Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Ναι δε λέω, αλλα θα μπορούσε με μικρές πινελιές να του δώσει έναν αέρα ανανέωσης, φρεσκάδας.

 

Και αυτός ειναι και ο λόγος που δεν πουλάει, όσοι έχουν 5s δεν πάνε σε se και όσοι θέλουν ένα μικρό iPhone, δεν έχουν σοβαρό κίνητρο για να μην αγοράσουν το κατά πολύ φθηνότερο 5s.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ναι δε λέω, αλλα θα μπορούσε με μικρές πινελιές να του δώσει έναν αέρα ανανέωσης, φρεσκάδας.

 

Και αυτός ειναι και ο λόγος που δεν πουλάει, όσοι έχουν 5s δεν πάνε σε se και όσοι θέλουν ένα μικρό iPhone, δεν έχουν σοβαρό κίνητρο για να μην αγοράσουν το κατά πολύ φθηνότερο 5s.

 

Είναι πολύ ακριβό πιστεύω.

Εγώ έχω πχ 5s αλλά 462€ δεν έδινα για το se.

Είναι πολλά τα λεφτά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ακριβό πιστεύω.

Εγώ έχω πχ 5s αλλά 462€ δεν έδινα για το se.

Είναι πολλά τα λεφτά

599 για το 64 που πηρα εγω...:( Αλλα μεχρι τωρα είμαι ευχαριστημένος από την ταχύτητα και την μπαταριά του. Καμία σχεση με το 5s

Link to comment
Share on other sites

599 για το 64 που πηρα εγω...:( Αλλα μεχρι τωρα είμαι ευχαριστημένος από την ταχύτητα και την μπαταριά του. Καμία σχεση με το 5s

 

Δεν αμφιβάλλω. Τεχνολογικά είναι καλύτερο αλλά για μένα όπως είπα πολύ ακριβό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες πήγα στο istorm στο Mediterranean Cosmos στην Θεσσαλονίκη για να δω το SE, τελικά με τα πολλά το πήρα σε 64αρι χρυσό και μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος από την συσκευή μιας και μου θύμησε την εποχή που είχα το 3GS, μια ερώτηση όμως θέλω να κάνω.... Δίπλα στο xiaomi mi4 με ips οθόνη τα χρώματα του iPhone είναι αρκετά ποιο ξεθωριασμένα , είναι φυσικό αυτό η έχει θέμα η συσκευή μου ?

 

Ειδικά στο κόκκινο χρώμα!!!!

Edited by manos20082
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες πήγα στο istorm στο Mediterranean Cosmos στην Θεσσαλονίκη για να δω το SE, τελικά με τα πολλά το πήρα σε 64αρι χρυσό και μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος από την συσκευή μιας και μου θύμησε την εποχή που είχα το 3GS, μια ερώτηση όμως θέλω να κάνω.... Δίπλα στο xiaomi mi4 με ips οθόνη τα χρώματα του iPhone είναι αρκετά ποιο ξεθωριασμένα , είναι φυσικό αυτό η έχει θέμα η συσκευή μου ?

 

Ειδικά στο κόκκινο χρώμα!!!!

 

Δεν τα θεωρώ εγώ ξεθωριασμένα.

Σε κάποιες συσκευές μου φαίνονται υπέρ τονισμένα. Βλέπε amoled οθόνες

 

Είναι και πως συνηθισε το μάτι σου αλλά εμένα φυσικά μου φαίνονται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Μια ερώτηση: Στο iPhone μου με την έκδοση iOS 9.3.2 στο messenger δεν μου φορτώνει τις συνομιλίες στην αρχική του οθόνη, μου λέει "δεν φορτώθηκαν οι συζητήσεις" μόνο αν την απεγκαταστησω και την ξανά εγκαταστησω τότε φορτώνει πάλι τις συνομιλίες αλλά μετά από λίγη ώρα όταν πάω να ξανά μπω μου κάνει τα ίδια, υπάρχει κάποια λύση ;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Στο iPhone μου με την έκδοση iOS 9.3.2 στο messenger δεν μου φορτώνει τις συνομιλίες στην αρχική του οθόνη, μου λέει "δεν φορτώθηκαν οι συζητήσεις" μόνο αν την απεγκαταστησω και την ξανά εγκαταστησω τότε φορτώνει πάλι τις συνομιλίες αλλά μετά από λίγη ώρα όταν πάω να ξανά μπω μου κάνει τα ίδια, υπάρχει κάποια λύση ;

facebook messenger εννοείτε? Δεν το χρησιμοποιώ αλλα στα υπολοιπα που εχω όλα δουλεύουν μια χαρα, swarm, insta, viber, κλπ. Δοκιμαστε να την βγάλετε καντε ένα hard reset και μετα ξανα περαστε την:)

Link to comment
Share on other sites

facebook messenger εννοείτε? Δεν το χρησιμοποιώ αλλα στα υπολοιπα που εχω όλα δουλεύουν μια χαρα, swarm, insta, viber, κλπ. Δοκιμαστε να την βγάλετε καντε ένα hard reset και μετα ξανα περαστε την:)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την την απάντηση σου, το πρόβλημα λύθηκε!

Το έφτιαξα αφαιρώντας συνομιλίες που δεν είχα εγκρίνει!!!

 

Λύση: καρτέλα "me" => "people" => "message requests" => τα έσβησα όλα και είναι κομπλέ!

Πειραματίστηκα λίγο και τελικά η προσπάθεια απέδωσε! :)

Link to comment
Share on other sites

Από σημερα το πρωι εχω πρόβλημα με την Siri. Μια λειτουργει μια όχι. Εκανα disabled hard restart, enable, αλλα και παλι μια λειτουργεί μια όχι.... Δεν μπορω να σκεφτω κατι άλλο και δεν εχω ορεξη να κανω setup παλι το τηλεφωνο. Καμία λύση απε εσας κύριοι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Συγνώμη παιδιά βλέπω στο skroutz ότι υπάρχει και το iphone se με το διακριτικό 3PIN . Τι σημαίνει αυτό?

 

Ο φορτιστής ειναι με τρία βυσματακια μπροστά. Δεν ειναι ο ευρωπαϊκός.

Σ ένα μαγαζί με ηλεκτρολογικά όμως αν πας μπορείς να πάρεις ανταπτορα με 1,5€

Πιθανόν το κατάστημα που πουλάει το τηλέφωνο να σου στείλει και ανταπτορα.

Δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος ενός iphone se. Το πήρα από τον γερμανό στα 354Ε. Προερχόμουν από 5άρι.

 

Πως και τόσο φθηνό?

Link to comment
Share on other sites

Είχα δει την προσφορά που είχε παίξει πριν μέρες αλλά δεν είχα δώσει πολύ σημασία. Επειδή όμως το 5άρι μου ήταν λίγο ταλαιπωρημένο αποφάσισα τελικά να το αλλάξω. Πήρα στα Γερμανός της Πάτρας και τριγύρω περιοχών και αυτό ήταν το μόνο που βρήκα, 1 κομμάτι και σε ένα κατάστημα μόνο. Όυτε 5s ούτε άλλο SE. Οπότε το πήρα.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία προσφορά.354€ Μη Διαθέσιμο.Μας δουλεύουν μου φαίνεται.

 

Ειναι κράχτης αυτά ρε παιδιά πάντα.

Έχουν απο καμία έως ένα πολυ μικρό αριθμό κομματιών πχ 20-30 για όλη την Ελλάδα και οποίος προλάβει.

Και επίσης τα παίρνουν τα περισσότερα οι υπάλληλοι που δουλεύουν εκεί μέσα.

Παίρνουν ένα τηλέφωνο σε γνωστούς και τα τσιμπάνε.

Τα ξέρουμε αυτά χρόνια τώρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειναι κράχτης αυτά ρε παιδιά πάντα.

Έχουν απο καμία έως ένα πολυ μικρό αριθμό κομματιών πχ 20-30 για όλη την Ελλάδα και οποίος προλάβει.

Και επίσης τα παίρνουν τα περισσότερα οι υπάλληλοι που δουλεύουν εκεί μέσα.

Παίρνουν ένα τηλέφωνο σε γνωστούς και τα τσιμπάνε.

Τα ξέρουμε αυτά χρόνια τώρα

 

Έτσι ειναι... κακώς που το συζητάμε και τους διαφημίζουμε κιόλας.

 

Ignore λοιπόν και πάμε παρακάτω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H συγκεκριμενη προσφορα παντως δεν εφτασε καν σε ολα τα καταστασημα γερμανος ουτε απο 1 τεμαχιο ετσι για να πουν οτι στειλανε 1 παντου...
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι το 5s και το se έχουν την ίδια οθόνη, αλλά καθώς τα είδα πλάι-πλάι με τη φωτεινότητα στο μάξιμουμ, είδα διαφορά υπέρ του se. Placebo ή μου διαφεύγει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά έχουν εξαρτήματα από διαφορετικούς προμηθευτές. Πολλές φορές τα κινητά έχουν παρόμοιας απόδοσης, ίδιων στοιχείων αλλά διαφορετικές οθόνες με διαφορετική απεικόνιση.

Επίσης πολλές φορές τα νέα κινητά δείχνουν λίγο πιο θερμό το λευκό γιατί δεν έχει προλάβει να κάτσει καλά η κόλλα της οθόνης.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεά σας παιδιά,

 

Είμαι και εγώ κάτοχος εδω και λίγες ώρες με το SE αλλά ξέχασα οτι αυτό παίρνει μικρότερη sim card απο απο LG G4 που είχα . Τώρα 20:00 ώρα Σαββάτου υπάρχει περίπτωση να βρώ card sim για το iphone για να μπορέσω να το σετάρω διότι αλλιώς δεν με αφήνει?

 

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...