Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα προστέθηκε και αυτή η θήκη στο s7 edge που έχω.

http://plusmobi.net/case-thiki-theke-Θήκη-Ringke-ONYX-για-SAMSUNG-GALAXY-S7-EDGE-ΜΠΛΕ-ΓΚΡΙ-MAYRO-ΜΑΥΡΟ-GREY-RRB-SGXS7E-BK?search=Galaxy%20s7%20edge%20&page=2

Όγκος σαν την spigen Rugged Armor πάνω κάτω.

Αλλά, δεν ακουμπάει πουθενά την μεμβράνη forcell που έβαλα πριν μερικές μέρες.

Άρα με αυτή την θήκη και με την nillkin nature η μεμβράνη forcell συνεργάζεται άψογα!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

update ..για την μεμβρανη απο media ,σημερα στεγνωσε τελειως εφυγαν και οι φουσκαλες και ειναι αψογη πανω στο κινητο την συστηνω με κλειστα ματια λοιπον
Link to comment
Share on other sites

@elthis

Πήγα σήμερα ταχυδρομείο και ήταν εκεί τα πράγματα. Καλά η θήκη folio της shield on πολύ χλιδάτη και μυρίζει δέρμα !

Για την ζελατίνα από την screenknight έστειλα email και για να μην περιμένω και άλλο μου ξαναστέλνουν. Χαχα έχει πλάκα να έρθουν και οι 2 με την μία τζαμπέ :)

Edited by teokos
Link to comment
Share on other sites

update ..για την μεμβρανη απο media ,σημερα στεγνωσε τελειως εφυγαν και οι φουσκαλες και ειναι αψογη πανω στο κινητο την συστηνω με κλειστα ματια λοιπον

Ένας φίλος μου είπε ότι είναι paintbull .Ισχύει;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά έβαλα τώρα την screen knight και μου φάνηκε όπως πήγα να την βάλω στην rugged armor ότι πάει να μου πετάξει μια γωνιά και το έχω εκτος θήκης.Τι γινεται;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προστέθηκε και αυτή η θήκη στο s7 edge που έχω.

http://plusmobi.net/case-thiki-theke-Θήκη-Ringke-ONYX-για-SAMSUNG-GALAXY-S7-EDGE-ΜΠΛΕ-ΓΚΡΙ-MAYRO-ΜΑΥΡΟ-GREY-RRB-SGXS7E-BK?search=Galaxy%20s7%20edge%20&page=2

Όγκος σαν την spigen Rugged Armor πάνω κάτω.

Αλλά, δεν ακουμπάει πουθενά την μεμβράνη forcell που έβαλα πριν μερικές μέρες.

Άρα με αυτή την θήκη και με την nillkin nature η μεμβράνη forcell συνεργάζεται άψογα!

Καλησπερα.Εμενα την forcell μεμβρανη με θηκη της spigen slim armor την πεταξε...Τωρα να δοκιμασω με την nilkin nature θηκη μιας και λες φιλε μου οτι συνεργαζεται. Θα κοψω τιποτα στη μεμβρανη η να την βαλω ετσι και με νεροσαπουνο χεριων ;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε βάλει την μεμβράνη screenknight ,μήπως την έχει βάλει κανείς με θήκη spigen rugged armor

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου είπε ότι είναι paintbull .Ισχύει;
το μηχανημα ειναι zagg ,την μεμβρανη αυτη την βαζουν στα ελικοπτερα απο οτι μου ειπανε
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα αυτήν. Πανέμορφη, εξαιρετικά λεπτή αλλά πολύ σκληρή! Τόσο σκληρή και άκαμπτη που μου πήρε τουλάχιστον 15 λεπτά προσπαθώντας να την βγάλω! Φοβούμενος μην κάνω σημάδι στο μπέζελ. Έχει τρομερό grip καθώς πίσω είναι ματ σαγρε. Ταιριάζει υπέροχα με το κινητό αλλά με έβαλε σε σκέψεις το πόσο πολύ "αγκαλιάζει" τη συσκευή και φοβάμαι με αυτά που διαβάζω και εδώ μέσα αν με τον καιρό θα κάνει σημάδια στα μπέζελ. Κατά τα άλλα την προτείνω 100% σε αυτούς που θέλουν θήκες που δεν δίνουν καθόλου όγκο και βάρος στη συσκευή. Τέτοιος είμαι και γω και ξέρω το ρίσκο που παίρνω σε σχέση με τις θήκες τούβλα που βλέπω να κυκλοφορούν αλλά αν κάτι καλό έχει αυτή η συσκευή είναι ότι είναι ιδιαίτερα όμορφη και λυπάμαι να χαλάω την αισθητική μου κάνοντας το "τούβλο".

Την έχω κι εγώ από τον Αύγουστο, αγορά από ebay. Πραγματικά φανταστική θήκη, η καλύτερη και από τις 7 που έχω συνολικά! Ειναι όντως σκληρή αλλά μην την φοβάσαι, δεν μου έχει κάνει κανένα σημάδι στο bezel.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Την έχω κι εγώ από τον Αύγουστο, αγορά από ebay. Πραγματικά φανταστική θήκη, η καλύτερη και από τις 7 που έχω συνολικά! Ειναι όντως σκληρή αλλά μην την φοβάσαι, δεν μου έχει κάνει κανένα σημάδι στο bezel.

Πως την βγάζεις βρε θηρίο; ή την έχεις μόνιμα πάνω;

Θα την κρατήσω και γω άμα είναι αφού βάλω στα media την μεμβράνη.

Εξαιρετική πάντως.

 

(S7 edge & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εμενα την forcell μεμβρανη με θηκη της spigen slim armor την πεταξε...Τωρα να δοκιμασω με την nilkin nature θηκη μιας και λες φιλε μου οτι συνεργαζεται. Θα κοψω τιποτα στη μεμβρανη η να την βαλω ετσι και με νεροσαπουνο χεριων ;

 

Με nillkin nature φίλε μου, η με την ringke που έδειξα σήμερα, δεν χρειάζεται να κόψεις τίποτα.

Εγώ τις πέρασα με σπρέι από iq shield, δεν ξέρω ακριβώς τι αναλογία νερού σαπουνιού έχει μέσα, αλλά καθησαν πάρα πολύ καλά.

Με spigen neo hybrid μου την πετούσε και εμένα αμέσως.

Με spigen Rugged Armor πολύ λίγο όταν πιεζοταν πάνω κάτω η συσκευη.

Με nillkin nature και ringke onyx απολύτως κανένα πρόβλημα ή συγκεκριμένη μεμβράνη.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα αυτήν. Πανέμορφη, εξαιρετικά λεπτή αλλά πολύ σκληρή! Τόσο σκληρή και άκαμπτη που μου πήρε τουλάχιστον 15 λεπτά προσπαθώντας να την βγάλω! Φοβούμενος μην κάνω σημάδι στο μπέζελ. Έχει τρομερό grip καθώς πίσω είναι ματ σαγρε. Ταιριάζει υπέροχα με το κινητό αλλά με έβαλε σε σκέψεις το πόσο πολύ "αγκαλιάζει" τη συσκευή και φοβάμαι με αυτά που διαβάζω και εδώ μέσα αν με τον καιρό θα κάνει σημάδια στα μπέζελ. Κατά τα άλλα την προτείνω 100% σε αυτούς που θέλουν θήκες που δεν δίνουν καθόλου όγκο και βάρος στη συσκευή. Τέτοιος είμαι και γω και ξέρω το ρίσκο που παίρνω σε σχέση με τις θήκες τούβλα που βλέπω να κυκλοφορούν αλλά αν κάτι καλό έχει αυτή η συσκευή είναι ότι είναι ιδιαίτερα όμορφη και λυπάμαι να χαλάω την αισθητική μου κάνοντας το "τούβλο".

Μολις την παραγγειλα και εγω φιλε μου.Ποσο καιρο εκανε για να σου ερθει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πως την βγάζεις βρε θηρίο; ή την έχεις μόνιμα πάνω;

Θα την κρατήσω και γω άμα είναι αφού βάλω στα media την μεμβράνη.

Εξαιρετική πάντως.

 

(S7 edge & Tapatalk)

Δεν την φοράω μόνιμα, την εναλλάσσω με τις υπόλοιπες. Με το δεξί χέρι πιέζω την πλάτη και με το αριστερό πιάνω την πάνω αριστερή γωνία και πιέζω απαλά μέχρι να βγει. Μετά είναι ευκολο:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Μολις την παραγγειλα και εγω φιλε μου.Ποσο καιρο εκανε για να σου ερθει;

20-25 μερούλες. Βάλε και το Πάσχα βέβαια μέσα που υπολειτουργούν τα πάντα, οπότε μπορεί να είσαι πιο τυχερός. Γενικά 3-4 φορές που έχω παραγγείλει από Gear μόνο μία φορά μου ήρθε κοντά στις 18 μέρες.

Δεν την φοράω μόνιμα, την εναλλάσσω με τις υπόλοιπες. Με το δεξί χέρι πιέζω την πλάτη και με το αριστερό πιάνω την πάνω αριστερή γωνία και πιέζω απαλά μέχρι να βγει. Μετά είναι ευκολο:)

Έτσι προσπαθούσα αλλά φοβήθηκα μην το γρατζουνισω με το νύχι αφού ουσιαστικά δεν έχει εγκοπή ανάμεσα σε μπεζελ και θήκη.

 

 

(S7 edge & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εγώ πήρα αυτές που τις είχε προτείνει και ενα άλλο παιδι εδώ, http://m.ebay.com/itm/351709378231

Πήρα 5 κομμάτια με 3,5 ευρώ και ήρθαν σε ενα μήνα. Λοιπον ,οι 2 πρώτες πήγανε σκουπίδια καθώς προσπάθησα να τις περάσω στεγνές. Την τρίτη την πέρασα με σαπουνόπερο που πρότειναν τα παιδιά εδω(χεριών δλδ). Οτι καλύτερο εχώ βάλει και έχω δοκιμάσει τα παντα εκτός απο forcell και της media markt. Κάθησε άψογα ,δεν έχει αυτή την άθλια οψη/υφή πορτοκαλιου που εχει η screeknight και γενικά όλες αυτές η tpu, δεν κοβει φωτεινότητα ούτε κόβει ανάλυση. Την φοραω με μια nikliin nature και ουτε υποψία να σηκωθεί. Και δεν νομιζω οτι θα ξεκολλήσει εύκολα καθώς όταν προσπάθησα να την περάσω στεγνή παρατήρησα οτι σαν να έχει παρα πολύ ισχυρη κόλλα απο κάτω. Όσο για αντοχή σε γρατσουνιές κτλ θα ενημερωσω. Πάντως εγώ θα παραγγειλω μια 5αδα ακόμα να έρχεται. :p :p

Link to comment
Share on other sites

εδω και 1 μηνα εχω αυτην την θηκη SPIGEN Neo Hybrid Champagne Gold Case και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος ουτε ογκο δινει στο κινητο και προστατευει πολυ καλα απο πεσιματα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά μάπα για μένα το screenknight protection. Κύλιση χάλια...κολλαει σαν αίσθηση,αφήνει τραγικές δαχτυλιες.Επισης πηρα την Samsung led leather case.Δεν με βόλεψε θα την πάω πίσω.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εγώ πήρα αυτές που τις είχε προτείνει και ενα άλλο παιδι εδώ, http://m.ebay.com/itm/351709378231

Πήρα 5 κομμάτια με 3,5 ευρώ και ήρθαν σε ενα μήνα. Λοιπον ,οι 2 πρώτες πήγανε σκουπίδια καθώς προσπάθησα να τις περάσω στεγνές. Την τρίτη την πέρασα με σαπουνόπερο που πρότειναν τα παιδιά εδω(χεριών δλδ). Οτι καλύτερο εχώ βάλει και έχω δοκιμάσει τα παντα εκτός απο forcell και της media markt. Κάθησε άψογα ,δεν έχει αυτή την άθλια οψη/υφή πορτοκαλιου που εχει η screeknight και γενικά όλες αυτές η tpu, δεν κοβει φωτεινότητα ούτε κόβει ανάλυση. Την φοραω με μια nikliin nature και ουτε υποψία να σηκωθεί. Και δεν νομιζω οτι θα ξεκολλήσει εύκολα καθώς όταν προσπάθησα να την περάσω στεγνή παρατήρησα οτι σαν να έχει παρα πολύ ισχυρη κόλλα απο κάτω. Όσο για αντοχή σε γρατσουνιές κτλ θα ενημερωσω. Πάντως εγώ θα παραγγειλω μια 5αδα ακόμα να έρχεται. :p :p

Είναι κομμένη η ζελατίνα στις 4 γωνίες; ή καλύπτει ολόκληρη τη γωνία;

ΥΓ κάτω από 5 δεν στέλνει ο τύπος;;;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Λεω να παρω και κανα 2 απο αυτες, που φαινονται καλες και πανεμορφες κατα τα δικα μου γουστα.... https://www.aliexpress.com/item/Galaxy-S7-Edge-Cases-For-Samsung-Galaxy-S7-Edge-Case-Gradient-Color-PC-Back-Phone-Cover/32783473455.html

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

εδω περα στα mediamarkt καλλιθεας δνε εχουν μεμβρανες προστασιας για το s7 edge...και δεν ξερουν ποτε θα φερουν..

οσοι βαλατε τη μεμβρανη μεσω media σε ποια πηγατε? επισης ειναι case friendly? γιατι εχω την spigen rugged armor...θενξ

Link to comment
Share on other sites

μεμβρανες δεν νομιζω να εχει σε κανενα media του εμποριου ,θα πας και θα ρωτησεις για το μηχανημα που περναει μεμβρανες και το εχει το media αν δεν το εχουν και αυτο πες τους να το κλεισουν το μαγαζι και να ανοιξουν καμια καντινα και ναι ειναι φιλικο με τις θηκες εχω spigen και εγω χωρις κανενα θεμα
Link to comment
Share on other sites

Είναι κομμένη η ζελατίνα στις 4 γωνίες; ή καλύπτει ολόκληρη τη γωνία;

ΥΓ κάτω από 5 δεν στέλνει ο τύπος;;;

Καλύπτει όλη την γωνία αλλά στην γωνία έχει και μια μικρή εγκοπή που δεν ξέρω σε τι χρησιμεύει. Μάλλον εκεί που κανει την καμπύλη είναι για να παιρνει τα μποσικα. Δεν έχω και άλλο κινητο τώρα να την βγάλω φωτο περασμένη. Στέλνει κανονικά αλλά είναι τόσο αστείο το ποσο σε σχέση με αυτά που έχω δώσει για επώνυμες ....

Link to comment
Share on other sites

οκ θα ξαναπαω ευχαριστω!

 

Cellphones καλλιθεας,πλατεια δαβακη εχουν μεμβρανες samsung.προχθες εβαλα!και εχει κ το extreme mobile στο αιγαλαιω!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...