Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, θέλω την βοήθεια σας ! Έχω το MI5, δεν φορτίζει όταν το τηλέφωνο είναι σε λειτουργία... Πρέπει να το απενεργοποιησω... Ξεκινάει την φόρτιση το ανοίγω και όλα Οκ.... Τι μπορεί να φταίει ?

 

Το λογισμικό σου φίλε, ξαναπέρνα το.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με το miui 9 η μπαταρία είναι απλά "τούμπανο"παρά πολύ καλή αυτονομία αλλά συνεχίζεται το θέμα με το κόκκινο λαμπάκι που δεν άναβει όταν τελειώνει η μπαταρία. φαίνεται να πάνε όλα αισθητά καλύτερα από το 8 αλλά δε βρήκα ρυθμίσεις για συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος.εχει στάνταρντ συντόμευση κάμερας σέρνοντας αριστερά κ σέρνοντας δεξιά έχει το mi τηλεκοντρόλ (άκυρη συντόμευση για εμένα). Αυτά προς το παρόν.
Link to comment
Share on other sites

Με το miui 9 η μπαταρία είναι απλά "τούμπανο"παρά πολύ καλή αυτονομία αλλά συνεχίζεται το θέμα με το κόκκινο λαμπάκι που δεν άναβει όταν τελειώνει η μπαταρία. φαίνεται να πάνε όλα αισθητά καλύτερα από το 8 αλλά δε βρήκα ρυθμίσεις για συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος.εχει στάνταρντ συντόμευση κάμερας σέρνοντας αριστερά κ σέρνοντας δεξιά έχει το mi τηλεκοντρόλ (άκυρη συντόμευση για εμένα). Αυτά προς το παρόν.

Πως έκανες την αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Με το miui 9 η μπαταρία είναι απλά "τούμπανο"παρά πολύ καλή αυτονομία αλλά συνεχίζεται το θέμα με το κόκκινο λαμπάκι που δεν άναβει όταν τελειώνει η μπαταρία. φαίνεται να πάνε όλα αισθητά καλύτερα από το 8 αλλά δε βρήκα ρυθμίσεις για συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος.εχει στάνταρντ συντόμευση κάμερας σέρνοντας αριστερά κ σέρνοντας δεξιά έχει το mi τηλεκοντρόλ (άκυρη συντόμευση για εμένα). Αυτά προς το παρόν.

Να σε καλά, ευχαριστώ για την πληροφορία....

 

Πάνω στην ώρα έκανε και OTA update!!!! :):lol::p

 

Αντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε το face unlock στην σημερινή αναβάθμιση από xiaomi.eu.

Ωραίο feature!

 

MI5 via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλατε την 9άρα, πείτε εντυπώσεις. Ευχαριστώ

 

Λοιπόν μην περιμένετε τρελά πράγματα θα αναφερθώ μόνο στα σημαντικά.

 

Αισθητικά δεν υπάρχουν διάφορες άλλωστε με τα θέματα που υπάρχουν καλύπτονται όλα τα γούστα.

Στο θέμα της μπαταρίας προς το παρόν δεν βλέπω καμία διαφορά γύρω στις 4 ώρες sot.

Υπάρχει αισθητή διαφορά στην ταχύτητα όλες οι εφαρμογές δουλεύουν πολύ γρήγορα. Πρόσεξα βέβαια μεγαλύτερη κατανάλωση ram αλλά από την στιγμή που δουλεύει έτσι δεν πρέπει να μας απασχολεί.

 

Αρνητικό δεν πρόσεξα κάτι τουλάχιστον άξιο αναφοράς υπάρχουν πολλές ακόμη μικρές αλλαγές και διορθώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μην περιμένετε τρελά πράγματα θα αναφερθώ μόνο στα σημαντικά.

 

Αισθητικά δεν υπάρχουν διάφορες άλλωστε με τα θέματα που υπάρχουν καλύπτονται όλα τα γούστα.

Στο θέμα της μπαταρίας προς το παρόν δεν βλέπω καμία διαφορά γύρω στις 4 ώρες sot.

Υπάρχει αισθητή διαφορά στην ταχύτητα όλες οι εφαρμογές δουλεύουν πολύ γρήγορα. Πρόσεξα βέβαια μεγαλύτερη κατανάλωση ram αλλά από την στιγμή που δουλεύει έτσι δεν πρέπει να μας απασχολεί.

 

Αρνητικό δεν πρόσεξα κάτι τουλάχιστον άξιο αναφοράς υπάρχουν πολλές ακόμη μικρές αλλαγές και διορθώσεις.

Μια τα ίδια και από εμένα. Μόνο στην ταχύτητα κατάλαβα διαφορά και το splitscreen που ακόμα δεν μου χρησίμεψε σε κάτι...

 

Υ. Γ. Ααα και η καινούρια εφαρμογή που κάνει εγράφη οθόνης καλή φαίνεται! Όσοι έχουν την dev σίγουρα το ξέρουν από πριν!

Edited by antouaa
Link to comment
Share on other sites

η τελευτεα los 14.1 μαζι με κερνελ που ξεκλειδωνει τον cpu στο 3/32 στα 2.15 antutu 137.000 και παει σφαιρα κανενα κολημα η ζεσταμα και μπαταρια οπως η miui 9

to 3/32 mi5 απογειωνεται ετσι

Link to comment
Share on other sites

η τελευτεα los 14.1 μαζι με κερνελ που ξεκλειδωνει τον cpu στο 3/32 στα 2.15 antutu 137.000 και παει σφαιρα κανενα κολημα η ζεσταμα και μπαταρια οπως η miui 9

to 3/32 mi5 απογειωνεται ετσι

Προς ώρας με την 9 πάντως δεν έχω παρατηρήσει να ζεσταίνεται το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,επιβεβαιώνω και εγώ το θέμα της ταχύτηtας,όλα μοιάζουν να πηγα;iνουν πιο γρ;hγορα. Επίσης πατώντας το αριστερ;a κάτω onscreen button πλέον μπορώ να χωρίσω την οθόνη σε δυο μ;eρη (πάνω -κάτω εννοείται και έχοντας ανοίξει προηγουμένως τις εφαρμογές που θέλω να χρησιμοποιήσω ) και να διαλέγω δύο απο αυτές ταυτόχρονα για επεξεργασία, κάτι που δεν ξέρω αν θα το πολυχρησιμοποιώ αλλά όπως και να'χει είναι ένα ωραίο feature !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα το παρατήρησα! Οι αυτόματα ενέργειες που είχε στην εφαρμογή ασφάλεια που πήγαν;; Μάλλον περίπατο με το children mode.. Ένα νέο χαρακτηριστικό βάζουν μου φαίνεται άλλα 10 βγάζουν.. Πως να μη το λένε light and fast μετά... Κρίμα και μου ήταν χρήσιμη εφαρμογή!
Link to comment
Share on other sites

Στα νήματα των stable διάβασα μες στην επόμενη βδομάδα για κάποια, δεν ξέρω αν περιλαμβάνεται το δικό μας... Προτιμώ να την πάρω και να είναι πραγματικά stable παρά να έχει μικροbugs

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα νήματα των stable διάβασα μες στην επόμενη βδομάδα για κάποια, δεν ξέρω αν περιλαμβάνεται το δικό μας... Προτιμώ να την πάρω και να είναι πραγματικά stable παρά να έχει μικροbugs

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έβαλα κι εγώ το miui9. Όντως πάει σφαίρα! Ωστόσο, το update το έκανα με τον εξής τρόπο. Έκανα πρώτα ένα hard reset όσο ήμουν ακόμα σε miui8, έπειτα έκανα το update σε miui9 και μετά ξανά έκανα hard reset. Είχα διαβάσει ότι είναι καλό να το κάνεις έτσι για να "κάτσει" (πολύ ελεύθερη μετάφραση) καλύτερα το update.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. πως μπορώ να κάνω μια καθαρή εγκατάσταση στο mi5 από developer σε stable. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. πως μπορώ να κάνω μια καθαρή εγκατάσταση στο mi5 από developer σε stable. Ευχαριστώ.

 

Περνάς fastboot rom, ή με το xiomi tool, ή δοκιμάζεις μεσω updater χειροκίνητα

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...