Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ καλα νουμερα. Σε τι φαση ειναι η μπαταρια; Κυκλοι φορτισης κλπ;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπαταρία αλλαγμένη τον περασμένο Νοέμβριο, αν θυμάμαι καλά.

 

Sent from my SM-G930F

 

55f979bd83fca66134511b7485ccbb15.jpg

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mark τόσο πάει η μπαταρία του και εμένα ακριβώς, δηλαδή με WiFi σε εσωτερικό χώρο, μπορεί να φτάσει 6+ώρες SOT. Με μεικτή χρήση είμαι στις 4+ ώρες

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση του Αυγούστου Εγώ βλέπω να ζεσταίνεται με απλή περιήγηση στο ίντερνετ πράγμα το οποίο δεν γινόταν πριν
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω την γαλλικη ρομ

 

Bootloader Version : G930FXXU2ERGE

PDA Version : G930FXXU2ERGE

CSC Version : G930FXEF2ERGE

Baseband Version : G930FXXU2ERGC

 

Δεν μου εχει ερθει η ενημερωση αυργουστου στην οποια αναφερεστε, ειναι λογικο η οχι?

Εχει γραψει στο τηλεφωνο το KNOX αλλα δεν ειμαι ροοτ και δεν εχω περασει TWRP. Το γυρισα σε μαμα κατασταση.

Πρεπει να κατεβασω αλλη ρομ και να το στησω απο την αρχη για να παρω την ενημερωση ασφαλειας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοήθεια.

Ειχα μεχρι προσφατα ενα bluetooth handsfree Plantronix Explorer 10, το οποίο δούλευε κανονικότατα (και άψογα, και ήταν και πολυ δυνατο στον ήχο) τόσο με το παλιο μου iPhone SE όσο και με το Galaxy S7 μου για τουλάχιστον 6 μήνες.

Πριν από κάποιες εβδομάδες άρχισε να αποσυνδέεται εκεί που μιλούσα με το S7. Το έκλεινα, το ξανα άνοιγα (το bluetooth), συνδεόταν και μετά ξανά αποσυνδέονταν.

Σκέφτηκα ότι τα χε παίξει και το ...πήγα στην ανακύκλωση ηλεκτρονικών συσκευών.

Πήρα ένα Samsung HM1350 με σαφώς χαμηλότερη ένταση το οποίο τελικά παθαίνει τα ίδια με το Plantronics. Και τώρα συνειδητοποιώ ότι δεν έφταιγε το Plantronics :(

Αυτό που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι κάτι φταίει στην πλευρά του κινητού ! Ισως από κάποιο update και μετά; Δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Υπόψιν, έχω και 2 ζευγάρια ασύρματα AWEI in-ear handfree ακουστικά τα οποία δεν έχουν αποσυνδεθεί ποτέ, μήνες τώρα !

Εχει κανεις καμια ιδέα τι μπορεί να φταίει και τι θα μπορούσα να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Ερωτηση:

Με τις νέες αναβαθμίσεις το πρόγραμμα που βλέπεις τις επαφές μου παίρνει απευθείας το προεπιλεγμένο τηλ αντί να με αφήσει να επιλέξω ποιο θέλω.ετσι αναγκάζομαι να μπω στην επαφή να επιλέξω ποιο θέλω να καλέσω.Δεν έχει καμία ρύθμιση ;

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

παιδια, οταν ειμαι στο σπιτι και το εχω το κινητο στο 3G με το ζορι εχω μια γραμμη, ενω πιο πριν ειχα τρεις. Πρωτη φορα συνεβη συτο στους 5 μηνες που το εχω. Οταν το γυριζω στο 2G εχω κανονικα 4. Ειμαι με cosmote. Ξερετε τι μπορει να παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Εκανα delete cache στην "εφαρμογη συστηματος" "Bluetooth" και φαίνεται να λειτουργεί χωρίς διακοπες πλέον.

Θα δείξει εν καιρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω αγοράσει το κινητό από MediaMarkt Χριστούγεννα 2016. Το περασμένο Σάββατο, δυσκολευόταν να φορτίσει. Δοκίμασα άλλο καλώδιο και φόρτισε κανονικά. Ο μετασχηματιστής δεν είχε πρόβλημα. Το πήγα στο σέρβις, καθώς ήθελα ούτως ή άλλως να πάω εντός 2ετίας για την μπαταρία η οποία τελείωνε σχετικά γρήγορα. Το πήγα σε επίσημο σέρβις και η κοπέλα στην υποδοχή μου είπε ότι το κόστος στις μπαταρίες είναι περίπου 20-25 ευρώ, όσο είχε πάρει και εδώ στο φόρουμ το μάτι μου παλιότερα. Ωστόσο σήμερα μου ήρθε μνμ που λέει χρεωση για αλλαγη μπατριας(εκτος 12μηνης εγγυησης αξεσουαρ) και καλώδιο φορτισης.εγινε καθαρισμος στις επαφες φορτισης.θα γινει και αναβαθμιση για την καταναλωση επειδή η μπαταρία έχει 12μηνη εγγύηση (που έληξε) και κόστος 66 ευρώ. Σας φαίνεται λογικό?
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ουσιαστικά πλήρωσες και την αξία της μπαταρίας και τα εργατικά. Η μπαταρία για το κινητό μας εχει μόνο ενα χρόνο εγγύηση και όχι 2 οπως για το S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Κόστος 66€ για τη μπαταρία ή όλα μαζί; 66 για τη μπαταρία είναι πολλά για εντός διετίας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου φαίνεται, άλλαξαν και το καλώδιο φόρτισης, βέβαια τώρα με την εγγύηση για αυτό δε ξέρω τί παίζει. Σε ποιο service πηγες;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Omnitech στον Γέρακα. Το καλώδιο τι κόστος έχει όταν νέος πακεταρισμένος φορτιστής έχει 20 ευρώ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ουσιαστικά πλήρωσες και την αξία της μπαταρίας και τα εργατικά. Η μπαταρία για το κινητό μας εχει μόνο ενα χρόνο εγγύηση και όχι 2 οπως για το S7 Edge

 

Πάντως αν καταλαβαίνω σωστά, στο site της Samsung δεν διαχωρίζει το απλό με το Edge σε ότι αφορά την εγγύηση της μπαταρίας

 

Κινητά Τηλέφωνα

Περίοδος Εγγύησης

24 Μήνες

Είδος Κάλυψης

Παράδοση με ευθύνη του πελάτη

Γενικές Πληροφορίες

Τα αξεσουάρ που συμπεριλαμβάνονται με το κινητό τηλέφωνο (π.χ. μπαταρία) - περίοδος εγγύησης 12 μήνες.

 

https://www.samsung.com/gr/support/warranty/

 

Κι εδώ τα παιδιά για ένα χρόνο και στο Edge μιλάνε : https://bit.ly/2wHvQZy

Όπως και να 'χει, προσωπικά έχω στείλει ερώτημα στη Smartec και αναμένω απάντηση. Θα ενημερώσω.

Το Δεκέμβριο κλείνω κι εγώ ένα χρόνο και θέλω να έχω στο νου μου πιθανή αλλαγή μπαταρίας εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση της Smartec

 

Καλημέρα σας,

 

η μπαταρία έχει ένα χρόνο εγγύηση. Η αντικατάσταση της εάν η συσκευή είναι εντός ημερολογιακής εγγύησης στοιχίζει περίπου 20€ δλδ όσο το κόστος της μπαταρίας. Η συσκευή σας ωστόσο θα ελεγχθεί εάν όντως υπάρχει πρόβλημα στη μπαταρία. Εάν η συσκευή σας είναι πάνω από 2 έτη τότε θα υπάρξει επιβάρυνση +25,00 € εργασία και τα αυτοκόλλητα αδιαβροχοποίησης και το συνολικό κόστος ανέρχεται στα 56,00 περίπου.

smartec team

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση της Smartec

 

 

 

Τόσο πλήρωσα και γω στη smartec που άλλαξα μπαταρία μόνο

Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευή με root δεν μπορώ να απεγκαταστησω εφαρμογές συστήματος όπως το YouTube. Γιατί γίνετε αυτό? Επίσης στο twrp παίρνω backup συστήματος και στο τέλος αποτυγχάνει το backup. Μου βγάζει σφάλμα λέγοντας fail to mount '/data' (Invaled argument).
Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευή με root δεν μπορώ να απεγκαταστησω εφαρμογές συστήματος όπως το YouTube. Γιατί γίνετε αυτό? Επίσης στο twrp παίρνω backup συστήματος και στο τέλος αποτυγχάνει το backup. Μου βγάζει σφάλμα λέγοντας fail to mount '/data' (Invaled argument).
Γιατί μάλλον δεν είναι σωστά ρουταρισμένη η συσκευή σου. Φαίνεται να μην έχουν δικαιώματα να επεξεργαστούν αρχεία συστήματος οι εφαρμογές που προσπαθούν.

 

Tapatalked using my galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Με το root checker μου βγάζει ότι είμαι root. Τι άλλο μπορώ να κάνω? Είναι εύκολο να μου πείτε πως μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία εδώ να σε δείξω τι σφάλμα μου βγάζει στο twrp στο τέλος του backup? Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως εκανα με επιτυχια αλλα εχω τα θεματα που δεν μπορω να απεγκαταστησω εφαρμογες συστηματος οπως και να παρω πληρες backup

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα και μιας και νέος κάτοχος έχω να ρωτήσω κάτι που ίσως να έχει απαντηθεί και στο παρελθόν. Τι κάρτα μνήμης να του πάρω ώστε να μην αργεί να μπει στην έκθεση και να μου δείχνει παλιές και νέες φωτογραφίες που θα του βάλω;

 

Αναβάθμισα το κινητό σε Ορεο, με ενημερώσεις Αυγούστου αν αυτό παίζει ρόλο

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μερικές φορές ενώ εμφανίζεται κανονικά το πληκτρολόγιο(Swiftkey ή samsung keyboard) ότι και να γράψω δεν εμφανίζεται τίποτα εκεί που πρέπει ενώ αν κλείσω το πρόγραμμα και το ξανανοίξω εμφανίζετε κανονικά ότι γράφω.

Και αυτό δεν το κάνει μόνο σε ένα πρόγραμμα αλλά σε πολλά π.χ. chrome, internet browser, μηνύματα κ.τ.λ.

 

 

 

Αυτό μου το κάνει τις τελευταίες μέρες δεν μου το έκανε ποτέ παλιότερα με το swiftkey.

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση του Αυγούστου Εγώ βλέπω να ζεσταίνεται με απλή περιήγηση στο ίντερνετ πράγμα το οποίο δεν γινόταν πριν

 

Φίλε κ εγώ το ίδιο παρατηρώ... ειμαι με update αυγουστου και το κινητο ζεσταινεται σε απλα πραγματα ενω πριν ηταν νορμαλ... με του αυγουστου ομως διορθωθηκε η μπαταρια που με ορεο ειχε πεσει κατα ΠΟΛΥ. αληθεια δεν ξερω τι παιζει με τις τελευταιες ενημερωσεις η μια πιο αθλια απ την αλλη.

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω ειναι ιδεα σας, εγω δεν παρατηρω κατι. Υποψιν εκανε ζεστες καλες τις τελευταιες μερες.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...