Jump to content

Redmi 3 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1)ναι αυτό έχω κάνει και τίποτα

 

2)όντως γίνεται με τον τρόπο που λες

για να το αλλάξω ας πούμε σε swipe προς τα κάτω πως γίνεται?έχει κάποιο xposed module?

 

στο xda ψάξε για xmiui ή στο store miui tweaks (ή κάπως έτσι αλλά νομίζω είναι με πληρωμή)

(παίζει βέβαια να γίνεται και με κανά gravity , αλλά δε το ξέρω για σίγουρα)

 

κι εδώ για το xposed

http://en.miui.com/thread-78894-1-1.html

 

υ.γ. προσοχή λίγο με το miui tweaks γιατί είχα θέματα με την 8 (όταν δεν ήταν συμβατό φυσικά) και έφαγα bootloop οπότε το έβγαλα

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 496
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο xda ψάξε για xmiui ή στο store miui tweaks (ή κάπως έτσι αλλά νομίζω είναι με πληρωμή)

(παίζει βέβαια να γίνεται και με κανά gravity , αλλά δε το ξέρω για σίγουρα)

 

κι εδώ για το xposed

http://en.miui.com/thread-78894-1-1.html

 

υ.γ. προσοχή λίγο με το miui tweaks γιατί είχα θέματα με την 8 (όταν δεν ήταν συμβατό φυσικά) και έφαγα bootloop οπότε το έβγαλα

 

το έχω το xposed απλά ήλπιζα να απέφευγα να το φορτώσω

το xmiui το έχω δει και είναι όντως με πληρωμή

το xposed νομίζω είναι για pure android(αν δεν κάνω λάθος)

θα τα κοιτάξω μήπως το πετύχω

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

το έχω το xposed απλά ήλπιζα να απέφευγα να το φορτώσω

το xmiui το έχω δει και είναι όντως με πληρωμή

το xposed νομίζω είναι για pure android(αν δεν κάνω λάθος)

θα τα κοιτάξω μήπως το πετύχω

ευχαριστώ :)

 

δοκίμασε την 1.6 ή παλαιότερη που είναι μόνο free (εγώ την 1.2 είχα , τώρα είδα ότι έχει νέες)

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε την 1.6 ή παλαιότερη που είναι μόνο free (εγώ την 1.2 είχα , τώρα είδα ότι έχει νέες)

 

ψάχνω για "έτοιμη" 1.7

αν δεν βρω αυτό που λες με βλέπω να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξάδερφος έχει το κινητό και έχει πάνω Global stable. Υπάρχει τρόπος να στέλνει με 160 χαρακτήρες;

 

Επίσης ελληνικό οδηγό για πέρασμα ελληνικής rom δεν έχω βρει πουθενά. Είναι ίδιος με του απλού του 3;

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξάδερφος έχει το κινητό και έχει πάνω Global stable. Υπάρχει τρόπος να στέλνει με 160 χαρακτήρες;

 

Επίσης ελληνικό οδηγό για πέρασμα ελληνικής rom δεν έχω βρει πουθενά. Είναι ίδιος με του απλού του 3;

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Δεν εχω δοκιμασει τη Global stable, αν δεν εχει τιποτα στις ρυθμισεις ας δοκιμασει με καποια αλλη εφαρμογη για sms.

Ο οδηγος ειναι ο ιδιος για το 3 & 3 pro https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12491-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-3-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/?pageNo=1

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι φοράτε επίσημη English Chinese rom, βρήκατε καμία γραμματοσειρά της προκοπής που να απεικονίζει όμορφα τα ελληνικά κειμενα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει τη Global stable, αν δεν εχει τιποτα στις ρυθμισεις ας δοκιμασει με καποια αλλη εφαρμογη για sms.

Ο οδηγος ειναι ο ιδιος για το 3 & 3 pro https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12491-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-3-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/?pageNo=1

Επειδή πάνω γράφουν ότι είναι ΜΌΝΟ για το απλό το 3 υπέθεσα ότι το εννοούν.

 

Απο stable σε dev πως πάμε για να ξεκλειδώσω; μέσω updater και recovery;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από φωτογραφίες τι λέει το κινητό είστε ευχαριστημένοι? Απλά να είναι αξιοπρεπές θέλω.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι πολυ κοντά να το πάρω. Μηπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια προτίμηση ανάμεσα geekbuying και tinydeal ευρωπαϊκές αποθήκες και τα δυο. Ευχαριστώ.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι πολυ κοντά να το πάρω. Μηπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια προτίμηση ανάμεσα geekbuying και tinydeal ευρωπαϊκές αποθήκες και τα δυο. Ευχαριστώ.

 

Εγώ πάντως το παρήγγειλα από vickmall, διάλεξα και την Official Global Rom όπου θα έχει και ελληνικά και αναβαθμίσεις, γιατί είναι για την κοπέλα μου και αυτή δεν την ενδιαφέρει να πειράζει το κινητό απλά να είναι σταθερή και να παίρνει αναβαθμίσεις που και που.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ. Κι εγώ ακριβώς τον ίδιο συνδυασμό σκέφτομαι.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι πολυ κοντά να το πάρω. Μηπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια προτίμηση ανάμεσα geekbuying και tinydeal ευρωπαϊκές αποθήκες και τα δυο. Ευχαριστώ.

 

Πάρτο από http://www.honorbuy.com/

Αξιόπιστο και με dhl από Ευρώπη και φθηνότερο:)

Link to comment
Share on other sites

Συντομη ερωτηση:

Για να αναβαθμισω το τηλ. της μικρης απο China stable, σε global stable, χρειαζομαι miflash κλπ, η μπορω απλα να καταβασω το zip κ να το επιλεξω μεσα απο το updater.app?

Κ αν οντως γινεται με τον 2ο τροπο (=κατευθειαν απο την συσκευη), ξερουμε αν κανει factory reset ταυτοχρονα? Επαφες/apps/περιεχομενο στην συσκευη δηλαδη χανονται, η φλασαρει μονο το /system?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων ;)

 

EDIT: Η συσκευη τωρα ειναι σε MIUI 7.5.2/LAICNDE, η οποια φαινεται να ειναι η china stable. Unlock bl κλπ δεν εχω κανει, κ προτιμω να το αποφυγω για να ειμαι ειλικρινης, οσο περισσοτερο stock τοσο καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

είμαι με την πιο πρόσφατη stable και σκέφτομαι να το γυρίσω σε developer

για να έχω miui8 και αναβαθμίσεις κάθε εβδομάδα

αξίζει ή θα αντιμετωπίζω μικροπροβληματάκια σε καθημερινή χρήση?

Link to comment
Share on other sites

είμαι με την πιο πρόσφατη stable και σκέφτομαι να το γυρίσω σε developer

για να έχω miui8 και αναβαθμίσεις κάθε εβδομάδα

αξίζει ή θα αντιμετωπίζω μικροπροβληματάκια σε καθημερινή χρήση?

 

Αφού σε λίγες μέρες θα βγει stable miui 8. καλύτερα υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Αφού σε λίγες μέρες θα βγει stable miui 8. καλύτερα υπομονή

 

δεν το γνώριζα αυτό, τώρα το έψαξα και το είδα

υποθέτω ότι είναι για την επίσημη και όχι την ελληνική

η ελληνική πόσο καιρό μπορεί να κάνει/κάνει συνήθως για να κυκλοφορήσει μετά την κυκλοφορία της επίσημης?

(νέος κάτοχος κινητού με miui :lol: )

Link to comment
Share on other sites

δεν το γνώριζα αυτό, τώρα το έψαξα και το είδα

υποθέτω ότι είναι για την επίσημη και όχι την ελληνική

η ελληνική πόσο καιρό μπορεί να κάνει/κάνει συνήθως για να κυκλοφορήσει μετά την κυκλοφορία της επίσημης?

(νέος κάτοχος κινητού με miui :lol: )

 

Δεν έχω ιδέα. Γενικά είμαι fan των επίσημων εκδόσεων αμέσως από την εταιρεία. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεκλειδώσει την συσκευή

Μπορώ κατευθείαν από το updater να φορτωσω

την ελληνική dev ή χρειάζεται κάτι άλλο?

Σε προηγούμενο κλειδωμένο προχώρησαν με adb και και τις εντολές και φόρτωσαν την ελληνικη

Τώρα είναι ξεκλειδωτο

Link to comment
Share on other sites

Εκανα update στην Αγγλοκινεζικη και στις κλησεις ο φωτογραφια του καλουντος φαινεται μικρη κι οχι μεγαλη οπως φαινοταν πριν
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Στο vickmall έχει δύο επιλογές rom:

-Official Global Rom(google play&Greek language&OTA update)

-Original Rom(Chinese&English)

 

To global έχει όντως updates κλπ ή είναι η κλασσική global των μαγαζιών που είναι απομονωμένη και μερικές φορές προβληματική. Ποια προτείνεις εσείς.

 

Αν θυμάμαι καλά την original βάζουμε, απλά ρωταω μήπως και άλλαξε κάτι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Στο vickmall έχει δύο επιλογές rom:

-Official Global Rom(google play&Greek language&OTA update)

-Original Rom(Chinese&English)

 

To global έχει όντως updates κλπ ή είναι η κλασσική global των μαγαζιών που είναι απομονωμένη και μερικές φορές προβληματική. Ποια προτείνεις εσείς.

 

Αν θυμάμαι καλά την original βάζουμε, απλά ρωταω μήπως και άλλαξε κάτι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

To vickmall εχει 3 επιλογες

Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language))

Official Stable Global Rom(OTA update&No Greek Language)

Official DEV CN Rom (Only Chinese&English language)

 

Τωρα κοιταξε ποια ειναι η αποψη μου(να ξεκαθαρισω οτι δεν εχω το note 3 pro αλλα γνωριζω απο τις ρομ τι παιζει), βαλε την Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language)) η οποια ουσιαστικα ειναι η επισημη developer miui 8 η οποια εχει ελληνικα μεσα αλλα ειναι μισα.

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...