Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει δυνατοτητα , η αρχικη οθονη οπως και η εφαρμογες, να γυριζουν στο πλαι οπως γυριζω το κινητο, να φαινονται οριζοντια και οχι καθετα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Υπαρχει δυνατοτητα , η αρχικη οθονη οπως και η εφαρμογες, να γυριζουν στο πλαι οπως γυριζω το κινητο, να φαινονται οριζοντια και οχι καθετα?

 

Αν αλλάξεις launcher ναι...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις launcher ναι...

 

Μολις ειδα ενα βιντεο, ενεργοποιοντας το google launvjer, σου δινει την επιλογη για auto rotate, μια χαρα.

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα απο φορτιση και επανεκκινηση μου γραφει 47 ωρες.

 

Μηπως εχεις τιποτα εφαρμογες "ρουφηχτρες";

 

Αδερφε ποιες απο τις μανισιες ειναι ρουφηχτρες οπως λες; Έχω απενεργοποιησει:

Μουσική Google play, Ταινίες Google Play, Φωτογραφίες Google, Excel, Gmail, Hangouts, Onedrive, OneNote, S Health, Samsung gear, Skype

ενω έχω προσθέσει 2-3 παιχνιδακια και εφαρμογες που δεν τρωνε πολυ απ οσο ξερω στα παλια κινητα μου (εκτος απο το Pokemon Go :ninja: το οποιο ειναι οντως ρουφηχτρα αλλα οσο ειναι ενεργο νομιζω. Κανω λαθος; Ειναι καποια αλλη που με τραβαει τοσο μπαταρια; γιατι απο 47 στις 10 ωρες ειναι χαωδης διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πώς γίνετε στις επαφές να προβάλλεται πρώτα το όνομα και μετά το επίθετο??? Έχω κολλήσει να το ψάχνω...

 

ΑΚΥΡΟ, το βρήκα!

Edited by harris78
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δουλεύω με την Νοεμβρίου διότι όσες φορές την πέρασα του Μαρτιου μου την αναβαθμίζει μετα λίγες ημέρες στην τελευταία του Ιουλίου ενώ εχω απενεργοποιήσει το αυτόματο update.

 

τι ενοεις απενεργοποίησες το αυτοματο update (μεσα απο το google play) αποτι ξερω αυτό ισχυει για ολες τις εφαρμογες εκτος από το google services και το google play που σε μενα τουλάχιστον παλια που δοκιμαζα να κρατησω παλια εκδοση δεν γινότανε με τιποτε να μην αναβαθμισθούνε και οσο δεν γινότανε υπηρχε δυσλειτουργια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μια ερώτηση. Έχω βάλει στο s planner τα γενέθλιά των επαφών μου,αλλά ενώ έχω ορίσει να ερχετε ειδοποίηση αυτό δεν χαμπαριαζει και δεν χτυπάει ποτέ. Έχω τσεκάρει τις ρυθμίσεις και είναι σωστές, αλλά ειδοποίηση δεν έρχεται. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω; εννοείται ότι όλα είναι στοκ και απειραχτα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά, πώς γίνετε στις επαφές να προβάλλεται πρώτα το όνομα και μετά το επίθετο??? Έχω κολλήσει να το ψάχνω...

 

Επαφές -> ΠΕΡΙΣ. -> Ρυθμίσεις -> Μορφή ονόματος (Όνομα, επώνυμο)

 

Θα πας από την εφαρμογή "Επαφές" όμως εκεί, όχι από το "Τηλέφωνο".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επαφές -> ΠΕΡΙΣ. -> Ρυθμίσεις -> Μορφή ονόματος (Όνομα, επώνυμο)

 

Θα πας από την εφαρμογή "Επαφές" όμως εκεί, όχι από το "Τηλέφωνο".

 

Ναι τελικά το βρήκα, ευχαριστώ... Κοίταζα στο τηλέφωνο όπως είπες και όχι στις επαφές...!!!

Link to comment
Share on other sites

μια αναβαθμιση λογισμικου 27ΜΒ που μου ηρθε τι διορθωνει?

Γράφει αναλυτικά πριν την κανεις εγκατάσταση.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε ποιες απο τις μανισιες ειναι ρουφηχτρες οπως λες; Έχω απενεργοποιησει:

Μουσική Google play, Ταινίες Google Play, Φωτογραφίες Google, Excel, Gmail, Hangouts, Onedrive, OneNote, S Health, Samsung gear, Skype

ενω έχω προσθέσει 2-3 παιχνιδακια και εφαρμογες που δεν τρωνε πολυ απ οσο ξερω στα παλια κινητα μου (εκτος απο το Pokemon Go :ninja: το οποιο ειναι οντως ρουφηχτρα αλλα οσο ειναι ενεργο νομιζω. Κανω λαθος; Ειναι καποια αλλη που με τραβαει τοσο μπαταρια; γιατι απο 47 στις 10 ωρες ειναι χαωδης διαφορα

 

Δεν απενεργοποιησα καμια μαμισια εφαρμογη.

 

Αν δεν σου ειναι κοπος δοκιμασε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και δες ποσες ωρες θα σου βγαζει και μετα ξεκινα βαζε μια-μια τις δικες σου εφαρμογες να δεις ποια φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν απενεργοποιησα καμια μαμισια εφαρμογη.

 

Αν δεν σου ειναι κοπος δοκιμασε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και δες ποσες ωρες θα σου βγαζει και μετα ξεκινα βαζε μια-μια τις δικες σου εφαρμογες να δεις ποια φταιει.

 

Μολις εκανα επαναφορα κ μ βγαζει στο 100% μετα απο επανεκκινηση 13 ωρες με κανονικη χρηση, 15μιση ωρες με εξοικ. Ενεργειας και 40 ωρες με ultra εξοικ. Ενεργειας. Πολυ χαμηλα δεν ειναι?

 

Επισης, μετα το factory reset που αναφερω στο προηγουμενο ποστ πλεον δεν μπορω να μπω σε εφαρμογες οπως facebook και instagram. Μου βγαζει να κανω ληψη και εγκατασταση και αφπυ ολοκληρωθουν αντι να ανοιγουν μου βγαζουν ακριβως το ιδιο μνμ για ληψη και εγκατασταση σαν να μην εκανα τιποτα. Any help?

 

Edit: το θεμα με τιε εφαρμογες λυθηκε αλλα αν μπορει καποιος να μ πει γενικα και τα δικα του νουμερα σε 100% ποσο εκτιμ χρονο χρησης δινει η συσκευη του? 10-12 ωρες ειναι φυσιολογικα η πολυ λιγα?

Edited by drRodiL
Link to comment
Share on other sites

Eιναι οντως πολύ χαμηλά.

Στη Χρήση Μπαταρίας στις Ρυθμίσεις, ποια εφαρμογή είναι πρώτη;

Δοκίμασε να κάνεις και ένα restart μετά από μια πλήρη φόρτιση...

Link to comment
Share on other sites

Eιναι οντως πολύ χαμηλά.

Στη Χρήση Μπαταρίας στις Ρυθμίσεις, ποια εφαρμογή είναι πρώτη;

Δοκίμασε να κάνεις και ένα restart μετά από μια πλήρη φόρτιση...

 

Οθονη με 42% (φωτεινοτητα στο auto εχω)

Συστημα android με 14% μετα.

Ιδια αποτελεσματα και με restart μετα απο πληρη φορτιση. Και τα ιδια αποτελεσματα και μετα απο factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απογοήτευση από την samsung με νέο update τίποτα δεν άλλαξε... υπηρεσίες google και android system ρουφάει την μπαταρία. Δεν είναι πυρηνική φυσική να μην μπορούν να το φτιάξουν εν έτη 2016. Ντροπή και αίσχος...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οθονη με 42% (φωτεινοτητα στο auto εχω)

Συστημα android με 14% μετα.

Ιδια αποτελεσματα και με restart μετα απο πληρη φορτιση. Και τα ιδια αποτελεσματα και μετα απο factory reset.

 

Μεγάλη απογοήτευση από την samsung με νέο update τίποτα δεν άλλαξε... υπηρεσίες google και android system ρουφάει την μπαταρία. Δεν είναι πυρηνική φυσική να μην μπορούν να το φτιάξουν εν έτη 2016. Ντροπή και αίσχος...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μεγάλη ξεφτίλα για τη Samsung αυτό που γίνεται με την μπαταρία...

Τι στο διαολο κάνουν και δεν μπορούν να φτιαξουν ένα τόσο σοβαρό πρόβλημα που ταλαιπωρεί τον κόσμο εδώ και 4 μήνες!! Τα updates γιατί τα βγαζουν;

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη ξεφτίλα για τη Samsung αυτό που γίνεται με την μπαταρία...

Τι στο διαολο κάνουν και δεν μπορούν να φτιαξουν ένα τόσο σοβαρό πρόβλημα που ταλαιπωρεί τον κόσμο εδώ και 4 μήνες!! Τα updates γιατί τα βγαζουν;

Είναι μεγάλη μιζέρια άστο τόσα χρήματα συσκευή.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί έχουμε μια τόσο καλή μπαταρία και δεν την απολαμβανουμε όπως πρέπει... !!! :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζετε άλλα θέματα για άλλα κινητά? Οι περισσότερες συσκευές με marshmallow έχουν πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχώς τα google services και google back up στα περισσότερα τηλέφωνα με marshmallow δημιουργούν battery drain.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά βλέπω και δεν τολμώ να το πάρω έχοντας το Xperia Ζ3 στο οποίο πλέον με την 6 η μπαταρία κρατάει 2-3 μέρες με 7-7:30 ώρες sot και με Google services 2% και σύστημα android 4%
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα επαναφορα κ μ βγαζει στο 100% μετα απο επανεκκινηση 13 ωρες με κανονικη χρηση, 15μιση ωρες με εξοικ. Ενεργειας και 40 ωρες με ultra εξοικ. Ενεργειας. Πολυ χαμηλα δεν ειναι?

 

Επισης, μετα το factory reset που αναφερω στο προηγουμενο ποστ πλεον δεν μπορω να μπω σε εφαρμογες οπως facebook και instagram. Μου βγαζει να κανω ληψη και εγκατασταση και αφπυ ολοκληρωθουν αντι να ανοιγουν μου βγαζουν ακριβως το ιδιο μνμ για ληψη και εγκατασταση σαν να μην εκανα τιποτα. Any help?

 

Edit: το θεμα με τιε εφαρμογες λυθηκε αλλα αν μπορει καποιος να μ πει γενικα και τα δικα του νουμερα σε 100% ποσο εκτιμ χρονο χρησης δινει η συσκευη του? 10-12 ωρες ειναι φυσιολογικα η πολυ λιγα?

 

Ειναι πολυ λιγες οι ωρες που σου βγαζει.

 

Αν οι ωρες που σου γραφει ειναι πραγματικες, δηλαδη απο 100% να αδειαζει η μπαταρια σε 10 ωρες, τοτε ισως να σκεφτεις να χρησιμοποιησεις την εγγυηση σου και να αποταθεις στο καταστημα που το αγορασες.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα επαναφορα κ μ βγαζει στο 100% μετα απο επανεκκινηση 13 ωρες με κανονικη χρηση, 15μιση ωρες με εξοικ. Ενεργειας και 40 ωρες με ultra εξοικ. Ενεργειας. Πολυ χαμηλα δεν ειναι?

 

Επισης, μετα το factory reset που αναφερω στο προηγουμενο ποστ πλεον δεν μπορω να μπω σε εφαρμογες οπως facebook και instagram. Μου βγαζει να κανω ληψη και εγκατασταση και αφπυ ολοκληρωθουν αντι να ανοιγουν μου βγαζουν ακριβως το ιδιο μνμ για ληψη και εγκατασταση σαν να μην εκανα τιποτα. Any help?

 

Edit: το θεμα με τιε εφαρμογες λυθηκε αλλα αν μπορει καποιος να μ πει γενικα και τα δικα του νουμερα σε 100% ποσο εκτιμ χρονο χρησης δινει η συσκευη του? 10-12 ωρες ειναι φυσιολογικα η πολυ λιγα?

55, 65, 165 ώρες αντίστοιχα βγάζει το δικό μου.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

55, 65, 165 ώρες αντίστοιχα βγάζει το δικό μου.

 

εμενα με χαλαρη χρηση απο το πρωι μου βγαζει 30ωρες,37.5 ωρες,και 105 ωρες.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...