Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

dtw (double tap to wake)

προταθηκε απο τον χρηστη lakerdas, την εγκαταστησα και ειναι οτι πρεπει !!!!

 

Παιδιά επειδή δεν θυμάμαι που το είδα εδώ, ποιο double tap εγκαθιστούμε έτσι ώστε στο always on display να ανοίγει με διπλό χτύπημα και όχι από τα κουμπιά, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα τελείωσα μια δοκιμή που έκανα στο S7 μου. Δεν έχω και τίποτα σπουδαίες εφαρμογές (firefox και VLC), έτσι μέτρησα την διάρκεια της μπαταρίας μου. Αποτέλεσμα; 70 ώρες λειτουργίας.

 

Βέβαια δουλεύω wifi, μόνο 2G, βγάζω μπόλικες φωτογραφίες, και είμαι στο μπλε δόντι όλη μέρα. Το μπλε δόντι το έχω μόνιμα ανοιχτό, γιατί είναι συνδεδεμένο με την σταθερή συσκευή του σπιτιού και του γραφείου, άρα απαντάω τα τηλέφωνα από την σταθερή συσκευή και όχι από το κινητό. Εκτός γραφείου και σπιτιού, το μπλε δόντι είναι συνδεδεμένο με το αυτοκίνητο.

 

Α, και μετά από 70 ώρες, έχω και 10% ακόμα μπαταρία... βγάζει και αυτό το βράδυ...

 

Σαφώς καλύτερα απ' ότι περίμενα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα αρχισα να αντιμετωπιζω το προβλημα των επανεκκινησεων. Σε τυχαιες στιγμες κανει επανεκκινησεις χωρις λογο και ενω το κινητο βρισκεται στην αναμονη. Γνωριζει κανεις τον λογο και πως μπορει να λυθει? Να τονισω πως δεν αλλαξε απολυτως τιποτα ουτε εγκατεστησα καποια καινουρια εφαρμογη. Edited by Navyseal
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να ενεργοποιείται η οθόνη κλειδώματος, όταν έρχεται gmail? Έμενα απλά ακούγεται ο ήχος και αναβοσβήνει το μπλε λεντακι ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα αρχισα να αντιμετωπιζω το προβλημα των επανεκκινησεων. Σε τυχαιες στιγμες κανει επανεκκινησεις χωρις λογο και ενω το κινητο βρισκεται στην αναμονη. Γνωριζει κανεις τον λογο και πως μπορει να λυθει? Να τονισω πως δεν αλλαξε απολυτως τιποτα ουτε εγκατεστησα καποια καινουρια εφαρμογη.

Εχεις απενεργοποιησεις τιποτα με εφαρμογη οπως το package disabler pro;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

dtw (double tap to wake)

προταθηκε απο τον χρηστη lakerdas, την εγκαταστησα και ειναι οτι πρεπει !!!!

Thanks, δουλεύει προς το παρόν σωστά

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος αγορασει τωρα τη συσκευη, ειναι καλύτερο να περασει απευθειας την nougat και να κανει επαναφορα εργοστασιακων ή να την δουλεψει με την marsh και καποια στιγμη να βαλει την nougat απο πανω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία... Στο huawei p8 lite του πατέρα μου, όταν έχει μια αναπάντητη του βγάζει πόση ώρα χτυπούσε το κινητό μέχρι να το κλείσει αυτός που τον καλεί, σε φάση να καταλάβεις ας πούμε αν είναι αναπάντητη άρα κρατάει λίγο ή αν ήταν κάτι σημαντικό αν κρατούσε πολύ ώρα μέχρι να το κλείσει ο άλλος... Γίνεται σ εμάς να εμφανιστεί αυτό κάπως, ενδεχομένως με κάποια εφαρμογή;;
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος αγορασει τωρα τη συσκευη, ειναι καλύτερο να περασει απευθειας την nougat και να κανει επαναφορα εργοστασιακων ή να την δουλεψει με την marsh και καποια στιγμη να βαλει την nougat απο πανω;

 

Επειδή χρειάζεται οπωσδήποτε επαναφορα ( κατα τη γνωμη μου ) το κανεις κατευθείαν και ξεμπέρδευεις . Αν εξαιρέσεις καποια παιδιά που εχουν θεμα με τις κλήσεις ( σημαντικο ) η 7 ειναι καλύτερη και κάποια στιγμή σιγουρα θα την περάσεις. Οποτε τι να περιμενεις ? Εκτός αν σου αρεσει να στήνεις το τηλέφωνο καθε τρεις και λιγο .

Link to comment
Share on other sites

Δε μου αρεσει καθολου να στηνω τηλεφωνα καθε λιγο!! :) Απλά επειδη αλλαζω τηλεφωνο καθε 3 χρόνια θελω να κανω το καλύτερο δυνατο και διαβαζω εδω για προβληματα κλησεων επανεκιννησεων κλπ που με κανουν σκεπτικο. Εχω αποφασισει και δεν αλλαζω την αγορα του S7 αλλά μου κανει εντυπωση που μια ναυαρχιδα εχει τετοια θεματα.

 

Αρα η συμβουλη σου, ανοιγω το τηλ, περναω την 7 και αμεσως επαναφορα εργοστασιακων; (απορια ενος αδαη: η επαναφορα δε θα επαναφερει και την marsh?)

Link to comment
Share on other sites

Δε μου αρεσει καθολου να στηνω τηλεφωνα καθε λιγο!! :) Απλά επειδη αλλαζω τηλεφωνο καθε 3 χρόνια θελω να κανω το καλύτερο δυνατο και διαβαζω εδω για προβληματα κλησεων επανεκιννησεων κλπ που με κανουν σκεπτικο. Εχω αποφασισει και δεν αλλαζω την αγορα του S7 αλλά μου κανει εντυπωση που μια ναυαρχιδα εχει τετοια θεματα.

 

Αρα η συμβουλη σου, ανοιγω το τηλ, περναω την 7 και αμεσως επαναφορα εργοστασιακων; (απορια ενος αδαη: η επαναφορα δε θα επαναφερει και την marsh?)

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων είναι, όχι λογισμικού

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα αρχισα να αντιμετωπιζω το προβλημα των επανεκκινησεων. Σε τυχαιες στιγμες κανει επανεκκινησεις χωρις λογο και ενω το κινητο βρισκεται στην αναμονη. Γνωριζει κανεις τον λογο και πως μπορει να λυθει? Να τονισω πως δεν αλλαξε απολυτως τιποτα ουτε εγκατεστησα καποια καινουρια εφαρμογη.

Είναι πρόβλημα που αντιμετωπίζω εδώ και μήνες με δύο(!) συσκευές - η δεύτερη είναι ανταλλαγή της πρώτης που είχε το πρόβλημα και δεν μπορούσε να λυθεί από το σερβις της Samsung!

Στην δικιά μου περίπτωση σχεδόν κάθε βράδυ κατά την φόρτιση, κάνει επανεκκίνηση αλλά όχι μόνο - το κάνει και σε κατάσταση απλής αναμονής. Δεν έχω βρει λύση. Υπάρχει περίπτωση να το προκαλεί κάποιο setting ή κάποια εφαρμογή. Θέλεις να μου στείλεις τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες (να ξεκινήσουμε από εκεί) να βρούμε τυχόν κοινά προγράμματα?

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή αφού είχα βάλει και εγώ Nougat, αρχισε το S7 μου μετά από 1,5 μήνα, να κάνει επανεκκινήσεις κατα τη φόρτιση.

 

Το άφηνα να φορτίσει και όταν πήγα να το πάρω το έβρισκα στην οθόνη του pin.

 

Στην αρχή φοβήθηκα ότι ήταν sim, αλλά θυμήθηκα όσα έλεγαν τα παιδιά εδώ και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αφού έσβησα ένα σωρό πραγματικά περιττά προγράμματα.

 

Το πρόβλημα λύθηκε.

 

Επίσης εδώ και 1-2 βδομάδες και πριν από το reset δεν έχω το πρόβλημα με το σήμα και τις χαμένες κλήσεις.

 

Ίσως όπως λέει ο stsalkit κάτι γίνεται με κάποια settings ή με κάποια apps :worry:

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα αγοράσει άδεια για το jit call recorder και δούλευε μια χαρά. Τώρα μετά την nougat γράφει μόνο την φωνή μου, καμιά ιδέα;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλοι μου και χρόνια πολλά.

Η γυναίκα μου έδωσε το s7 στην ανηψιά της να παίξει και το παιδί κάτι έχει κάνει και πατώντας μια φορά το πλήκτρο αρχικής οθόνης,δεν πηγαίνει στην αρχική οθόνη όπως πρίν,αλλά ανοίγει την εφαρμογή google, σαν να το έχεις παρατεταμένα πατημένο.

Ξέρετε από που ρυθμίζεται πάλι,να το πατάει μια φορά και να ανοιγει την αρχική οθόνη;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα στο HTC 10 ερχόμενος από S7 δεν έχω ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΚΛΗΣΗ ΧΑΜΕΝΗ.... Τυχαίο; Δε νομίζω..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα... προσπαθώ να βγάλω άκρη τι στο καλό έκανα και δεν μπορώ να εγκαταστήσω κανένα apk το οποίο έχω κατεβασμένο . Ενώ ανοίγει κανονικά το μενου με την επιλογή εγκατάσταση και ακύρωση, το πεδίο εγκατάσταση δεν επιλέγεται ενώ το ακύρωση δουλεύει..

Διαβάζω ότι μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή που κάνει overlay και δεν με αφήνει να λειτουργήσει το πεδίο εγκατάσταση. Κανείς κάποια ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

@Stsalkit & Navyseal

Πήγαινετε στις ρυθμίσεις---> Γενική Διαχείριση --->Μηδενισμός.

Μετά τις επιλογές Επαναφοράς Συσκευής έχει την Διαχείριση Συσκευών: Αυτόματη Επανεκκίνηση. Δείτε μήπως είναι ενεργοποιημένο.

http://i215.photobucket.com/albums/cc87/silentstormD21/3d6e223b-b316-4b5b-8059-4e069c2e91e9.png

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα... προσπαθώ να βγάλω άκρη τι στο καλό έκανα και δεν μπορώ να εγκαταστήσω κανένα apk το οποίο έχω κατεβασμένο . Ενώ ανοίγει κανονικά το μενου με την επιλογή εγκατάσταση και ακύρωση, το πεδίο εγκατάσταση δεν επιλέγεται ενώ το ακύρωση δουλεύει..

Διαβάζω ότι μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή που κάνει overlay και δεν με αφήνει να λειτουργήσει το πεδίο εγκατάσταση. Κανείς κάποια ιδέα??

Φαντάζομαι ότι έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή άγνωστες πηγές (υπομενού ρυθμίσεων Οθόνη Κλειδ.Και Ασφάλεια) ώστε να μπορείς να εγκαταστήσεις τις κατεβασμένες εφαρμογές.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή άγνωστες πηγές (υπομενού ρυθμίσεων Οθόνη Κλειδ.Και Ασφάλεια) ώστε να μπορείς να εγκαταστήσεις τις κατεβασμένες εφαρμογές.

 

Ναι, αυτό το γνωρίζω. Είμαι σίγουρος πως κάποια εφαρμογή το έχει προκαλέσει αυτό. Πρέπει μια μια να τις απενεργοποιώ κ να δοκιμάζω..

Link to comment
Share on other sites

@Stsalkit & Navyseal

Πήγαινετε στις ρυθμίσεις---> Γενική Διαχείριση --->Μηδενισμός.

Μετά τις επιλογές Επαναφοράς Συσκευής έχει την Διαχείριση Συσκευών: Αυτόματη Επανεκκίνηση. Δείτε μήπως είναι ενεργοποιημένο.

http://i215.photobucket.com/albums/cc87/silentstormD21/3d6e223b-b316-4b5b-8059-4e069c2e91e9.png

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, αλλά πλέον αυτά είναι παρωχημένα τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση - τα έχω δοκιμάσει όλα! Δεν μπορώ να καταλάβω τι στο καλό φταίει!

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα... προσπαθώ να βγάλω άκρη τι στο καλό έκανα και δεν μπορώ να εγκαταστήσω κανένα apk το οποίο έχω κατεβασμένο . Ενώ ανοίγει κανονικά το μενου με την επιλογή εγκατάσταση και ακύρωση, το πεδίο εγκατάσταση δεν επιλέγεται ενώ το ακύρωση δουλεύει..

Διαβάζω ότι μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή που κάνει overlay και δεν με αφήνει να λειτουργήσει το πεδίο εγκατάσταση. Κανείς κάποια ιδέα??

 

quotάρω τον εαυτό μου για να πώ ότι problem solved:

έφταιγε η εφαρμογή Quick AppLock που χρησιμοποιώ για το κλείδωμα εφαρμογών μου. Εαν το ενεργοποιήσω μου εμφανίζεται το ίδιο φαινόμενο να μην μπορώ να επιλέξω κάτω δεξία το μενού της οθόνης. Προσωρινά διακοπή λειτουργιάς και όλα ok!

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή αφού είχα βάλει και εγώ Nougat, αρχισε το S7 μου μετά από 1,5 μήνα, να κάνει επανεκκινήσεις κατα τη φόρτιση.

 

Το άφηνα να φορτίσει και όταν πήγα να το πάρω το έβρισκα στην οθόνη του pin.

 

Στην αρχή φοβήθηκα ότι ήταν sim, αλλά θυμήθηκα όσα έλεγαν τα παιδιά εδώ και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αφού έσβησα ένα σωρό πραγματικά περιττά προγράμματα.

 

Το πρόβλημα λύθηκε.

 

Επίσης εδώ και 1-2 βδομάδες και πριν από το reset δεν έχω το πρόβλημα με το σήμα και τις χαμένες κλήσεις.

 

Ίσως όπως λέει ο stsalkit κάτι γίνεται με κάποια settings ή με κάποια apps :worry:

 

Εγώ είχα πρόβλημα με χαμένες κλήσεις

Έκανα reset και μετά απέκτησα πρόβλημα και με επανεκκινησεις :D

Οπότε το πρόβλημα δε λύνεται με reset

Και μάλιστα μετά το reset έχω τις ιδέες και λιγότερες εφαρμογές, δηλαδή δεν έχω κάποια τώρα που να μην είχα πριν

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 7 έχω πρόβλημα με την μπαταρία, δεν μου βγάζει πλέον μέρα θέλω οπωσδήποτε φόρτιση κατά την διάρκεια της ημέρας. Σας συμβαίνει το ίδιο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...