Jump to content

Τα καλύτερα στη Γεύση


ahill2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κ το χάλαρο στην σοφουλη ειναι αρκετα καλο....τι λες κ εσυ FREAK?? :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

oxi για την συγκεκριμενη περιπτωση ομως...

δεν με ενθουσιαζει γενικα.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

με 30-40 ευρωπουλακια στη πατρα κανεις τραπεζακι τελειο,θα σου μεινει φαγητο και για το σπιτι :p

 

για που λες???να μη καθομαι,οποτε μου τυχει τπτ "σοβαρο",να ποσταρω τοτε!:lol:!:lol:!...Των φρονιμων τα παιδια:cool: .Εγω προσωπικα παω κοπελες σε ασιατικη κουζινα.Συνηθως οι περισσοτερες δεν εχουν ξαναπαει,οποτε εντυπωσιαζονται:p...

Link to comment
Share on other sites

για που λες???να μη καθομαι,οποτε μου τυχει τπτ "σοβαρο",να ποσταρω τοτε!:lol:!:lol:!...Των φρονιμων τα παιδια:cool: .Εγω προσωπικα παω κοπελες σε ασιατικη κουζινα.Συνηθως οι περισσοτερες δεν εχουν ξαναπαει,οποτε εντυπωσιαζονται:p...

 

κοιτα εγω ελεγα για το μαγαζι "χωριο" στο ριο,πολυ καλο και φθηνο,τωρα για ρομαντισμους καλο ειναι ενα μαγαζι οπως κατεβαινεις τη ραδινου περνας απεναντι και μπαινεις στο αλλο στενο που σε βγαζει αγιου ανδρεου,οπως κατεβαινεις λοιπον για να βγεις αγιου ανδρεου το μαγαζι ειναι δεξια δε θυμαμαι το ονομα του

Link to comment
Share on other sites

ναι καταλαβα ποιο λες{μαλλον}...στην κολοκοτρωνη που ειναι.....περιμενα για "Μυθο" να μου λεγες στην 3 Ναυαρχων...

 

οχι κολοκοτρωνη μωρε,κατεβαινεις τη ραδινου περνας τη ρηγα φεραιου και μπαινεις στο απο κατω στενο που σε βγαζει αγιου ανδρεου,οπως κατεβαινεις λοιπον για να βγεις αγιου ανδρεου καπου εκει δεξια ειναι το μαγαζι.....τριων ναυαρχων καλα ειναι εχει αρκετα καλα μαγαζια και ρομαντικα

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στον Ταξιαρχη στη Χαλκιδικη... Αφου περασετε για μια βολτα απο το πανεπιστημιακο δασος, περαστε μετα απο την περιοχη "απολυμενη πετρα" για φαγητο! Η εξοχη και ο χιονοπολεμος (λιγο χιονι ειχε..) μας ανοιξαν την ορεξη!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω ελεγα για το μαγαζι "χωριο" στο ριο,πολυ καλο και φθηνο,τωρα για ρομαντισμους καλο ειναι ενα μαγαζι οπως κατεβαινεις τη ραδινου περνας απεναντι και μπαινεις στο αλλο στενο που σε βγαζει αγιου ανδρεου,οπως κατεβαινεις λοιπον για να βγεις αγιου ανδρεου το μαγαζι ειναι δεξια δε θυμαμαι το ονομα του

 

Εμένα μου είχαν πει κάποια στιγμή για ένα κινέζικο στο Ρίο..Υπάρχει ακόμα ή είχα καταλάβει λάθος για κινέζικο φαγητό σε εκείνη την περιοχή?!?

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

μια που λετε για κινεζικο, ξερετε καποιο αξιοπρεπες κινεζικο εστιατοριο στην θεσσαλονικη?

με εστειλαν μια φορα σε ενα καπου στην τουμπα αλλα μου φανηκε ελεεινο...σαν πιτσαρια(η κουζινα) και 3-4 τραπεζακια απο μπροστα...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μια που λετε για κινεζικο, ξερετε καποιο αξιοπρεπες κινεζικο εστιατοριο στην θεσσαλονικη?

με εστειλαν μια φορα σε ενα καπου στην τουμπα αλλα μου φανηκε ελεεινο...σαν πιτσαρια(η κουζινα) και 3-4 τραπεζακια απο μπροστα...

Εννοείς για επίσημο κι έτσι;

Γιατί για ντεμί καταστάσεις υπάρχει το Noodle Bar.

Είχε πέσει delivery από 'κει...

 

Έχει και ένα στο Πανόραμα αλλά δεν έχει τύχει να πάω ακόμη.

 

Πάντως γενικά δεν νομίζω να υπάρχουν στην Ελλάδα κινέζικα εστιατόρια όπως στο εξωτερικό...

http://farm3.static.flickr.com/2351/2290469249_4bc87214f0.jpg

Αυτό είναι από Βερολίνο.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

dragon kati?

ειχε παραρτημα κ στο κεντρο κοντα στο oggi.

στην πατρα το κρασοποτηρο δουλευει καλα?

 

Ναι νομίζω κάτι σε dragon μου είχαν πει...Κοντά στο Oggi δεν θυμάμαι να μου είχαν πει για παράρτημα..Ευχαριστώ..Θα το τσεκάρω..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς για επίσημο κι έτσι;

Γιατί για ντεμί καταστάσεις υπάρχει το Noodle Bar.

Είχε πέσει delivery από 'κει...

 

Έχει και ένα στο Πανόραμα αλλά δεν έχει τύχει να πάω ακόμη.

 

Πάντως γενικά δεν νομίζω να υπάρχουν στην Ελλάδα κινέζικα εστιατόρια όπως στο εξωτερικό...

http://farm3.static.flickr.com/2351/2290469249_4bc87214f0.jpg

Αυτό είναι από Βερολίνο.

μα και σε γευση διαφερουν ..

εχω φαει αυθεντικο κινεζικο(αναλατο ρυζι,ενα περιεργο ψωμι, κροκοδειλο φιλεταρισμενο κα) που οκ δεν τρωγοταν ευχαριστα, αλλα ουδεμια σχεση εχει με το πιλαφακι που σερβιρουν,το τηγανητο λουκουμα που τον πλασαρουν για ψωμι και το κοτοπουλο πανε...

αλλα εστω και το εξ-ευρωπαισμενο κινεζικο φαγητο ειναι κλασεις ανωτερο απο το ειδικα εξελληνισμενο.

αυτο στο πανοραμα το εχω δοκιμασει αλλα δεν εμεινα ευχαριστημενη..

ενα εχει παρει το ματι μου απεναντι σχεδον απο την ΧΑΝΘ αλλα δεν πλησιασα ποτε να τσεκαρω πως ειναι μεσα σα χωρος εστω!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στον Ταξιαρχη στη Χαλκιδικη... Αφου περασετε για μια βολτα απο το πανεπιστημιακο δασος, περαστε μετα απο την περιοχη "απολυμενη πετρα" για φαγητο! Η εξοχη και ο χιονοπολεμος (λιγο χιονι ειχε..) μας ανοιξαν την ορεξη!

 

Εξαιρετικό μέρος.

Ονειρική φύση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχαν πει κάποια στιγμή για ένα κινέζικο στο Ρίο..Υπάρχει ακόμα ή είχα καταλάβει λάθος για κινέζικο φαγητό σε εκείνη την περιοχή?!?

 

υπαρχει ακομα αλλα μη φανταστεις οτι εχει καμια τρελη κινηση,αλλο ενα ειναι κατω απο το oggi επι της αλεξιου υψηλαντου εκει που ηταν παλια η ιζαμπελα,προσωπικα δεν εχω παει ποτε σε κινεζικο γιατι ειμαι υπερ ΚΟΨΙΔΙ :D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εσύ που ήθελες να κανεις το τραπέζι στην κοπελιά σου κοίτα εδώ.

http://www.tavernoxoros.gr/

 

Εκπληκτικό site για τους Θεσσαλονικείς.

Link to comment
Share on other sites

ωραίο το παραδοσιακό αλλά μακράν καλύτερα τα "οινομαγειρέματα" και το "ναουσαίικο" με παραδοσιακά τοπικά πιάτα και τα δύο και πολύ μα πολύ συμπαθείς ανθρώπους. Ότι πρέπει για φαγητό μετά το σκι στα πηγάδια.

+1 απο μένα για τα οινομαγειρέματα.Ακούς Freak που θα πας την επόμενη;;

"I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti"
Link to comment
Share on other sites

ναι αβαπτιστο σκουλικακι μου..εκει θα παω!!να σε μαστιγωσω και λιγουλακι που σ αρεσεεεει:lol:
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια για χαιδαρι η γενικοτερα τριγυρο ξερει κανεις να προτεινει να προτινει καμια αξιολογη κρεπερι που να εχει και delivery?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια για χαιδαρι η γενικοτερα τριγυρο ξερει κανεις να προτεινει να προτινει καμια αξιολογη κρεπερι που να εχει και delivery?

 

ΧΑΙΔΑΡΙ έχει 4

στο Δάσος με delivery (κάτω του μετρίου)

και τρεις στο Χαιδάρι Crepa-crepa (κρίμα την διαφημιση), το ah lala (ίδιο με το προηγούμεο) και το ΚΟΡΥΦΑΙΟ (αν σου αρέσει η μαλακιά ζύμη και δεν θες η σοκολατα σου στην περίπτωση της γλυκιάς να είναι noutella)

 

ΤΟ HIPPO (ΈΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΩ ΚΑΙ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΟΛΟ)

πλέον έχει και delivery :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω ειμαι νεος στην περιοχη και δεν ξερω το ΗΙΡΡΟ που λες τι λεει?Τα δυο πρωτα που λες στο χαιδαρι γιατι λες κριμα την διαφημιση?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω ειμαι νεος στην περιοχη και δεν ξερω το ΗΙΡΡΟ που λες τι λεει?Τα δυο πρωτα που λες στο χαιδαρι γιατι λες κριμα την διαφημιση?

 

το crepa-crrepa είναι γνωστή αλυσίδα αλλά προσωπικά δεν μου αρέσει (γούστα είναι αυτά) το ah lala δεν είναι αλυσίδα αλλά επίσης δεν μου αρέσει...

το άλλο στο Δάσος έίναι μέτριο αλλά μένει ανοικτό ως αργά και το HIPPO απλά το λατρεύω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παει και το yamas.

το μονο που απεμεινε να αξιζει εκει ειναι η πραγματικα τεραστιες μεριδες και το καλο κρασι...τπτ αλλο,δυστυχως

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...