Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ ούτε 2 εβδομάδες δεν έκατσα με την D1.

Κατευθείαν στην C8 γύρισα και δεν το κουνάω ρούπι.

Οταν βγει η N τότε μόνο θα αναβαθμισω.

 

Αυτονομία,ομαλότητα,σταθερότητα ειναι υποδειγματικά.

Άρα στα αυγά μου κάθομαι.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Ναι και γω μλκ έκανα. Μια χαρά είμαι εδώ! Άλλωστε τα updates που έδωσε αδιάφορα είναι.

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάπου "εύκολο κατέβασμα" για αυτήν την BTU;

 

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G935F/DBT/

η μεσαια ειναι..

Ναι και γω μλκ έκανα. Μια χαρά είμαι εδώ! Άλλωστε τα updates που έδωσε αδιάφορα είναι.

 

Sent from S7 edge

 

εγω δεν ξερω πως την πατησα, αλλα τοσο πολυ android system δεν ξερω αν το βλεπετε ολοι στην τελευταια, ομως με 30-40% και τα 2 μαζι ειναι υπερβολη, θα γυρισω πισω εστω και τωρα γιατι μου την δινει να την τρωει χωρις λογο την μπαταρια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βρε γυρίστε πίσω στην APC8. 10 φορές το έχω πει από τότε που βγήκε η APD1. Καμία μα καμία σχέση σε αυτονομία οι δύο εκδόσεις.

 

Sent from my S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Βρε γυρίστε πίσω στην APC8. 10 φορές το έχω πει από τότε που βγήκε η APD1. Καμία μα καμία σχέση σε αυτονομία οι δύο εκδόσεις.

 

Sent from my S7 Edge

 

Ειπαμε,μετανοησαμε και γυρναμε! :lol::lol: :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G935F/DBT/

η μεσαια ειναι..

 

 

εγω δεν ξερω πως την πατησα, αλλα τοσο πολυ android system δεν ξερω αν το βλεπετε ολοι στην τελευταια, ομως με 30-40% και τα 2 μαζι ειναι υπερβολη, θα γυρισω πισω εστω και τωρα γιατι μου την δινει να την τρωει χωρις λογο την μπαταρια..

Τα ίδια ποσοστά είχα με σένα.

Βρε γυρίστε πίσω στην APC8. 10 φορές το έχω πει από τότε που βγήκε η APD1. Καμία μα καμία σχέση σε αυτονομία οι δύο εκδόσεις.

 

Sent from my S7 Edge

Εσύ τα έλεγες αλλά μυαλό δεν βάλαμε :D

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ποσοστά είχα με σένα.

 

Εσύ τα έλεγες αλλά μυαλό δεν βάλαμε :D

 

Sent from S7 edge

 

Εγω μας δικαιολογω, με 2-3 ημερες αυτονομιας που εχω τωρα, πως να πιστεψω οτι ηταν τοσο μεγαλη η διαφορα απο πριν??? :lol::lol::p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια εκδοση εχω και βλεπω τις υπηρεσίες google play πολυ ανεβασμενες τι γινεται?

Η οθονη ειναι 1 ωρα χρηση

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160606/f7957f7a745b1a435b5ef76e8ddcd836.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου έρχεται το Σάββατο, αν και ποτε δεν είχα drain σε κανένα κινητό μου μεχρι τώρα λέτε να μην κανω τα update ε?

Πως τα αποφεύγω ομως να μην βγάζει την ειδοποίηση?

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια εκδοση εχω και βλεπω τις υπηρεσίες google play πολυ ανεβασμενες τι γινεται?

Η οθονη ειναι 1 ωρα χρηση

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160606/f7957f7a745b1a435b5ef76e8ddcd836.jpg

 

Ετσι ηταν και σε μενα το πρωτο 12ωρο. Μετα επεσε στο 1% !!! :D

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου έρχεται το Σάββατο, αν και ποτε δεν είχα drain σε κανένα κινητό μου μεχρι τώρα λέτε να μην κανω τα update ε?

Πως τα αποφεύγω ομως να μην βγάζει την ειδοποίηση?

 

λογικα θα εχεις την τελευταια εκδοση, οποτε δε γλιτωνεις.. μονο αν κανεις φλασαρισμα προς τα πισω. Εγω παρελαβα πριν λιγες μερες καθως πηγαινα για dual.. και ηρθε με την τελευταια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα εχεις την τελευταια εκδοση, οποτε δε γλιτωνεις.. μονο αν κανεις φλασαρισμα προς τα πισω. Εγω παρελαβα πριν λιγες μερες καθως πηγαινα για dual.. και ηρθε με την τελευταια

Επειδη το πηρε συγγενής μου του είπα να το κανει ενα τσεκ αν είναι ολα καλα και ειδα ημ κατασκευής τελος Μαρτίου.

Αρα την Apc8 θα έχει λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ηταν και σε μενα το πρωτο 12ωρο. Μετα επεσε στο 1% !!! :D

 

και για του λογου το αληθες:

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου έρχεται το Σάββατο, αν και ποτε δεν είχα drain σε κανένα κινητό μου μεχρι τώρα λέτε να μην κανω τα update ε?

Πως τα αποφεύγω ομως να μην βγάζει την ειδοποίηση?

 

Να μην κανεις το update.

Τώρα για να μην σου έρχεται ειδοποιήση συνεχόμενα θες αυτο στη φωτό.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160606/edd75af9bcb334cbb0c27652a09d3259.jpg

 

Και καντο πριν καν μπεις Ίντερνετ είτε WiFi είτε 3G.

Η αλλιώς ελάχιστα δευτερόλεπτα αφού κανεις το αρχικό setup καντο επιτόπου.

 

Στο s6 edge το είχα πολλούς μήνες και ούτε μια φορά μου έβγαλε ειδοποίηση για αναβάθμιση.

Οπουδήποτε ούτε μόνιμα στη notification bar ούτε πουθενά.

 

 

Στο 7 edge όμως μου το έβγαζε αραιά και που και για αυτο το λογο απενεργοποίησα εντελως το system update με το Samsung package disable και έκτοτε δεν μου το έβγαλε ούτε μια φορά.

 

Αλλιώς απλα οταν σου βγάζει θα επιλέγεις αργότερα και τέλος δεν θα σε ενοχλεί για ενα διάστημα λίγων ημερών.(αυτο σε περίπτωση που ανέχεσαι αραιά και που να σου βγάζει το μήνυμα πχ 1-2 φορές την εβδομάδα που μου έβγαζε εμένα πριν το απενεργοποίησω οριστικά με τον τροπο που ανέφερα)

 

Δες εδω.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160606/bd7c9e821acf7a8b0bff271423823ed0.jpg

 

 

Την τελευταια εκδοση εχω και βλεπω τις υπηρεσίες google play πολυ ανεβασμενες τι γινεται?

Η οθονη ειναι 1 ωρα χρηση

]

 

Πας στις υπηρεσίες και κανεις uninstall τα update.

Έτσι σε γυρίζει σε προγενέστερη έκδοση.

Κατα 99.9% θα επανέλθει σε πιο φυσιολογικά επίπεδα.

Settings-application-application manager και βρίσκεις τα google play services και πάνω δεξιά επιλέγεις more και uninstall.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να μην κανεις το update.

Τώρα για να μην σου έρχεται ειδοποιήση συνεχόμενα θες αυτο στη φωτό.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160606/edd75af9bcb334cbb0c27652a09d3259.jpg

 

Και καντο πριν καν μπεις Ίντερνετ είτε WiFi είτε 3G.

Η αλλιώς ελάχιστα δευτερόλεπτα αφού κανεις το αρχικό setup καντο επιτόπου.

 

Στο s6 edge το είχα πολλούς μήνες και ούτε μια φορά μου έβγαλε ειδοποίηση για αναβάθμιση.

Οπουδήποτε ούτε μόνιμα στη notification bar ούτε πουθενά.

 

 

Στο 7 edge όμως μου το έβγαζε αραιά και που και για αυτο το λογο απενεργοποίησα εντελως το system update με το Samsung package disable και έκτοτε δεν μου το έβγαλε ούτε μια φορά.

 

Αλλιώς απλα οταν σου βγάζει θα επιλέγεις αργότερα και τέλος δεν θα σε ενοχλεί για ενα διάστημα λίγων ημερών.(αυτο σε περίπτωση που ανέχεσαι αραιά και που να σου βγάζει το μήνυμα πχ 1-2 φορές την εβδομάδα που μου έβγαζε εμένα πριν το απενεργοποίησω οριστικά με τον τροπο που ανέφερα)

 

Δες εδω.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160606/bd7c9e821acf7a8b0bff271423823ed0.jpg

 

 

 

 

Πας στις υπηρεσίες και κανεις uninstall τα update.

Έτσι σε γυρίζει σε προγενέστερη έκδοση.

Κατα 99.9% θα επανέλθει σε πιο φυσιολογικά επίπεδα.

Settings-application-application manager και βρίσκεις τα google play services και πάνω δεξιά επιλέγεις more και uninstall.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Το ειχα κανει πριν 2 μερες και ηταν μια χαρα σημερα μετα τη φορτιση το πρωι μου μου ανεβασε πολυ το Συστημα android,του εκανα μι επανεκκίνηση και μετα ειδα τις υπηρεσιες google οπως ανεβασα τη φωτο

Link to comment
Share on other sites

Να μην κανεις το update.

Τώρα για να μην σου έρχεται ειδοποιήση συνεχόμενα θες αυτο στη φωτό.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160606/edd75af9bcb334cbb0c27652a09d3259.jpg

 

Και καντο πριν καν μπεις Ίντερνετ είτε WiFi είτε 3G.

Η αλλιώς ελάχιστα δευτερόλεπτα αφού κανεις το αρχικό setup καντο επιτόπου.

 

Στο s6 edge το είχα πολλούς μήνες και ούτε μια φορά μου έβγαλε ειδοποίηση για αναβάθμιση.

Οπουδήποτε ούτε μόνιμα στη notification bar ούτε πουθενά.

 

 

Στο 7 edge όμως μου το έβγαζε αραιά και που και για αυτο το λογο απενεργοποίησα εντελως το system update με το Samsung package disable και έκτοτε δεν μου το έβγαλε ούτε μια φορά.

 

Αλλιώς απλα οταν σου βγάζει θα επιλέγεις αργότερα και τέλος δεν θα σε ενοχλεί για ενα διάστημα λίγων ημερών.(αυτο σε περίπτωση που ανέχεσαι αραιά και που να σου βγάζει το μήνυμα πχ 1-2 φορές την εβδομάδα που μου έβγαζε εμένα πριν το απενεργοποίησω οριστικά με τον τροπο που ανέφερα)

 

Δες εδω.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160606/bd7c9e821acf7a8b0bff271423823ed0.jpg

 

 

 

 

Πας στις υπηρεσίες και κανεις uninstall τα update.

Έτσι σε γυρίζει σε προγενέστερη έκδοση.

Κατα 99.9% θα επανέλθει σε πιο φυσιολογικά επίπεδα.

Settings-application-application manager και βρίσκεις τα google play services και πάνω δεξιά επιλέγεις more και uninstall.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Ωραία ετσι θα κανω.

Εχω φλασαρει ρομ ξανα αλλα λεω αφου έρχεται με unbranded rom δεν υπάρχει λόγος.

Κατι αναβαθμίσεις που πήρε το always on και κατι στην καμερα δεν είναι σοβαρός λόγος δηλαδή? Η αυτο με την ευαισθησία της edge οθόνης?

Εχω και το package disabler pro αγορασμένο θα πετάξω και το system update και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα κανει πριν 2 μερες και ηταν μια χαρα σημερα μετα τη φορτιση το πρωι μου μου ανεβασε πολυ το Συστημα android,του εκανα μι επανεκκίνηση και μετα ειδα τις υπηρεσιες google οπως ανεβασα τη φωτο

 

Να το αφήσεις λίγες ώρες και μετα να δεις.

Μην κρίνεις λίγο αφού το εχεις φορτίσει.

Πρέπει να κανεις 1-2 ώρες μια χρήση και μετα.

Λίγκα θα επανέλθει σε πιο φυσιολογικά επίπεδα.

 

Ωραία ετσι θα κανω.

Εχω φλασαρει ρομ ξανα αλλα λεω αφου έρχεται με unbranded rom δεν υπάρχει λόγος.

Κατι αναβαθμίσεις που πήρε το always on και κατι στην καμερα δεν είναι σοβαρός λόγος δηλαδή? Η αυτο με την ευαισθησία της edge οθόνης?

Εχω και το package disabler pro αγορασμένο θα πετάξω και το system update και τέλος.

 

Το AOD γίνεται ξεχωριστά αναβάθμιση απο το system update μέσα απο τα Samsung app οπου ορίζεις είτε αυτόματα να γίνεται είτε manual και προαιρετικά.

Για την κάμερα δεν ειναι σοβαρός λόγος.

Δεν είχε θεμα η κάμερα με την C8.

Άψογη ηταν.

 

Τώρα για την ευαισθησία της οθόνης όντως με την D1 υπάρχει βελτίωση αλλα προσωπικά δεν εχω θεμα με την C8 και θεωρώ οτι πρόκειται για καθαρά προσωπικο κριτήρια του καθενός και βάση του ιστορικού των συσκευων που εχει τιμήσει στο πρόσφατο παρελθόν.

 

Οχι τυχαία οι περισσότεροι που έκαναν παράπονο ηταν χρήστες iPhone πριν.

 

Ειναι πιο ευαίσθητη μεν αλλα οχι σε σημείο να με ενοχλεί.

 

Εγώ προσωπικά δεν θυσιάζω την οποια βελτίωση της ευαισθησίας της οθόνης της D1 (που δεν με ενοχλούσε) με την πολυ πιο σταθερή,ομαλή και βράχος εμπειρίας χρήσης της C8 με την αξιοθαύμαστη αυτονομία.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα με τη γρήγορη αποφορτιση της μπαταρίας συμβαίνει και με απλή φόρτιση? Γιατί όταν δε χρησιμοποιώ τον fast charger δεν έχω πρόβλημα?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι τι γίνεται με την ευαισθησία της οθόνης αφής....

Με την τελευταία εκδοση η οθόνη έγινε νορμαλ.Με την προηγόυμενη,η οθόνη ήταν μυγιάγγιχτη.Δεν τολμούσες να περάσεις το χέρι σου απο πάνω και το touch λειτουργούσε....!!!!!

Btw,με Odin φλασάρετε και κάνετε στήσιμο απο την αρχή?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ναι με Odin.

Αναγράφεται σύντομος οδηγός στο επίσημο νήμα της συσκευή 1-2 τελευταίες σελίδες.

 

Παιδιά το πρόβλημα με τη γρήγορη αποφορτιση της μπαταρίας συμβαίνει και με απλή φόρτιση? Γιατί όταν δε χρησιμοποιώ τον fast charger δεν έχω πρόβλημα?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με απλή φόρτιση χρησιμοποιώ από day one και δεν έχω κανενα θέμα.

Και συγκεκριμένα 1.5A charger από z3.

Δεν έχει σχέση η γρήγορη αποφόρτιση που οφείλεται σε software που παιδιά παραπονιούνται με το τρόπο φόρτισης που κάνουμε.

 

Εκτός αν έχεις άλλο θέμα διαφορετικό.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/12d086d8a5a772c4ec297af9fd6ceb04.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/f8b02d3d2bdec04b1724b74bb5f87435.jpg

Δυσκολεύεται! Έκδοση apc8 . Μόνιμα ανοιχτά τοποθεσίες Bluetooth συγχρονισμοι WiFi. Χρήση 70-30 ασύρματου δεδομένα.

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/12d086d8a5a772c4ec297af9fd6ceb04.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/f8b02d3d2bdec04b1724b74bb5f87435.jpg

Δυσκολεύεται! Έκδοση apc8 . Μόνιμα ανοιχτά τοποθεσίες Bluetooth συγχρονισμοι WiFi. Χρήση 70-30 ασύρματου δεδομένα.

 

Sent from S7 edge

 

Μητσο εχεις ακομη 40% οποτε κανα 2 σιγουρα ωρες οθονη ακομη... Θα μπορουσε και να τα πηγενε και ποιο καλα... παντως !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιο καλά με όλα ανοιχτά, εγώ δεν πιάνω τέτοιους χρόνους, 5:30 ώρες χοντρικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι για την χρήση μου. Όλα τα άλλα κινητά θα έκλειναν την ίδια μέρα με 4.30 μαξ ώρες. Και με προσοχή στο τι έχω ανοιχτό. Εδώ σε αυτό θα φτάσω 5.30 με 6

 

Sent from S7 edge

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Και σίγουρα υπάρχουν περιθώρια για ακόμα καλύτερη αυτονομία με ενα ακόμα καλύτερο firmware απο την ήδη εξαιρετική του C8 του Μαρτίου.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...