Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα ανοιχτά φουλ δεδομένα δούλεμα. Φωτεινότητα 70-80% ανοιχτά και η τοποθεσία. Τι να πω δεν ξέρω αν είναι επαρκής οι μετρησεις

 

Ε έτσι λογικό είναι να έχει τέτοια κατανάλωση...τα δεδομένα τρώνε πολύ..και η οθόνη είναι 5.5 και στο 80% φωτεινότητα καιει αρκετα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οι άνθρωποι πάντως εδώ στη Σάμυ είναι πολύ γρήγοροι. Την παρασκευή συμπλήρωσα τη φόρμα για το Gear VR, την επόμενη εργάσιμη ημέρα δηλ. την Τρίτη το πρωί με πήραν τηλέφωνο για επιβεβαίωση των στοιχείων μου και μετά από 2 ημέρες δηλαδή σήμερα το πρωί μου ήρθε στα χέρια με courier συστημένο :D.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

...για να δουμε τι θα δουμε(μεταβαση απο edge+) :):) Ξεπακεταρω...πρωτη φορα αφηνω την σιγουρια του μαυρου ,και παω σe Gold Platinum;)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όποιος παραλάβει σήμερα απο μεγάλες αλυσίδες (πλαισιο,κωτσοβολος κλπ) που τους ειχαν πει για πεμπτη ας ενημερώνει γενικά να ξέρουμε τι γίνεται
Link to comment
Share on other sites

...για να δουμε τι θα δουμε(μεταβαση απο edge+) :):) Ξεπακεταρω...πρωτη φορα αφηνω την σιγουρια του μαυρου ,και παω σe Gold Platinum;)

Την διαφορά θα την καταλάβεις αμέσως μόλις το πιάσεις στο χέρι.

Η καλύτερη συσκευή με διαφορά της Σάμμυ!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

με ολον το σεβασμο προς στους συμφοφουρητες οντως ο Κωστας(te_salat) ειναι αριστος επαγγελματιας στο θεμα φωτογραφιας!!τον γνωριζω επι εποχες s4 i9500(rs)®στο θεμα φωτογραφιας πολυ η samsung με την lg εινα πολυ μπροστα..αλλα σε επεξεργαστη το s7 ισως να χανει σε single core οπως και οι περισσοτερες εφαρμογες δουλευουν σε αυτο..αλλα σε multicores πυρηνες ειναι ανωτεροι επεξεργαστες

 

 

Σαν επεξεργαστές μπορεί αν και στην GPU δεν έχουν φτάσει ακόμα την Apple.

Όμως το λειτουργικό ειναι αυτό που κανει την διαφορά.

Παράδειγμα συνεχίζει να υπάρχει αυτός ο δισταγμός στις εναλλαγές μεταξύ εφαρμογών. Γι αυτό και στα διαφορα τεστ το iPhone χρειάζεται σχεδον 60" λιγότερα να κανει τον κύκλο των εφαρμογών.

Επίσης στο άνοιγμα των games υπαρχει μεγάλη διαφορά.

Δεν ειναι κατι που έχει σημασία στην πράξη, απλά το αναφέρουμε.

 

Εν κατακλείδι το S7 edge είναι γενικώς ανώτερη συσκευή απο το iPhone σε σημαντικότερους τομείς.

Οφείλεται ξεκάθαρα στις επιλογές της Apple για φθηνότερο hardware = μεγαλύτερο κέρδος.

Όμως πιστεύω οτι θα αλλάξει σύντομα αυτό γιατι οι πλέον έγκυροι κύκλοι βλέπουν μεγάλη μείωση πωλήσεων στο τρέχον τετράμηνο. Συνεπώς η Apple δεν μπορεί να συνεχίσει με οθόνες και κάμερες 3 ετίας αν δεν θέλει να δει να μειώνονται κι άλλο οι πωλήσεις της.

Κι αν δεν φοβάται οτι θα στραφούν σε android οι fan της, μπορούν κάλλιστα να σταματήσουν να αγοράζουν. Ποιος ο λόγος να πάει κάποιος απο iPhone 6s στο 7 αν δεν υπάρξει καλύτερη οθόνη και καμερα;

Πρέπει λοιπόν να δοθούν κίνητρα για να αντικαταστήσουν τις συσκευές τους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση: γενικα αξιζει το vr?? να το παρω με την δωροεπιταγη λέτε ή να παρω με τα 100 ευρω θηκη και ασυρματο φορτιστη?
Link to comment
Share on other sites

... Οφείλεται ξεκάθαρα στις επιλογές της Apple για φθηνότερο hardware = μεγαλύτερο κέρδος....

 

Πέρα από το οικονομικό σκέλος που σίγουρα είναι ο μεγαλύτερος λόγος, η διαχείριση ενός εξελιγμένου hardaware είναι ποιο απαιτητική και χρειάζεται ένα ποιο εξελιγμένο λογισμικό αλλά και καλύτερους πόρους. Αν φύγει από την HD οθόνη και ανέβει σε FHD ή ακόμα καλύτερα (ή χειρότερα) σε 2Κ τότε οι χρόνοι στα benchmarks θα πέσουν αλλά και η μπαταρία θα αδειάζει ποιο γρήγορα. Το ίδιο και με τους πυρήνες ή με τους φωτεινούς φακούς f, άλλοι drivers, κρύσταλλα, λογισμικό κ.λ.π. γιατί αλλιώς μπορεί εύκολα να σε εκθέσουν.

 

Βέβαια κάποια στιγμή όπως είπες και εσύ δεν θα μπορεί άλλο να μένει πίσω ή να κρύβεται όπως λέω εγώ πίσω από ένα καλό λογισμικό ως βασικό χαρακτηριστικό της κορυφαίας εμπειρίας πελάτη, χρειάζονται και άλλα πράγματα αυτά ακριβώς που προστάζει η εξέλιξη της τεχνολογίας.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε οι έχοντες vr την γνώμη σας αξίζει η αγορά του η είναι νωρις ακομα για vr καταστάσεις.Το χρώμα τελικά ειναι τελείως θεμα γούστου εμένα με τρελαίνει το full black το χρυσο αδιάφορο τρεχα γύρευε..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το οικονομικό σκέλος που σίγουρα είναι ο μεγαλύτερος λόγος, η διαχείριση ενός εξελιγμένου hardaware είναι ποιο απαιτητική και χρειάζεται ένα ποιο εξελιγμένο λογισμικό αλλά και καλύτερους πόρους. Αν φύγει από την HD οθόνη και ανέβει σε FHD ή ακόμα καλύτερα (ή χειρότερα) σε 2Κ τότε οι χρόνοι στα benchmarks θα πέσουν αλλά και η μπαταρία θα αδειάζει ποιο γρήγορα. Το ίδιο και με τους πυρήνες ή με τους φωτεινούς φακούς f, άλλοι drivers, κρύσταλλα, λογισμικό κ.λ.π. γιατί αλλιώς μπορεί εύκολα να σε εκθέσουν.

 

Βέβαια κάποια στιγμή όπως είπες και εσύ δεν θα μπορεί άλλο να μένει πίσω ή να κρύβεται όπως λέω εγώ πίσω από ένα καλό λογισμικό ως βασικό χαρακτηριστικό της κορυφαίας εμπειρίας πελάτη, χρειάζονται και άλλα πράγματα αυτά ακριβώς που προστάζει η εξέλιξη της τεχνολογίας.

 

Ο λόγος είναι απλός, η apple δίνει τόσα όσα τις επιτρέπουν να πουλάει, απλά. :)

Την τεχνογνωσία την έχει για να διαχειριστεί πιο εξελιγμένο hw, μην το πάμε στο άλλο άκρο.

Πιστεύω στο επόμενο iphone θα δώσει έμφαση σε κάμερα και δευτερευόντος σε οθόνη γιατί εντάξει το χει ξεφτιλίσει πλέον. Όπως έκανε και με τη ram αλλά και με τoς μέγεθος της οθόνης. (2013 και ακόμα έδινε 4'' ή 2015 και ακόμα έδινε 1gb ram)

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το χρώμα τελικά ειναι τελείως θεμα γούστου εμένα με τρελαίνει το full black το χρυσο αδιάφορο τρεχα γύρευε..

 

Αν υπήρχε το ασημί, δεν θα συζητάγαμε για επιλογή χρώματος.

Και γω ψήφο στο μάυρο δίνω. Το χρυσό δεν πάει πίσω πάντως.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάπου διάβασα οτι εχει δυο αισθητήρες για την φωτογραφική μηχανή isocell και sony έχει δει κανείς διαφορά;;
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να το πάρεις από το πλαίσιο εφόσον υπαρχει έτοιμο παράδοτο στο σκρουτζ και πιο φτηνό μάλιστα?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εκανα και εγω κρατηση απο πλαισιο το μαύρο (δεν άντεξα ).Ποσο καιρο θα κανει ξέρει κανείς? ??
Παρτους ενα τηλεφωνο και ρωτα τους καλυτερα, εμενα το λευκο εκανε 3 εργασιμες. Δηλαδη Παρασκευη παραγγειλα, σημερα θα παραλαβω. Το πλαισιο συμφερει αν εχεις καρτα eurobank γιατι κερδιζεις 82 ευρω επιστροφη (10% επι του ποσου πληρωμης).
Link to comment
Share on other sites

Τα πιο γνωστά τεχνολογικά sites στα συγκριτικά τους παρουσιάζουν την καμερα του S7 κατα πολύ ανώτερη του iPhone 6s & plus.

Έχω γνώσεις και μπορώ να κρίνω.

Και αν στις ημερήσιες μπορεις να πεις οτι η διάφορες ειναι αμελητέες, μόλις μειωθεί ο φωτισμός η διαφορά ειναι έντονη.

Δεν επιτρέπεται να ανεβάζουμε φωτο με παιδιά διαφορετικά θα σου έδειχνα ποσο καλύτερες ειναι οι φωτο του Note 5 σε πρόσωπα που βρίσκονται σε εσωτερικούς χώρους με νορμαλ φωτισμό.

Ποσο μάλλον του S7 με f1.7 και πολύ μεγαλύτερο μέγεθος pixels.

 

Το S7 edge υπερτερεί ξεκάθαρα σε καμερα, οθόνη και μέγεθος. Χάνει παρόλο τους νεότερους επεξεργαστές σε ταχύτητα και εναλλαγή μεταξύ εφαρμογών.

Αυτή ειναι η πραγματικότητα.

Μήπως έχεις βγάλει φωτογραφίες σε 16:9 με το S7 στο αυτόματο, σε οποιαδήποτε συνθήκη φωτισμού και τις έχεις δει σε μεγάλη οθόνη τηλεόρασης, περίπου 50 με 55 ίντσες από απόσταση φυσιολογική περίπου στα 2,5 - 3μ; Θα με ενδιέφερε πολύ η γνώμη σου βλέποντας ότι είσαι γνώστης του αντικειμένου και φυσικά όποιου άλλου έχει άποψη και μπορεί - θέλει να τη πει.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παίδες.

Ευτυχισμένος κάτοχος από το πρωί σήμερα.

Σε μαύρο χρώμα πραγματικά ένα κόσμημα.

Ιταλικό (ITV) με κάμερα Sony όπως και στο s6 μου.

Όχι ότι θα με πείραζε αν τυχαινα τον isocell αλλά οκ.

Είχα το Flat s6, το edge s7 το επέλεξα για την μεγαλύτερη μπαταρία κυρίως αλλά κανονικά δεν θα έπρεπε να ήταν μόνο αυτός ο λόγος. Μου φαίνεται εύχρηστη η edge οθόνη.

Επισης ένα χαρακτηριστικό που μου άρεσε και δεν υπήρχε στο s6 είναι η λειτουργία οθόνης με ένα χέρι με τριπλό πάτημα του home button.

Μαζί με το κινητό σήμερα παρέλαβα και μια θήκη της spigen την spigen liquid και ένα screen protector 3mk.

Αυτά έκτακτα μέχρι να έρθουν μια ακόμα θήκη spigen, μια nillkin nature, και το Screen protector curved της spigen.

Η θήκη οκ καλή λεπτή και προστατεύει την κάμερα.

Το Screen protector νομίζω δεν μου κόλλησε καλά στις γωνίες αλλά σου δίνει περιθώριο να το πατήσεις να κολλήσει καλά. Δεν είναι ματ. Πιάνει ολόκληρη την οθόνη. Καλά ως εδώ. Όταν πήγα να βάλω την θήκη οι γωνίες ξανά ξεκολλησαν. Τις κλοτσαει η θήκη δηλαδή. Προσεκτικά τις πάτησα και με λίγο τραβηγμα έβαλα την θήκη.

Δεν είναι δηλαδή αυτό το Screen protector για βάλε βγάλε θήκες πλάτης τουλάχιστον.

Η αίσθηση καμία σχέση με το τζάμι.

Είχα να πάρω μεμβράνη και όχι glass από το galaxy s3.

Αυτά από μένα. Το κινητό είναι υπέροχο.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

και το Screen protector curved της spigen.
Φιλε επειδη ενδιαφερομαι για ενα καλο γυαλι, μπορεις να μου πεις απο που το παρήγγειλες???
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να το πάρεις από το πλαίσιο εφόσον υπαρχει έτοιμο παράδοτο στο σκρουτζ και πιο φτηνό μάλιστα?

 

Δίνει επιστροφη με eurobank

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρτους ενα τηλεφωνο και ρωτα τους καλυτερα, εμενα το λευκο εκανε 3 εργασιμες. Δηλαδη Παρασκευη παραγγειλα, σημερα θα παραλαβω. Το πλαισιο συμφερει αν εχεις καρτα eurobank γιατι κερδιζεις 82 ευρω επιστροφη (10% επι του ποσου πληρω

μης).

 

Δηλαδή την αλλη εβδομαδα σίγουρα. ....☺☺☺

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

πριν λιγο παρελαβα και το VR! Ειχα παραλαβει το κινητο στις 9/3 απο you.gr και εκανα τη αιτηση για το VR την πρωτη μερα που ανοιξε το συστημα.

Εντυπωσεις αργοτερα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι απο s6 gold......και εκει που ήμουνα σίγουρος ότι είναι το πιο όμορφο κινητό έρχεται αυτό το 7 edge onyx και είχαμε πάλι δράματα. ...... Edited by dragarys
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση σας το Πλαίσιο εκτός απο επιστροφή 10% μέσω καρτών Eurobank δίνει και 100€.!!!δωροεπιταγη. .!! Είναι αναρτημένο στη σελίδα τους. Επίσης προσοχή στη συσκευή που αγοράσατε γιατί έχουν επιστραφεί κ ευτυχώς αντικατασταθει...πολλά τηλέφωνα με καμμένα pixels και προβλήματα στην κάμερα.

Τέλος στα μέσα Απριλίου θα έρθει επίσημα στην Ελλάδα το ασημί χρώμα. ..Είμαι χαρούμενος κ περιμένω γιατί αυτό ήθελα. ..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε επειδη ενδιαφερομαι για ενα καλο γυαλι, μπορεις να μου πεις απο που το παρήγγειλες???

 

Δεν είναι γυαλί αυτό το curved της spigen.

Τουλάχιστον έτσι νομίζω.

Είναι μεμβράνη screen protector.

Από ebay το πήρα από πωλητή που πουλάει μόνο spigen.

Spigen inc νομίζω λέγεται αν θέλεις ψάχνω το ιστορικό και στον βρίσκω ποιος είναι.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση σας το Πλαίσιο εκτός απο επιστροφή 10% μέσω καρτών Eurobank δίνει και 100€.!!!δωροεπιταγη. .!! Είναι αναρτημένο στη σελίδα τους. Επίσης προσοχή στη συσκευή που αγοράσατε γιατί έχουν επιστραφεί κ ευτυχώς αντικατασταθει...πολλά τηλέφωνα με καμμένα pixels και προβλήματα στην κάμερα.

Τέλος στα μέσα Απριλίου θα έρθει επίσημα στην Ελλάδα το ασημί χρώμα. ..Είμαι χαρούμενος κ περιμένω γιατί αυτό ήθελα. ..

Που το είδες να είναι αναρτημένο στη σελίδα του Πλαισίου τωρα, η δωροεπιταγή των 100 €;

Ήταν τη Παρασκευή 11/3 , όπως και στο Puplic κάτι αντίστοιχο, αλλά τώρα δεν υπάρχει κάτι, πάρα μόνο η επιστροφή 10% με κάρτες Eurobank στο πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγοράσα... Με επιστροφή και 100 ευρώ δωροκαρτα και απ ότι έλεγαν οι κοπέλες στο ταμείο ισχύει ακόμα παρόλο που δεν υπάρχει στο site, καλό είναι να τους ρωτήσετε για να είστε και σίγουροι.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγοράσα... Με επιστροφή και 100 ευρώ δωροκαρτα και απ ότι έλεγαν οι κοπέλες στο ταμείο ισχύει ακόμα παρόλο που δεν υπάρχει στο site, καλό είναι να τους ρωτήσετε για να είστε και σίγουροι.

Αν θες φίλε μου, μπορείς να μου πεις ποιο χρώμα και από ποιο Πλαίσιο και αν το είχες κάνει κράτηση;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...