Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλως ήρθες Βαγγέλη από το οπ3 η το 3τ ήρθες? Δεν θυμάμαι ακριβώς ποιο είχες.

Αν είναι πες μια 2 λόγια έχει νομίζω ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στην πράξη όμως βλέπεται κανένα κόλλημα η καθυστέρηση στο κινητό;

Γιατί πηγαίνει σφαίρα σε όλα.

Είναι λίγο aggressive με την διαχείριση των εφαρμογών και τις κλείνει σύντομα αλλά προσωπικά δεν έχω παράπονο.

Όχι βασικά δεν βλέπω κάτι

Πιο πολύ είναι θέμα συνήθειας, δηλαδή πριν με τις ίδιες εφαρμογές είχα ελεύθερο 1.2 και τώρα έχω φτάσει μέχρι και 750

Και είναι λίγες κιόλας

Αυτό μόνο. Όλα καλά βασικά

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατί όταν αποθηκευω μία επαφή π.χ τεχνικός ΟΤΕ μου την αποθηκευη ανάποδα δηλαδή ΟΤΕ,τεχνικός?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατί όταν αποθηκευω μία επαφή π.χ τεχνικός ΟΤΕ μου την αποθηκευη ανάποδα δηλαδή ΟΤΕ,τεχνικός?

Στις ρυθμισεις των επαφων αλλαξε τη μορφη ονοματος

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες Βαγγέλη από το οπ3 η το 3τ ήρθες? Δεν θυμάμαι ακριβώς ποιο είχες.

Αν είναι πες μια 2 λόγια έχει νομίζω ενδιαφέρον

Μάριε καλώς σας βρήκα πάλι,op3 και 6p το op3 πολύ γρήγορο και με κορυφαία αυτονομία 6p κορυφαία κάμερα και ηχεία,s7 edge overall η πιο ολοκληρωμένη συσκευή

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όχι!

Πρέπει εκεί στο csc να γράφει BTU.

Εσύ με πολωνικό, για να είσαι οκ, πρέπει να κάνεις ότι έκανα εγώ με γερμανικό.

Δηλαδή να περάσεις πρώτα την ελληνική EUR rom.

Και μετά την BTU.

 

Επειδή το έχασα κάπου. Εγώ που πέρασα την 7 σε Πολωνικό και είμαι όπως δείχνει εδώ, είμαι οk;; Θα παίρνω αναβαθμίσεις?a69390a1b7de838671e58d4a8b0002d0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχεις κανένα θέμα εάν το αφήσεις έτσι. Ακριβώς αυτό έκανα κι εγώ, επειδή θέλω να παίρνω της μαμά αναβαθμίσεις της XEO, της Πολωνικές δηλαδή. Αν θέλεις να πέρνει τις αγγλικές, τότε βάλε το σκέτο CSC (όχι το Home), και θα αλλάξει σε BTU. Δεν έχεις κανένα λόγο να περάσεις πρώτα την ελληνική και μετά την BTU. Δεν έχει κανένα νόημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάριε καλώς σας βρήκα πάλι,op3 και 6p το op3 πολύ γρήγορο και με κορυφαία αυτονομία 6p κορυφαία κάμερα και ηχεία,s7 edge overall η πιο ολοκληρωμένη συσκευή

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι νομίζω έτσι είναι σαν σύνολο είναι η πιο ολοκληρωμένη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κανένα θέμα εάν το αφήσεις έτσι. Ακριβώς αυτό έκανα κι εγώ, επειδή θέλω να παίρνω της μαμά αναβαθμίσεις της XEO, της Πολωνικές δηλαδή. Αν θέλεις να πέρνει τις αγγλικές, τότε βάλε το σκέτο CSC (όχι το Home), και θα αλλάξει σε BTU. Δεν έχεις κανένα λόγο να περάσεις πρώτα την ελληνική και μετά την BTU. Δεν έχει κανένα νόημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν με πρόλαβες δυστυχώς.. :p:O Πέρασα την ελληνική και μετά btu και πλέον άλλαξε το csc σε αγγλικό..

Τώρα περνάει το backup το samsung cloud. :rolleyes:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Εμένα που το τηλέφωνο είναι πολωνικο να περιμένω αναβάθμιση ΟΤΑ αργότερα και από τα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα την μετάβαση από το απλό s7 στο s7 edge. Χθες λόγω φόρτου εργασίας δεν πρόλαβα ούτε να το ανοίξω, σήμερα όμως που είχα χρόνο το άνοιξα και είδα ότι φοράει ιταλική ρομ. Έκατσα και του πέρασα την nougat -οπως ειχα κανει και στο απλο s7- και μετά το σεταρα. Και τα δύο είναι όμορφα κινητά, αλλά το edge είναι ένα σκαλοπάτι πιο πάνω, πραγματικά πολύ όμορφο.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, μήπως ξέρει κάποιος πωα θα εγκαταστήσω το galaxy labs που υπήρχε στην 6.0.1, γιατί δεν το βρίσκω πουθενά?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζουμε την μορφή ονόματος στις επαφές?

Πας Επαφές, πατάς πάνω δεξιά τις 3 τέλειες (ρυθμίσεις επαφών) και ψάχνεις αυτό

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170126/993cf3a47c99a24d404f3a33f2015d3e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάριε καλώς σας βρήκα πάλι,op3 και 6p το op3 πολύ γρήγορο και με κορυφαία αυτονομία 6p κορυφαία κάμερα και ηχεία,s7 edge overall η πιο ολοκληρωμένη συσκευή

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γειαααααα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να περιμενω να ερθει επισημα στο (aut)ελβετιας.σας βλεπω εδω που γραφεται ολα καλα μεχρι στιγμης για την 7.ολα ευχαριστα!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ούτε το smart switch ούτε το Samsung Cloud μου επανέφεραν τους κωδικούς των εφαρμογών μου.

Δεν γίνεται ε??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά...όταν κοιτάζω την οθόνη υπό γωνία τη βλέπω πιο κίτρινη κι όχι το ίδιο χρώμα όπως όταν την κοιτάω από πάνω της..είναι φυσιολογικό αυτο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πού υπάρχει (αν υπάρχει) ρύθμιση για το ποιές εφαρμογές θα ανάβουν την οθόνη όταν έχουν ειδοποίηση όπως πχ τα sms;

 

Συγνώμη για την επανάληψη αλλά αν κάποιος γνωρίζει θα βοηθήσει πολύ γιατί η εφαρμογή TypeApp μου ανάβει την οθόνη όποτε έρχεται μέιλ κι επειδή είναι πολλά είναι πολύ εκνευριστικό!

Είμαι με nugat.

Ευχαριστώ!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

με την προϋπόθεση ότι η κάρτα μνήμης είναι OK = χρειάζεται να γίνει μία ρύθμιση για να επιτρέπεται σε εφαρμογές εγγραφή στη sd χωρίς πρόβλημα

 

1 πρέπει να μπεις στο development menu

2 πήγαινε στο τέλος και βρες το = force allow apps to external, άνοιξετο, ΠΡΟΣΟΧΉ μη πειράξεις τίποτα άλλο στο menu

3 κάνε restart

 

Ίσως χρειαστεί να ξαναπεράσεις τις εφαρμογές

 

η κάρτα μνήμης είναι αρκετά πιο αργή από τη μνήμη του τηλεφώνου

 

Ευχαριστώ πολυ φίλε αλλα δε μπορω να το βρω.. δε μ το βγαζει πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ φίλε αλλα δε μπορω να το βρω.. δε μ το βγαζει πουθενα.

Για μην το βρίσκεις, μάλλον δεν έχεις ενεργοποιήσει το μενού "Επιλογές προγραμματιστή". Θα το κάνεις κλικάρωντας 5-6 φορές στον "Αριθμό κατασκευής" που βρίσκεται στις "Πληροφορίες λογισμικού".

Μόλις σου γράψει ότι είσαι πλέον προγραμματιστής, θα μπεις στο μενού αυτό και θα κοιτάξεις την προτελευταία επιλογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη για την επανάληψη αλλά αν κάποιος γνωρίζει θα βοηθήσει πολύ γιατί η εφαρμογή TypeApp μου ανάβει την οθόνη όποτε έρχεται μέιλ κι επειδή είναι πολλά είναι πολύ εκνευριστικό!

Είμαι με nugat.

Ευχαριστώ!

Κάπου μέσα στις Ρυθμίσεις του Typemail, στις ρυθμίσεις των λογαριασμών, έχει μια επιλογή που λέει "Ενεργοποίηση οπτικής ειδοποιησης". Δοκίμασες να το κλείσεις. Απ' το βλέπω σε μένα, ειναι ανοιχτό.

Δεν το δοκίμασα όμως για να σου πω σίγουρα......

Link to comment
Share on other sites

Πας Επαφές, πατάς πάνω δεξιά τις 3 τέλειες (ρυθμίσεις επαφών) και ψάχνεις αυτό

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170126/993cf3a47c99a24d404f3a33f2015d3e.jpg

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Για μην το βρίσκεις, μάλλον δεν έχεις ενεργοποιήσει το μενού "Επιλογές προγραμματιστή". Θα το κάνεις κλικάρωντας 5-6 φορές στον "Αριθμό κατασκευής" που βρίσκεται στις "Πληροφορίες λογισμικού".

Μόλις σου γράψει ότι είσαι πλέον προγραμματιστής, θα μπεις στο μενού αυτό και θα κοιτάξεις την προτελευταία επιλογή.

 

Το εχω κανει αυτό εκει δε το βρίσκω. Προτελευταίαεπιλογή μου λέει "εμφάνιση ολων των ANR "

Edited by tzafar
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να περιμενω να ερθει επισημα στο (aut)ελβετιας.σας βλεπω εδω που γραφεται ολα καλα μεχρι στιγμης για την 7.ολα ευχαριστα!!

 

Κάποτε δε σε προλαβαίναμε....τωρα καθεσαι και βλέπεις τα τρένα που περνάνε!!!

Μήπως έχει χακαρει κανένα το λογαριασμό σου??

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει αυτό εκει δε το βρίσκω. Προτελευταίαεπιλογή μου λέει "εμφάνιση ολων των ANR "

 

έχεις την 6 adroid, ζητάω συγνώμη δεν το σκέφτηκα, λοιπόν για λόγο που αμφιβάλω αν και η ίδια samsung ξέρει!!! ειχε αφαιρέσει όλες τις ρυθμίσεις που αφορούν την κάρτα μνήμης (adoptable) από την mm, υπάρχει τρόπος να το ανοίξεις αλλά θέλει δουλίτσα και επειδή εγώ δεν το δοκίμασα άρα δεν ξέρω αν δουλεύει! ένα searching για how open adoptable storage on s7/edge θα ήταν καλύτερα, να τονίσω όμως ότι σε κάποιους υπήρξε πρόβλημα και μετά από λίγο καιρό πάλι δε δούλευε.

 

edit: απ ότι βλέπω (xda) έχει δώσει μόνο την επιλογή για εγγραφή στη sd card αλλά έχει κλειδώσει ΞΑΝΆ!!! τη μεταφορά εφαρμογών! (nougat)

Edited by SpyGlass
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...