Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κάποιος την Otterbox Defender για το edge να μας πει εντυπώσεις και κατά πόσο είναι ευχαριστημένος με το ενσωματωμένο Screen protector;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κάποιος την Otterbox Defender για το edge να μας πει εντυπώσεις και κατά πόσο είναι ευχαριστημένος με το ενσωματωμένο Screen protector;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την έχω εγώ φίλε μου αλλά την χρησιμοποιώ αποκλειστικά για την δουλειά για φουλ προστασία. Το ενσωματωμένο screen protector δεν είναι και ότι καλύτερο. Θέλει αρκετή πίεση για να ακούσει και λογικό αφού είναι πλαστικό και το έχουν πιο πολύ για την προστασία που παρέχει. Υπόψιν με τη συγκεκριμένη θήκη η συσκευή γίνεται κουμούτσα ολόκληρη αλλά αν τη θες για δουλειά πχ σε εργοτάξια ή οικοδομή ή κάτι αντίστοιχο προφανώς και δε θα σε ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Μy-i Γλυφάδα...Δεν έχω δει του media Markt για να έχω σύγκριση, αλλά από την screenknight που είχα, είναι πολύ ανώτερη...Γνώμη μου...

Την έβαλε κανένας άλλος? Εμένα, ξαφνικά, μετά από 1,5μηνα εμφάνισε κάτι στίγματα σαν τελίτσες..Το ίδιο μου είχε κάνει και η screenknight στo s7 flat που είχα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα /καλησπέρα ,

 

Διάβασα όλα αυτά τα προβλήματα περί μεμβρανών θηκών κ.τ.λ. και σκέφτομαι να κινηθώ προς την αγορά wallet case το οποίο με εξυπηρέτησε και στο προηγούμενο κινητό lg g2. Σημειωτέον το χρώμα του s7 edge είναι χρυσό. Έχετε κάποιες επιλογές να μου προτείνετε εκτός όσων βρίσκω στο skroutz ;

Link to comment
Share on other sites

Μy-i Γλυφάδα...Δεν έχω δει του media Markt για να έχω σύγκριση, αλλά από την screenknight που είχα, είναι πολύ ανώτερη...Γνώμη μου...

Άκυρο τελικά..Μετά,από λίγο καιρό έχει γεμίσει σημάδια και χαλάρωσε στις άκρες..Οπότε,στραφείτε αλλού..

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

H θήκη ναι είναι μόνο για πλάτη..

 

Ο wide φακός προσφέρει οπτικό πεδίο 110 μοιρών, ενώ ο tele προσθέτει οπτικό ζουμ x2...

 

Προστέθηκαν άλλες 2 σημερινές με τον tele στο προηγούμενο post..

Μόνο για το edge υπάρχει; υπάρχουν και άλλες μάρκες που να προσαρμοζονται εκτός της Samsung?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και για το απλό..

 

Σε άλλες μάρκες δεν κάνει γιατί για να κουμπώσουν στην κάμερα του κινητού χρειάζονται αναγκαστικά τη δερμάτινη θήκη πλάτης με την οποία έρχονται στη συσκευασία.. Και αυτή η θήκη είναι αποκλειστικά είτε για το από είτε για το edge..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από kingston.. μου είχε κολλήσει όλο το τηλέφωνο..

Επειδή είχες ίσως μουφα κάρτα μην βγάζεις συμπεράσματα. Έχω 64gb Kingston uhs3 και πάει σφαίρα. Στη μεταφορά αρχείων από εσωτερική σε εξωτερική μνήμη χτυπάω 60αρια. Και δεν είναι visual.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχες ίσως μουφα κάρτα μην βγάζεις συμπεράσματα. Έχω 64gb Kingston uhs3 και πάει σφαίρα. Στη μεταφορά αρχείων από εσωτερική σε εξωτερική μνήμη χτυπάω 60αρια. Και δεν είναι visual.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Είναι η δεύτερη φορά που την πατάω με Kingston.. Για αυτό απλά είπα την εμπειρία μου..

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα, μια ερωτηση θελω να κανω .. προσφατα μου χαλασαν τα κουμπια και το ακουστικο των handsfree (γνησιων απο την αγορα του κινητου τα ειχα). Ενω τα βαζω στο κινητο και ακουω πεντακαθαρο ηχο ειτε απο μουσικη ειτε απο κλησεις , οταν μιλαω εγω στο μικροφωνο δεν με ακουνε αλλα ουτε και λειτουργουν τα κουμπια για Volume UP/Down ... Το κινητο ειναι εντος εγγυησης και θελω να ρωτησω αν μπορω με βαση την εγγυηση αυτη να ''ζητησω'' αντικατασταση ακουστικων ή η εγγυηση καλυπτει μονο τ κινητο? Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θήκη με δέρμα αλακνταρα υπάρχει για το S7 Edge, όπως για το Note 8 kai to S8;

 

https://www.slickwraps.com/alcantara-series-wraps-for-galaxy-s7-edge.html

Για δες εδω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω έναν ασύρματο φορτιστή αλλα έχω δει ότι παίζουν πολλοί fake.

Υπάρχει κανένας τρόπος να το ξεχωρίσω από το κουτί?

Είδα το pad που υποστηρίζει και fast charge σε ένα μαγαζί στα 21.70 αλλά όταν πήγα να τον πάρω είδα πως το κουτί ήταν σαν αυτά που λένε πως είναι fake στο YouTube.

Και λέω άσε θα μπλέξω αν τυχόν δεν είναι original.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω έναν ασύρματο φορτιστή αλλα έχω δει ότι παίζουν πολλοί fake.

Υπάρχει κανένας τρόπος να το ξεχωρίσω από το κουτί?

Είδα το pad που υποστηρίζει και fast charge σε ένα μαγαζί στα 21.70 αλλά όταν πήγα να τον πάρω είδα πως το κουτί ήταν σαν αυτά που λένε πως είναι fake στο YouTube.

Και λέω άσε θα μπλέξω αν τυχόν δεν είναι original.

 

Εγώ πήρα noname κινέζικο ασύρματο φορτιστή-βάση για το αυτοκίνητο και δουλεύει άψογα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβαλω οτι θα δουλευει...αλλα να μη το πληρωσω για original ενω δεν ειναι.

Αν εχει κανει καποιος τη συγκεκριμενη αγορα απο καποιο καταστημα του σκρουτζ ας μου στειλει ενα πμ το καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω έναν ασύρματο φορτιστή αλλα έχω δει ότι παίζουν πολλοί fake.

Υπάρχει κανένας τρόπος να το ξεχωρίσω από το κουτί?

Είδα το pad που υποστηρίζει και fast charge σε ένα μαγαζί στα 21.70 αλλά όταν πήγα να τον πάρω είδα πως το κουτί ήταν σαν αυτά που λένε πως είναι fake στο YouTube.

Και λέω άσε θα μπλέξω αν τυχόν δεν είναι original.

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01FJW43EC/ref=oh_aui_detailpage_o01_s01?ie=UTF8&psc=1

 

Αγορασμένος από 11/16 και δουλεύει απροβλημάτιστα με πολύ καλές φορτίσεις!

Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

-->Ποια κάρτα μνήμης 128GB προτείνεται?

Καταλήγω σε αυτή:

https://www.skroutz.gr/s/11603264/Samsung-Evo-Plus-microSDXC-128GB-U3-with-Adapter.html#specs

Κάποια άλλη πρόταση?

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01FJW43EC/ref=oh_aui_detailpage_o01_s01?ie=UTF8&psc=1

 

Αγορασμένος από 11/16 και δουλεύει απροβλημάτιστα με πολύ καλές φορτίσεις!

Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Δυστυχώς δεν στέλνει Ελλάδα...
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

-->Ποια κάρτα μνήμης 128GB προτείνεται?

Καταλήγω σε αυτή:

https://www.skroutz.gr/s/11603264/Samsung-Evo-Plus-microSDXC-128GB-U3-with-Adapter.html#specs

Κάποια άλλη πρόταση?

 

Την εχω ενα χρονο, μια χαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Η ασύρματη φόρτιση δουλεύει με θήκη σιλικόνης; Ή πρέπει να έχεις το κινητό χωρίς θήκη;

Δουλεύει, αν όχι με όλες, με τις περισσότερες θήκες που κυκλοφορούν.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το original stand τελικα και ολα καλα.

Σε εμενα δουλευει και με την ringke fusion που εχει πλαστικη πλατη.

Link to comment
Share on other sites

Η ασύρματη φόρτιση δουλεύει με θήκη σιλικόνης; Ή πρέπει να έχεις το κινητό χωρίς θήκη;

 

Με την βάση ασύρματης φόρτισης της samsung και θήκη spigen rugged armor δουλεύει μια χαρά πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τρωγομαι πάλι να βγάλω πάλι το φιλμ προστασίας στο s7edge, παίζει κάτι σε no full cover tempered glass? Κάποιο που να καλύπτει τη μέγιστη δυνατη επιφάνεια..?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει nillkin nature από banggood στα 5 ευρώ. Παίζει να είναι απομίμηση;
Γιατί να είναι απομίμηση; Τόσο κάνει εκεί. Άσχετο Ελλάδα πού την πουλάνε τα 2πλα και βαλε.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...