Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό με το reload το παρατήρησα και εγώ,δηλαδή ό,τι αφήνω στο παρασκήνιο παραμένει . Και σκέφτομαι,που ήταν όλα αυτά στο iOS11

 

Στο iOS 11 δεν έχω πρόβλημα με την μνήμη

Ίσως καμία εφαρμογή τύπου Facebook σας κάνει την ζημιά αλλά εγώ δεν την χρησιμοποιώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Στο iOS 11 δεν έχω πρόβλημα με την μνήμη

Ίσως καμία εφαρμογή τύπου Facebook σας κάνει την ζημιά αλλά εγώ δεν την χρησιμοποιώ

 

Εγώ είχα ένα μικρό πρόβλημα με το ram management στο 11,και εγώ δεν το χρησιμοποιώ το Facebook οπότε ήταν λίγο περίεργο.Τώρα όμως όλα καταπληκτικά

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Αμεσως μετα την αναβαθμιση (πανω απο την 11) δεν ειδα καμμια διαφορα. Μαλιστα οπτικα ειναι τοσο ομοιες που αναρωτιεσαι αν οντως εγινε αναβαθμιση!

Σημερα (και αφου το τηλ. εκανε ολες τις background διεργασιες μεσα στη νυχτα) απλα πεταει. Ολες οι εφαρμογες ανοιγουν γρηγοροτερα και γενικα εχει μια αισθηση αναβαθμισης hardware! Ειλικρινα δεν το περιμενα.

 

Ενα μεγαλο μπραβο στην εταιρεια για το iOS 12 και ενα μεγαλο fail το οτι δεν αναβαθμισαν τη συγκεκριμενη συσκευη.

 

Βαλτε το αφοβα

 

Εχω την εντυπωση πως αν εβγαινε ενα SE αναβαθμισμενο με χαρακτηριστικα XR πχ καμερα οθονη και ισως επεξεργαστη με χωρο 64/128 θα πουλουσε ισως και παραπανω απο το XR.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως αν εβγαινε ενα SE αναβαθμισμενο με χαρακτηριστικα XR πχ καμερα οθονη και ισως επεξεργαστη με χωρο 64/128 θα πουλουσε ισως και παραπανω απο το XR.

 

Βέβαια και με ανάλογο τιμή όχι στα 950€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

κάτω από 500€++ δε νομίζω να κυκλοφορούσε κάτι τέτοιο... ίσως να λέω και λίγα.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα δεν είναι η τιμή που θα έχει,το θέμα είναι να επιστρέψει το format του συγκεκριμένου κινητού το οποίο είναι βολικό.Φυσικα από τιμή μην το περιμένετε κάτω από 700 (λόγω Face ID γιατί δεν το βλέπω να επιστρέφει το παλιό σχέδιο).Ας πάρουμε αυτόν το Μάρτιο/Μάιο που μας έρχονται να δούμε

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Aπο καμερα τι λεει παιδια;Σκοπευω να το αγορασω για να δοκιμασω και το ios πρωτη φορα.Αυτη τη στιγμη εχω το huawei P10

 

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=7969&idPhone2=8514

Είναι ένα σκαλί κάτω από P10, Κυρίως σε χαμηλό φως, λόγω έλλειψης OIS. Αλλά βίντεο μπορεί να βγάζει και καλύτερα το SE.

Γενικά είναι αξοπρεπέστατη κάμερα και αντικειμενικά παίζει μπάλα πάνω από την τιμη του στο Σκρουτζ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ξέρει κάποιος για την προσφορά που είχε η Apple για την μπαταρία εάν ισχύει ακόμα και πού μπορώ να την τοποθετήσω ;

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ξέρει κάποιος για την προσφορά που είχε η Apple για την μπαταρία εάν ισχύει ακόμα και πού μπορώ να την τοποθετήσω ;

 

Ισχύει μέχρι τέλος του χρόνου στα 39 ευρώ. Μιλάς με isystem ή document

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν την μπαταρία που αλλάζεις στην κρατάνε ή στην δίνουν ;

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ξέρει κάποιος για την προσφορά που είχε η Apple για την μπαταρία εάν ισχύει ακόμα και πού μπορώ να την τοποθετήσω ;

 

39€

Εδώ όλα τα επίσημα σημεία σέρβις στην Αττική

 

https://locate.apple.com/gr/el/service/?pt=3&lat=37.9833333&lon=23.7333333&address=%CE%91%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CE%B1&carrier=

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν την μπαταρία που αλλάζεις στην κρατάνε ή στην δίνουν ;

 

Δεν σου τη δίνουν. Μόνο το κινητό σου παίρνεις πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ .

 

 

Έχει πάρει τον κατήφορο μετά απο 2,5 χρόνια (100% χθες το βράδυ , 97% το πρωί χωρίς wi-fi , 55% τώρα με 1 ώρα περίπου ιντερνετ , youtube , facebook , instagram κλπ)

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ .

 

 

Έχει πάρει τον κατήφορο μετά απο 2,5 χρόνια (100% χθες το βράδυ , 97% το πρωί χωρίς wi-fi , 55% τώρα με 1 ώρα περίπου ιντερνετ , youtube , facebook , instagram κλπ)

 

Καλημερα φιλε μου.

 

Αν αφαιρεσεις την εφαρμογη του facebook θα διαπιστωσεις οτι πιθανοτατα δεν ειναι η μπαταρια σου που εχει προβλημα. Επισης το youtube ειναι μεγαλος καταναλωτης λογω ανοικτης οθονης.

 

Τι υγεια σου δινει στη μπαταρια σου? Μπαινοντας στην εφαρμογη της μπαταριας σου διχνει και ποιες εφαρμογες καταναλωνουν τι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου.

 

Αν αφαιρεσεις την εφαρμογη του facebook θα διαπιστωσεις οτι πιθανοτατα δεν ειναι η μπαταρια σου που εχει προβλημα. Επισης το youtube ειναι μεγαλος καταναλωτης λογω ανοικτης οθονης.

 

Τι υγεια σου δινει στη μπαταρια σου? Μπαινοντας στην εφαρμογη της μπαταριας σου διχνει και ποιες εφαρμογες καταναλωνουν τι.

 

Καλησπέρα φίλε

Στα 2,5 χρόνια που το έχω δεν έχω αλλάξει συνήθειες δηλ. καθημερινά facebook , youtube κλπ . 77% safari , 18% facebook και 3% viber οι σημερινές καταναλώσεις . Υγεία στο 92% . Δεν είναι για άμεση αλλαγή , αλλά δεν είναι και στα καλύτερά της . Αφού υπάρχει προθεσμία μέχρι τέλους του έτους θα δώ πώς θα πάει και θα την αλλάξω μέσα Δεκεμβρίου

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε

Στα 2,5 χρόνια που το έχω δεν έχω αλλάξει συνήθειες δηλ. καθημερινά facebook , youtube κλπ . 77% safari , 18% facebook και 3% viber οι σημερινές καταναλώσεις . Υγεία στο 92% . Δεν είναι για άμεση αλλαγή , αλλά δεν είναι και στα καλύτερά της . Αφού υπάρχει προθεσμία μέχρι τέλους του έτους θα δώ πώς θα πάει και θα την αλλάξω μέσα Δεκεμβρίου

 

Νομίζω οτι η προσφορά με τα 39 ευρώ είναι για τα 6 αρια και 7 αρια..δεν είμαι σίγουρος...Ρωτα τους επίσημους

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω οτι η προσφορά με τα 39 ευρώ είναι για τα 6 αρια και 7 αρια..δεν είμαι σίγουρος...Ρωτα τους επίσημους

 

 

Eκανα λαθος ισχυει

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.. έχω και εγώ θέμα με την μπαταρία από 100% που έβγαλα τον φορτιστή το πρωί πήγε στο 71% με λίγο Ίντερνετ.

Στο health εμφανίζει 87%.

Επειδή είμαι από επαρχία δεν μένω Αθήνα ή Θεσσαλονίκη για να το πάω σε κάποιο εξουσιοδοτημένο, οι μπαταρίες που πουλάνε στο ebay είναι εξίσου καλές; Μπορώ να κάνω την αλλαγή μόνος μου απλά δεν ξέρω αν αξίζει η αγορά της από ebay..

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.. έχω και εγώ θέμα με την μπαταρία από 100% που έβγαλα τον φορτιστή το πρωί πήγε στο 71% με λίγο Ίντερνετ.

Στο health εμφανίζει 87%.

Επειδή είμαι από επαρχία δεν μένω Αθήνα ή Θεσσαλονίκη για να το πάω σε κάποιο εξουσιοδοτημένο, οι μπαταρίες που πουλάνε στο ebay είναι εξίσου καλές; Μπορώ να κάνω την αλλαγή μόνος μου απλά δεν ξέρω αν αξίζει η αγορά της από ebay..

 

Μπορείς εάν γνωρίζεις

Εξαρτάται σε τι μπαταρία θα πέσεις. Πιο πιθανό είναι να είναι χάλια ποιότητα

Παίρνεις τηλέφωνο πχ Θεσσαλονίκη στο κατάστημα, κλείνεις ραντεβού και μετά το πηγαίνεις μια μέρα η το στέλνεις και στο φτιάχνουν σε λίγες ώρες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.. έχω και εγώ θέμα με την μπαταρία από 100% που έβγαλα τον φορτιστή το πρωί πήγε στο 71% με λίγο Ίντερνετ.

Στο health εμφανίζει 87%.

Επειδή είμαι από επαρχία δεν μένω Αθήνα ή Θεσσαλονίκη για να το πάω σε κάποιο εξουσιοδοτημένο, οι μπαταρίες που πουλάνε στο ebay είναι εξίσου καλές; Μπορώ να κάνω την αλλαγή μόνος μου απλά δεν ξέρω αν αξίζει η αγορά της από ebay..

 

 

Είναι όλες σάπιες εκτός από τις επίσημες. Να μιλήσεις με document και να το στείλεις με acs. Αν βάλεις μούφα εκτός από τα αλλεπάληλα restart που θα πέσει η συσκευή σου, την αποκλείεις από το να την πας στους επισήμους. Δε την αναλαμβάνουν μετά και για ένα 20 ευρώ μετά χτυπάς το κεφάλι σου. Άσε που το battery health θα σου δείχνει ότι θέλει σέρβις αν βάλεις μούφα, αποτέλεσμα αυτού το κινητό σου να δουλεύει αργά και να έχει throttling. Μόνο στους επισήμους από εμένα. Μιλά πρώτα μαζί τους. Απλώς αν αλλάξεις σε μη επίσημο μπαταρία και είναι σάπια εάν πας στους επισήμους δεν αναλαμβάνουν καθόλου το κινητό σου γιατί καταλαβαίνουν ότι ανοίχτηκε και σου ζητάνε 250 ευρώ για να σου δώσουν άλλη συσκευή ή 20 ευρώ μόνο και μόνο για τον έλεγχο και να πάρεις το παρόν κινητό με τα οποία προβλήματα θα έχει.

Edited by billy1986
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

Όποτε δεν το ρισκάρω σε καμία περίπτωση. Θα το δώσω σε κάποιο εξουσιοδοτημένο με την 1η ευκαιρία.

Κάτι τελευταίο.. αν το δώσω σε κατάστημα που έχω στην πόλη μου όπως Γερμανός, Vodafone ή public θεωρείται ότι έγινε από εξουσιοδοτημένο;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

Όποτε δεν το ρισκάρω σε καμία περίπτωση. Θα το δώσω σε κάποιο εξουσιοδοτημένο με την 1η ευκαιρία.

Κάτι τελευταίο.. αν το δώσω σε κατάστημα που έχω στην πόλη μου όπως Γερμανός, Vodafone ή public θεωρείται ότι έγινε από εξουσιοδοτημένο;

 

Όχι δεν είναι επίσημα τα σέρβις τους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

Όποτε δεν το ρισκάρω σε καμία περίπτωση. Θα το δώσω σε κάποιο εξουσιοδοτημένο με την 1η ευκαιρία.

Κάτι τελευταίο.. αν το δώσω σε κατάστημα που έχω στην πόλη μου όπως Γερμανός, Vodafone ή public θεωρείται ότι έγινε από εξουσιοδοτημένο;

 

Όχι. Μιλά με document στο messenger σου. Αφού συνεννοηθείς θα το στείλεις με acs. Πήγαινε έλα μεταφορικά χρεώνουν εσένα αλλιώς νομίζω και isystem μπορείς αφού επικοινωνήσεις πρώτα μαζί τους και τα μεταφορικά τα χρεώνονται αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Ένα συγκριτικό με το μικρουλι και την ναυαρχίδα της apple.για πείτε καμμία γνωμη;

 

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...