Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα, θελω μια μικρη βοηθεια, θελω να παρω ασυρματο φορτιστη για το S7 , εχω μια θηκη spigen , πειτε μου ποιο αυθεντικο φορτιστη της samsung να παρω για να μπορω να το φορτισω με τη θηκη το κινητο!

 

Ευχαριστω

 

Με αυτόν https://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/fast-charge-wireless-charging-stand-black-sapphire-ep-ng930tbugus/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει δοκιμασει κανεις το Spigen® GLAS.tR Nano Liquid™ 000GL21813 Premium Screen Protector?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την screen night για το s7 που προτάθηκε εδώ μέσα. Την έβαλα πριν τρεις μέρες έχει πάρα πολύ καλή εφαρμογή μέχρι στιγμής. Το σοβαρό πρόβλημα είναι ότι η υφή της οθονη δεν είναι πια γυαλί, αλλά πλαστικό το οποίο δεν ολισθαίνει όπως ένα γυαλί (κάνει και τρίξιμο). Δεν ξέρω αν είναι έτσι όλα τα screen protectors ,γιατί χρησιμοποιώ tempered glass , αλλά η υφή θα με κάνει να το βγάλω
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειναι ακριβως σχετικο μονο με το κινητο μας, ειπα να το γραψω εδω. εχεις φερει το jumbo, vr glasses με 6ε. δεν ειναι κατι φοβερο, αλλα για καποιον που δεν εχει δοκιμασει και θελει να δει πως περιπου ειναι η ολη φαση ειναι μια χαρα.

Ειναι αυτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα δοκιμασες και παιζουν κανονικα; ειναι ενταξει; πως δουλευουν δωσε αν μπορεις περισσοτερες πληροφοριες, ειδα την σελιδα που υπεδειξες αλλα δεν καταλαβα πολλα οπως που ειναι η αναμονη για καμερα, αν τοποθετησεις το κινητο μεσα πως μπορεις να το πας γρηγορα μπρος η πισω κλπ.ακουγεται οπως το περιεγραψες μια entry level συσκευη που μπορει να μας γλυτωσει αρκετα λεφτα που θα μας ετρωγε η περιεργεια μας.ευχαριστω.

 

Τελικα το αγορασα παιζει πολυ καλα αλλα δεν βρηκα που ειναι η αναμονη για καμερα και αμα ξεκινησει κατι να βλεπεις δεν μπορεις να το πας μπροστα η πισω με ff η rw δεν ξερω αν τα αλλα εχουν ,αν ξερει καποιος ας μας πει.το S7 παντως ηταν πληρως συμβατο καθως και το Alpha μου.

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η θηκη ειναι συμβατη μονο για το edge ή και για το απλο?

 

Λογικα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα αλλα ειπα να ρωτησω για να ειμαι σιγουρος.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η θηκη ειναι συμβατη μονο για το edge ή και για το απλο?

 

Λογικα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα αλλα ειπα να ρωτησω για να ειμαι σιγουρος.

 

Για το edge ειναι φιλε, πως δεν θα εχεις θεμα; αφου το ενα με το αλλο εχει αλλη διασταση

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο δυο μηνες η LED VIEW COVER σταματησε να λειτουργει. Τα led δε δουλευουν. Οταν την ανοιγω ξεκλειδωνει το τηλεφωνο ομως. Περιεργα πραγματα. Εχει / ειχε κανεις παρομοιο θεμα?

Τελικα βρεθηκε λυση στο προβλημα σου? Γιατι ακριβως το ιδιο προβλημα παρουσιααε και εμενα αλλα μετα απο 8 μηνες. Η ασυρματη φορτιση και το on-off λειτουργουν κανονικα τα led σταματησαν...

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάποια αξιόλογη θήκη τύπου book σε προσφορά από Ελλάδα;

 

Δυστυχώς η S-View που έχει σε προσφορά ο Γερμανός δεν είναι πουθενά διαθέσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρεθηκε λυση στο προβλημα σου? Γιατι ακριβως το ιδιο προβλημα παρουσιααε και εμενα αλλα μετα απο 8 μηνες. Η ασυρματη φορτιση και το on-off λειτουργουν κανονικα τα led σταματησαν...

Φίλε μου δεν υπάρχει λύση.

Το ίδιο μου έκανε και μένα μετά από έξη μήνες χρήσης και τα Led έπαψαν να λειτουργούν , αφού πρώτα καμιά βδομάδα πριν την οριστική παύση λειτουργείας του, έκανε κάτι << ανάβω δεν ανάβω >> για μερικές φορές και μετά πάπαλα.

Υποθέτω, έως είμαι σίγουρος ότι << κόβεται >> κάποια επαφή από τα διπλώματα και λειτουργεί μόνο το άνοιξε κλείσε και όχι τα Led.

Link to comment
Share on other sites

Για το s7 το απλό Όχι το edge ξέρει κάποιος ένα καλό tempered glass που να μην πετάει στα πλάγια η να είναι καλύτερα λίγο μικρότερο για μην φτάνει στην κουρμπα της οθονης;
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις πάρε την ζελατίνα της screen knight από ιμπει 4 ευρώ .εφαρμόζει τέλεια αλλά η αφή της οθονη σου δεν θα είναι πια τοσο γυάλινη αλλά πλαστική

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις πάρε την ζελατίνα της screen knight από ιμπει 4 ευρώ .εφαρμόζει τέλεια αλλά η αφή της οθονη σου δεν θα είναι πια τοσο γυάλινη αλλά πλαστική

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Συμφωνω , σε ολα τα κινητα μου screen knight βαζω ,επισης εχω αυτην εδω την θηκη https://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Galaxy-S7-S7-Edge-Luxury-Ultra-Thin-Slim-Matte-Hard-Back-Case-Cover/112204408475?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=412413605508&_trksid=p2060353.m2749.l2649

(απο τον συγκεκριμενο πωλητη την πηρα ,στις ακρες δεν εχει αυτες τις εγκοπες που δειχνει αυτος),ειναι σαν να μην την εχω, πολυ καλη εφαρμογη ,ωραια αισθηση στο χερι ,οτι προστασια και να βαλετε στην οθονη δεν θα την επηρεασει ,η θηκη ισα ισα που καλυπτει το αλουμινιο :)

Οταν βρω χρονο θ ανεβασω φωτο

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις αλλά επειδή στο τωρινό μου Κιντή lg g3 εχω σπάσει 3 φορές το τεμπερεντ glass μιας και ριμσι λίγο απρόσεκτος χωρίς ευτυχώς να πάθει κάτι η οθόνη , θέλω να βάλω μόνο tempered glass.θήκη εχω πάρει την rugged armour της spigen
Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι και λίγο απρόσεκτος όπως αναφέρεις, τότε ούτε κατά διάνοια χωρίς προστασία το κινητό αλλά και η οθόνη φυσικά ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung μαλλον θα δωσει Oreo και στα S6 οποτε η λογικη λεει οτι τα S7 θα παρουν και το android 9...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην μας νοιαζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η 7 πάντως έχει κάτσει τρομερά στο s7 edge...αξίζουν πολλά μπράβο στην Samsung
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα την clear view case αλλα ενω δουλευει κανονικα γιατι οταν δεχομαι μια κληση με κλειστη τη θηκη δεν μου δινει την δυνατοτητα να βαλω ανοιχτη ακροαση χωρις να ανοιξω την θηκη.

 

Γιατι το κανει αυτο?

 

Γενικοτερα τι δυνατοτητες(features) με αυτη τη θηκη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια.

Μετα απο διαφορα τεστ που εκανα, κατεληξα στο οτι εχει χαλασει ο εργοστασιακος φορτιστης για το s7 edge που αγοραστηκε τον ιουνιο του '17. Πολυ κριμα, μιας και δεν εχει κλεισει ουτε χρονο το κινητο.

Λογικα θα παρω καινουργιο, αλλα κοιταω και την ασυρματη φορτιση.

Εσεις θα τι προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια.

Μετα απο διαφορα τεστ που εκανα, κατεληξα στο οτι εχει χαλασει ο εργοστασιακος φορτιστης για το s7 edge που αγοραστηκε τον ιουνιο του '17. Πολυ κριμα, μιας και δεν εχει κλεισει ουτε χρονο το κινητο.

Λογικα θα παρω καινουργιο, αλλα κοιταω και την ασυρματη φορτιση.

Εσεις θα τι προτεινετε;

 

Η ασύρματη φόρτιση είναι πιο αργή θα σου πρότεινα να πάρεις έναν κανονικό φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια.

Μετα απο διαφορα τεστ που εκανα, κατεληξα στο οτι εχει χαλασει ο εργοστασιακος φορτιστης για το s7 edge που αγοραστηκε τον ιουνιο του '17. Πολυ κριμα, μιας και δεν εχει κλεισει ουτε χρονο το κινητο.

Λογικα θα παρω καινουργιο, αλλα κοιταω και την ασυρματη φορτιση.

Εσεις θα τι προτεινετε;

Αν θυμάμαι καλά ο φορτιστής έχει εγγύηση 6 μήνες οπότε είσαι οριακά να τον αλλάξεις εντός εγγύησης

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την screenknight και απλά είναι απίστευτη η αίσθηση και η προστασία, εννοείται πιάνει και τις edge πλευρές. Σε συνδυασμό με την clear view που έχω η προστασία τις συσκευής είναι ολοκληρωμένη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...