Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Ξέρεις αν την καλύπτει όλη την οθόνη ή αν αφήνει στα πλάγια??

Link to comment
Share on other sites

Hi.

 

Υπαρχει καποια επισημη ή οχι θηκη wallet s-view που να ειναι και μπαταρια ωστε να φορτιζει το κινητο και να του προσφερει και παραπανω μπαταρια?

 

Αν ναι εχετε την εχει δοκιμασει κανεις για να μου πει εντυπωσεις και μπορειτε να μου πειτε καποιο λινκ για να την αγορασω?

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σας.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε χτες το edge από ύψος 1,5 μέτρο περίπου και δεν έπαθε απολύτως τίποτα, η θήκη που το έχω είναι μια απλή - λεπτή σιλικόνης

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ξέρετε αν η συσκευή έχει μεμβράνη προστασίας στην πίσω κάμερα και το φλας όταν την αγοράζουμε καινούργια; Έχω την αίσθηση ότι φοράει μεμβράνη αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος... Η την έχουν περάσει τέλεια και δεν φαίνεται η δεν έχει καθόλου... Απλά στο περίγραμμα του γυαλιού βλέπω κάτι σαν μεμβράνη αλλά δεν είμαι σίγουρος... Επειδή πήρα κάτι αυτοκόλλητα για την κάμερα γι αυτό ρωτάω, να τα βάλω η έχει ήδη;

Και το δικό μου είχε μεμβράνη και την έβγαλα με το που το αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε χτες το edge από ύψος 1,5 μέτρο περίπου και δεν έπαθε απολύτως τίποτα, η θήκη που το έχω είναι μια απλή - λεπτή σιλικόνης

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τυχερός ήσουν....... κάνε το σταυρό σου! :)

Σε μια τέτοια πτώση πρώτα πρέπει να 'χεις σύντροφο την τύχη και μετά τη θήκη!

Link to comment
Share on other sites

Τυχερός ήσουν....... κάνε το σταυρό σου! :)

Σε μια τέτοια πτώση πρώτα πρέπει να 'χεις σύντροφο την τύχη και μετά τη θήκη!

 

Σωστα ,χωρις τυχη δεν παμε πουθενα , οταν επεσε απο τα χερια μου περασε απο το μυαλο μου το τι κινητο ν αγορασω τωρα ,ηταν στιγμιαια σκεψη :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον γνήσιο wireless fast charge και μετά από κοντά ένα χρόνο που τον χρησιμοποιώ μου κάνει πολύ έντονα αυτό που λες και αρκετά συχνά. Πρέπει να το σηκώσω και να το ακουμπήσω ξανά αρκετές φορές. Υποθέτω ότι αρχίζουν να τα "φτύνουν" μετά από κάποιο διάστημα.

 

Ηλία κι εγώ έχω τo γνήσιο ασύρματο stand φορτιστή. Μου το έκανε πολύ συχνά, παρόλο που δεν χρησιμοποιούσα ποτέ την γρήγορη φόρτιση. Τελικά χρησιμοποιώ τον απλό φορτιστή που είχα στο note 3 και δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα. Από την εποχή που βγάλανε τους μικρότερους σε μέγεθος φορτιστές (από το s5 και μετά) υπάρχουν πολλά τέτοια προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Έχω το s7 edge και ψάχνω άμεσα να αγοράσω screen protector αλλά να πιάνει και τις edge γωνίες.

Έχω αποκλείσει τα tempered γιατι διαβάζω ότι η δεν κάθονται καλά ή δεν αποκρίνεται καλά η οθόνη τουλάχιστον στις edge γωνίες.

Οπότε ψάχνω να βρω κάτι σε μεμβράνη πιο πολύ για την προστασία από γραντζουνιες. Θυμάμαι ότι πριν κάτι χρόνια σε ένα iphone του είχα βάλει μπρος πίσω μεμβράνη αλλά όχι την κλασική μεμβράνη των 3 ευρώ πχ. Ήταν ένα υλικό σαν gel να το πω, που είχε πολύ καλή αίσθηση στο χέρι κ άριστη προστασία.

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο και για το δικό μας? Απλές μεμβράνες βρίσκω οπουδήποτε.

Τι προτείνετε??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Έχω το s7 edge και ψάχνω άμεσα να αγοράσω screen protector αλλά να πιάνει και τις edge γωνίες.

Έχω αποκλείσει τα tempered γιατι διαβάζω ότι η δεν κάθονται καλά ή δεν αποκρίνεται καλά η οθόνη τουλάχιστον στις edge γωνίες.

Οπότε ψάχνω να βρω κάτι σε μεμβράνη πιο πολύ για την προστασία από γραντζουνιες. Θυμάμαι ότι πριν κάτι χρόνια σε ένα iphone του είχα βάλει μπρος πίσω μεμβράνη αλλά όχι την κλασική μεμβράνη των 3 ευρώ πχ. Ήταν ένα υλικό σαν gel να το πω, που είχε πολύ καλή αίσθηση στο χέρι κ άριστη προστασία.

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο και για το δικό μας? Απλές μεμβράνες βρίσκω οπουδήποτε.

Τι προτείνετε??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

screenknight φιλε μου!Υγρης τοποθετησης.

Link to comment
Share on other sites

Η screenknight δεν είναι mat αλλά τελείως λεία.

Ωραίος, γιατί παρήγγειλα 2 set και μετά διάβασα κάπου ότι είναι ματ αλλά οκ κομπλέ... Thanks.

Link to comment
Share on other sites

screenknight φιλε μου!Υγρης τοποθετησης.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Υπάρχει κάπου Ελλάδα να την παραγγείλω άμεσα?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Υπάρχει κάπου Ελλάδα να την παραγγείλω άμεσα?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Μόνο eBay αλλά σε 5 μέρες φτάνει σπίτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο eBay αλλά σε 5 μέρες φτάνει σπίτι σου.

Ebay ή από τη σελίδα τους καλύτερα παίδες??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ebay ή από τη σελίδα τους καλύτερα παίδες??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από την σελίδα τους. Σε εμένα ήρθε σε λιγότερο από μια βδομαδα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Από την σελίδα τους. Σε εμένα ήρθε σε λιγότερο από μια βδομαδα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ. Έβαλα την παραγγελία από την σελίδα τους πριν μισή ώρα. Για να δούμε. Σας ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα spigen neo hybrid μαύρη με ασημένιο περίβλημα....νταξει λεπτή είναι μεν αλλά μου κάνει κάπως που το κάνει λιγο χοντρό γύρω γύρω.

Επίσης να πω ότι η οθόνη φοράει screenknight που καλύπτει όλη την οθόνη και δεν την έχει "σηκώσει" πουθενα. Άψογη συνεργασία

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια που πηρα το τζαμακι της Otterbox μετα απο 10μερες χρησης μου εχει ραγισει.

χωρις πτωση και χωρις να το καταλαβω τωρα εχει γεμισει ρωγμες ολο το τζαμακι.

πιθανολογο οτι μια μερα που μου επεσε αναμεσα στα καθισματα του αυτοκινητου και εκει να εγινε η ζημια,δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως.Εχω σπασει το κεφαλι μου.

Τωρα δεν ξερω τι να κανω,να ξαναβαλω τζαμι (αλλο ενα 30αρι:mad:) η να βαλω παλι ζελατινα?

Εχουν απιστευτη διαφορα μεταξυ τους στην αισθηση και δεν μπορω να αποφασισω.Το 30αρι ομως μου πεφτει ΠΟΛΥ.

Εχει τωρα μια εβδομαδα που ειναι ραγισμενο και θελω να το αφησω να δω αν θα ανασηκωθει πουθενα απο της σκονες που εχει λιγο πιασει στο edge και μετα θα αποφασισω.

Τα νευρα μου:mad::mad::(:(

Link to comment
Share on other sites

screenknight φιλε μου!Υγρης τοποθετησης.

 

παιδιά η screenknight μου αλοίωνε πολύ την εικόνα, φενόταν ματ και τα χρώματα τα χάλαγε! εβαλα υγρής τοποθέτησης της ultimate shield. crystal clear και εκατσε μπαμ.

 

Βεβαια βαζοντας το σε θήκη, δεν αντεξε και αυτή πάνω απο 5 μήνες. αρχισε να πιάνσει σκόνη στις ακρες, και με τον καιρό έγινε χάλια.

 

Τώρα πάλι το έχω χωρίς προαστασία οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η screenknight μου αλοίωνε πολύ την εικόνα, φενόταν ματ και τα χρώματα τα χάλαγε! εβαλα υγρής τοποθέτησης της ultimate shield. crystal clear και εκατσε μπαμ.

 

Βεβαια βαζοντας το σε θήκη, δεν αντεξε και αυτή πάνω απο 5 μήνες. αρχισε να πιάνσει σκόνη στις ακρες, και με τον καιρό έγινε χάλια.

 

Τώρα πάλι το έχω χωρίς προαστασία οθόνης.

Έχω 2 μήνες την iq shield case friendly χωρίς αλλοιώσεις ή κάποιο άλλο πρόβλημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε μια πτώση από 30 εκατοστά πανω στο πληκτρολόγιο του υπολογιστή, η screenknight μεμβράνη έκανε μια γουβίτσα..Αυτη και καλά, δεν έχει τζελ με μνήμη που επανέρχεται στην αρχική κατάσταση?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...