Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο κινητό σαν κινητό πάντα (και όχι πχ σαν σκληρό με μεταφορά αρχείων από pc) θεωρώ πως διαφορά δεν υπάρχει

Ακόμα και 4k recording θέλει μόνο 6MB/sec που υπερκαλύπτονται σε κάθε περίπτωση

Δε διαφωνώ, με την απλή evo είμαι στο edge και είμαι καλυμμένος, φυσικά πάντα η παραπάνω ταχύτητα είναι καλοδεχουμενη.

Απλά οι ταχύτητες που αναφέρθηκαν παραπάνω δεν εμφανίζονται στην πράξη, αυτό λέω με το προηγούμενο post μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

4 μήνες μετα.

Καμμια προστασία στην οθόνη και δεν υπάρχει ούτε τριχια.

Το τσεκάρω κατω απτον ηλιο δεν υπάρχει τίποτα.

Μάλλον είναι θέμα χρήσης.

 

Δυο μηνες χρηση,παντα σε καλτσα μεσα απο γυαλια(βελουδο σωστο),ποτε με αλλα αντικειμενα μαζι,ποτε πτωση ουτε απο 1εκατοστο υψος,ποτε δεν εχει ακουπμησει και πουθενα χωρις θηκη κτλ κτλ και ομως εχει 2-3 σημαδακια απειροελαχιστα τα οποιοα θελει προσπαθεια να τα διακρινεις..Πιστευω αν ψαξεις καλα κατι θα βρεις!Και σου μιλαω εγω που το γυαλιζω με αλλο βελουδο μεγαλο που εχω καθημερινα και δεν υπηρχε τπτ αλλο να κανω απο θεμα προσοχης..

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και λίγα λες, Gorilla Glass και τρίχες κατσαρές. Αυτό με τους κόκκους άμμου είχα πάθει κι εγώ αλλά ήταν αρκετά σημάδια οπότε γι αυτό το γύρισα.

 

Στο προηγουμενο μοντελο ηταν γνωστο υο θεμα.Σε μας δεν εχει ακουστει κατι ακομα απο την εν λογω θηκη..

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις απολυτο δικιο.Και γω ειχα υπολογισει πως εγγραφει με 6μβ το δευτερολεπτο αρα οπως και να εχει ειμαστε καλυμμενοι!

Link to comment
Share on other sites

Δυο μηνες χρηση,παντα σε καλτσα μεσα απο γυαλια(βελουδο σωστο),ποτε με αλλα αντικειμενα μαζι,ποτε πτωση ουτε απο 1εκατοστο υψος,ποτε δεν εχει ακουπμησει και πουθενα χωρις θηκη κτλ κτλ και ομως εχει 2-3 σημαδακια απειροελαχιστα τα οποιοα θελει προσπαθεια να τα διακρινεις..Πιστευω αν ψαξεις καλα κατι θα βρεις!Και σου μιλαω εγω που το γυαλιζω με αλλο βελουδο μεγαλο που εχω καθημερινα και δεν υπηρχε τπτ αλλο να κανω απο θεμα προσοχης..

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στο προηγουμενο μοντελο ηταν γνωστο υο θεμα.Σε μας δεν εχει ακουστει κατι ακομα απο την εν λογω θηκη..

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις απολυτο δικιο.Και γω ειχα υπολογισει πως εγγραφει με 6μβ το δευτερολεπτο αρα οπως και να εχει ειμαστε καλυμμενοι!

Φιλε το έβαλα παλι κατω απτον ηλιο και το κοιτούσα 5 λεπτά.

 

Δεν υπάρχει ούτε μια τριχια λεμε ούτε το παραμικρό.

Link to comment
Share on other sites

 

Στο προηγουμενο μοντελο ηταν γνωστο υο θεμα.Σε μας δεν εχει ακουστει κατι ακομα απο την εν λογω θηκη..

 

όντως για το S7 δεν έχω ακούσει ακόμα κάτι, μακάρι να μην ακούσω ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το έβαλα παλι κατω απτον ηλιο και το κοιτούσα 5 λεπτά.

 

Δεν υπάρχει ούτε μια τριχια λεμε ούτε το παραμικρό.

 

Τυχερος θα εισαι!Κ μενα μην φανταστεις πρεπει να εισαι παλαβος για να δεις τα σημαδακια..Αλλα μου τη δινει επειδη ειναι και γκοριλα γκλας 4!Παντως δε θα μπορουσα να ειμαι πιο προσεκτικος..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέμα χρόνου η παραγγελία του S7edge. Επειδή όμως η προστασία είναι απαραίτητη θέλω να μου προτείνετε την καλύτερη λύση για θήκη - προστασία οθόνης (ότι είναι απαραίτητο). Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζει κανένας το νήμα ή απλά μπαίνει ο καθένας και γράφει ερωτήσεις;;; έχουν φτάσει 3100 μηνύματα και ζήτημα τα 1000 να είναι διαφορετικά
Link to comment
Share on other sites

Τυχερος θα εισαι!Κ μενα μην φανταστεις πρεπει να εισαι παλαβος για να δεις τα σημαδακια..Αλλα μου τη δινει επειδη ειναι και γκοριλα γκλας 4!Παντως δε θα μπορουσα να ειμαι πιο προσεκτικος..

Εντάξει το προσεχω αλλα μην φανταστείς τίποτα παραλογα.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζει κανένας το νήμα ή απλά μπαίνει ο καθένας και γράφει ερωτήσεις;;; έχουν φτάσει 3100 μηνύματα και ζήτημα τα 1000 να είναι διαφορετικά

Όντως ρε παιδιά. Έλεος! Εντάξει δεν χρειάζεται να διαβάσετε όλο το φόρουμ από την αρχή, αλλά αν δείτε τις τελευταίες 10 σελίδες μπορεί να βγάλετε άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέμα χρόνου η παραγγελία του S7edge. Επειδή όμως η προστασία είναι απαραίτητη θέλω να μου προτείνετε την καλύτερη λύση για θήκη - προστασία οθόνης (ότι είναι απαραίτητο). Ευχαριστώ
`

 

Στα γρήγορα:

1) Ασφάλεια κινητού για ένα χρόνο (στα 19€ σου βγαίνει και αν σπάσει οθόνη σε καλύπτει)

2) UAG θήκη

3) Tempered glass ξεχνάς 1000% θα έχει θέμα με κυρτή ή/και θήκη. Προτίμησε μεμβράνη για καμιά χαζογρατζουνία λεπτή όπως αυτή, αν και πάλι να ξέρεις πως μετά από κάποιο διάστημα θα την αλλάξεις

Για άλλες απορίες όντως δες τις τελευταίες δεκά σελίδες (πχ αν θες άλλη θήκη μπορείς να πας σε spigen.)

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/samsung-wireless-charging-pad-ep-ng930bb-for-galaxy-s7-g930-black-p-TEL.027009

Τον έχει κανένας ? Να ρωτήσω, αν φοράς θήκη (συγκεκριμένα της Spigen την Neo Hybrid), πιάνει η ασύρματη φόρτιση ή ούτε καν ??

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/samsung-wireless-charging-pad-ep-ng930bb-for-galaxy-s7-g930-black-p-TEL.027009

Τον έχει κανένας ? Να ρωτήσω, αν φοράς θήκη (συγκεκριμένα της Spigen την Neo Hybrid), πιάνει η ασύρματη φόρτιση ή ούτε καν ??

Μια χαρά δουλεύει με τις θηκες αυτές.

 

Καπου διαβασα μια φορά μέχρι 3mm είσαι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις την original που υποστηρίζει και ασύρματη φόρτιση.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! οι ασφαλειες για το κινητο που λετε, οσον αφορά την θραυση οθονης, σε ποιο μαγαζί γίνεται η αντικατασταση γνωρίζουμε?

θα γίνει στην σμαρτεκ π.χ και θα ξαναέχει αδιαβροχοποίηση? η θα την αλλάξει κανας μπακάλης με οθόνης απο το ιμπει?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! οι ασφαλειες για το κινητο που λετε, οσον αφορά την θραυση οθονης, σε ποιο μαγαζί γίνεται η αντικατασταση γνωρίζουμε?

θα γίνει στην σμαρτεκ π.χ και θα ξαναέχει αδιαβροχοποίηση? η θα την αλλάξει κανας μπακάλης με οθόνης απο το ιμπει?

 

Στις ασφαλειες οπως και στα αυτοκινητα λογικα θα διαλεξεις εσυ το "συνεργειο"!Οπως και να εχει ενα 20αρικο θα δωσεις δεν ειναι να σκασεις,συγκριτικα με τα 300 π κανει μια οθονη για το edge!Αποκλειεται παντως οι ασφαλιστικες να εχουν κατσει να κανουν λιστα για το καθε κινητο που ασφαλιζουν,να βρουν δλδ και απο εναν κυρ τακη για το καθε μοντελο να στο επισκευαζει.

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειναι έτσι! τωρα περιμενω να με πάρει τηλ η μοντιάλ

(http://www.globy.gr/insurance/index.php/getaquote/) να μου πεί τιμές κια θα ρωτήσω πώς γίνεται και θα ενημερώσω και εδω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.απο ασφαλιστικες εκτος απο ρην μοντιαλ και τον ξηρογιαννοπουλο στον οποιο παορνω απο χθες και δεν απαναταει το τηλ.κεντρο υπαρχει και καμια αλλη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καταλαβα τι τραβηξες,εχω παρακολουθησει τα νηματα του φορουμ,αλλα και βιντεο στο youtube!Δεν συμβαινει το ιδιο στην νεα θηκη,απο οτι μου ειπανε και τα παιδια που ρωτησα και απο οσο παρατηρω και εγω καθημερινα στο κινητο μου,καθως ειμαι ψειρας και το σκουπιζω με βελουδο καθε μερα!Εχω βαλει βεβαια και 2 αυτοκολλητακια αριστερα πανω στο καπακι (απο τη μεσα μερια εκει στο σημειο που το καπακι πεφτει στη δεξια ετζ πλευρα) για καλο και για κακο και νιωθω πιο σιγουρος.Παντως γνκ εχω διαπιστωσει οτι το κινητο κανει ευκολα σημαδια , δυσδιακριτα μεν αλλα σημαδια δε.Το εχω 2μηνες και εχω 3 σημαδια.Ενα πισω στην πλατη π πιστευω ειναι

 

[/color]

 

Ααααα το εχω ασφαλισει και εγω σε φιλο με 23 ευρω για ενα ετος..(Θραυση κρυσταλων ,κλοπη ,ληστεια και πυρκαγια)

 

Που έκανες την ασφαλεια?εχεις καποιο νουμερο να παρω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μακαρι να ειναι έτσι! τωρα περιμενω να με πάρει τηλ η μοντιάλ

(http://www.globy.gr/insurance/index.php/getaquote/) να μου πεί τιμές κια θα ρωτήσω πώς γίνεται και θα ενημερώσω και εδω[/quote

 

 

Καλησπερα και απο μενα.απο ασφαλιστικες εκτος απο ρην μοντιαλ και τον ξηρογιαννοπουλο στον οποιο παορνω απο χθες και δεν απαναταει το τηλ.κεντρο υπαρχει και καμια αλλη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.απο ασφαλιστικες εκτος απο ρην μοντιαλ και τον ξηρογιαννοπουλο στον οποιο παορνω απο χθες και δεν απαναταει το τηλ.κεντρο υπαρχει και καμια αλλη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Που έκανες την ασφαλεια?εχεις καποιο νουμερο να παρω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μακαρι να ειναι έτσι! τωρα περιμενω να με πάρει τηλ η μοντιάλ

(http://www.globy.gr/insurance/index.php/getaquote/) να μου πεί τιμές κια θα ρωτήσω πώς γίνεται και θα ενημερώσω και εδω[/quote

 

 

Καλησπερα και απο μενα.απο ασφαλιστικες εκτος απο ρην μοντιαλ και τον ξηρογιαννοπουλο στον οποιο παορνω απο χθες και δεν απαναταει το τηλ.κεντρο υπαρχει και καμια αλλη?

 

Generali λεγεται μολις ειδα το συμβολαιο.Αλλα ασφαλιζει κινητα μονο μεχρι ενος μηνα!Τελευταια μερα προλαβα και το εκανα!Το σημαντικοτερο ασφαλιζει τυχαια θραυση κρυσταλων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Εγω την έκανα την συγκεκριμένη ασφάλεια γιατί σκέφτηκα ότι τα 19€ δεν είναι τίποτα μπροστά στα 300+-!

 

Παραθέτω το "δείγμα" που μου έστειλαν προς απάντηση των ερωτημάτων μου.

 

Δυστυχώς το τηλ. Κέντρο είναι γτπ και η κυρία που νε εξυπηρέτισε μια από τα ίδια θα έλεγα αλλά εφόσον δεν έχω καμία σχέση πλέον με αυτούς έχεις μου είναι αδιάφορο.

 

Έστειλα την αίτηση Παρασκευή, πλήρωσα μέσω ebanking Δευτέρα και μετά από 3 δικά μου τηλεφωνήματα κατάφερα να παραλάβω ασφαλιστήριο Παρασκευή.

 

Ελπίζω να μην χρειαστεί καθόλου...

 

https://cloud.tapatalk.com/s/580279d2b4e64/%CE%A3%CE%A5%CE%A7%CE%9D%CE%95%CE%A3%20%CE%95%CE%A1%CE%A9%CE%A4%CE%97%CE%A3%CE%95%CE%99%CE%A3%20%CE%96%CE%97%CE%9C%CE%99%CE%91%CE%A3.pdf

https://cloud.tapatalk.com/s/580279ee0cf0f/%CE%94%CE%95%CE%99%CE%93%CE%9C%CE%91%20-%20%CE%9E%CE%97%CE%A1%CE%9F%CE%93%CE%99%CE%91%CE%9D%CE%9D%CE%9F%CE%A0%CE%9F%CE%A5%CE%9B%CE%9F%CE%A3%20-%20%CE%A0%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%20%CE%91%CF%83%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82%20%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD%20%26%20Tablets.pdf

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Εγω την έκανα την συγκεκριμένη ασφάλεια γιατί σκέφτηκα ότι τα 19€ δεν είναι τίποτα μπροστά στα 300+-!

 

Παραθέτω το "δείγμα" που μου έστειλαν προς απάντηση των ερωτημάτων μου.

 

Δυστυχώς το τηλ. Κέντρο είναι γτπ και η κυρία που νε εξυπηρέτισε μια από τα ίδια θα έλεγα αλλά εφόσον δεν έχω καμία σχέση πλέον με αυτούς έχεις μου είναι αδιάφορο.

 

Έστειλα την αίτηση Παρασκευή, πλήρωσα μέσω ebanking Δευτέρα και μετά από 3 δικά μου τηλεφωνήματα κατάφερα να παραλάβω ασφαλιστήριο Παρασκευή.

 

Ελπίζω να μην χρειαστεί καθόλου...

 

https://cloud.tapatalk.com/s/580279d2b4e64/%CE%A3%CE%A5%CE%A7%CE%9D%CE%95%CE%A3%20%CE%95%CE%A1%CE%A9%CE%A4%CE%97%CE%A3%CE%95%CE%99%CE%A3%20%CE%96%CE%97%CE%9C%CE%99%CE%91%CE%A3.pdf

https://cloud.tapatalk.com/s/580279ee0cf0f/%CE%94%CE%95%CE%99%CE%93%CE%9C%CE%91%20-%20%CE%9E%CE%97%CE%A1%CE%9F%CE%93%CE%99%CE%91%CE%9D%CE%9D%CE%9F%CE%A0%CE%9F%CE%A5%CE%9B%CE%9F%CE%A3%20-%20%CE%A0%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%20%CE%91%CF%83%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82%20%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD%20%26%20Tablets.pdf

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και μενα μου εσπασαν τα νευρα.2 μερες παιρνω σ αυτον τον ξηρογιαννοπουλο που ειναι ο αντιπροσωπις της generalli αλλα δεν καταφερα να μιλησω.Περινενω απαντηση απ την mondial για να δω αν ασφαλιζουν το s7edge γιατι δεν το εχουν στη λίστα με τα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου εσπασαν τα νευρα.2 μερες παιρνω σ αυτον τον ξηρογιαννοπουλο που ειναι ο αντιπροσωπις της generalli αλλα δεν καταφερα να μιλησω.Περινενω απαντηση απ την mondial για να δω αν ασφαλιζουν το s7edge γιατι δεν το εχουν στη λίστα με τα κινητα.

Το είχα ψάξει και εγώ με την Μοντιαλ αλλά δεν...

Η υπεύθυνη για αυτού του είδους ασφαλισεις λέγεται Ρουσου. Μολις πάρεις στο τηλ κέντρο και ακούσεις το ηχογραφημένο πληκτρολόγησε 112 το εσωτερικό της. Αν θέλεις έχω και το μειλ της βα στο στείλω με πμ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις την original που υποστηρίζει και ασύρματη φόρτιση.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Κάποιο λινκ; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...