Jump to content

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ό,τι μας άρεσε και θέλουμε να το προτείνουμε


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η ομάδα του ActiveSync για πρώτη φορά δίνει διαθέσιμη σε όλους για δοκιμές την beta του ActiveSync 4.2. Μετά από τα προβλήματα που παρουσιάστηκαν με την έκδοση 4.1 και τις νέες συσκευές με Windows Mobile 5 μάλλον έπεσαν με τα μούτρα για να βελτιώσουν τον συγχρονισμό των συσκευών μας με το PC.

 

Μπορείτε να το δοκιμάσετε και αν έχετε προβλήματα να τα περιγράψετε στo microsoft.public.pocketpc.activesync.beta στα Microsoft Discussion Groups ή με απευθείας email στο. Για περισσότερες πληροφορίες στο ActiveSync 4.2 Beta feedback.

 

Προσοχή: Βάλτε την έκδοση αυτή σε δοκιμαστικό περιβάλλον και όχι σε σύστημα που δουλεύει κανονικά. Δεν είναι η τελική έκδοση και σαν beta δεν υποστηρίζεται από τη Microsoft ακόμη. Και η έκδοση αυτή δεν υποστηρίζει WiFi συνδέσεις. Αν δεν έχετε συσκευή με Windows Mobile 5 δεν χρειάζεστε αυτή την έκδοση (όπως και την 4.1). Είσαστε μια χαρά με την 3.8 και δουλεύει και το WiFi sync.

 

Download ActiveSync 4.2 Beta [6.9mb]

 

Την κατέβασα πριν μερικές μέρες και ακόμα έχω πρόβλημα.:mad: Ούτε μία επαφή δεν κατάφερα να συγχρονίσω με outlook.:mad:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Για όλους τους ενδιαφερόμενους βγήκε νέα έκδοση του Resco File Explorer. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Για όλους τους ενδιαφερόμενους βγήκε νέα έκδοση του Resco File Explorer. :)

 

έχουμε list με τις αλλαγές με την προηγούμενη έκδοση;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για ένα απλό προγραμματάκι για συλλογές, αλλά όχι για CD ή βιβλία. Βασικά ενδιαφέρομαι για συλλογή αυτοκινήτων (Minichamps 1:43) και ...κούπες ! Any help?

 

Και κάτι άλλο. Μήπως ξέρει κανείς για παιχνίδι Sudoku, free για WM5;

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για ένα απλό προγραμματάκι για συλλογές, αλλά όχι για CD ή βιβλία. Βασικά ενδιαφέρομαι για συλλογή αυτοκινήτων (Minichamps 1:43) και ...κούπες ! Any help?

 

Και κάτι άλλο. Μήπως ξέρει κανείς για παιχνίδι Sudoku, free για WM5;

 

Για το πρώτο αν κατάλαβα σωστά, ψάχνεις μια database?

 

Για το δεύτερο, αν και υπάρχει άλλο thread για παιχνίδια, μπες εδώ και γράψε sudoku. Πρέπει να σου βγάλει 4-5 αποτελέσματα.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την άποψή σας για το εν λόγω αντιικό πρόγραμμα για Pocket PCs. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Ποιές είναι οι εντυπώσεις του;

Στην τελική, έχουν κάποιο "ουσιαστικό" λόγο ύπαρξης τα προγράμματα αυτά;

Είναι όντως τόσο χρήσιμα και προφυλάσσουν από κινδύνους;

Έτυχε να κολλήσει κάποιος ιό στο Pocket του και να τον βοήθησε/σαν;

 

Κάτι τελευταίο. Αγόρασα το πρόγραμμα αυτό από την Symantec και θέλω να ρωτήσω εάν ξέρει κανείς πώς γίνεται η ανανέωση της συνδρομής. Αν και έχω πάρα πολύ καιρό μέχρι την λήξη της συνδρομής, θα ήθελα να ξέρω πώς πάει η διαδικασία...

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο αν κατάλαβα σωστά, ψάχνεις μια database?

 

Ναι, κοιτάζω στο gfreeware PPC, αλλά δεν βρίσκω τίποτα σχετικό.

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κοιτάζω στο gfreeware PPC, αλλά δεν βρίσκω τίποτα σχετικό.

 

Παλαιότερα -αρκετά παλαιότερα:p - είχα πετύχει ένα site με άπειρες databases.

Απ'όταν έγραψες το προηγούμενο ποστ σου ψάχνω σε παλιά μου favorites να βρω το λινκ. Δεν το βρίσκω, αν το βρω θα σου το γράψω.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Βγηκε η καινουργια εκδοση του Resco Explorer 2005. Ειναι η 5.40 και υποστηριζει πληρως τα WM 5.0. Για οσους δεν το γνωριζουν, προκειται ισως για τον πιο ολοκληρωμενο file explorer που υπαρχει για pocket pc ο οποιος προσφερει μια πλήθωρα επιλογων στο χρηστη οι οποιες δεν υποστηριζονται απο τον απλο file explorer που συνοδευει τα WM 5.0. Εχει μια σειρα απο βελτιωσεις και χαρακτηριστικα οπως:

 

* Recycle Bin (NEW)

* Today screen Plugin (NEW)

* Navigation without stylus (NEW)

* Press'n'hold context menu (NEW)

* square screen devices supported

* FTP add-in

* send files via Bluetooth

* send more files via IrDA (OBEX)

* format storage card(s)

* System info

* Drag'n'Drop feature

* HP Mobile Printing support

* search file/text in file

* quick "send to folder"

* favorites — quick folder access

* ZIP compression

* built-in viewer (text, jpg, png, bmp, gif...)

* registry editor (import/export/search)

* network browser

* file association

* strong file encryption

* encryption add-in for desktop PC

* "Send To" add-in for desktop PC

 

Εγω ειχα και παλαιοτερη εκδοση και ημουν πολυ ικανοποιημενος αφου προσφερει μεγαλη ευκολια χρησης χωρις να ξεφευγει απο πλευρας interface (δειτε φωτο) απο τα πλαισια του κλασσικου file explorer των Win Mobile.

 

Οποιος ενδιαφερεται για περισσοτερες πληροφοριες ας ριξει μια ματια εδω.

Carpe Diem...:hypno:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος χαρτης της αθηνας με δρομους κλπ.??

Χωρις gps εννοω.

Σαν προχειρη λυση θα μπορουσα να βγαλω φωτογραφιες ενα χαρτη της αττικης και να το εχω αλλα ψαχνω κατι καλυτερο.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος χαρτης της αθηνας με δρομους κλπ.??

Χωρις gps εννοω.

Σαν προχειρη λυση θα μπορουσα να βγαλω φωτογραφιες ενα χαρτη της αττικης και να το εχω αλλα ψαχνω κατι καλυτερο.

 

To πρόγραμμα Destinator PN μπορείς να το δουλέψεις σαν χάρτη, χωρίς να απαιτεί GPS.

Φυσικά μπορείς να εκμεταλευτείς και τις υπόλοιπες δυνατότητες, όπως δημιουργία διαδρομής, αποφυγή δρόμων κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα , που να μπορεί μέσα από της επαφές να επιλέξω κάποιους αριθμούς και όταν με καλούν αυτή η επιλεγμένη αριθμοί να τους δείχνει ότι το τηλέφωνο μου δεν δουλεύει η είναι απασχολημένο ??
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα , που να μπορεί μέσα από της επαφές να επιλέξω κάποιους αριθμούς και όταν με καλούν αυτή η επιλεγμένη αριθμοί να τους δείχνει ότι το τηλέφωνο μου δεν δουλεύει η είναι απασχολημένο ??

 

To smartfilter.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση !

Υπάρχει για win 5.0 ??

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Xerei kaneis kapoio programma pou na kleidonei tin othoni k ta pliktra tou pocketpc. Exo to qtek s100 k eixa prosfata egkatastisei to screenGuard alla oso kairo to eixa, to s100 ekane apo mono tou hard reset sxedon kathe mera kai ipopsiazomai oti eftaige to screenGuard.
Link to comment
Share on other sites

Gia profil giati den bazete to Phone Alarm?

Kanei oti pocketzenphone, kai einai pio aplo kai poly kalo!

Mexri kai metrhth klhsewn kai sms exei.

Egw douleya to pocketzenphone arketo kairo me ta 2003, alla me WM5 kai 9100 mou ekane polla xaza. Ase pou barethka ta synexeis update pou bgazei, kai tis dyskoles rythmiseis tou.

Apo tote pou ebala to Phone Alarm ola ok!

Mporeite na to breite kai "agorasmeno" stis gnwstes sellides...

 

Να σε ρωτήσω κάτι κάτι γιατί το έβαλα και εγώ σήμερα.

Έχω φτιάξει ένα προφίλ "πλοήγηση" που αφήνει το pda μόνιμα ανοικτό χωρίς σβήσιμο του backlight και να φορτώνει και αυτόματα το πρόγραμμα πλοήγησης. Το πρόβλημα σε μένα είναι ότι παρόλο που του έχω βάλει να πηγαίνει στο τέρμα τον φωτισμό, αυτό δεν το κάνει. Εσένα στο κάνει κανονικά; Μήπως μου ξεφεύγει καμιά ρύθμιση από τις ουκ ολίγες που έχει;

Link to comment
Share on other sites

To πρόγραμμα Destinator PN μπορείς να το δουλέψεις σαν χάρτη, χωρίς να απαιτεί GPS.

Φυσικά μπορείς να εκμεταλευτείς και τις υπόλοιπες δυνατότητες, όπως δημιουργία διαδρομής, αποφυγή δρόμων κτλ...

 

 

Thanks για τη βοηθεια... :)

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες με ενδιαφέρει και εμενα το mobiluck, μπορειτε να μου πείτε το link για να το κατεβάσω?

 

από το pocketgear

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...