Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με τόσα αρνητικά μήπως να ζηταγα τα χρήματα πίσω να μείνω με αυτό που έχω και να περιμένω κάτι καλύτερο; βασικά εγώ θέλω καλή οθόνη εάν είναι καλύτερη από το ίδη υπάρχων κινητό x800.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παίξε κάνα παιχνίδι με 4gb RAM παίξε και με 3,έχω το letv x800 4gb RAM και το g3 cat6 6gb RAM όταν παίζει ο ανιψιός εννοείται πως αυτό με τα 4 παίζει γρήγορα και άνετα,βλέπεις διαφορές.....

 

Επαιζα σε ενα με 2 και τωρα σε ενα με 3 και διαφορες δεν ειδα.

Και το 2ο με τα 3 γιγα εχει και υπερκαλυτερη gpu cpu.

Αρα καπου αλλο ειναι το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

με τόσα αρνητικά μήπως να ζηταγα τα χρήματα πίσω να μείνω με αυτό που έχω και να περιμένω κάτι καλύτερο; βασικά εγώ θέλω καλή οθόνη εάν είναι καλύτερη από το ίδη υπάρχων κινητό x800.

 

Σίγουρα θα χει καλύτερο digitizer :p

Απ'τα υπόλοιπα κινέζικα ( με εξαίρεση το νέο της meizu που δεν ξέρουμε πως θα είναι και το one+ 3 ) σίγουρα θα έχει περισσότερα θετικά παρά αρνητικά. Το θέμα είναι ότι φέτος μετά από τόση υπομονή περιμέναμε όλοι να ανταγωνιστεί τα παγκόσμια επώνυμα κινητά σε όλους τους τομείς. ( π.χ το meizu pro 5 το 15 το έκανε αυτό αρκετά καλά πολύ λίγες εξαιρέσεις. )

 

Επισης δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει κανεις αλλος, αλλα οπως στο Mi4 ετσι και σε αυτο εχουμε ενα μακροστενο κινητο τυπου "τηλεκοντρολ" κατι που δεν με ενθουσιαζει ιδιαιτερα! Ηταν ενας λογος που προτιμησα το Mi4c το οποιο ειναι εστω και λιγο πιο widescreen και ας θυσιασα την καλυτερη κατασκευη του πρωτου.

 

 

Αυτό ισχύει και εμένα με χαλάει.

Link to comment
Share on other sites

με τόσα αρνητικά μήπως να ζηταγα τα χρήματα πίσω να μείνω με αυτό που έχω και να περιμένω κάτι καλύτερο; βασικά εγώ θέλω καλή οθόνη εάν είναι καλύτερη από το ίδη υπάρχων κινητό x800.[

 

Δεν ξερω αν εχει καλυτερη οθονη απο το letv x800 αλλα υπαρχουν και αλλες επιλογες κινητων εαν θες μονο καλη οθονη

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

με τόσα αρνητικά μήπως να ζηταγα τα χρήματα πίσω να μείνω με αυτό που έχω και να περιμένω κάτι καλύτερο; βασικά εγώ θέλω καλή οθόνη εάν είναι καλύτερη από το ίδη υπάρχων κινητό x800.[

 

Δεν ξερω αν εχει καλυτερη οθονη απο το letv x800 αλλα υπαρχουν και αλλες επιλογες κινητων εαν θες μονο καλη οθονη

 

Ναι αλλα εδω μιλαμε για ολο το πακετο. Οθονη, καμερα που απο οτι φαινεται δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο, κουμπια που παιζουν κατι που υπηρχε και στο Mi4 σε καποιο βαθμο, μπαταρια της οποιας η αυτονομια δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο αν και λιγο πολυ ολες οι συσκευες της εταιρειας εχουν ιδιας χωρητικοτητας μπαταριες (εκτος redmi 3) και εξαρταται απο τον καθενα αν του φτανει η οχι, ηχος στα ιδια επιπεδα πιθανοτατα.

Οποτε δε βλεπουμε καποια ουσιαστικη αναβαθμιση.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο GSM ARENA, στο αναλυτικό review, αναφέρουν στην αρχή στα 3 μειονεκτήματα του την έλλειψη ΡΑΔΙΟ!

 

ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ Η ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΑΔΙΟ?????

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Battery test

 

Και ένα συγκριτικό κάμερας με το S7

 

 

τελείως ότι να ναι το ριβιου για την μπαταρία και η σύγκριση με άλλα τηλέφωνα στην φόρτιση.1.30 ώρα κάνει το g3 από 0-100% όχι 2.30 που λέει.

 

η κάμερα με απογοήτευσε.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

http://www.theverge.com/2016/3/16/11243842/xiaomi-mi5-review-low-cost-smartphone

 

Και απο το the verge μια αρκετα καλη κριτική. Καλα τα πάει. Αστεράκι. Μπορεί να μην ειναι 100% ανταγωνιστικό πχ του S7, αλλα νομίζω πως η τιμη απο την αλλη δεν αφήνει περιθώρια για ιδιαιτερη κριτικη.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Παντως στο gsmarena βλεπω στα τεστ η οθονη να τα πηγαινει πολυ καλα.

Ενω και για τη μπαταρια στο τεστ τους βγαζει πολυ καλα αποτελεσματα.

Αρα δε νομιζω να παιζουν οι 3 ωρες οθονης για κανενα λογο.

Οντως με το ραδιο δεν εχω καταλαβει τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού ο άλλος το έβαλε να παίζει βίντεο με φουλ φωτεινοτητα και ήχο και έβγαλε 5 ώρες.. Δλδ στο 40% φωτεινότητα που θα παίζει συνήθως, θα εχει 5,30-6 ώρες οθόνη (; )

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως πηραμε λιγο ψυχολογια με τα τελευταια reviews

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικα το s7 στο τεστ τους εβγαλε 80 ωρες ενω το μι5 92.

Το νοτε 3 με 4000 μπαταρια βγαζει 72.

Link to comment
Share on other sites

Έχει χαθεί η μπάλα ρε παιδί μου. Μόλις διάβασα το review του gsmarena και το εκθειάζει. Μάλιστα φτάνει σε σημείο να γράφει αν διατίθεται στην χώρα - περιοχή σου "τρέξε" να το πάρεις.
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα καλό είναι οι κόμπακτ διαστάσεις κάτω από 150χιλ. αν και θα προτιμούσα 5,5inc οθονη αλλά θα μεγάλωσαν οι διαστάσεις,το wifi ,data και GPS βλέπω πως είναι πολύ καλά. Δεν κρατιέμαι ποτέ θα φτάσει αν και βλέπω πιο γρήγορα θα φτάσουν η θήκη και το τζαμακι από eBay.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

No FM radio ειδα απαπαπαπαπα ακυρο λοιπον περιμενουμε meuzu και one plus .....
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

No FM radio εμενα βγαλτε με απο την λιστα ....
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Και απο ποτε το gsmarena θεωρειται ως αξιοπιστο site για τα reviews κλπ?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ειχαν ποτε τα meizu και το one plus Ραδιόφωνο;

 

το ποιο προσφατο one plus εχει για το x λεω

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Και απο ποτε το gsmarena θεωρειται ως αξιοπιστο site για τα reviews κλπ?

 

Δεν το λες και αναξιοπιστο site

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Στο banggood.com βλεπω οτι το εχει σε σχετικα καλη τιμη το 4/128 σε σχεση με αλλα κινεζοsite. 470 ευρω περιπου.

Απο κατω αν δε κανω λαθος εχει επιλογη για μαζικη παραγγελια και στην περιπτωση των 30 τεμαχιων η τιμη πεφτει καπου στα 450 για το καθενα.

Εδω εχουμε μαζευτει θεωρητικα μια 30αρια, ετσι δεν ειναι:)

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...