Jump to content

[LG G3] Custom ROMs


takis6666
 Κοινοποίηση

Τι ρομ τρεχετε?  

8 members have voted

  1. 1. Τι ρομ τρεχετε?

    • Cm13
    • Ressurection Remix
    • Xenon hd
    • fulmics mm
      0
    • fulmics lollipop
      0
    • cloudy
    • aicp 11
      0
    • broken
      0
    • xosp
      0
    • blissrom
      0
    • broken
      0
    • prime
    • mokee
      0
    • Vrtoxin
      0
    • orion os
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακόμα ευτυχώς δεν έχω θέμα με το wifi. Θα δούμε. Για ράδιο ούτε κάν. Δεν με ενδιαφέρει. Έχει το BT μου ή ακούω διαδικτυακά. Οπότε no need προσωπικά.

 

Ούτε εγώ ακούω,απλά είναι μια λειτουργία που εφόσον υπάρχει καλό θα ήταν να μπορεί να χρησιμοποιηθεί.Πάντως μόλις λυθεί το θέμα του WiFi θα την είχα ευχαρίστως για καθημερινή χρήση!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ ακούω,απλά είναι μια λειτουργία που εφόσον υπάρχει καλό θα ήταν να μπορεί να χρησιμοποιηθεί.Πάντως μόλις λυθεί το θέμα του WiFi θα την είχα ευχαρίστως για καθημερινή χρήση!

 

Ευτυχώς εμένα δεν έχει θέμα και την έχω για καθημερινή. Βέβαια ακόμα είμαι σε testing period αλλά για αρχή πάει πολύ καλά. Από μπαταρία σήμερα δεύτερη μέρα δείχνει σαν τις stock based. Αλλά θα δούμε όταν στρώσει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Εχω Flashari και εγω την Ressurection εδω και κατι μερες δεν εχω καποιο θεμα υπερθερμανση η με το wifi αλα εχω καποιες αποριες.

Στην nav bar κατω στα κουμπια πως μπορω να προσθεσω το pull down να κατεβαινει το menu και κουμπι για το dual window γινεται?

Tο exposed για να λειτουργησει πρεπει να το κανο οπως και στην Chupachups δηλαδη να κανω freez το smartcover και τον καιρο και μετα install το exposed???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Εχω Flashari και εγω την Ressurection εδω και κατι μερες δεν εχω καποιο θεμα υπερθερμανση η με το wifi αλα εχω καποιες αποριες.

Στην nav bar κατω στα κουμπια πως μπορω να προσθεσω το pull down να κατεβαινει το menu και κουμπι για το dual window γινεται?

Tο exposed για να λειτουργησει πρεπει να το κανο οπως και στην Chupachups δηλαδη να κανω freez το smartcover και τον καιρο και μετα install το exposed???

 

καλύτερα να ρωτήσεις στο θέμα της ρομ. Εκεί θα σου πουν ακριβώς τι χρειάζεται.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να ρωτήσεις στο θέμα της ρομ. Εκεί θα σου πουν ακριβώς τι χρειάζεται.

 

Με μπερδεψε το thread και εδω roms λεει. Το πηγα διπλα xD

Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεψε το thread και εδω roms λεει. Το πηγα διπλα xD

 

Εννοούσα στο θέμα στο xda της rom...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

με την cm12 έχω πολύ καλύτερη μπαταρία.έχω κάποιες πολύ απότομες πτώσεις αλλά πιστεύω είναι από 3g και πολύ χρήση.με 4 ώρες οθόνη και πάνω από μιάμιση μέρα μπαταρίας
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη είδες μήπως πως μπορούμε να μπούμε στο κρυφό μενού για να κλείσουμε το fast dormancy. Αναφέρει ένας μεγάλη βελτίωση αλλά στην CC 4.2 οπότε έλεγα να το δοκιμάσω...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη είδες μήπως πως μπορούμε να μπούμε στο κρυφό μενού για να κλείσουμε το fast dormancy. Αναφέρει ένας μεγάλη βελτίωση αλλά στην CC 4.2 οπότε έλεγα να το δοκιμάσω...

 

3845#*855#

μπαινεις και πας settings και κατω κατω ειναι το fast dormancy.

Tο απενεργοπιοεις και κανεις reboot

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ το 855 έχω

 

Πολυ περιεργο κανονικα θα επρεπε να μπει.

Απλα σε ρωτησα διοτι για ολα τα lg ειναι το ιδιο απλα αλλαζεις τον αριθμο με το μοντελο.

ΔΗΛ αν εχεις D851 θα ητανε 3845#*851#

Δοκιμασε με 2945#*855# αλλιως 2945#*71001# και πες

Αλλιως δοκιμασε να το κλεισεις και να το ανοιξεις. Οχι επαννακινηση? Κλεισιμο. Ποια ρομ φορας?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει άλλος τρόπος?

 

Και εγώ αυτό έλεγα. Εννοούσα ότι ένας με CC4.2 είπε ότι είδε βελτίωση. Εγώ με CM12 είμαι. η 8/3 δεν έκατσε καλά και έβαλα 4/3.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

έκανα Update σήμερα στην 8/3 από 4/3 χωρίς wipes και δεν είχα θέμα

 

Εγώ την πέρασα 3 φορές καθαρή. Τζίφος. Είχε θέματα ακόμα και κατά το στήσιμο. Μια χαρά και η 4/3

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή ρομ, δεν πρόκειται να την αλλάξω για ένα λόγο.δεν θα σταματήσουν να την βελτιώνουν ένα πρωί επειδή έτσι τους ήρθε.σοβαρό dev team
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή ρομ, δεν πρόκειται να την αλλάξω για ένα λόγο.δεν θα σταματήσουν να την βελτιώνουν ένα πρωί επειδή έτσι τους ήρθε.σοβαρό dev team

 

Καλά αυτό εννοείται αλλά δεν είναι dev team αλλά εταιρεία. Οπότε λογικό!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τρεχω Android Now 9.4 και παει αψογα.

Τρομερα ομορφη ρομ και αισθητικα.

Τελικα ειναι πολυ καλος developer ο seven. Να τανε και λιγο πιο κοινωνικος θα ητανε ακομα καλυτερα. :)

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Custom ROMs

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...