Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στα παιδιά. Αντιμετωπίζει κάνεις θέμα με εφαρμογές που κάνουν force close στο ξαφνικό;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι, κανένα πρόβλημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καμία ενημέρωση θα βγάλει;

Έχετε παρατηρήσει στιγμιαία απώλεια wifi ή μονο Εγώ το παθαίνω;

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

Εγω το εχω παρατηρησει αυτο. Φανταζομαι οτι κατι παιζει με το sleep. Συνηθως το παρατηρω αν αφησω το κινητο καξ μετα το ξαναπιασω...

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ξέρει να μου πει, είχα ελβετικό κιν και για να μην περιμένω έβαλα την ελληνική, υπάρχει κάποιο ψιλοθεμα που μπορεί να παρουσιαστεί επειδή ήταν ελβετικό και μπήκε η ελληνική με Odin ή είναι ακριβός το ίδιο γιατί δε ξέρω καλά από αυτά!

 

Ευχαριστώ...

Πάντως αν δεις τίποτα παράξενα, όπως χαμένες κλήσεις απότομη πτώση μπαταρίας κτλ, βάλε την έκδοση που αφορά τη χώρα του.

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έκανες αυτό? Εμένα μόνο το επιβολή διακοπής μου έχει ενεργό. Η ανενεργόποίηση, ούτε καν απεγκατασταση,είναι αχνη.

 

Αν θυμαμαι καλα ειναι εφαρμογη το Start της Voda...Για ριξε μια ματια....

Και εμενα μου το ειχε κανει αυτο αλλα γμτ δεν θυμαμαι πως το εκλεισα...

Link to comment
Share on other sites

Καμία ενημέρωση θα βγάλει;

Έχετε παρατηρήσει στιγμιαία απώλεια wifi ή μονο Εγώ το παθαίνω;

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

 

Το είχα γράψει κι εγώ πριν λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έκανες αυτό? Εμένα μόνο το επιβολή διακοπής μου έχει ενεργό. Η ανενεργόποίηση, ούτε καν απεγκατασταση,είναι αχνη.

πρωτα το ανοιξα και ξεκηνησα τη διαδικασια μεχρι εκει που μου ζηταγε τον αριθμο του τηλ. μου.μετα μου εβγαλε ειδ. να συνεχησω την εγκατασταση,πατησα πανω εκει και εκανα διακοπη ειδοποιησεων αυτης της εφαρμογης αποτι θυμαμαι.

και μετα μπηκα στο μενου με τις εφαρμογες εου κανα εκαθαρηση δεδ. και αμετα απεγκατασταση.

adok13
Link to comment
Share on other sites

Όχι, κανένα πρόβλημα.

Το ρωτάω γιατί συχνά πυκνά μου κάνει τέτοια με διάφορες εφαρμογές... Οπότε μάλλον δε το γλιτώνω το factory reset...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Εκανα ΟΤΑ αναβάθμιση σε nougat και απο τοτε έχω χαμένες κλήσεις συχνά και δείχνει στους άλλους οτι δεν εχω σημα.

Ελληνική συσκευή unbranded, δίκτυο cosmote.

Αν γυρίσω σε 6, υπάρχει περίπτωση να γράψει ο knox ;

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Εκανα ΟΤΑ αναβάθμιση σε nougat και απο τοτε έχω χαμένες κλήσεις συχνά και δείχνει στους άλλους οτι δεν εχω σημα.

Ελληνική συσκευή unbranded, δίκτυο cosmote.

Αν γυρίσω σε 6, υπάρχει περίπτωση να γράψει ο knox ;

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

 

οχι δε γράφει ο knox

 

ναι μπορείς να κάνεις το εξής = να περάσεις με odin τη ρομ που φοράει η συσκευή σου (ελληνική 7ρα) αλλά... ακολουθώντας τις οδηγίες

1 μπες development menu και άνοιξε το oem unlock

2 (optional) αφαίρεσε τις sd card και σιμ

3 wipe cache wipe data απο recovery menu

4 περνάς τη rom με odin (επιλέγεις το σκέτο csc και όχι το home_csc)

5 (optional) wipe cache/data

μη ξεχάσεις να μπεις στο development menu και να κλείσεις το oem unlock στο στήσιμο

 

 

 

*ο οδηγός δε λύνει τα bug της nougat αλλά μόνο τα προβλήματα του wifi και κλήσεων

Edited by SpyGlass
Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά από το recovery της συσκευής

Κάντο 3_4 φορές

Πιστεύω θα στρώσει

 

Εχω κι εγω το θέμα με χαμένες κλήσεις και είναι απαράδεκτο ακόμα και σε κινητό των 50 Ευρώ. Τραγικη η Samsung. Δηλαδή δουλειά δεν εχουμε δουλεια βρήκαμε να κανουμε 3 4 resets?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

οχι δε γράφει ο knox

 

ναι μπορείς να κάνεις το εξής = να περάσεις με odin τη ρομ που φοράει η συσκευή σου (ελληνική 7ρα) αλλά... ακολουθώντας τις οδηγίες

1 μπες development menu και άνοιξε το oem unlock

2 (optional) αφαίρεσε τις sd card και σιμ

3 wipe cache wipe data απο recovery menu

4 περνάς τη rom με odin (επιλέγεις το σκέτο csc και όχι το home_csc)

5 (optional) wipe cache/data

μη ξεχάσεις να μπεις στο development menu και να κλείσεις το oem unlock στο στήσιμο

 

 

 

*ο οδηγός δε λύνει τα bug της nougat αλλά μόνο τα προβλήματα του wifi και κλήσεων

Σ'ευχαριστω για τη λύση αλλα η συσκευή είναι της γυναικας μου και δεν τη συμπάθησε καθόλου με όλα αυτά..

Όποτε μου λεει καν'το οπως ηταν :)

 

Τραγική η samsung σε 800€ τηλέφωνο,να χανεις κλήσεις.

Ημαρτον! Αντε πες στο κοσμο που το πήρε να κάνει τα παραπάνω, αστείο το λιγότερο και η χειρότερη έκπληξη ήταν οτι ψαχνωντας το πρόβλημα το έχουν πολλοί..

Φτασανε Μάρτιο να δώσουν αναβάθμιση και βλέπω τι δωσανε.

Δεν βάζουν μυαλό με τίποτα αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ή γρήγορη φόρτιση στη 7 που πήγε ή την αφαίρεσαν

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ή γρήγορη φόρτιση στη 7 που πήγε ή την αφαίρεσαν

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7108165

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!, πόση ώρα παίρνει η αναβάθμιση σε 7?, κάνουμε κάτι πρίν και μετά?. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!, πόση ώρα παίρνει η αναβάθμιση σε 7?, κάνουμε κάτι πρίν και μετά?. Ευχαριστώ.

Εμένα στο κατέβασμα έκανε κάνα 3λεπτο. Θα κανεις πρωτα back up, μετά factory reset και τελος επαναφορά από back up

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ημερα με N απο εντυπωσεις αψογο..Δεν εχω παρατηρησει κατι!εχει ωραια εμφανιση και ο launcer ειναι λες και εχεις τον nova!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..

 

Συνεχίζω να έχω θέμα με τη μπαταρία. Άλλες φορές σε flight mode χανω 1-2% και άλλες 15-20%!!!! Σήμερα για παράδειγμα το άφησα στις 12 στο 100% και ξύπνησα στις 7:30, στο 86%!! Σε flight mode!! Προφανώς έχω κάνει επαναφορές, φλασαρίσματα κτλ.

 

Τι λέτε ότι μπορεί να φταίει; Ελαττωματική μπαταρία; Κάτι άλλο; Στο service που το είχα αναφέρει μου έκαναν απλά μια επαναφορά.

 

Έχω βαρεθεί τόσο με τα προβλήματα που μου βγάζει κάθε τόσο που σκέφτομαι μέχρι και την πώληση του. 08f1ee277f32e6c1cd73a878e8a09244.jpgc3891f4c82c64e9facee89863ddc821e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Θυμηστε μου κατι...το τηλεφωνο μου ειναι κανονικα Ελβετικο και εχω περασει ολο αυτο το διαστημα την Αγγλικη....

μεσω του smart switch αν κανω ανακτηση λογισμικου θα περασει την Ελβετικη?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Θυμηστε μου κατι...το τηλεφωνο μου ειναι κανονικα Ελβετικο και εχω περασει ολο αυτο το διαστημα την Αγγλικη....

μεσω του smart switch αν κανω ανακτηση λογισμικου θα περασει την Ελβετικη?

Ναι θα περασει την αρχικη.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω τι εχει αλλαξει στην G935FXXU1DQC4 που μολις μου ηρθε update?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..

 

Συνεχίζω να έχω θέμα με τη μπαταρία. Άλλες φορές σε flight mode χανω 1-2% και άλλες 15-20%!!!! Σήμερα για παράδειγμα το άφησα στις 12 στο 100% και ξύπνησα στις 7:30, στο 86%!! Σε flight mode!! Προφανώς έχω κάνει επαναφορές, φλασαρίσματα κτλ.

 

Τι λέτε ότι μπορεί να φταίει; Ελαττωματική μπαταρία; Κάτι άλλο; Στο service που το είχα αναφέρει μου έκαναν απλά μια επαναφορά.

 

Έχω βαρεθεί τόσο με τα προβλήματα που μου βγάζει κάθε τόσο που σκέφτομαι μέχρι και την πώληση του.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτές τις βραδινές ώρες που το άφησες είχες ενεργοποιημένο και το always on? Αν ναι, στις ώρες που λες ένα 8% είναι από εκεί.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να βγάλω την ειδοποίηση της αναβάθμισης από την αρχική οθόνη, γιατί δεν πρόκειται να την κάνω και δεν θέλω να την βλέπω μήπως την πατήσω κατά λάθος.

 

Έχω και εγώ την ίδια απορία .

Μπορεί να απαντήσει κανείς !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...