Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ειχε πει κάποτε ο δημιουργός οτι θα υπάρχει επιλογή αγορας εκτός του store σαν apk γιατι οταν είναι στο store πρεπει να πληρεί κάποιους κανονισμους. Επικοινωνησε μαζι του αν είναι​.

 

Ευχαριστω θα το κανω

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα σας. Θελω την βοηθεια σας. Αγορασα το s7 edge την εβδομαδα που περασε και εκανα εγκατασταση την nougat με factory reset. Μετα απο 1 μερα το κινητο παγωσε τελειως. Η οθονη ηταν μαυρη και τα κουμπια δεν εκαναν τιποτα. Σημερα παλι τα ιδια. Και στις 2 περιπτωσεις το επανεφερα με τα power και το κουμπι της εντασης. Τι συμβαινει? Να το στειλω στο σερβις?
Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις παγώσει όλα αυτά ρε ?

Οχι.τώρα δεν έχω παγωμένο τίποτα,στο προηγούμενο edge όμως,είχα παγώσει κι άλλες εφαρμογές πέρα αυτών πού ανέβασα.

Προς το παρόν το καινούριο δουλεύει ρολόι χωρίς κανένα wipe.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Όσοι έχουν btu σας έχουν έρθει ghost updates? Εμένα 2 φορές την Παρασκευή και σήμερα!!!

Ναι, πολλοί το παθαίνουν αυτό κατά καιρούς. Άγνωστο γιατί.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Όσοι έχουν btu σας έχουν έρθει ghost updates? Εμένα 2 φορές την Παρασκευή και σήμερα!!!

Τι εννοεις με το ghost update;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Όσοι έχουν btu σας έχουν έρθει ghost updates? Εμένα 2 φορές την Παρασκευή και σήμερα!!!

Με DBT 2 φορες και εμενα την παρασκευη.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις με το ghost update;

Έρχεται ειδοποίηση αναβάθμισης λογισμικου, και όταν πατάς να σε πάει να κατεβάσεις την αναβάθμιση, σου λέει οτι έχεις τις πιο πρόσφατες ενημερώσεις.

Και σε μένα με COS ήρθε μια τέτοια τη παρασκευή αλλά και σε άλλα csc.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Θελω την βοηθεια σας. Αγορασα το s7 edge την εβδομαδα που περασε και εκανα εγκατασταση την nougat με factory reset. Μετα απο 1 μερα το κινητο παγωσε τελειως. Η οθονη ηταν μαυρη και τα κουμπια δεν εκαναν τιποτα. Σημερα παλι τα ιδια. Και στις 2 περιπτωσεις το επανεφερα με τα power και το κουμπι της εντασης. Τι συμβαινει? Να το στειλω στο σερβις?

 

Καποια ιδεα παιδια? Εχει ξανασυμβει σε καποιον?

Link to comment
Share on other sites

Μου ειχε πει κάποτε ο δημιουργός οτι θα υπάρχει επιλογή αγορας εκτός του store σαν apk γιατι οταν είναι στο store πρεπει να πληρεί κάποιους κανονισμους. Επικοινωνησε μαζι του αν είναι​.

 

Φιλε ευχαριστω για την συμβουλή. Εστειλα μήνυμα στον developer και μου εστειλε αμεσα σχεδον το business version της εφαρμογής και απενεργοποιω τα παντα και παλι!

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καποια ιδεα παιδια? Εχει ξανασυμβει σε καποιον?

Μιας και το service θα σου κάνει έτσι κι αλλιώς factory reset, δοκίμασε πρωτού απευθυνθείς εκεί, να το κάνεις εσύ και να δεις αν θα στρώσει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστω για την συμβουλή. Εστειλα μήνυμα στον developer και μου εστειλε αμεσα σχεδον το business version της εφαρμογής και απενεργοποιω τα παντα και παλι!

 

ωραιος μου ηρθε φλασια μετα θα στο ελεγα απο την αρχη, ειχε εξτρα κοστος?

 

χαιρομαι που εβγαλες ακρη

Link to comment
Share on other sites

ωραιος μου ηρθε φλασια μετα θα στο ελεγα απο την αρχη, ειχε εξτρα κοστος?

 

χαιρομαι που εβγαλες ακρη

 

Σου εστειλα pm αλλα το γράφω και εδω για να το διαβάσουν όσοι ενδιαφέρονται.

Μου ζήτησε το serial number του κινητου για να το ενεργοποιησει και μου το έστειλε χωρις έξτρα κόστος.

 

 

 

Άψογη οπως παντα η apc8 σταθεροτατη και γρήγορη. Καμια χαμενη κλήση. Επίσης εχω 1-2 περισσότερες γραμμές σημα στα ιδια σημεία.το δοκιμασα και στο σπιτι και στην δουλεια και στο γυμναστήριο.

Ειχα συνηθίσει την nougat παντως και μου λειπουν διάφορα. Αν δεν ειχα τις χαμενες κλησεις δεν θα την άλλαζα.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η Samsung πάντως που αναγκάζομαι να γυρναω στην rom που αγόρασα το κιν πριν 1 χρονο περιπου για να δουλεύουν ολα οπως πρεπει!

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα με τις κλήσεις δεν βρίσκω κάποια λογική.

Γιατί να το κάνει μόνο σε κάποια κινητά;;

Εμένα δεν μου έχει χάσει κλήση ούτε για δείγμα.

Εδω και στο ασανσέρ που συνήθως δεν έχω σήμα έλαβα κανονικά τη κλήση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και εγώ με το νέο μου παιχνίδι.

Ένα βίντεο

ήταν αρκετό.

Το blue coral μου πήρε τα μυαλά ... :D

 

Από phonegallery λοιπόν unbranded από Samsung Hellas.

 

Είναι με 6.0.1 μου έχει προτείνει την 7 αλλά δεν την έχω βάλει ακόμη.

Αυτά για την ώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!Εγω λεω να την βαλεις την 7.0.ειναι πολυ ωραια σε γραφικα!με καθαρη εγκατασταση δεν εχεις προβλημα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις,,πως βαζουμε χρωμα στις επαφες,,και οταν μας καλανε και ειναι αναποδα η συσκευη να εμφανιζεται απο την edge οθονη? εψαξα στο νετ,αλλα οσα ειδα ειναι με MM,,σε Nougat το αφαιρεσανε?
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα με τις κλήσεις δεν βρίσκω κάποια λογική.

Γιατί να το κάνει μόνο σε κάποια κινητά;;

Εμένα δεν μου έχει χάσει κλήση ούτε για δείγμα.

Εδω και στο ασανσέρ που συνήθως δεν έχω σήμα έλαβα κανονικά τη κλήση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω ειμαι με nougat απο το Νοέμβριο με τις Βέτα μέχρι σήμερα καμια χαμένη κλήση.

Όντως παράξενο που είναι σε κάποιους μονο.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!Εγω λεω να την βαλεις την 7.0.ειναι πολυ ωραια σε γραφικα!με καθαρη εγκατασταση δεν εχεις προβλημα!

 

Σε ευχαριστώ.

Εννοείται πως θα την βάλω απλά όταν το άνοιξα είχε 52% και προτίμησα να παίξω λίγο.

Μόλις τελείωσε και η πρώτη φόρτωση οπότε πάμε βουρ για νουγκατ.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα με τις κλήσεις δεν βρίσκω κάποια λογική.

Γιατί να το κάνει μόνο σε κάποια κινητά;;

Εμένα δεν μου έχει χάσει κλήση ούτε για δείγμα.

Εδω και στο ασανσέρ που συνήθως δεν έχω σήμα έλαβα κανονικά τη κλήση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστα ,ειμαι και εγω απο τους τυχερους ,προσωπικα δεν μετανιωσα καθολου για την επιλογη κινητου που εκανα ,ειμαι υπερ ευχαριστημενος σε ολα , πραγματικα ηρεμησα ,καθε εξαμηνο αλλαζα συσκευη ,βλεπω να ειναι το μοναδικο που θα κρατησω κανα δυο χρονακια :)

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε αυτο το μπιχλιμπιδι http://www.ebay.com/itm/262596395005 και επειδη ειχαν ρωτησει καποια παιδια να τους πω αν δουλευει οταν μου ερθει η απαντηση ειναι δυστυχως οχι βασικα δοκιμασα διαφορες εφαρμογες και καποιες λενε οτι δεν υπαρχει θυρα ir ισως υπαρχει αλλος τροπος αλλα ακομα δεν εχω βρει κατι και δεν με βλεπω να ασχολουμαι και παραπανω! Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και εγώ με το νέο μου παιχνίδι.

Ένα βίντεο

ήταν αρκετό.

Το blue coral μου πήρε τα μυαλά ... :D

 

Από phonegallery λοιπόν unbranded από Samsung Hellas.

 

Είναι με 6.0.1 μου έχει προτείνει την 7 αλλά δεν την έχω βάλει ακόμη.

Αυτά για την ώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Καλορίζικο!!!Αν μπορείς και έχεις χρόνο ανέβασε μια καθαρή φωτό με τα bezels περιμετρικά.Κι εγώ για αυτό το χρωμα πήγαινα αλλά όταν το είδα στο media markt μου φάνηκαν ότι είχαν χρωμα rose gold και όχι gold καθαρό.Και δεν το πηρα γιατί ροζιζαν.Ισχυει κάτι τέτοιο ή απλώς έτυχε στο εκθεσιακό δείγμα να φαίνονται έτσι;Δυστυχώς δεν έτυχε να δω κάποιο άλλο έξω ώστε να το προσέξω καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ουγγαρικο και μου έχει έρθει η nougat.

Να περάσω αυτή η την ελληνική με odin?

 

Κατά την άποψη μου πέρασε καλύτερα αυτή που είναι για τη χώρα προέλευσης της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω κι εγώ οτι η κατάσταση είναι απελπιστική με τις χαμένες κλήσεις. Βρίσκομαι Γερμανία με γερμανική συσκευή και έβαλα την 7άρα μόλις ήρθε η ειδοποίηση.

Θα ήθελα να ρωτήσω ... υπάρχει κάποιος οδηγός αναλυτικός για το πως μπορούμε να κάνουμε downgrade στην ΜΜ? Και γενικώς τι κίνδυνοι υπάρχουν?

Ευχαριστώ όλους σας.

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ μετά το update.. κάθε 2 μέρες ισως και λιγότερο, αναγκάζομαι να κάνω restart το κινητό για να μπορώ να λαμβάνω κλησεις... Με εξερχόμενες δεν υπάρχει θέμα αλλα οταν προσπαθούν να με καλέσουν δείχνει κλειστό με 3G και φουλ σήμα. Έκανα wipe αλλά χωρίς αποτέλεσμα..

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...