Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

Τη Δευτέρα ενώ κοιτούσα κάτι στο public , βλέπω το se 32gb στα 229€ . Χωρίς δεύτερη σκέψη και χωρίς φυσικά να το χρείαζομαι , πάτησα το κουμπί , λέγοντας ότι σίγουρα λάθος τιμή βάλανε άλλα δε βαριέσαι ας κάνω τη κίνηση. Το πρωί μου ήρθε το μήνυμα να παραλάβω οπότε πήγα και το πήρα . 229€.

 

Λέω να το δώσω στη γυναίκα μου (έχει τώρα ένα p9 lite 2016)

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω

1)πως είναι από κάμερα και βίντεο

2)αν θα έχει πρόβλημα με τα 32gb δεδομένο ότι βγάζει αρκετές φώτο την μικρή ?

3)Επίσης επειδή δεν έχει ξανά πιάσει στα χέρια της apple συσκευή πως λέτε θα τη φανεί η μετάβαση από android ?

Η χρήση που κάνει είναι απλή, χωρίς παιχνίδια .

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

1. Πάρα πολύ καλή κάμερα. Βίντεο σε γνωρίζω

2. Ας χρησιμοποιήσει cloud υπηρεσίες αν δε φτάνει η εσωτερική μνήμη

3. Ίσως 2 3 μέρες να τις φανεί "ξένο" αλλά θα το μάθει. Δεν είναι πυρηνική φυσική!

 

Καλορίζικο!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Τη Δευτέρα ενώ κοιτούσα κάτι στο public , βλέπω το se 32gb στα 229€ . Χωρίς δεύτερη σκέψη και χωρίς φυσικά να το χρείαζομαι , πάτησα το κουμπί , λέγοντας ότι σίγουρα λάθος τιμή βάλανε άλλα δε βαριέσαι ας κάνω τη κίνηση. Το πρωί μου ήρθε το μήνυμα να παραλάβω οπότε πήγα και το πήρα . 229€.

 

Λέω να το δώσω στη γυναίκα μου (έχει τώρα ένα p9 lite 2016)

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω

1)πως είναι από κάμερα και βίντεο

2)αν θα έχει πρόβλημα με τα 32gb δεδομένο ότι βγάζει αρκετές φώτο την μικρή ?

3)Επίσης επειδή δεν έχει ξανά πιάσει στα χέρια της apple συσκευή πως λέτε θα τη φανεί η μετάβαση από android ?

Η χρήση που κάνει είναι απλή, χωρίς παιχνίδια .

Ευχαριστώ

 

1. Mια χαρά είναι σε κάμερα, ειδικά την ημέρα. Τη νύχτα φυσικά χάνει σε σχέση με ναυαρχίδες, επειδή δεν έχει OIS και μεγάλο διάφραγμα. Αλλά και πάλι πάνω από τον μέσον όρο τραβάει. Το βίντεο είναι εξαιρετικό. Τραβάει 4Κ στα 30fps ακατέβατα ανεξαρτήτως φωτισμού. Αν και η χρυσή του τομή είναι το 1080@60fps που είναι "βουτυρένιο".

2. Εξαρτάται πόσο περιεχόμενο τραβάει. Καλό θα είναι να της κάνεις ένα google photos account (αν δεν έχει ήδη) και να σωθεί χωρίς να την πολυνοιάζει ο χώρος της συσκευής.

3. Η μετάβαση είναι απροβλημάτιστη και κυρίως ευχάριστη. Δεν έχει παραξενιές, εκτός από τη μεταφορά αρχείων από το pc προς το iphone. (βαλε στο iphone και στο pc το "ShareIt" και ξενοιάσατε.). Από το iphone προς το pc μεταφέρεις φωτο και βίντεο όπως και στα android, το βλέπει ως usb device.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ πολύ

έχει google drive οπότε θα είναι εντάξει

Για μεταφορά αρχείων εφαρμογών κτλ από το κινητό που έχει να χρησημοποιήσω την εφαρμογή move to ios?

επαφές μεταφέρονται εύκολα με gmail όπως android?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Τη Δευτέρα ενώ κοιτούσα κάτι στο public , βλέπω το se 32gb στα 229€ . Χωρίς δεύτερη σκέψη και χωρίς φυσικά να το χρείαζομαι , πάτησα το κουμπί , λέγοντας ότι σίγουρα λάθος τιμή βάλανε άλλα δε βαριέσαι ας κάνω τη κίνηση. Το πρωί μου ήρθε το μήνυμα να παραλάβω οπότε πήγα και το πήρα . 229€.

 

Λέω να το δώσω στη γυναίκα μου (έχει τώρα ένα p9 lite 2016)

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω

1)πως είναι από κάμερα και βίντεο

2)αν θα έχει πρόβλημα με τα 32gb δεδομένο ότι βγάζει αρκετές φώτο την μικρή ?

3)Επίσης επειδή δεν έχει ξανά πιάσει στα χέρια της apple συσκευή πως λέτε θα τη φανεί η μετάβαση από android ?

Η χρήση που κάνει είναι απλή, χωρίς παιχνίδια .

 

Ευχαριστώ

 

229€ πολύ καλή τιμή

Πιθανόν θα τους έμειναν κάποιες συσκευές μετρημένες στα δάχτυλα και ήθελαν να τις στείλουν

Είναι από τα δημοφιλή iPhone ειδικά στο εξωτερικό

Πολύ γρήγορο πολύ καλή μπαταρία και γενικά σε όλα του είναι αρκετά καλό

Σε αυτή την τιμή κιόλας έκανες την καλύτερη αγορά

Μόνο το μέγεθος της οθόνης σε κάποιους πέφτει μικρό

Αν η σύζυγος δεν έχει θέμα με αυτό θα την βολέψει παρά πολύ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Τη Δευτέρα ενώ κοιτούσα κάτι στο public , βλέπω το se 32gb στα 229€ . Χωρίς δεύτερη σκέψη και χωρίς φυσικά να το χρείαζομαι , πάτησα το κουμπί , λέγοντας ότι σίγουρα λάθος τιμή βάλανε άλλα δε βαριέσαι ας κάνω τη κίνηση. Το πρωί μου ήρθε το μήνυμα να παραλάβω οπότε πήγα και το πήρα . 229€.

 

Λέω να το δώσω στη γυναίκα μου (έχει τώρα ένα p9 lite 2016)

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω

1)πως είναι από κάμερα και βίντεο

2)αν θα έχει πρόβλημα με τα 32gb δεδομένο ότι βγάζει αρκετές φώτο την μικρή ?

3)Επίσης επειδή δεν έχει ξανά πιάσει στα χέρια της apple συσκευή πως λέτε θα τη φανεί η μετάβαση από android ?

Η χρήση που κάνει είναι απλή, χωρίς παιχνίδια .

 

Ευχαριστώ

 

καλησπέρα 229 το πήρες η 299 που έχει τώρα;

πάντως για αυτά που δίνει είναι εξαιρετική τιμή έτσι και αλλιώς.

είμαι παρά πολύ ευχαριστημένος σε όλα του.να το χαρείτε.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,

 

Αγόρασα από iStorm Τσιμισκή ένα SE στην αδερφή μου δώρο την προηγούμενη Παρασκευή κι ενώ όλα ΟΚ, από σήμερα έχει που βγάζει μια μαύρη κηλίδα στην κάμερα και την τραβάει στη φωτογραφία. Το γνωρίζω ότι είναι θέμα γενικά αλλά αναρωτιόμουν αν το είχε κανείς κι έχει κάποιος εμπειρία από iStorm Τσιμισκή. DOA λέει για 5 ημερολογιακές ημέρες αλλά σήμερα κάνανε ανακαίνιση, πρέπει να το πάω Δευτέρα και εντάξει, καινούριο τηλ. είναι ακριβώς βδομάδας :rolleyes: δε το κάναμε και κάτι θήκη του είχε μόλις το έβγαλε απ' το κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Αγόρασα από iStorm Τσιμισκή ένα SE στην αδερφή μου δώρο την προηγούμενη Παρασκευή κι ενώ όλα ΟΚ, από σήμερα έχει που βγάζει μια μαύρη κηλίδα στην κάμερα και την τραβάει στη φωτογραφία. Το γνωρίζω ότι είναι θέμα γενικά αλλά αναρωτιόμουν αν το είχε κανείς κι έχει κάποιος εμπειρία από iStorm Τσιμισκή. DOA λέει για 5 ημερολογιακές ημέρες αλλά σήμερα κάνανε ανακαίνιση, πρέπει να το πάω Δευτέρα και εντάξει, καινούριο τηλ. είναι ακριβώς βδομάδας :rolleyes: δε το κάναμε και κάτι θήκη του είχε μόλις το έβγαλε απ' το κουτί.

 

Λογικά θα έχει κάψει pixel.Στο forum ένα παιδί είπε στο θέμα του 6s(αν δεν κάνω λάθος) ότι πλέον εξυπηρετεί αυτό στο cosmos όσο καιρό θα φτιάχνεται αυτό στην Τσιμισκή

---Edit---

Μόλις το βρήκα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7622329#post7622329

Edited by kremmydass

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,επειδή πήρα καινούργιο laptop (windows) και θέλω να βάλω τα τραγούδια που έχω απο το κινητό μου στο i tunes του καινούργιου υπολογιστή,Πως μπορώ να το κάνω.Ξέρετε κανένα καλό πρόγραμμα?

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,επειδή πήρα καινούργιο laptop (windows) και θέλω να βάλω τα τραγούδια που έχω απο το κινητό μου στο i tunes του καινούργιου υπολογιστή,Πως μπορώ να το κάνω.Ξέρετε κανένα καλό πρόγραμμα?

 

 

Με το itunes

Link to comment
Share on other sites

Με το itunes

Δυστυχώς δεν γίνεται.Γιατί μέσω itunes μπορείς να κάνεις sync μόνο τα αρχεία που έχει ο υπολογιστής στο κινητό και όχι το αντίστροφο

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται.Γιατί μέσω itunes μπορείς να κάνεις sync μόνο τα αρχεία που έχει ο υπολογιστής στο κινητό και όχι το αντίστροφο

 

https://support.apple.com/el-gr/HT201302

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου.Τελικά βρήκα την εφαρμογή i-Funbox.Aν θέλετε δοκιμάστε το και εσείσ είναι αρκετά βολικό.

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή το έχω λίγο άγχος γιατί δεν το είχα ξαναδεί μέχρι στιγμής σε iPhone.Είναι δυνατόν να φορτίζει τόσο γρήγορα ; (Είναι καινούργιο) και η μπαταρία εξαντλείται λίγο γρήγορα (κρατάει ένα 12ωρο περίπου με λίγη χρήση)

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή το έχω λίγο άγχος γιατί δεν το είχα ξαναδεί μέχρι στιγμής σε iPhone.Είναι δυνατόν να φορτίζει τόσο γρήγορα ; (Είναι καινούργιο) και η μπαταρία εξαντλείται λίγο γρήγορα (κρατάει ένα 12ωρο περίπου με λίγη χρήση)

 

Έχει μπαταρία πολύ μικρή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει μπαταρία πολύ μικρή

 

Δεν έχω θέμα με μπαταρία.Αλλα είναι σαν χαλασμένη.Εγώ με την ιδία χρήση σε 5s (αγορασμένο εδώ και 3 χρόνια) με την ιδία χρήση μου έβγαζε μια μέρα ακόμα και πριν το αφησω.Σκεφτομαι μήπως δεν έχει στρώσει η μπαταρία ακόμα.Λες να ισχύει;

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με κανονική χρήση βγάζει άνετα 2 με 3 μέρες.το χρησιμοποιώ συνεχώς σαν τηλέφωνο,λίγο 4g,μόνιμα ανοιχτό το bt και το βράδυ στο αθόρυβο αλλά όχι σε flight mode. Αν όλο το σκαλίζεις τότε ίσως δικαιολογείται.παντως εγώ είμαι ευχαριστημένος.δωστου λίγο χρόνο με ολοκληρωμένες φορτίσεις.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με κανονική χρήση βγάζει άνετα 2 με 3 μέρες.το χρησιμοποιώ συνεχώς σαν τηλέφωνο,λίγο 4g,μόνιμα ανοιχτό το bt και το βράδυ στο αθόρυβο αλλά όχι σε flight mode. Αν όλο το σκαλίζεις τότε ίσως δικαιολογείται.παντως εγώ είμαι ευχαριστημένος.δωστου λίγο χρόνο με ολοκληρωμένες φορτίσεις.

 

Κάνουμε ακριβώς την ίδια χρήση.Λογικά θα περιμένω να στρώσει.Γιατι μου έκανε εντύπωση να μου μένει 1 μέρα το 5s και αυτό 12 ώρες

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή το έχω λίγο άγχος γιατί δεν το είχα ξαναδεί μέχρι στιγμής σε iPhone.Είναι δυνατόν να φορτίζει τόσο γρήγορα ; (Είναι καινούργιο) και η μπαταρία εξαντλείται λίγο γρήγορα (κρατάει ένα 12ωρο περίπου με λίγη χρήση)

 

Τι εννοεις να φορτιζει τοσο γρηγορα?Το iphone Se δεν υποστηριζει γρηγορη φορτιση.

 

Τωρα για το δευτερο αν σου φαινεται οτι η μπαταρια παρα φευγει πολυ γρηγορα πηγαινε το στο service.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις να φορτιζει τοσο γρηγορα?Το iphone Se δεν υποστηριζει γρηγορη φορτιση.

 

Τωρα για το δευτερο αν σου φαινεται οτι η μπαταρια παρα φευγει πολυ γρηγορα πηγαινε το στο service.

Το ξέρω ότι δεν έχει γρήγορη φόρτιση και για αυτό το αναφέρω ως ύποπτο.Μεσα σε 1,5 ώρα έχει φορτίσει

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δεν έχει γρήγορη φόρτιση και για αυτό το αναφέρω ως ύποπτο.Μεσα σε 1,5 ώρα έχει φορτίσει

 

Έχει μπαταρία 1500mah

Ο φορτιστής είναι 1Α

Σε μιάμιση ώρα φορτίζει

Άντε και λίγο οι απώλειες τότε θέλει λίγο παραπάνω

Αν όμως το φορτίσεις από 20-85% θέλει μια ωρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάνουμε ακριβώς την ίδια χρήση.Λογικά θα περιμένω να στρώσει.Γιατι μου έκανε εντύπωση να μου μένει 1 μέρα το 5s και αυτό 12 ώρες

 

Μήπως κάποια εφαρμογή η κάποια ρύθμιση;

Ίσως και ελαττωματική μπαταρία καθόλου απίθανο αν η συσκευή σου είναι καινούργια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή το έχω λίγο άγχος γιατί δεν το είχα ξαναδεί μέχρι στιγμής σε iPhone.Είναι δυνατόν να φορτίζει τόσο γρήγορα ; (Είναι καινούργιο) και η μπαταρία εξαντλείται λίγο γρήγορα (κρατάει ένα 12ωρο περίπου με λίγη χρήση)
Με 1500 μπαταρία αντε να σου κάνει 2 ώρα και 20 λεπτά να φορτώσει αν το φορτίζει όχι από το μηδέν και λιγότερο από μια ώρα, αν το φορτίζει με μεγάλο φορτιστή τραβάει 1.5 a ε τότε πάει στα μισά ο χρόνος...

 

Που να βλέπεις όταν φορτίζουν σε μισή ώρα κάτι μπαταρίες 4000mah στα supercharge συστήματα χιχι

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα όλες μου τις εφαρμογές και έκανα σκληρή χρήση μέχρι η μπαταρία να φτάσει στο 20%.Και με hard use η μπαταρία μου τα πήγε μια χαρά.Θα με τρελάνει ...

6 ώρες screen on time

Και 16 standby

Οκ κάποιος με τρολάρει

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...