Jump to content

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ό,τι μας άρεσε και θέλουμε να το προτείνουμε


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από το pocketgear

 

 

Ξερεις αν ειναι συμβατο με WM5? Επισης στο site τους βλεπω μονο κινητα τηλεφωνα και απο PDA μονο το S100...εχεις καποιο info παραπανω?

Carpe Diem...:hypno:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι συμβατό με WM5. Εγώ το τρέχω κανονικά στο Mio χωρίς πρόβλημα.

 

 

 

 

*********************

(δεν επιτρέπονται αναφορές σε παράνομο υλικό)

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Είναι συμβατό με WM5. Εγώ το τρέχω κανονικά στο Mio χωρίς πρόβλημα.

 

****

 

 

Πολυ ωραια, και γω το Μιο εχω. Θα το κατεβασω λοιπον, να σε καλα! :)

Carpe Diem...:hypno:
Link to comment
Share on other sites

Εάν γράφετε μηνύματα SMS μέσω κάποιας εφαρμογής στο PC (πχ Jeyo Mobile Companion) και θέλετε να έχετε 160 χαρακτήρες με Ελληνικά στα μηνύματα σας δοκιμάστε την παρακάτω εφαρμογή.

Είναι νέα έκδοση v1.1. Η προηγούμενη είχε κάποιο μικρό bug αυτή όμως είναι ΟΚ.

 

Θα το βρείτε εδώ :

http://www.applai.gr/downloads/SaeSMSGr_v1.1.zip

Link to comment
Share on other sites

Εάν γράφετε μηνύματα SMS μέσω κάποιας εφαρμογής στο PC (πχ Jeyo Mobile Companion) και θέλετε να έχετε 160 χαρακτήρες με Ελληνικά στα μηνύματα σας δοκιμάστε την παρακάτω εφαρμογή.

Είναι νέα έκδοση v1.1. Η προηγούμενη είχε κάποιο μικρό bug αυτή όμως είναι ΟΚ.

 

Θα το βρείτε εδώ :

http://www.applai.gr/downloads/SaeSMSGr_v1.1.zip

Μπράβο για την πολύ χρήσιμη επαφή... Παλιά είχα το Jeyo αλλά τώρα για κάποιο λόγο δεν μπορώ να το εγκαταστήσω, δηλαδή το κάνω αγκατάσταση αλλά δεν βλέπω τίποτα στο Outlook..Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιούν το Google Calendar,

 

παρουσιάστηκε μία εφαρμογή που επιτρέπει τον συγχρονισμό μεταξύ Google Calendar και Pocket PC -καθώς επίσης BlackBerry και Palm.

Επιπλέον υποστηρίζει και συγχρονισμό με Outlook και Lotus Notes.

 

Oνομάζεται Companion Link και τη βρίσκετε εδώ

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το mobiluck θέλει συγκεκριμένη έκδοση του net framework για να τρέξει? Κατέβασα την τελευταία, αλλα όποτε το τρέχω μου λεει ότι θέλει άλλη έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Το mobiluck θέλει συγκεκριμένη έκδοση του net framework για να τρέξει? Κατέβασα την τελευταία, αλλα όποτε το τρέχω μου λεει ότι θέλει άλλη έκδοση.

 

Και εμένα τα ίδια μου λέει...Κατέβασα 130 MB συνολικά και τζίφος...Άσε που δεν ξέρω αν θα παίξει στο G500...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Mitac Mio 168 και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να σου δίχνει διάφορες πληροφοριές όπως πχ να υπολογίζει 0-100 και διάφορα τέτοια μιας και μέσα στο destinator PN στο μενού για τους δοριφόρους σου λέει την ταχύτητα σου αρα λογικά υπάρχει η δυνατότητα. Ευχαριστώ

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

προσφατα απεκτησα το καινουργιο μου ppc (ενα typhoon M500). Τα utilities ειναι τα οποια μπορουν να κανουν τη ζωη σου πιο ευκολη αλλα και πιο διασκεδαστικη ειναι πολλα! Δεν εχω βρει ομως ακομα καποιο προγραμμα το οποιο να μετρα τη σταθμη σηματος των γειτονικων κεραιων GSM δικτυου. Αν γνωριζετε ή αν εχετε κανει χρηση καποιου τετοιου προγραμματος, let me know.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το batery pro και οταν η οθονη σβηνει αν δεν την χρησιμοποιω, μετα δεν ξαναενεργοποιείτε!!!πρεπει με σβηστη οθονη να παω στις ρυθμισεις και να ανεβασω την φωτεινοτητα...μαλλον ειναι καποια ρυθμιση του προγραμματος αλλα δεν τη βρισκω για να την απενεργοποιησω...καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κάποιο πρόγραμμα για να καταχωρεις πελατες και τι εχεις κανει στον καθε ενα? Να μπορω να εισαγω στοιχεια οπως Α.Φ.Μ κλπ.
Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis kanena software pou ns mporeis xoreis adia na eksereuneis alles devices xoreis na sou zitaei kodikous kai tetia pragamata kathos kai na mporeis na lamvaneis ayta ta dedomena an xriasttei. eixa akousei gia kati tetio to opoio exei metrites kai testarei olous tous pithanous kodikous kai telika spaei tin asfalia tis kathe siskeueis etsi oste na fenete sto ppc mou ola ta dedomena san na einai komati tou oppc mou.
φ=1,6180.......................................................
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω ένα πρόγραμμα που θα κάνει τις κλήσεις προς τρίτους πιο εύκολες. Δηλαδή θα πηγαίνω στο Μενού των επαφών, θα επιλέγω το άτομο και το default tηλέφωνο, θα πατώ το πράσινο κουμπί της κλησης και θα τελείωνει εκεί η ιστορία, χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάτι παραπάνω.

ΑΑα και να δείχνει ποιος με παίρνει τηλέφωνο , να δείχνει την εικόνα του.

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω ένα πρόγραμμα που θα κάνει τις κλήσεις προς τρίτους πιο εύκολες. Δηλαδή θα πηγαίνω στο Μενού των επαφών, θα επιλέγω το άτομο και το default tηλέφωνο, θα πατώ το πράσινο κουμπί της κλησης και θα τελείωνει εκεί η ιστορία, χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάτι παραπάνω.

ΑΑα και να δείχνει ποιος με παίρνει τηλέφωνο , να δείχνει την εικόνα του.

 

Ayto to programataki einai TELEIO!

Exei ayta pou les kai malista mporeis na baleis kai Ellhnika grammata sto plhkrologio tou.

http://www.inesoft.com/eng/index.php?in=addressbook.htm

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο katerini, με πρόλαβες. Το αγόρασα την Παρασκευή, ενθουσιασμένος.

Το πρόγραμμα είναι απλά α-π-ι-σ-τ-ε-υ-τ-ο. Αξίζει να τα δώσετε τα 12 ευρουλάκια του...

 

Αφού ήμουν πολύ απογοητευμένος από τις εφαρμογές που είχα βρει μέχρι τώρα και αναθάρρησα... "Αυτοί", είπα, "μπορούν να φτιάξουν καμμιά εφαρμογή της προκοπής..."

 

Για να μη βιαστείτε, σας τονίζω ότι μιλάω για τις λέιτουργίες της συσκευής ως κινητού. Πράγματα, που ήταν απλά στα προηγούμενα ΝΟΚΙΑ που είχα, εδώ μου βγαίνει η πίστη για να τα βρω και να τα σετάρω.

 

Και με την ευκαιρία, θα σας πω τί θα ήθελα να βρω στο ETEN μου, αλλά δεν το βρήκα...

 

Profiles:

στο 6600 μπορούσα, σε μία εφαρμογή, να σετάρω τον ήχο κλήσης, τον ήχο για τα SMS, την ένταση, τη δόνηση καθώς και τις ομάδες από τις οποίες μπορούσα να δεχτώ κλήση. Το προφίλ "Siesta" μου έχει ήδη λείψει :p

 

Ε λοιπόν, αυτό εδώ, θέλει κοκτέηλ προγραμμάτων. Άλλο για το προφίλ, άλλο για τα φίλτρα, άλλο για τα SMS, κτλ, κτλ.

Είναι τόσο απλό, που θα περίμενα να υπάρχουν πολλές εφαρμογές, για να διαλέξω την καλύτερη.

 

Addressbook

Τί πιο απλό: να ανοίγεις το addressbook, να βρεις την επαφή, να πατήσεις το πρασινο κουμπάκι και να πάρει τηλέφωνο...

Ε λοιπόν, αν δεν υπήρχε το inesoft, με το φοβερό skin που επιτρέπει και ελληνικά σε μεγάλα κουμπιά, ακόμη θα έψανα.

 

SMS/MMS/e-mail

Ρε παιδιά, δεν υπάρχει μια εφαρμογή που να μας κάνει τη ζωή εύκολη;

Πάω πάλι στο 6600:

Θες να στείλεις μήνυμα σε πολλαπλούς παραλήπτες:

ανοίγει το addressbook, και με search, και με checkbox δίπλα σε κάθε όνομα. Επιλέγεις 50 άτομα για Kαλά Χριστούγεννα, και το στέλνεις. Αν θες, κάνεις δεξιά το joystick και προσθέτεις και μια ολόκληρη ομάδα (πχ γραφείο), και το στέλνεις και σ' αυτήν. Με μία κίνηση ... Και εδώ, με windows mobile, και με κάποιες χιλιάδες από developers εκεί έξω, πάς και προσθέτεις εναν-έναν τους παραλήπτες?

 

Να πω και για την υποστήριξη των Ελληνικών (εννοώ το GSM-alphabet των 160 χαρακτήρων) στα SMS. Γιατί τα κινητά το υποστηρίζουν εδώ και 10 (άντε 8) χρόνια, και στα windows (!!) κάνεις 15 χακιές για να το υποστηρίξεις?

 

Ξέχασα τα emails... βασικός λόγος που πήγα σε PDA. Καλά, δεν υπάρχει mailer που να μπορώ να γράψω HTML? Νά βάλω δηλαδή, έντονα, πλάγια ή υπογραμμισμένα γράμματα? Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ τον Profimail και τον Fleximail. Μια χαρά και οι δύο, αλλά σαν editors θέλουν δουλειά...

 

 

Τέλος πάντων... Για να μην με παρεξηγήσετε, δεν είμαι κακοπροαίρετος. Το αντίθετο. Το PDA μου έλυσε τα χέρια και είμαι πολύ ευτυχισμένος που το έχω επιτέλους... Αλλά θα περίμενα, ακόμη και αν η M$ δεν το εφοδιάζει με καλές εφαρμογές, να υπάρχουν δεκάδες άλλες που να εκμεταλλεύονται το κενό...

Υπενθυμίζω ότι αναφέρομαι στις λειτουργίες του κινητού και όχι στο PDA (calendars, finance, etc).

 

Το μόνο καλό που υπάρχει, είναι το ... κενό. Όσοι έχουν γνώσεις, μπορούν να γράψουν εφαρμογές που να κάνουν το PDA να πλησιάσει στο ... κινητό. Και να πετύχουν σε μια ανερχόμενη μερίδα συσκευών...

 

Αυτά. Συνεχίζω το ψάξιμο...

 

 

 

ΥΓ. Αν υπάρχουν εφαρμογές που να ανήκουν στις παραπανω κατηγορίες και δεν τις έχω ανακαλύψει ακόμη, μετά από τόσο ψάξιμο, please ρίξτε κανενα URL...

Link to comment
Share on other sites

Profiles:

στο 6600 μπορούσα, σε μία εφαρμογή, να σετάρω τον ήχο κλήσης, τον ήχο για τα SMS, την ένταση, τη δόνηση καθώς και τις ομάδες από τις οποίες μπορούσα να δεχτώ κλήση. Το προφίλ "Siesta" μου έχει ήδη λείψει :p

 

http://www.pocketzenphone.net/PZPForum/index.php

Link to comment
Share on other sites

Ε λοιπόν, αυτό εδώ, θέλει κοκτέηλ προγραμμάτων. Άλλο για το προφίλ, άλλο για τα φίλτρα, άλλο για τα SMS, κτλ, κτλ.

 

Opws ta les etsi einai file. Sto thema thlefwnou ysteroun ta ppc.

Na sou pw ti exw egw.

Gia thlefwnikous katalogous exw to

-PhonePlus opou mporeis na grapseis kai SMS 160 (ena kathe fora) se megala plhktra.

-kai to Addressbook.

 

Gia Profil exw to Phone Alarm, pou einai poly kalo kai pio aplo. Den eixa pote mexri stigmhs problhmata.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Profiles:

στο 6600 μπορούσα, σε μία εφαρμογή, να σετάρω τον ήχο κλήσης, τον ήχο για τα SMS, την ένταση, τη δόνηση καθώς και τις ομάδες από τις οποίες μπορούσα να δεχτώ κλήση. Το προφίλ "Siesta" μου έχει ήδη λείψει :p

 

http://www.pocketzenphone.net/PZPForum/index.php

Πώς ακριβώς ελέγχεις ποιες κλήσεις επιτρέπονται ανα profile ?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6680/1.0 (2.04.14) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Καλησπερα παιδια.

Μηπως ξερετε κανενα καλο προγραματακι που να εχει coctails kai σφηνακια?

Ευχαριστω

 

Yparxei to "cocktail" tou david carson. Emena me voleyei. Exei kai version gia s60 :p yparxei kai se java page gia to pc sou. Exei polles leptomereies, atm prepei na xei panw apo 850 cocktails klp. To email tou dhmiourgou einai dacarson@earthlink an se endiaferei. Kai ena search sto google 8a sto vrei. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...