Jump to content

[LG G3] Custom ROMs


takis6666
 Κοινοποίηση

Τι ρομ τρεχετε?  

8 members have voted

  1. 1. Τι ρομ τρεχετε?

    • Cm13
    • Ressurection Remix
    • Xenon hd
    • fulmics mm
      0
    • fulmics lollipop
      0
    • cloudy
    • aicp 11
      0
    • broken
      0
    • xosp
      0
    • blissrom
      0
    • broken
      0
    • prime
    • mokee
      0
    • Vrtoxin
      0
    • orion os
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορεί να την ανεβάσει κάποιος την εφαρμογή της κάμερας του μ9 γιατί στο xda την έσβησαν

 

υγ

 

την βρήκα, αλλά ρε σεις, πως διαλέγεις που θα κάνει save?

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι γιατι εχω χασει την μπαλα με της rom.εχω ρουταρει το κινητο αρκετο καιρο αλλα δεν εχω αποφασισει τη rom θα βαλω.ειμαι μεταξυ liguidsmooth και cm 12.πρωτον δουλευουν με το guick circle καποια απο αυτες?προτεινετε καποια διαφορετικη?
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι γιατι εχω χασει την μπαλα με της rom.εχω ρουταρει το κινητο αρκετο καιρο αλλα δεν εχω αποφασισει τη rom θα βαλω.ειμαι μεταξυ liguidsmooth και cm 12.πρωτον δουλευουν με το guick circle καποια απο αυτες?προτεινετε καποια διαφορετικη?

Quick circle δεν υποστηρίζεται από καμία aosp/cm based rom. Ωστόσο στο CSA νομίζω έχουν κάνει κάποια προσπάθεια για port ή ένα workaround για να έχεις. Αν σε ενδιαφέρουν γενικώς τα features του UI της LG τότε επέλεξε κάποια LG based.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Quick circle δεν υποστηρίζεται από καμία aosp/cm based rom. Ωστόσο στο CSA νομίζω έχουν κάνει κάποια προσπάθεια για port ή ένα workaround για να έχεις. Αν σε ενδιαφέρουν γενικώς τα features του UI της LG τότε επέλεξε κάποια LG based.

Κωστα ας ριξει και μια ματια εδω?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3043744

 

[APP][AOSP][XPOSED]QCircleView[2.2][2015-03-21][sTABLE!!!]

Link to comment
Share on other sites

Κωστα ας ριξει και μια ματια εδω?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3043744

 

[APP][AOSP][XPOSED]QCircleView[2.2][2015-03-21][sTABLE!!!]

 

ναι αυτό έλεγα. Δεν έχω διαβάσει αν είναι port ή αν είναι κάτι παρόμοιο. Αυτό εννοούσα πάντως.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από το Σάββατο με Cloudy 2.2 και όλα τρέχουν όπως πρέπει.

Και πάλι μπράβο στους πρωτοπόρους!!

 

εγω παντως μετα απο 4 ημερες λεω να ξαναπερασω AN HD 10 λογω καλυτερης μπαταρίας. με την cloudy 2.2 τελειωνει πιο γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στις 4 ημέρες είμαι και δεν βλέπω κάποια διαφορά στη μπαταρία σε σχέση με του Crash που είχα πριν.

Αν συνεχίσει έτσι θα μείνω εκεί μέχρι cocous & djkostas20 να δείξουν και πάλι το δρόμο :respect:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στις 4 ημέρες είμαι και δεν βλέπω κάποια διαφορά στη μπαταρία σε σχέση με του Crash που είχα πριν.

Αν συνεχίσει έτσι θα μείνω εκεί μέχρι cocous & djkostas20 να δείξουν και πάλι το δρόμο :respect:

 

Επίσημοι δοκιμαστές έχουμε γίνει... :lol::lol::lol:

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι κερδίζουμε στην cloudy σε σχέση με τη stock?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχουν και υπάρχουν και μερικές που έχουν το option για το mod με το throttling σε παραπάνω βαθμούς ή καθόλου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχουν και υπάρχουν και μερικές που έχουν το option για το mod με το throttling σε παραπάνω βαθμούς ή καθόλου.

 

Μιλαω για cm11/12 based...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

 

Αν και ήθελα να περιμένω το note pro της Meizu έκατσε μια καλή επιδότηση και θα πάρουμε με 90 ευρώ το 32ρι G3.

 

Θα αράξω σήμερα που έχω free time και θα το ρουτάρω και θα περάσω και twrp με το 1 click του Purpledark(πιθανότατα)ή με κάποιο toolkit.

 

Κάποια εμπειρία για LG based rom που να είναι σταθερή και να έχει τα privilege αυτης με περισσότερη ώρα αναμονής(που απ'ότι καταλαβαίνω είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα...βέβαια σε σχέση με το N4 μου θα μου φανεί πιστεύω παράδεισος).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

 

Αν και ήθελα να περιμένω το note pro της Meizu έκατσε μια καλή επιδότηση και θα πάρουμε με 90 ευρώ το 32ρι G3.

 

Θα αράξω σήμερα που έχω free time και θα το ρουτάρω και θα περάσω και twrp με το 1 click του Purpledark(πιθανότατα)ή με κάποιο toolkit.

 

Κάποια εμπειρία για LG based rom που να είναι σταθερή και να έχει τα privilege αυτης με περισσότερη ώρα αναμονής(που απ'ότι καταλαβαίνω είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα...βέβαια σε σχέση με το N4 μου θα μου φανεί πιστεύω παράδεισος).

Για σταθερη και γενικα απροβληματιστη ρομ αυτην την στιγμη ειναι η Cloudy 2.2

Link to comment
Share on other sites

cyanogen mod stable δεν υπάρχει για το G3 ή εγώ στραβώθηκα και δεν την βλέπω? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος γενικά στο android(είχα για πολλά χρόνια iOS) θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να βάλω stock lollipop στο G3 χωρίς να έχω πολλά πολλά προβλήματα, ας πούμε με battery draining ή υπερθερμάνσεις ή πολλά κολλήματα. Και αν γίνεται υπάρχει κάποιος οδηγός να διαβάσω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Υ.γ.: Έπαιξα χθες με ένα nexus 6 με Lollipop και ξετρελάθηκα από το όλο firmware.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος γενικά στο android(είχα για πολλά χρόνια iOS) θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να βάλω stock lollipop στο G3 χωρίς να έχω πολλά πολλά προβλήματα, ας πούμε με battery draining ή υπερθερμάνσεις ή πολλά κολλήματα. Και αν γίνεται υπάρχει κάποιος οδηγός να διαβάσω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Υ.γ.: Έπαιξα χθες με ένα nexus 6 με Lollipop και ξετρελάθηκα από το όλο firmware.

 

Το G3 έχει επίσημη stock lollipop εδώ και μήνες.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το G3 έχει επίσημη stock lollipop εδώ και μήνες.

 

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση. Θα ήθελα να διευκρινίσω ωστόσο ότι δεν μιλάω για το LG UX 3 που είναι βασισμένο σε Lollipop αλλά καθαρό stock Lollipop όπως αυτό που τρέχουν τα nexus.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση. Θα ήθελα να διευκρινίσω ωστόσο ότι δεν μιλάω για το LG UX 3 που είναι βασισμένο σε Lollipop αλλά καθαρό stock Lollipop όπως αυτό που τρέχουν τα nexus.

Ευχαριστώ.

Για aosp lollipop δες την blisspop η καποια άλλη CM 12 based rom (δυστυχώς μονο nightly αλλά ακούγονται καλά λόγια) . Προσωπική εμπειρία έχω μόνο με blisspop και είναι πολυ καλη αν και προτιμώ τις stock based...

Edited by lcoperfield
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Custom ROMs

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...