Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτησω ποιες διάφορες οι διαφορές ανάμεσα στις liquid crystal και neo hybrid crystal και rugged armor και neo hybrid? Φαίνονται παρόμοιες με αρκετή διαφορά στην τιμή.Ποια περνουμε όσοι τις δοκιμάσετε??

Παιδιά θα ήθελα να ξαναρωτησω και σορυ για το διπλό ποστ αλλά θέλω να τα παραγγειλω άμεσα.ποια ή διάφορα στην αφή κλπ των ανωτέρω ? καλύτερη σε υφή και λιγότερο παχια ή neo hybrid από την rugged armor? Όσοι τις έχετε τι προτεινετε??

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου εγώ έχω την neo hybrid crystal και είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα σε κράτημα, εμφάνιση ποιότητα πολύ καλή.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ έχω την neo hybrid crystal και είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα σε κράτημα, εμφάνιση ποιότητα πολύ καλή.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Απλα οι σιλικόνης κιτρινίζουν και θα παρω την απλή σχετικά την liquid crystal(την προτιμώ από τη nillkin) και όσο κρατήσει.Με ενδιαφέρει κυρίως ή διάφορα της neo hybrid με την rugged armor..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Απλα οι σιλικόνης κιτρινίζουν και θα παρω την απλή σχετικά την liquid crystal(την προτιμώ από τη nillkin) και όσο κρατήσει.Με ενδιαφέρει κυρίως ή διάφορα της neo hybrid με την rugged armor..

Έχω την εντύπωση οτι η Rugged armor είναι πιο μαζεμενη από την αλλη.

Εμενα πάντως με έχει βολεψει απίστευτα και την προτιμώ από τις υπόλοιπες.

Με μαύρο ειδικά κανει απίστευτο συνδυασμό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι η Rugged armor είναι πιο μαζεμενη από την αλλη.

Εμενα πάντως με έχει βολεψει απίστευτα και την προτιμώ από τις υπόλοιπες.

Με μαύρο ειδικά κανει απίστευτο συνδυασμό.

Αυτό ακριβώς με ενδιαφέρει στο ποια ειναι πιο μαζεμένη καθώς από την εικόνα ή armor φαίνεται πιο παχιά απο τη neo hybrid..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς με ενδιαφέρει στο ποια ειναι πιο μαζεμένη καθώς από την εικόνα ή armor φαίνεται πιο παχιά απο τη neo hybrid..

Την ειχα σε άλλο κινητό δεν μπορώ να συγκρίνω, πάντως είναι μαζεμενη σχετικά η Rugged armor στις φωτο δεν φαίνεται καλα.

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο το βίντεο που πρότεινε χθες ο @mtop και μετά απο...λίγη σκέψη, όπως κάνουν οι πνιγμένοι που απο τα μαλλιά πιάνονται,

καταλήγω στον παρακάτω συνδυασμό:

 

Θήκη Spigen Neo Hybrid Bumper Style Premium

Δείχνει ότι καλύπτει τις δικές μου ανάγκες που είναι 80% αισθητική (λεπτή και όμορφη με το ''αλουμίνιο'' περιμετρικά) και 20% προστασία (αν ακουμπήσω ανάποδα το κινητό δεν ακουμπάει η οθόνη αλλά η θήκη και ωραίο grip να μη γλιστράει)

 

Προστασία οθόνης Screen Protector,YOOTECH[Anti-Lifting] [Full Coverage][Case Friendly][Anti-Scratch]

Υγρής τοποθέτησης όπως τελικά μόνο αυτές κάνουν ''δουλειά''. Το σημαντικότερο είναι πως απο τα σχόλια (τα περισσότερα θετικά) διάβασα ότι δεν έχει πρόβλημα με πολλές θήκες.

 

Για να δούμε...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο το βίντεο που πρότεινε χθες ο @mtop και μετά απο...λίγη σκέψη, όπως κάνουν οι πνιγμένοι που απο τα μαλλιά πιάνονται,

καταλήγω στον παρακάτω συνδυασμό:

 

Θήκη Spigen Neo Hybrid Bumper Style Premium

Δείχνει ότι καλύπτει τις δικές μου ανάγκες που είναι 80% αισθητική (λεπτή και όμορφη με το ''αλουμίνιο'' περιμετρικά) και 20% προστασία (αν ακουμπήσω ανάποδα το κινητό δεν ακουμπάει η οθόνη αλλά η θήκη και ωραίο grip να μη γλιστράει)

 

Προστασία οθόνης Screen Protector,YOOTECH[Anti-Lifting] [Full Coverage][Case Friendly][Anti-Scratch]

Υγρής τοποθέτησης όπως τελικά μόνο αυτές κάνουν ''δουλειά''. Το σημαντικότερο είναι πως απο τα σχόλια (τα περισσότερα θετικά) διάβασα ότι δεν έχει πρόβλημα με πολλές θήκες.

 

Για να δούμε...

 

Πολύ καλή επιλογή φίλε μου με το καλό να σου έρθουν και να μας πεις εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο το βίντεο που πρότεινε χθες ο @mtop και μετά απο...λίγη σκέψη, όπως κάνουν οι πνιγμένοι που απο τα μαλλιά πιάνονται,

καταλήγω στον παρακάτω συνδυασμό:

 

Θήκη Spigen Neo Hybrid Bumper Style Premium

Δείχνει ότι καλύπτει τις δικές μου ανάγκες που είναι 80% αισθητική (λεπτή και όμορφη με το ''αλουμίνιο'' περιμετρικά) και 20% προστασία (αν ακουμπήσω ανάποδα το κινητό δεν ακουμπάει η οθόνη αλλά η θήκη και ωραίο grip να μη γλιστράει)

 

Προστασία οθόνης Screen Protector,YOOTECH[Anti-Lifting] [Full Coverage][Case Friendly][Anti-Scratch]

Υγρής τοποθέτησης όπως τελικά μόνο αυτές κάνουν ''δουλειά''. Το σημαντικότερο είναι πως απο τα σχόλια (τα περισσότερα θετικά) διάβασα ότι δεν έχει πρόβλημα με πολλές θήκες.

 

Για να δούμε...

Ηλια καλημερα το screen οντως ειναι καλο απ οτι λενε αλλα δεν ερχετε Ελλάδα δυστυχώς

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για το IQ shield,πλέον δεν έχω καμία φουσκαλα η εγκατάσταση είναι εύκολη απλώς θέλει τον χρόνο της θεωρώ ότι η υγρης τοποθέτησης και εγώ είναι πιο καλές,με τις θήκες που χρησιμοποιώ εγώ nillkin και τέτοιου είδους tpu δεν έχει κανένα θέμα η ζελατίνα αφή πολύ καλή δείχνει να μην γρατζουνιετε εύκολα,είναι χοντρή ζελατίνα οπότε η αίσθηση δεν είναι μακριά πολύ από tempered glass,είναι clear και τα χρώματα της οθόνης δεν επηρεάζονται,το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι η εμφάνιση της στο φως κάνει κάτι σαν πορτοκάλι στη επιφάνεια νομίζω το εχουν όλες οι υγρης τοποθέτησης,γενικά είναι μια αξιόλογη προστασία.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηλια καλημερα το screen οντως ειναι καλο απ οτι λενε αλλα δεν ερχετε Ελλάδα δυστυχώς

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα.

όντως, δε με αφηνει....Κρίμα...ας μείνω στη θήκη μόνο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για το IQ shield,πλέον δεν έχω καμία φουσκαλα η εγκατάσταση είναι εύκολη απλώς θέλει τον χρόνο της θεωρώ ότι η υγρης τοποθέτησης και εγώ είναι πιο καλές,με τις θήκες που χρησιμοποιώ εγώ nillkin και τέτοιου είδους tpu δεν έχει κανένα θέμα η ζελατίνα αφή πολύ καλή δείχνει να μην γρατζουνιετε εύκολα,είναι χοντρή ζελατίνα οπότε η αίσθηση δεν είναι μακριά πολύ από tempered glass,είναι clear και τα χρώματα της οθόνης δεν επηρεάζονται,το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι η εμφάνιση της στο φως κάνει κάτι σαν πορτοκάλι στη επιφάνεια νομίζω το εχουν όλες οι υγρης τοποθέτησης,γενικά είναι μια αξιόλογη προστασία.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι Βαγγέλη.

Εμένα το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι με μια από τις θήκες που έχω ξεκκολαει.

Την ballistic.

Ευτυχώς με Rugged Armor τα πάει καλά.

Είμαι λίγο πριν παραγγείλω amazingthing tempered glass.

Το έχει κανένας να μας πει εντυπώσεις?

Καθυστερεί όμως όπως είναι λογικό από ebay.

Πωλείται πουθενά αλλού για να μου έρθει ποιο γρήγορα?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έτσι Βαγγέλη.

Εμένα το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι με μια από τις θήκες που έχω ξεκκολαει.

Την ballistic.

Ευτυχώς με Rugged Armor τα πάει καλά.

Είμαι λίγο πριν παραγγείλω amazingthing tempered glass.

Το έχει κανένας να μας πει εντυπώσεις?

Καθυστερεί όμως όπως είναι λογικό από ebay.

Πωλείται πουθενά αλλού για να μου έρθει ποιο γρήγορα?

Δεν διαβάζω Νίκο καλά λόγια για το amazingthink έχει μεγάλο πρόβλημα με rainbow effect

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι δύσκολο για καποιους αλλα το ξαναλέω, πρέπει να το πάρουμε απόφαση σχεδόν τίποτα δεν κάνει καλη δουλειά.

Καπου θα χανει, με κάποια θήκη δεν παει καλα, πραγματικά νιώθω τυχερός που δεν ασχολήθηκα ποτε με μεμβρανες με αυτό το κινητό καθώς φαινοταν η δουλειά από την αρχή.

Το προσεχω και μέχρι τώρα κανένα θέμα ελπίζω να συνεχίσουμε ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι δύσκολο για καποιους αλλα το ξαναλέω, πρέπει να το πάρουμε απόφαση σχεδόν τίποτα δεν κάνει καλη δουλειά.

Καπου θα χανει, με κάποια θήκη δεν παει καλα, πραγματικά νιώθω τυχερός που δεν ασχολήθηκα ποτε με μεμβρανες με αυτό το κινητό καθώς φαινοταν η δουλειά από την αρχή.

Το προσεχω και μέχρι τώρα κανένα θέμα ελπίζω να συνεχίσουμε ετσι.

 

και εγω τελικα εκει κατέληξα και απο χθες εβγαλα την ζελατινα που ειχα και θα το αφήσω μονο με θηκη και οτι γινει και αν θα εχει μερικες αραχνιες που φαίνονται μονο στο φως του ήλιου ας ειναι τι να κανουμε!!! με πειραζει λιγο μιας και ειμαι αρκετα ψείρας αλλα τελος παντων!!απλα εχω ενα πανακι μαζι παντα και το σκουπιζωοταν βλεπω πολλες δαχτυλιές!!

Link to comment
Share on other sites

Αν λες αυτό είναι στα 12€ : http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/aksesouar-kiniton/162320-celly-γυαλί-για-samsung-s7-edge

 

Κι όταν λες ακουμπάει στις γωνίες της θήκες εννοείς σηκώνει το γυαλί;

Περιμετρικά εννοείς είναι curved glass?

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οντως αυτο ειναι το τζαμακι στο καταστημα το ειχε 20 δεν με πειραζει γιατι εχει κατσει αρκετα καλα και δεν εχω παραπονο

 

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οταν το βαζεις πρεπει να προσεχεις μην κολλησουν πρωτα οι ακρες ωστε να πατησει σωστα το κεντρικο πανω στην οθονη αλλιως μενει αρκετο κενο οποτε η ανταποκριση της οθονης ειναι για τα αναθεμα

Link to comment
Share on other sites

και εγω τελικα εκει κατέληξα και απο χθες εβγαλα την ζελατινα που ειχα και θα το αφήσω μονο με θηκη και οτι γινει και αν θα εχει μερικες αραχνιες που φαίνονται μονο στο φως του ήλιου ας ειναι τι να κανουμε!!! με πειραζει λιγο μιας και ειμαι αρκετα ψείρας αλλα τελος παντων!!απλα εχω ενα πανακι μαζι παντα και το σκουπιζωοταν βλεπω πολλες δαχτυλιές!!

Αν το προσεχεις λίγο ούτε αραχνιες δεν κάνει.

Μπαίνω στον 3 μηνα και κατω απο ήλιο δεν βλέπω ούτε το παραμικρό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει για το s6 edge plus ενα clear tempered glass και απο πισω sillicon case nillkin.το πηγα σε μαγαζι να μου το βαλουν υο γυαλι,μεχρι στιγμης κανενα προβλημα!!την θηκη φοβομιυν με σπρωξει το γυαλι απο πισω αλλα ολα οκ.
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω μια μεμβράνη προστασίας στο s7 το απλό και είμαι ανάμεσα στην ultimate shield και στην iq shield case friendly μιας και έχω τη θηκη rugged armored . Ποια από τις δυο προτείνετε ?;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία από αυτό το τζαμακι;κάνει για slim tpu θήκες χαλάει καθόλου τα χρώματα της οθόνης;

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/aksesouar-kiniton/162320-celly-%CE%B3%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%AF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-samsung-s7-edge

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία από αυτό το τζαμακι;κάνει για slim tpu θήκες χαλάει καθόλου τα χρώματα της οθόνης;

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/aksesouar-kiniton/162320-celly-%CE%B3%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%AF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-samsung-s7-edge

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Το παρήγγειλα σήμερα φίλε . Αν δεις στη πίσω σελίδα γράφει ένας φίλος ότι το έχει μαζί με τη νιλκιν νατουρ και κάθεται πολύ καλά. Απο ότι λέει ο φίλος δεν χαλάει τα χρώματα .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα σήμερα φίλε . Αν δεις στη πίσω σελίδα γράφει ένας φίλος ότι το έχει μαζί με τη νιλκιν νατουρ και κάθεται πολύ καλά. Απο ότι λέει ο φίλος δεν χαλάει τα χρώματα .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Θα το παραγγείλω και εγώ φίλε

 

Δεν με αφήνει να το παραγγείλω μήπως οι παραγγελίες είναι μέχρι τις 21.00;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Mε την nillkin nature Που δοκιμαζω απο εχθες δεν αντιμετωπισα προβλημα με μια spigen ειδα οτι αμεσως πηγε να το σηκωσει οποτε την εβγαλα (hydrid neo πρεπει να λεγετε η spigen ασημενιο πλαστικο γυρω γυρω και μεσα ενα ελαστικο μαυρο - πιο σκληρο απο TPU)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...