Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως ναι. Πιστευω οτι θα είναι και πιο ευκολο στο απλο το S7 γιατί δεν έχει το Edge στο πλαι που προσωπικα με δυσκολεψε(κυρίως στις 4 γωνίες)

 

Εχω την υποψια οτι τελικα εχει να κανει και με τη θηκη.

Δηλαδη απο την μικρη εμπειρια μου υπαρχουν 3 ειδων θηκες.

 

1) Αυτες που (τουλαχιστον στο απλο S7) αγκαλιαζουν πολύ την οθόνη (συνήθως ειναι οι πιο χοντροκομμένες - μεγαλης προστασιας - θήκες), και εκει οντως νομιζω οτι αν -οπως ειπες- προσεξεις την αρχικη εφαρμογη της θηκης, μαλλον θα εισαι ΟΚ, γιατι η θηκη σκεπαζει και εχει απο κατω τις ακρες της ζελατινας.

2) Αυτες που αφηνουν πολυ χωρο στις πλαινες μεριες (συνηθως οι πολυ slim και ισως και οι original της Samsung) οπότε δεν αγγίζουν καν τις ζελατινες.

3) Αυτες που ειναι στο όριο, οπότε και αγγίζουν (και προκαλούν) συνεχεια τις ζελατίνες, οπότε εκεί λύτρωση δεν υπαρχει. Υποπτεύομαι ότι η θήκη που εχω εγω (και με εχει βολεψει πολυ για να την αλλαξω έτσι ευκολα) ειναι σε αυτη την κατηγορια, οποτε... την εβαψα. Θα δειξει.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να φοράει gorilla glass 4 όμως δεν μπορείς να είσαι σίγουρος όσο και να προσέχεις ότι δεν θα σου πέσει. Τότε είναι η πιο σοβαρή δουλειά που θα κάνει το τζαμακι, να σπάσει αυτό και όχι η οθόνη. Η γρατζουνιές είναι ζημιά αλλά όχι τόσο σημαντική αναλογικά με το σπάσιμο. Εγώ ένα χρόνο μιλάμε ψάχνοντας τζάμι και τώρα που το βρήκαμε λέμε να μην το βάλουμε? Φιλικά πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ με την σειρά μου στο S7 Edge το προστατευτικό της ScreenKnight το οποίο τοποθετήθηκε πάρα πολύ καλά(με υγρή τοποθέτηση, όπως προτρέπει και η ίδια εταιρία). Το μόνο πρόβλημα είναι οτι μου την <<πέταγε>> η Spigen Ultra Hybrid αλλά κατάφερα με πίεση και προσπάθεια να μην υπάρχει θέμα. Τέλος καλό, όλα καλά. Καλή χρονιά σε όλους :)

 

Οποτε θεωρεις οτι εχει να κανει μονο με την αρχικη τοποθετηση της θηκης, σωστα;

Γιατι αν ειναι ετσι, κατι θα καταφερουμε. Το θεμα ειναι να μην τη πιεζει / σηκωνει συνεχεια την ζελατινα μια θηκη :)

 

Χθες το απογευμα παρέλαβα κι εγώ το Screen Protector της ScreenKnight και το τοποθέτησα στο S7 μου. Κάποιες παρατηρήσεις:

 

- Παρόλο που είναι αδιάβροχο το S7, έφαγα μια μικρή φρίκη με το νερο και το σαπούνι...

- Ακολουθησα τις οδηγιες και περιμενα 5 ωρες μεχρι να αναψω κινητο / οθονη.

- Στις οδηγιες / σημειωσεις γραφει οτι "It will take 24-48 hours for the mist and bubbles within the screen protector to clear." Bubbles εγω δεν εχω. Αν ομως δεις στο φως την οθονη υπο γωνια, φαινονται ξεκαθαρα καποια -ας πουμε- μικρα bumps (δεν ξερω πως αλλιως να τα περιγραψω αλλα- φανταστειτε οτι απλα η ζελατινα δεν ειναι εντελως λεια στο 100% της επιφάνειάς της). Και δεν πιστευω οτι αυτα τα bumps θα φυγουν μετα απο 24-48 ωρες... Μαλλον θα μεινουν. Αν βρω τρόπο να βγαλω photo θα την ανεβασω.

- Εχω βαλει στο παρελθον πολλα screen protectors (κυριως σε iPhones) και κανενα δεν ηταν ποτέ τόσο λεπτό. Μιλαμε για απιστευτα λεπτο (εν μερει ελαστικο) φιλμ, που για να ειμαι ειλικρινης θεωρώ ότι προσφέρει ελάχιστη προστασία, αντε απο κλειδια ξερω γω η κατι που δεν θα ζορισει πολυ τη ...ζελατινα.

- Με τη θήκη μου μάλλον ήμουν τυχερός και πρόσεξα και πολύ κατά την τοποθέτησή της, οπότε δεν μου την πεταει την ζελατινα (ακομα ...τουλαχιστον).

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Χθες το απογευμα παρέλαβα κι εγώ το Screen Protector της ScreenKnight και το τοποθέτησα στο S7 μου. Κάποιες παρατηρήσεις:

 

- Παρόλο που είναι αδιάβροχο το S7, έφαγα μια μικρή φρίκη με το νερο και το σαπούνι...

- Ακολουθησα τις οδηγιες και περιμενα 5 ωρες μεχρι να αναψω κινητο / οθονη.

- Στις οδηγιες / σημειωσεις γραφει οτι "It will take 24-48 hours for the mist and bubbles within the screen protector to clear." Bubbles εγω δεν εχω. Αν ομως δεις στο φως την οθονη υπο γωνια, φαινονται ξεκαθαρα καποια -ας πουμε- μικρα bumps (δεν ξερω πως αλλιως να τα περιγραψω αλλα- φανταστειτε οτι απλα η ζελατινα δεν ειναι εντελως λεια στο 100% της επιφάνειάς της). Και δεν πιστευω οτι αυτα τα bumps θα φυγουν μετα απο 24-48 ωρες... Μαλλον θα μεινουν. Αν βρω τρόπο να βγαλω photo θα την ανεβασω.

- Εχω βαλει στο παρελθον πολλα screen protectors (κυριως σε iPhones) και κανενα δεν ηταν ποτέ τόσο λεπτό. Μιλαμε για απιστευτα λεπτο (εν μερει ελαστικο) φιλμ, που για να ειμαι ειλικρινης θεωρώ ότι προσφέρει ελάχιστη προστασία, αντε απο κλειδια ξερω γω η κατι που δεν θα ζορισει πολυ τη ...ζελατινα.

- Με τη θήκη μου μάλλον ήμουν τυχερός και πρόσεξα και πολύ κατά την τοποθέτησή της, οπότε δεν μου την πεταει την ζελατινα (ακομα ...τουλαχιστον).

Κάθησα και παρατήρησα και εγώ την ζελατίνα από γωνία, και όντως μπορείς να παρατηρήσεις κάποια μικρα bump, τα οποία δεν έχουν σκόνη μέσα, απλά είναι έτσι η τοποθέτηση. Δεν νομίζω να την πετάξει σε εκείνα τα σημεία μετά. Επιπλέον οταν την παρατηρείς κανονικά δεν φαίνεται καμία ανωμαλία. Προσωπικά θα προτιμούσα να βάλω γυαλί, αλλά με τα τόσα που διαβάζω δεν το δοκιμάζω. Όταν με το καλό βγει κάποια καλή τιμή στην S-view cover τότε ίσως βγει από την θήκη και μπει και το γυαλί. Μέχρι τότε προσοχή!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάθησα και παρατήρησα και εγώ την ζελατίνα από γωνία, και όντως μπορείς να παρατηρήσεις κάποια μικρα bump, τα οποία δεν έχουν σκόνη μέσα, απλά είναι έτσι η τοποθέτηση. Δεν νομίζω να την πετάξει σε εκείνα τα σημεία μετά. Επιπλέον οταν την παρατηρείς κανονικά δεν φαίνεται καμία ανωμαλία. Προσωπικά θα προτιμούσα να βάλω γυαλί, αλλά με τα τόσα που διαβάζω δεν το δοκιμάζω. Όταν με το καλό βγει κάποια καλή τιμή στην S-view cover τότε ίσως βγει από την θήκη και μπει και το γυαλί. Μέχρι τότε προσοχή!!!

 

Ναι δεν φαινονται σχεδον καθολου τα bumps οποτε δεν ενοχλουν.

Εγω ειχα ενα glass της Puro το οποιο ειχε μπει καλα και ειχε τρομερη αισθηση στο touch, αλλα δεν παλευονταν που εκοβε την οθονη στα δυο ακρα με τα κενα που αφηνε. Και ειχε και μικρο halo effect παλι στα ακρα.

 

Τρελο / εκτεταμενο test για glasses (σε S8 βεβαια που λογω των κυρτων ακρων ειναι ακομα πιο challenging) μπορει να βρει κανεις σε αυτο το video, που θελει και λιγη υπομονη γιατι ειναι σχεδον μια ωρα. Ο τυπος δοκιμαζει πολλα glasses και κανει γερό τεστ σε χτυπηματα, αν και τελικα καταληγει στο οτι καλυτερο ειναι το liquid glass, κατι σαν αυτο που βαζει το Mediamarkt. Προσωπικα μου το προτειναν στο Mediamarkt αλλα φοβαμαι να το κανω. Δεν ξερω και η εγγυηση αν ακυρωνεται με αυτο. Στο amazon το κραζουν καποιοι οτι σε πεσιμο δεν τους προστατεψε καθολου την οθονη.

 

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα κ γω το παρακατω για s7 edge

 

https://gadgetspo.com/collections/others/products/3d-curved-tempered-glass-protector-for-samsung-galaxy

 

Μολις ερθει θα σας πω εντυπωσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα κ γω το παρακατω για s7 edge

 

https://gadgetspo.com/collections/others/products/3d-curved-tempered-glass-protector-for-samsung-galaxy

 

Μολις ερθει θα σας πω εντυπωσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω παραγγείλει εδώ και 12 μέρες....Με τα ελληνικά ΕΛΤΑ και το τελωνείο έτσι όπως είναι.....Καλό Πάσχα!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει εδώ και 12 μέρες....Με τα ελληνικά ΕΛΤΑ και το τελωνείο έτσι όπως είναι.....Καλό Πάσχα!
Χαχα! Και εγω τα ιδια. 24.12 υποτιθεται ξεκινησε για Ελλαδα... Δεν περιμενω κατο βεβαια γιατι τα 3 προηγουμενα που δοκιμασα δεν αντεξαν ουτε μερα...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα, μπορει να μου προτεινει καποιος που να εχει δοκιμασει την spigen ultra hybrid https://www.skroutz.gr/s/9507967/Spigen-Ultra-Hybrid-Crystal-Clear-Galaxy-S7-Edge.html , ποια ζελατινα να παρω? η HD curved screen ζελατινα της spigen δεν ειναι συμβατη δυστηχως, την πετουσε επανω για πλακα. Ευχαριστω
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα, μπορει να μου προτεινει καποιος που να εχει δοκιμασει την spigen ultra hybrid https://www.skroutz.gr/s/9507967/Spigen-Ultra-Hybrid-Crystal-Clear-Galaxy-S7-Edge.html , ποια ζελατινα να παρω? η HD curved screen ζελατινα της spigen δεν ειναι συμβατη δυστηχως, την πετουσε επανω για πλακα. Ευχαριστω

 

Καλησπέρα! Έχω και εγώ την ίδια θήκη στο S7 Edge(με το Mozik να βγαινει ενα ευρώ πιο φτηνη αν πληρωσεις με κάρτα, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). Έβαλα επάνω την ScreenKnight και μετά από πολύ κόπο κατάφερα και δεν την έχει πετάξει. Απλά ταλαιπωρήθηκα και δεν είναι να μπαινοβγαίνει στην θήκη το κινητό. Από άλλες δεν γνωρίζω να σου πω. Απλά η θήκη της Spigen είναι αρκετά σφιχτή...

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο εκει τη πηρα, η forcell υγρης τοποθετησης που λετε πριν μερικες σελιδες ποια ειναι ρε παιδια, εχει 5-6 στο σκρουτζ.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω και εγώ την ίδια θήκη στο S7 Edge(με το Mozik να βγαινει ενα ευρώ πιο φτηνη αν πληρωσεις με κάρτα, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). Έβαλα επάνω την ScreenKnight και μετά από πολύ κόπο κατάφερα και δεν την έχει πετάξει. Απλά ταλαιπωρήθηκα και δεν είναι να μπαινοβγαίνει στην θήκη το κινητό. Από άλλες δεν γνωρίζω να σου πω. Απλά η θήκη της Spigen είναι αρκετά σφιχτή...
Εγώ στο s8 plus έβγαλα την screen knight και ευχαριστιέμαι πάλι οθόνη. Έκοβε πολύ φωτεινότητα, είχε χάλια υφή... Δεν μπορούσα να βλέπω το κινητό. Άποψη μου πολύ καλύτερη η γνήσια ζελατίνα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια η screen knight εχει χαλια υφη και σαν προστασια ειναι μια ελαστικη ζελατινα .ποσο παραπανω μπορει να αντεξει σε γρατζουνια (γιατι σε κρουση δεν αντιστεκεται προφανως) απο το gorilla glass 4 που εχουμε ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο s8 plus έβγαλα την screen knight και ευχαριστιέμαι πάλι οθόνη. Έκοβε πολύ φωτεινότητα, είχε χάλια υφή... Δεν μπορούσα να βλέπω το κινητό. Άποψη μου πολύ καλύτερη η γνήσια ζελατίνα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

παιδια η screen knight εχει χαλια υφη και σαν προστασια ειναι μια ελαστικη ζελατινα .ποσο παραπανω μπορει να αντεξει σε γρατζουνια (γιατι σε κρουση δεν αντιστεκεται προφανως) απο το gorilla glass 4 που εχουμε ?

 

Αυτα με εχουν προβληματισει κι εμενα.

 

- Εχω βαλει στο παρελθον πολλα screen protectors (κυριως σε iPhones) και κανενα δεν ηταν ποτέ τόσο λεπτό. Μιλαμε για απιστευτα λεπτο (εν μερει ελαστικο) φιλμ, που για να ειμαι ειλικρινης θεωρώ ότι προσφέρει ελάχιστη προστασία, αντε απο κλειδια ξερω γω η κατι που δεν θα ζορισει πολυ τη ...ζελατινα.

 

Νομιζω οτι πραγματικα ειναι εντελως μουφα αυτη η ζελατίνα. Αλλα η "γνήσια" ζελατίνα ποια είναι; Υπάρχει και για S7 ..γνήσια; Εννοείτε κάτι τέτοιο;

 

http://www.samsung.com/au/mobile-accessories/screen-protector-fg930-galaxy-s7/

 

Κι αν ναι, γιατί δεν την βρίσκω πουθενά διαθέσιμη;

Link to comment
Share on other sites

παιδια η screen knight εχει χαλια υφη και σαν προστασια ειναι μια ελαστικη ζελατινα .ποσο παραπανω μπορει να αντεξει σε γρατζουνια (γιατι σε κρουση δεν αντιστεκεται προφανως) απο το gorilla glass 4 που εχουμε ?
Σε γρατσουνιά σίγουρα είναι μια προστασία έξτρα. Αν πας να την βγάλεις θυμίζει χοντρό προφυλακτικό :)

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η γνήσια ζελατίνα εκτιμώ ότι δεν έχει καμία σχέση με την εργοστασιακά τοποθετημένη... Γιατί τόσο ακριβή σε σχέση με τα τζαμακια?
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά στο Γερμανό έχουν ρίξει την original S7 Clear Cover ακόμα περισσότερο, στα 9,9 €. (Φανταζομαι η διαθεσιμότητα θα ειναι πολύ μικρή βέβαια). 13,90 € χαμηλότερη στο Skroutz.

 

https://www.germanos.gr/product/samsung-galaxy-s7-clear-cover/20323786/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει χρησιμοποιήσει κανείς την Original δερματινη θήκη για το S7 η το S7 Edge;

 

Με ενδιαφέρει πολύ να την πάρω, αλλά θα ηθελα πρώτα feedback για το αν όντως προστατεύει σε πτώση, αν βγαίνει πιο έξω από την οθόνη, (δηλαδη στην περιπτωση που βαλω τη συσκευη face down σε τραπεζι / επιφανεια), αν έχει θέμα με τα screen protectors / glasses και πανω απ'όλα αν τυχον βγαίνει στην περίπτωση που πέσει το κινητό (γιατι μου φαίνεται λίγο περίεργη στις photos η εφαρμογή της).

 

http://www.samsung.com/uk/mobile-accessories/leather-cover-vg930-galaxy-s7/EF-VG930LBEGWW/

 

http://images.samsung.com/is/image/samsung/uk-leather-cover-vg930-galaxy-s7-ef-vg930lbegww-000000001-front-black?$PD_GALLERY_JPG$

 

http://images.samsung.com/is/image/samsung/uk-leather-cover-vg930-galaxy-s7-ef-vg930lbegww-000000003-dynamic-black?$PD_GALLERY_JPG$

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι η θηκη της samsung clear cover για το σ7 (που την εχει ο γερμανος στα 9.99) προστατευει καθολου την οθονη? αν πεσει βγαινει και το κινητο ειναι απροστατευτο? αξιζει η αγορα της?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι η θηκη της samsung clear cover για το σ7 (που την εχει ο γερμανος στα 9.99) προστατευει καθολου την οθονη? αν πεσει βγαινει και το κινητο ειναι απροστατευτο? αξιζει η αγορα της?

 

Εγω την εχω αλλα την εβγαλα απο το κινητο μετα απο τα αρνητικα reviews (εστω κι αν ειναι λιγα) στο amazon (δες και τις photos).

Βεβαια φιλος που την εχει στο Edge 2 χρονια τωρα δεν εχει παθει τιποτα, αλλα ο συγκεκριμενος δε νομιζω οτι το εχει ριξει ποτέ το κινητο

 

https://www.amazon.co.uk/Samsung-Galaxy-Clear-Protective-Cover/dp/B01BSOPLQE/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1515780857&sr=8-6&keywords=samsung+clear+cover+s7

Link to comment
Share on other sites

Παιζει......αψογα κιολας.
Ποιο πενάκι παίζει; ισχύει και και για τι s7 edge?

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πενάκι παίζει; ισχύει και και για τι s7 edge?

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Τα κλασσικά...μη περιμένεις πενάκι note..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...