Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Σωστα, αποστολη απο αγγλια, λαθος δικο μου που αναφερω πιο πανω παραδωση 1 μηνα αν γινει αγορα απο το ebay

Link to comment
Share on other sites

παντως η ScreenKnight ειναι πολυ καλη

εχει τελεια εφαρμογη

το χερι γλιστραει πολυ καλα πανω της και δεν λαδωνει

απλα την εκοψα λιγο στις γωνιες γιατι φοβηθηκα να μην την σηκωνει η θηκη

εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος

 

 

 

εσυ πηρες μονο για μπροστα το σετ νομιζω εχει καπου στα 6.80

Link to comment
Share on other sites

παντως η ScreenKnight ειναι πολυ καλη

εχει τελεια εφαρμογη

το χερι γλιστραει πολυ καλα πανω της και δεν λαδωνει

απλα την εκοψα λιγο στις γωνιες γιατι φοβηθηκα να μην την σηκωνει η θηκη

εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος

 

 

 

 

εσυ πηρες μονο για μπροστα το σετ νομιζω εχει καπου στα 6.80

την ξαναπήρα σετ μπρος πίσω, γιατί η πρώτη δεν έκατσε καλά στο s7 flat.. .Αν βάλω την πισω ,μπορώ να φορέσω και θηκη nature NILLKIN?

Link to comment
Share on other sites

Η screenknight με την Neo Hybrid λέτε να κάθεται η θα την πετάει?

 

εγω εχω συνδυασμο neo hybrid με screenknight και μου την πεταει στην μια ακρη . αλλα δεν με πειραζει . Για το S7 flat μιλαω

Link to comment
Share on other sites

την ξαναπήρα σετ μπρος πίσω, γιατί η πρώτη δεν έκατσε καλά στο s7 flat.. .Αν βάλω την πισω ,μπορώ να φορέσω και θηκη nature NILLKIN?

 

Περιμένω την νιλλκιν Αλλά έχω το edge δεν ξέρω για το μικρό

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα μόλις μια clear view Samsung ασημένια. Εντυπωσιακή αλλά χωρίς ζελατίνα ή τζαμακι σίγουρα θα κάνει ζημιά στο πλαίσιο γιατί χτυπάει όταν κλείνει. Έπρεπε να βάλουν μαλακό υλικό Εκεί που εφάπτεται με την οθονη.ευτυχως Έχω ένα tpu. Το καλό είναι ότι χωράει και τζαμί και ζελατίνα γιατί το πλαίσιο είναι χαμηλά και δεν την σηκωνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα μόλις μια clear view Samsung ασημένια. Εντυπωσιακή αλλά χωρίς ζελατίνα ή τζαμακι σίγουρα θα κάνει ζημιά στο πλαίσιο γιατί χτυπάει όταν κλείνει. Έπρεπε να βάλουν μαλακό υλικό Εκεί που εφάπτεται με την οθονη.ευτυχως Έχω ένα tpu. Το καλό είναι ότι χωράει και τζαμί και ζελατίνα γιατί το πλαίσιο είναι χαμηλά και δεν την σηκωνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πορτακι φιλε μου κλεινει μονο του, σαν να εχει μαγνητη ας πουμε ? Σε πτωση μενει κλειστο?

Link to comment
Share on other sites

Το πορτακι φιλε μου κλεινει μονο του, σαν να εχει μαγνητη ας πουμε ? Σε πτωση μενει κλειστο?

Κλείνει ικανοποιητικά. Δεν πετάει δηλαδή στον αέρα. Βέβαια δεν το ρουφάει κιόλας σαν μαγνήτης παρ'ότι έχει ένα μαγνητακι κάτω δεν ξέρω για πιο λόγο. Πτώση δεν δοκίμασα και δεν με βλέπω να δοκιμαζω :mad: .. Το βλέπω 70 % να παραμείνει κλειστό. Έχει την τάση δηλαδή να είναι κλειστό. Επίσης όταν κλείνει δεν κουνιέται πολύ πάνω κάτω. Γενικώς όμως είναι πιο πολύ για στυλ γιατί και την ίδια την θήκη την βλέπω ευαίσθητη σε φθορές.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα μόλις μια clear view Samsung ασημένια. Εντυπωσιακή αλλά χωρίς ζελατίνα ή τζαμακι σίγουρα θα κάνει ζημιά στο πλαίσιο γιατί χτυπάει όταν κλείνει. Έπρεπε να βάλουν μαλακό υλικό Εκεί που εφάπτεται με την οθονη.ευτυχως Έχω ένα tpu. Το καλό είναι ότι χωράει και τζαμί και ζελατίνα γιατί το πλαίσιο είναι χαμηλά και δεν την σηκωνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλοριζικη φιλε, εγω εχω μαιμου τετοια θηκη και ειμαι ευχαριστημενος, φανταζομαι γνησια πως θα ειναι ,τι χρωμα κινητο εχεις; καλυτερη ασημι απο την μαυρη; τις ειδες απο κοντα;

Link to comment
Share on other sites

Το πορτακι φιλε μου κλεινει μονο του, σαν να εχει μαγνητη ας πουμε ? Σε πτωση μενει κλειστο?

 

Θηκη ευαισθητη σε φθορες,πλην ομως καλαισθητη!Δεν εχει κανενα μαγνητη και απλα καθεται πανω στην οθονη.Δεν εχει τπτ να κραταει το καπακι.Σε πτωση και βεβαια θα ανοιξει σα γαρυφαλλο!

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικη φιλε, εγω εχω μαιμου τετοια θηκη και ειμαι ευχαριστημενος, φανταζομαι γνησια πως θα ειναι ,τι χρωμα κινητο εχεις; καλυτερη ασημι απο την μαυρη; τις ειδες απο κοντα;

Ευχαριστώ. Έχω silver titanium συσκευή. Για μαύρη πήγαινα αλλά δεν βρήκα και βαρέθηκα να πάρω από sprouts. Είδα από κοντά την μαύρη για s7 . Νομίζω η μαύρη είναι πιο καλή.αλλα και η ασημένια με εξέπληξε θετικά από κοντά.ισως στην μαύρη κάνει καλύτερη αντίθεση η εικόνα από μέσα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Έχω silver titanium συσκευή. Για μαύρη πήγαινα αλλά δεν βρήκα και βαρέθηκα να πάρω από sprouts. Είδα από κοντά την μαύρη για s7 . Νομίζω η μαύρη είναι πιο καλή.αλλα και η ασημένια με εξέπληξε θετικά από κοντά.ισως στην μαύρη κάνει καλύτερη αντίθεση η εικόνα από μέσα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ φίλε, ευχαριστώ για την ενημέρωση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. μπορειτε να μου προτεινετε καποια micro sd για το κινητο; Το οικονομικο δεν ειναι θεμα καθως θελω να περασω οικογενειακες φωτο κτλ και θελω κατι καλο και γρηγορο. Κοιτουσα αυτο λογω samsung:

 

 

http://www.skroutz.gr/s/6823290/Samsung-Evo-microSDHC-32GB-U1-with-Adapter.html

 

Εχετε να προτεινετε κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. μπορειτε να μου προτεινετε καποια micro sd για το κινητο; Το οικονομικο δεν ειναι θεμα καθως θελω να περασω οικογενειακες φωτο κτλ και θελω κατι καλο και γρηγορο. Κοιτουσα αυτο λογω samsung:

 

 

http://www.skroutz.gr/s/6823290/Samsung-Evo-microSDHC-32GB-U1-with-Adapter.html

 

Εχετε να προτεινετε κατι αλλο;

 

Εχω την ιδια σε 128gb!Αριστη ακομα και στη ληψη 4κ βιντεο!

Link to comment
Share on other sites

Πριν βάλω τη καινούργια screenknight ,δοκίμασα να ξαναβάλω την προηγούμενη που ήδη φορούσε..Τελικα,υπάρχει δυνατότητα επανατοποθέτησης με σουπερ αποτελέσματα ..Αν εξαιρέσουμε ένα μικρό σημαδακι ,εχω 98% επιτυχία..Απλα, δε θέλει πολύ ζόρισμα οταν την στρώνεις..
Link to comment
Share on other sites

Πριν βάλω τη καινούργια screenknight ,δοκίμασα να ξαναβάλω την προηγούμενη που ήδη φορούσε..Τελικα,υπάρχει δυνατότητα επανατοποθέτησης με σουπερ αποτελέσματα ..Αν εξαιρέσουμε ένα μικρό σημαδακι ,εχω 98% επιτυχία..Απλα, δε θέλει πολύ ζόρισμα οταν την στρώνεις..

Νερά δεν σου άφησε; σκέφτομαι να το κάνω και εγώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε, θα το δοκιμάσω μόλις έρθουν οι άλλες που παρήγγειλα, αν κάτι πάει στραβά να έχω ρεζέρβα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να μεταφερω και την δικη μου εμπειρία. Χρησιμοποιώντας θήκη τα tempered glass είναι άχρηστα τουλάχιστον 4 διαφορετικά που δοκίμασα εγω από eBay και eshop, αφήστε που δεν εφαρμόζουν με την ίδια λογική όπως σε μια επίπεδη οθόνη. Τελικά βρήκα 100% εφαρμογή με τις γνήσιες Samsung ζελατίνες που με θήκη mercury είναι συμβατές και έχουν κόστος ~ 16€ από skroutz
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς κάνα link για γνήσια ζελατίνα Samsung?

 

είναι μουφα και οτιδήποτε βάλεις....βάλε μόνο iq shield να έχεις την ηρεμία σου

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και η knight screen είναι μια χαρά

Πιστεύω όλες που μπαίνουν με υγρή τοποθέτηση είναι εντάξει

Link to comment
Share on other sites

Και η knight screen είναι μια χαρά

Πιστεύω όλες που μπαίνουν με υγρή τοποθέτηση είναι εντάξει

Όντως έχω ακούσει καλά λόγια για την knight, απλά το μεγάλο ατού της iq shield είναι η έκδοση case friendly που οι γωνίες είναι κομμένες έτσι ώστε να έχουν συμβατότητα με τις περισσότερες θήκες χωρίς πρόβλημα.

Δεν έχω δοκιμάσει την knight, αν είναι κι αυτή έτσι κομμένη θα είναι το ίδιο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...