Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον παιδιά αν δεν είμαι αποκλειστικά σε data το 6ωρο sot το έχει για πλάκα.

Από την άλλη έχω δει χωρίς data, μόνο με wifi είχε 6ωρες sot και υπόλοιπο μπαταρίας 30%.

Αν εξαιρέσουμε μια μικρή περίοδο που είχα "θέματα",

Η μπαταρία του είναι άψογη.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλέον παιδιά αν δεν είμαι αποκλειστικά σε data το 6ωρο sot το έχει για πλάκα.

Από την άλλη έχω δει χωρίς data, μόνο με wifi είχε 6ωρες sot και υπόλοιπο μπαταρίας 30%.

Αν εξαιρέσουμε μια μικρή περίοδο που είχα "θέματα",

Η μπαταρία του είναι άψογη.

Το περιμενω και εγω πώς και πώς.

Ελπίζω να μου βγάζει την μερα γιατι ειμαι λιγο power user.

Με το s6 θελω ενα 7 ωρο οθόνη την ημέρα άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Το περιμενω και εγω πώς και πώς.

Ελπίζω να μου βγάζει την μερα γιατι ειμαι λιγο power user.

Με το s6 θελω ενα 7 ωρο οθόνη την ημέρα άνετα.

 

Μάριε με το καλό να παραλαβεις.

Να θυμάσαι (και) από εμένα ότι οοοσο power user και να είσαι, αυτό το τέρας θα σε καλύψει.

Σε δοκιμασία μόνο με data μου έδωσε από νωρίς το πρωί μέχρι το απόγευμα 5 ώρες οθόνη και ρέστα 20%μπαταρία,

Αν θυμάσαι είχα ανεβάσει και screenshot.

Εκτός από όλα τα καλά που έχει είναι και η μπαταρία που δεν σ αφήνει να σκεφτείς άλλη συσκευή.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μάριε με το καλό να παραλαβεις.

Να θυμάσαι (και) από εμένα ότι οοοσο power user και να είσαι, αυτό το τέρας θα σε καλύψει.

Σε δοκιμασία μόνο με data μου έδωσε από νωρίς το πρωί μέχρι το απόγευμα 5 ώρες οθόνη και ρέστα 20%μπαταρία,

Αν θυμάσαι είχα ανεβάσει και screenshot.

Εκτός από όλα τα καλά που έχει είναι και η μπαταρία που δεν σ αφήνει να σκεφτείς άλλη συσκευή.

Να σε καλα φιλε δεν περναν οι μέρες.

 

Αντε να δούμε γιατί ακούω τα καλύτερα.

 

Το ειχα δει το screenshot σου το παρακολουθώ το θεμα από την 1 μερα. Τοσο σίγουρος ήμουν για την αγορά απο την μερα παρουσίασης. Χεχε

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τελικά χρειάζεται να βγάλουμε τις υπηρεσίες Google ή οχι? μπερδέυτηκα

 

Εγώ έχω την εργοστασιακή έκδοση υπηρεσίες google play.

Έχω κλείσει την τοποθεσία από άσχετες εφαρμογές.

Στο off τα backup της google και samsung account.

Με αυτά τα 3 η μπαταρία μου είναι καλύτερη από ποτέ.

Μιλάμε για 17 ώρες εκτός ρεύματος,

Τις 13 με Internet συνέχεια 80-20 wifi data,

Στο 50% 4 ώρες sot.

Έχω αρκετές μέρες να κάνω επανεκκίνηση μετά το off στα backup και φαίνεται να μην υπάρχει πρόβλημα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εργοστασιακή έκδοση υπηρεσίες google play.

Έχω κλείσει την τοποθεσία από άσχετες εφαρμογές.

Στο off τα backup της google και samsung account.

Με αυτά τα 3 η μπαταρία μου είναι καλύτερη από ποτέ.

Μιλάμε για 17 ώρες εκτός ρεύματος,

Τις 13 με Internet συνέχεια 80-20 wifi data,

Στο 50% 4 ώρες sot.

Έχω αρκετές μέρες να κάνω επανεκκίνηση μετά το off στα backup και φαίνεται να μην υπάρχει πρόβλημα.

 

ομιλια ποσο εχεις? νομιζω οτι απο οταν εβαλε ζεστες προχθες εχω μια μικρη πτωση στην αυτονομια.

απο προχθες το πρωι (7 το πρωι ανοιξα) εκτος ρευματος εχω 3:40 οθονη, 2:30 ομιλια, συστημα με 17%με 4 ωρες σχεδον (μου φαινεται πολυ)και λειτουργικο συστημα με 11% με 1 ωρα και υπολοιπο 30% ακομα... Ειναι λογικα αυτα τα 2 να ειναι τοσο ψηλα γιατι και την 1η μερα το βραδυ ψηλα παιζουν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ομιλια ποσο εχεις? νομιζω οτι απο οταν εβαλε ζεστες προχθες εχω μια μικρη πτωση στην αυτονομια.

απο προχθες το πρωι (7 το πρωι ανοιξα) εκτος ρευματος εχω 3:40 οθονη, 2:30 ομιλια, συστημα με 17%με 4 ωρες σχεδον (μου φαινεται πολυ)και λειτουργικο συστημα με 11% με 1 ωρα και υπολοιπο 30% ακομα... Ειναι λογικα αυτα τα 2 να ειναι τοσο ψηλα γιατι και την 1η μερα το βραδυ ψηλα παιζουν..

 

Εδώ η χρήση σε screenshot που έγραψα και είναι χθεσινά.

https://www.dropbox.com/sh/imx3bfvlv6pk5fw/AACaudUWR7huLsmynAHLeIyja?dl=0

Αργά το βράδυ που κοιμάμαι, είτε έχει 50% είτε 1% μπαταρία θα μπει στην βάση για φόρτιση.

Ποτέ δεν ξεκινάω την μέρα μου χωρίς πλήρως φορτισμένο τηλέφωνο.

Εξάλλου αυτό ήθελα από πάντα.

Να έχω μπαταρία από το πρωί έως αργά το βράδυ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εργοστασιακή έκδοση υπηρεσίες google play.

Έχω κλείσει την τοποθεσία από άσχετες εφαρμογές.

Στο off τα backup της google και samsung account.

Με αυτά τα 3 η μπαταρία μου είναι καλύτερη από ποτέ.

Μιλάμε για 17 ώρες εκτός ρεύματος,

Τις 13 με Internet συνέχεια 80-20 wifi data,

Στο 50% 4 ώρες sot.

Έχω αρκετές μέρες να κάνω επανεκκίνηση μετά το off στα backup και φαίνεται να μην υπάρχει πρόβλημα.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου, βεβαια εγώ έχω το 6άρι αλλά μάλλον αυτό είναι κοινό πρόβλημα, φόρτωμα χτεσινό και ξυπνάω με 10% κάτω, το GSam δεν έδειχνε τίποτα παρα μόνο όταν πήγε στο 89% μου εγραψε για πτώση 1% λες και το άλλο 10% το έχει καταπιεί, δεν ξέρω τι γίνεται ενώ βεβαια με την MM είδα γύρω στην 1 με 1,5 ωρα παραπάνω στην οθόνη, τώρα γινεται αυτό... δεν το γλυτώνει το πέταμα...

 

τώρα μου δειχνει οτι εχει χασει το 10% (απο 90% - 80%) σε 2,5 ώρες με 55 λεπτά οθόνη και 15,7% ΣΥΣΤΗΜΑ ANDROID και 4,7% KERNEL

Edited by Netrinoman
Link to comment
Share on other sites

Εδώ η χρήση σε screenshot που έγραψα και είναι χθεσινά.

https://www.dropbox.com/sh/imx3bfvlv6pk5fw/AACaudUWR7huLsmynAHLeIyja?dl=0

Αργά το βράδυ που κοιμάμαι, είτε έχει 50% είτε 1% μπαταρία θα μπει στην βάση για φόρτιση.

Ποτέ δεν ξεκινάω την μέρα μου χωρίς πλήρως φορτισμένο τηλέφωνο.

Εξάλλου αυτό ήθελα από πάντα.

Να έχω μπαταρία από το πρωί έως αργά το βράδυ.

 

αρα ειναι καλοι οι χρονοι μου? εγω εχω και 2-3 ομαδικες συνομιλιες στο whatsapp οπου βαρανε συνεχεια, και ενω το εχω σε σιγαση και απλα αναβει το Led, σιγουρα δημιουργει καταναλωση ολο αυτο. Απο εκει και περα, προσωπικα θελω να κανω ελαχιστους κυκλους φορτισης, παιζει στον 1 χρονο να εχω 120 κυκλους καθως το φορτιζω καθε 2 ή 3 ημερες αλλα μονο εργασιμες, μιας και στο γραφειο κυριως κλησεις κανω και με wifi, βγαζει 3 ημερες με 10% υπολοιπο, ομως ΣΚ αν παω καμια βολτα σιγουρα θα το φορτισω και το ιδιο βραδυ για να εχω και την κυριακη χωρις αγχος..

Απο εκει και περα δεν ξερω ποσες ωρες οθονη θα εφτανα αν δεν ειχα τοση ομιλια. Σκεφτομαι να του κανω μια καθαρη εγκατασταση τις επομενες ημερες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι καλοι οι χρονοι μου? εγω εχω και 2-3 ομαδικες συνομιλιες στο whatsapp οπου βαρανε συνεχεια, και ενω το εχω σε σιγαση και απλα αναβει το Led, σιγουρα δημιουργει καταναλωση ολο αυτο. Απο εκει και περα, προσωπικα θελω να κανω ελαχιστους κυκλους φορτισης, παιζει στον 1 χρονο να εχω 120 κυκλους καθως το φορτιζω καθε 2 ή 3 ημερες αλλα μονο εργασιμες, μιας και στο γραφειο κυριως κλησεις κανω και με wifi, βγαζει 3 ημερες με 10% υπολοιπο, ομως ΣΚ αν παω καμια βολτα σιγουρα θα το φορτισω και το ιδιο βραδυ για να εχω και την κυριακη χωρις αγχος..

Απο εκει και περα δεν ξερω ποσες ωρες οθονη θα εφτανα αν δεν ειχα τοση ομιλια. Σκεφτομαι να του κανω μια καθαρη εγκατασταση τις επομενες ημερες..

 

Φυσικά και είναι καλοί οι χρόνοι σου.

Μιλαμε για μέρες εκτός ρεύματος όχι για ώρες.

Και με πολύ ομιλία.

 

Αν πάει καλά, εγώ λέω να μην μπλέξεις με καθαρή εγκατάσταση ρομ αν αυτό εννοείς.

Εγώ αν δεν βγει ρομ που ολόκληρο το φόρουμ να γράψει ότι είναι τέλεια, δεν ξανά πειράζω τίποτα.

Πετάει, αστραπή σε όλα, κανένα κόλλημα και μπαταρία που δεν πίστευα με τίποτα σε αυτά τα αποτελέσματα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Με την ισπανική... Κρατώντας csc BTU

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160601/0e695e39fe96a91fed7d2018f8b341c1.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160601/7d38f1759bf5f67c5c72edf4c2f9b31f.jpg

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Με την ισπανική... Κρατώντας csc BTU

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160601/0e695e39fe96a91fed7d2018f8b341c1.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160601/7d38f1759bf5f67c5c72edf4c2f9b31f.jpg

 

SM-G935F

 

χαμηλα το βλεπω το system android drain, google backup το εχεις ενεργοποιημενο ?

 

να υποθεσω οτι δεν χρειαζετε να κανεις restart με απο καθε φορτιση με την ισπανικη ή οχι ?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι καλοί οι χρόνοι σου.

Μιλαμε για μέρες εκτός ρεύματος όχι για ώρες.

Και με πολύ ομιλία.

 

Αν πάει καλά, εγώ λέω να μην μπλέξεις με καθαρή εγκατάσταση ρομ αν αυτό εννοείς.

Εγώ αν δεν βγει ρομ που ολόκληρο το φόρουμ να γράψει ότι είναι τέλεια, δεν ξανά πειράζω τίποτα.

Πετάει, αστραπή σε όλα, κανένα κόλλημα και μπαταρία που δεν πίστευα με τίποτα σε αυτά τα αποτελέσματα.

 

σκεψου οτι ειμαι με 4 ωρες οθονης και 3 ωρες ομιλιας και 17% μπαταρια αυτη τη στιγμη. και με 80-20 wifi-3G.

Οντως μετα απο 3 ημερες και με τη ζεστη αρκετη πλεον, ειναι αριστη μαλλον αποδοση.

ΠΡοσωπικα εχω κανει την αναβαθμιση και ειχα και την τελευταια εκδοση services..αλλα εβαλα την αρχικη να δω αν εχει διαφορα και δεν εχει καμια.. Για μενα αναβαθμιστε με καθαρη, εγω ειχα κανει αναβαθμιση με καθαρη εγκατασταση (εννοω επαναφορα εργοστασιακων και διαγραφη ολων και στησιμο απο την αρχη).

Απο εκει και περα το γεγονος οτι βγαζω 3η μερα με λιγη οικονομια στη χρηση μου αρκει. Εχω 17% και νιωθω ανετος για μεχρι τις 12 που θα την πεσω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν έχω διαβάσει τίποτα ακόμα διαφορετικό, κάνω ότι έκανα και πριν

 

SM-G935F

Είχα δίκιο τελικά ε;

Απενεργοποιημένο το Google backup, με την τελευταία έκδοση Google play services , αγγλικό CSC το κινητό πετάει από δύναμη και αυτονομία

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς επειδή θέλω να αγοράσω το δίκαρτο απο Κίνα/Hong Kong αν έχει Ελληνική γλώσσα ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει το εξής (και προσωπικά μου φαίνεται απόλυτο λογικό).

Αν το λιώσεις σε οθόνη μέσα σε μία μέρα (το βγάζεις το πρωί από το φορτιστή) και το λιώνεις με data και wifi με χρήση SNs, mail, surfing, ανάγνωση νέων κλπ (χωρίς παιχνίδια) μέσα στη μέρα βγάζεις άνετα 5-5:30 ώρες οθόνης μέχρι το 15% περίπου το ίδιο βράδυ (με wifi μόνο είσαι πολύ πιο άνετος).

Αν δεν ασχολείσαι πολύ μέσα στη μέρα και η χρήση σου δεν έχει πολλές ώρες οθόνη (πχ 2-2:30 ώρες) σε βγάζει 2 ημέρες άνετα (από το πρωί της πρώτης μέχρι το βράδυ της δεύτερης) αλλά με συνολικά λιγότερες ώρες οθόνης. (4:30 ώρες περίπου μέχρι το 15%).

Προσωπικά αυτό με ικανοποιεί απόλυτα γιατί ξέρω ότι δεν θα με κρεμάσει μέσα στη μέρα.

Εχω πάει και στην τελευταία εκδοση Google services και δεν έχω καμία διαφορά (με APD1)

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει το εξής (και προσωπικά μου φαίνεται απόλυτο λογικό).

 

Αν το λιώσεις σε οθόνη μέσα σε μία μέρα (το βγάζεις το πρωί από το φορτιστή) και το λιώνεις με data και wifi με χρήση SNs, mail, surfing, ανάγνωση νέων κλπ (χωρίς παιχνίδια) μέσα στη μέρα βγάζεις άνετα 5-5:30 ώρες οθόνης μέχρι το 15% περίπου το ίδιο βράδυ (με wifi μόνο είσαι πολύ πιο άνετος).

 

Αν δεν ασχολείσαι πολύ μέσα στη μέρα και η χρήση σου δεν έχει πολλές ώρες οθόνη (πχ 2-2:30 ώρες) σε βγάζει 2 ημέρες άνετα (από το πρωί της πρώτης μέχρι το βράδυ της δεύτερης) αλλά με συνολικά λιγότερες ώρες οθόνης. (4:30 ώρες περίπου μέχρι το 15%).

 

Προσωπικά αυτό με ικανοποιεί απόλυτα γιατί ξέρω ότι δεν θα με κρεμάσει μέσα στη μέρα.

 

Εχω πάει και στην τελευταία εκδοση Google services και δεν έχω καμία διαφορά (με APD1)

 

 

Ναι έτσι γίνεται.

Μου εχει τύχει και μόλις 2-2.5 ώρες οθόνη να εχω και 3 ημέρες αυτονομία με σχεδόν 50% της κατανάλωσης να ειναι στο background πχ ακούγοντας μουσική με Bluetooth η δίνοντας Ίντερνετ σε tablet η άλλες λειτουργίες εξίσου που λειτουργούν απο πίσω χωρίς απαραίτητα να εχει ανοιχτή οθόνη.

 

 

 

Sent from my iPad Air

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει το εξής (και προσωπικά μου φαίνεται απόλυτο λογικό).

Αν το λιώσεις σε οθόνη μέσα σε μία μέρα (το βγάζεις το πρωί από το φορτιστή) και το λιώνεις με data και wifi με χρήση SNs, mail, surfing, ανάγνωση νέων κλπ (χωρίς παιχνίδια) μέσα στη μέρα βγάζεις άνετα 5-5:30 ώρες οθόνης μέχρι το 15% περίπου το ίδιο βράδυ (με wifi μόνο είσαι πολύ πιο άνετος).

Αν δεν ασχολείσαι πολύ μέσα στη μέρα και η χρήση σου δεν έχει πολλές ώρες οθόνη (πχ 2-2:30 ώρες) σε βγάζει 2 ημέρες άνετα (από το πρωί της πρώτης μέχρι το βράδυ της δεύτερης) αλλά με συνολικά λιγότερες ώρες οθόνης. (4:30 ώρες περίπου μέχρι το 15%).

Προσωπικά αυτό με ικανοποιεί απόλυτα γιατί ξέρω ότι δεν θα με κρεμάσει μέσα στη μέρα.

Εχω πάει και στην τελευταία εκδοση Google services και δεν έχω καμία διαφορά (με APD1)

 

ακριβως αυτο βλεπω και εγω και δεν ηξερα αν ειναι καλα ή μετρια για τα δεδομενα του κινητου, αλλα εγω εχω και 1-2 ωρες ομιλια τη μερα οποτε θεωρω οτι ειμαι οκ.

ΠΡοχθες εκλεισα 3 μερες αυτονομια, με 4,5 ωρες οθονης και 3,5 ομιλιας (περιπου) και με 80-20 wif-3G.

Επισης εχω παρατηρησει οτι σε 4G Μου τρωει πιο λιγο.

ΚΑτα τα αλλα το κινητο ειναι κορυφη σε ολα του, τοσο κορυφη που δεν βρισκω τιποτα να μου κινει το ενδιαφερον πλεον..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο βλεπω και εγω και δεν ηξερα αν ειναι καλα ή μετρια για τα δεδομενα του κινητου, αλλα εγω εχω και 1-2 ωρες ομιλια τη μερα οποτε θεωρω οτι ειμαι οκ.

ΠΡοχθες εκλεισα 3 μερες αυτονομια, με 4,5 ωρες οθονης και 3,5 ομιλιας (περιπου) και με 80-20 wif-3G.

Επισης εχω παρατηρησει οτι σε 4G Μου τρωει πιο λιγο.

ΚΑτα τα αλλα το κινητο ειναι κορυφη σε ολα του, τοσο κορυφη που δεν βρισκω τιποτα να μου κινει το ενδιαφερον πλεον..

 

Το 4g μπορεί να σου τρώει λιγότερο γιατί έχει πιο γρήγορο up/down load. Οπότε και η κεραίες και η cpu δουλεύουν λιγότερο.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Το 4g μπορεί να σου τρώει λιγότερο γιατί έχει πιο γρήγορο up/down load. Οπότε και η κεραίες και η cpu δουλεύουν λιγότερο.

 

Η κατανάλωση mb μεταξύ 3G/4G είναι η ίδια ακριβώς, απλά λόγω του ότι το 4G κατεβάζει πολύ πιο γρήγορα, ανοίγει τις σελίδες πιο γρήγορα, μας παρασύρει και καταναλώνουμε περισσότερο.

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το 4g μπορεί να σου τρώει λιγότερο γιατί έχει πιο γρήγορο up/down load. Οπότε και η κεραίες και η cpu δουλεύουν λιγότερο.

 

Η κατανάλωση mb μεταξύ 3G/4G είναι η ίδια ακριβώς, απλά λόγω του ότι το 4G κατεβάζει πολύ πιο γρήγορα, ανοίγει τις σελίδες πιο γρήγορα, μας παρασύρει και καταναλώνουμε περισσότερο.

 

send from my Samsung s7 edge

 

Μηπως μπερδευεσαι με το αλλο θεμα που εχω γραψει για την καταναλωση σε ΜΒ?

λογικο να καταναλωνουν το ιδιο, αλλα δε βλεπω το λογο να παρασυρθεις, δηλαδη θεωρω οτι δε θα κανεις κατι παραπανω επειδη ανοιγει πιο γρηγορα τις σελιδες. Τωρα αν στελνεις δεδομενα στο cloud επειδη εχεις 4G, ok..αλλα το να ανοιξεις το FB λιγο παραπανω δε νομιζω οτι οφειλεται σε αυτο.

Απο εκει και περα, εγω οντως ειδα καλυτερη αυτονομια με 4G, αλλα το οτι ξεμεινα απο MB το αναλυω στο κυριως θεμα του s7 edge οπου κατι δεν παει καλα με το anndroid, η καταναλωση δεν ηταν σε καποια εφαρμογη, και με προβληματιζει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπερδευεσαι με το αλλο θεμα που εχω γραψει για την καταναλωση σε ΜΒ?

λογικο να καταναλωνουν το ιδιο, αλλα δε βλεπω το λογο να παρασυρθεις, δηλαδη θεωρω οτι δε θα κανεις κατι παραπανω επειδη ανοιγει πιο γρηγορα τις σελιδες. Τωρα αν στελνεις δεδομενα στο cloud επειδη εχεις 4G, ok..αλλα το να ανοιξεις το FB λιγο παραπανω δε νομιζω οτι οφειλεται σε αυτο.

Απο εκει και περα, εγω οντως ειδα καλυτερη αυτονομια με 4G, αλλα το οτι ξεμεινα απο MB το αναλυω στο κυριως θεμα του s7 edge οπου κατι δεν παει καλα με το anndroid, η καταναλωση δεν ηταν σε καποια εφαρμογη, και με προβληματιζει

 

Θα σου δώσω ένα δικό μου παράδειγμα.

Κάθε μέρα πηγαίνω στη δουλειά με το λεωφορείο. Στη μισή ώρα της διαδρομής ανοίγω διάφορες σελίδες με ειδήσεις, μερικές αρκετά "βαριες".

Όταν είμαι με 4G θα ανοίξω κατά τη διαδρομή σχεδόν διπλάσιες σελίδες λόγω ταχύτητας, άρα και διπλάσια mb χονδρικά.

Κάπως Έτσι ο μηνιαίος λογαριασμός μου είναι πιο φουσκωμένος.

 

send from my Samsung s7 edge

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...