργα η γρηγορα....

 

ξερει κανενας αν φερνει το food plaza στην τουμπα??? η ζηταω πολλα??? :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το πλαζα ειναι παρα μα παρα πολυ ωραιο αλλα δεν φερνει τουμπα.

τισ τελευταιεσ φορεσ που πηρα απο τον πρασσα οντωσ ο γυροσ του μυριζε απο ασχημα εωσ παρα πολυ ασχημα. κ το ντελιβερι του ειναι μακραν το χειροτερο.

ο γιωτησ,που ανεκαθεν ενασ το ειχε το μαγαζι κ δεν εχει αλλαξει ιδιοκτησια τουλαχιστον τα 15 τελευταια χρονια που πηγαινω στο μαγαζι, εχει σταθερα την ιδια πολυ καλη ποιοτητα κ ποσοτητα γυρου. ειναι all time classic, κ το ντελιβερι του ειναι απο καλο εωσ παρα πολυ καλο.

αυτο που για μενα ειναι απιστευτο ειναι τα γοριλακια. το καλυτερο σουβλακι που εχω φαει ποτε κ μακραν η καλυτερη καλοψημενη πανσετα. αν ηταν λιγο πιο μεγαλο το μαγαζι κ λιγο καλυτερο το ντελιβερι του θα ηταν κορυφαιο. τετοια πανσετα ομωσ δεν βρισκεισ πουθενα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...