Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απόλαυση από κάθε άποψη, απροβληματιστο τελείως. Έσκισε η Samsung φέτος ✌

 

Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. ;)

Ετσι ακριβώς απλα καλο είναι να δίνουμε τα ευσημα.

Δεν βγαίνουν καθημερινά τοσο καλες συσκευές.

Βεβαίως και πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@marios_ch

Αναμφισβήτητα. Δικαίως έχει λάβει τόσες καλές κριτικές. Δεν το συζητάμε αυτό.

Το ίδιο λέμε :)

Ζητάω πολλα με ενα Σ8 5,7 ιντσες και 4500 μαχ?

Το ξέρω, για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Ζητάω πολλα με ενα Σ8 5,7 ιντσες και 4500 μαχ?

Το ξέρω, για να δούμε.

 

Δύσκολο τέτοια μπαταρία σε τέτοιο μέγεθος, και μιας και είναι και edge τα τελευταία samsung, έχε υπόψιν σου ότι μπορεί να έχουν μια χ οθόνη αλλά το φύσικο μέγεθος αντιστοιχεί σε χ-0.3'' περίπου. Πόσα 5.2'' με 3600 ξέρουμε?

 

Προσωπικά το 6'' s8 που ακούγεται με τα μηδενικά bezel, αν του βάλει και 4000 μπαταρία (ή και spen) & θα είναι σαν να το χω κάνει παραγγελία. :p

 

Πέραν όμως από το προσωπικό γόυστο του καθενός, υπάρχουν πολλοί τομείς σε ένα smartphone που ακόμα επιδέχονται (πολλή) βελτίωση.

Ναι έχουμε πιάσει ταβάνι σε επεξεργαστές, ram (ίσως), οθόνη (η samsung, όχι οι άλλοι), αλλά κάμερα, αυτονομία, υλικά κατασκευής, form factor, λογισμικο-νέα feature/gestures, εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος, ήχος (ειδικά σε samsung), spen/active digitizer(αν είναι δυνατόν να υπάρχει μόνο μία συσκευή που το δίνει) έχουν ακόμα δρόμο. (Για να μην βάλω στην κουβέντα τα αναδιπλούμενα ή τις ελλείψεις που τεχνηέντως συντηρεί η samsung). Γι'αυτό είπα ότι εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.

 

Μακάρι πάντως στο s8 να κάνει αυτά που πρέπει, να μη χαλάσει τα θετικά του s7(:!:) και εδώ θα μάστε(ελπίζω :p) να το τιμήσουμε.

off topic τέλος από μένα. :)

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα συμφωνώ, απλα ξέρουμε οτι ποτε δεν θα βαλουν ολα οσα θέλουμε για να υπάρχει κατι για το επόμενο κτλπ κτλπ.

Παμε παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Ζητάω πολλα με ενα Σ8 5,7 ιντσες και 4500 μαχ?

Το ξέρω, για να δούμε.

Στα πόσα χρήματα? Εγώ περιμένω αρχική τιμή κοντά στα 1000 πάντως!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στα πόσα χρήματα? Εγώ περιμένω αρχική τιμή κοντά στα 1000 πάντως!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ετσι νομίζω, σου λεει ο απέναντι με τα μισα θέλει 1000 εγω γιατι όχι? Χαχααα

Τελος οφφ

Link to comment
Share on other sites

Ετσι νομίζω, σου λεει ο απέναντι με τα μισα θέλει 1000 εγω γιατι όχι? Χαχααα

Τελος οφφ

 

Γιατί δεν παίζεις μόνος σου στο λειτουργικό που χεις. Αν βάλει 1000 έστω κι αρχική στο s8, το s9 το βλέπω να έρχεται πιο ντούμπανο από ποτέ και με πολύ καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίζεις μόνος σου στο λειτουργικό που χεις. Αν βάλει 1000 έστω κι αρχική στο s8, το s9 το βλέπω να έρχεται πιο ντούμπανο από ποτέ και με πολύ καλή τιμή.

Δεν κατάλαβα καθόλου τι λες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συνιστώ να ρίξετε μια ματιά στον τίτλο του παρόντος θέματος που μάλλον κάποιοι έχετε ξεχάσει. Ας περιορίσουμε λοιπόν τις off topic συζητήσεις για να μην ακολουθήσουν διαγραφές post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει επίπτωση στη μπαταρία τι screen mode θα διαλέξεις, γνωρίζει κανείς (adaptive, amoled cinema, amoled photo, basic)?

 

oxi καμία επίπτωση

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό έχει πέσει αισθητά η αυτονομία της συσκευής. Άντε να παρουμε την 7 για να κάνω hard reset.
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό έχει πέσει αισθητά η αυτονομία της συσκευής. Άντε να παρουμε την 7 για να κάνω hard reset.

 

Μια από τα ίδια. Στην αρχή σκέφτηκα ότι είναι θέμα firmware και ξαναπέρασα μέχρι και APC8 αλλά τα ίδια και εκεί. Θα το στείλω για αλλαγή οθόνης από βδομάδα στην εγγύηση και θα τους πω να αλλάξουν και μια μπαταρία. Μάλλον την χάλασα επειδή το αφήνω όλο το βράδυ πάνω στον wireless charger.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Στην αρχή σκέφτηκα ότι είναι θέμα firmware και ξαναπέρασα μέχρι και APC8 αλλά τα ίδια και εκεί. Θα το στείλω για αλλαγή οθόνης από βδομάδα στην εγγύηση και θα τους πω να αλλάξουν και μια μπαταρία. Μάλλον την χάλασα επειδή το αφήνω όλο το βράδυ πάνω στον wireless charger.

Γιατί να χαλάσει η μπαταρία όταν είναι πάνω στον φορτιστή;

 

Live to ride, ride to live...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω στον 7 μήνα τώρα δεν μπορώ να πω οτι προσεχω πολυ τις φορτίσεις που κανω.

Δηλαδή υπηρχε περίοδος που το αφηνα ολο το βραδυ στον ασύρματο, συνήθως φορτιζω γρήγορα τώρα, δεν εχω παρατηρήσει καμμια μεταβολή στην μπαταρία.

Τωρα με Nougat εχω τα ίδια φοβερα στατιστικά όπως της Apc8.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Στην αρχή σκέφτηκα ότι είναι θέμα firmware και ξαναπέρασα μέχρι και APC8 αλλά τα ίδια και εκεί. Θα το στείλω για αλλαγή οθόνης από βδομάδα στην εγγύηση και θα τους πω να αλλάξουν και μια μπαταρία. Μάλλον την χάλασα επειδή το αφήνω όλο το βράδυ πάνω στον wireless charger.

Έχω χρόνια που φορτίζω με ασύρματο φορτιστή, δεν νομίζω να φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα όλο το βράδυ μένει πρίζα. Δεν έχω κανένα θέμα. Δεν φορτίζει άλλωστε μετά την ολοκλήρωση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά. Γενικά δεν πολύ προσέχω τις φορτίσεις που κάνω η αλήθεια είναι. Έχω το κακο συνήθειο σε όλες μου τις συσκευές να φορτίζω όλο το βράδυ μόνιμα πάνω στον φορτιστή μέχρι το πρωί που ξυπνάω. Σταθερά κάθε συσκευή μου μετά το 9μηνο χάνει περίπου 20% αυτονομίας. Στο S7 πχ ακουμπάω στον ασύρματο φορτιστή αλλά έχω πάντα το AOD το βράδυ και ο φορτιστής δεν φαίνεται να σβήνει ποτέ. Επειδή ξυπνάω ενδιάμεσα (είμαι και νέος μπαμπάς τι να κάνω) μια βλέπω το φωτάκι του φορτιστή μπλε μια πράσινο μετά ξανά μπλε κοκ σαν να φορτίζει συνέχεια δηλαδή. Όπως και να έχει θα αλλάξω μια μπαταρία στο σέρβις και θα προσπαθήσω να είμαι πιο προσεκτικός από εδώ και πέρα. Edited by firekostas
Link to comment
Share on other sites

Φιλε πάντως είναι μεγάλο ποσοστό το 20% σε 9 μηνες.

Ειχα και το σ6 παλι με τον Fast συνέχεια και γενικά ατσαλες φορτισεις δεν ειδα καμμια απολύτως διαφορά στην αυτονομία 1 χρόνο που το είχα.

Γενικα στον χρόνο περίπου που κραταω τις συσκευές δεν ειδα καμμια μεταβολή που να πιστεύω οτι σχετίζεται με το ατσαλο φορτισμα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πάντως είναι μεγάλο ποσοστό το 20% σε 9 μηνες.

Ειχα και το σ6 παλι με τον Fast συνέχεια και γενικά ατσαλες φορτισεις δεν ειδα καμμια απολύτως διαφορά στην αυτονομία 1 χρόνο που το είχα.

Γενικα στον χρόνο περίπου που κραταω τις συσκευές δεν ειδα καμμια μεταβολή που να πιστεύω οτι σχετίζεται με το ατσαλο φορτισμα.

Εγώ τι να πω..... Το s6 edge Me fast Σε 6 μήνες ένα 35% χαλαρά ξέσκισε και η ξαδέλφη με το ίδιο κινητό με απλό παλιό φορτιστή (ούτε 1a) παίζει να μην έχει χάσει τπτ

Κάναμε head to head test Πριν τα πουλήσουμε (πριν καμιά βδομάδα) το δικό μου πραγματικά είναι σε άθλια κατάσταση ότι αφορά την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι να πω..... Το s6 edge Me fast Σε 6 μήνες ένα 35% χαλαρά ξέσκισε και η ξαδέλφη με το ίδιο κινητό με απλό παλιό φορτιστή (ούτε 1a) παίζει να μην έχει χάσει τπτ

Κάναμε head to head test Πριν τα πουλήσουμε (πριν καμιά βδομάδα) το δικό μου πραγματικά είναι σε άθλια κατάσταση ότι αφορά την μπαταρία

Μπορεί να είναι και διάφορα απο μπαταρία σε μπαταρία ή άλλοι παράγοντες πχ κακό σημα, αλλο firmware, έκδοση υπηρεσιών Google κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και διάφορα απο μπαταρία σε μπαταρία ή άλλοι παράγοντες πχ κακό σημα, αλλο firmware, έκδοση υπηρεσιών Google κτλπ

Fitmat και τα δύο είχαν γίνει (ήταν να δοθούν) είχαν την ίδια έκδοση και ίδιο firm και ήταν και μαζί αγορασμένα. Απλά έβαλα μια full HD ταινία να παίξει και στα δύο το δικό μου τα έφτυσε πολύ νωρίς ενώ το άλλο ακάθεκτο

Και για να είμαι και σίγουρος το δοκίμασα και δύο φορές

Link to comment
Share on other sites

Fitmat και τα δύο είχαν γίνει (ήταν να δοθούν) είχαν την ίδια έκδοση και ίδιο firm και ήταν και μαζί αγορασμένα. Απλά έβαλα μια full HD ταινία να παίξει και στα δύο το δικό μου τα έφτυσε πολύ νωρίς ενώ το άλλο ακάθεκτο

Και για να είμαι και σίγουρος το δοκίμασα και δύο φορές

Τότε το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι διαφορα απο μπαταρία σε μπαταρία αλλο εργοστάσιο πχ κατασκευαστής κτλπ.

Μου φαίνεται δύσκολο σε 9 μηνες να χάσει τοσο πολυ μια μπαταρία.

Ενα παλιο σ5 που έχουμε στο σπίτι εχει φάει το χειρότερο λιώσιμο απο ολα και ατελειωτες φορτισεις η μπαταρία είναι ακόμα σκυλι 3 χρόνια μετά.

Link to comment
Share on other sites

Τότε το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι διαφορα απο μπαταρία σε μπαταρία αλλο εργοστάσιο πχ κατασκευαστής κτλπ.

Μου φαίνεται δύσκολο σε 9 μηνες να χάσει τοσο πολυ μια μπαταρία.

Ενα παλιο σ5 που έχουμε στο σπίτι εχει φάει το χειρότερο λιώσιμο απο ολα και ατελειωτες φορτισεις η μπαταρία είναι ακόμα σκυλι 3 χρόνια μετά.

μαζί αγοραστήκαν ίδια παρτίδα ίδια όλα... απλά εγώ το ξέσκιζα με το supercharger και η ξαδ. με έναν παλιό της sony erricson 500 mha δικό μου διαλύθηκε (και ειναι λογικό γιατί όταν κάνεις χρήση του supercharger φθορά στα στοιχεία ειναι μεγαλύτερη (ειδικά σε μια συσκευη όπου 2 φορτίσεις την μέρα ήταν απαραίτητες) και όταν ανεβάζεις σιγά σιγά ζημιά είναι ελάχιστη

 

κατι παρομιο ειχα παθει και με το mate 8 (σε μικρότερη κλίμακα)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...