Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οντως το ασημι ειναι καλυτερο απο αυτο το χρυσο του s7 edge ,s7..πηγα και το ειδα το χρυσο απο κοντα επιτελους και το συγκρινα με το δικο μου s6 edge plus gold..φοβερο κινητο δεν αντιλεγει κανεις γρηγορο,τα εικονιδεια ειναι πολυ μεγαλα σε σχεση με το δικο μου..ελπιζω με ενα update να μικρυνουν λιγο.παντως το χρωμα δεν ειναι ιδιο με αυτο του s6 edge plus gold..τεραστια διαφορα με του s6 plus το χρωμα..τα εβαλα κατω και με ενα iphone 6s gold..του s6 plus το χρυσο ειναι ποιο καθαρο,πλατινα,φερνει και λιγο προς το silver.του s7 edge ειναι σαν χαλκινο το χρωμα,ποιο μπρουτζινο καπως!!

Τα εικονίδια στην αρχικη οθονη μικραινουν, μεγαλα ειναι στο συρταρι εφαρμογων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πως μεταφέρουμε από το S6 στο S7 τις ρυθμίσεις για λογαριασμούς, wifi, emails κ.λ.π. :rolleyes:
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παρέλαβα και την συσκευη απο amazon στο ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ gold χρωμα που στην ουσία ειναι μια ελαφριά απόχρωση του copper.

 

Καμια σχέση με χρυσό-χρυσό που δεν θα το προτιμούσα.

 

Πραγματικά το χρωμα σπέρνει.

 

Εδω unboxing και φωτό και μαζί με το s6 edge.

 

Σφραγισμένη συσκευασία με ταινία ασφαλείας αψογα όλα οπως την ψείρισα τη συσκευη απο άκρη εις άκρην.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160318/e09402f3726e1dcf066b170aee24d57f.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160318/d73ba249912232c230d7ccbe91a5fcfa.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160318/e829c000d9d8657eca399132f4322e84.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160318/29202f363c738fde2db8b9bb05144de5.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160318/413c1ca17c16ba8ebdc3324d89538b3c.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160318/824db8c4cd16e5482bf3459344e97281.jpg

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση πάντως οτι το πλαίσιο δίνει 100ε δωροεπιταγή και 82.90 επιστοφή (πήγα σήμερα και ρώτησα) και οι άλλοι τίποτα..περίεργο

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδες τι συζηταμε για unlock bootloader-root-twrp και τα σχετικα?

Αφου το 90% των χρηστων δεν ασχολειται με τετοια και μαλιστα το θεωρει και μειονεκτημα....εδω βεβαια εχουν βαλει και το χερακι τους ολες οι μεγαλες εταιριες που σου κοβουν την εγγυηση μολις δουν οτιδηποτε απο τα παραπανω.

Ποσα λεφτα χανουμε καθε φορα που τους βαζουμε χερι?

 

να σου πω ποσα κερδισα; εχω s4 root με custom rom 5.0.1 σφαίρα παει.. κερδισα 3 κινητα απο 500€ έκαστο συνολικα 1500€!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παρέλαβα και την συσκευη απο amazon στο ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ gold χρωμα που στην ουσία ειναι μια ελαφριά απόχρωση του copper.

 

Καμια σχέση με χρυσό-χρυσό που δεν θα το προτιμούσα.

 

Πραγματικά το χρωμα σπέρνει.

 

Εδω unboxing και φωτό και μαζί με το s6 edge.

 

Σφραγισμένη συσκευασία με ταινία ασφαλείας αψογα όλα οπως την ψείρισα τη συσκευη απο άκρη εις άκρην.

Καλορίζικο..:D

Edited by geovass
αφαίρεση των φωτογραφιών
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παρέλαβα και την συσκευη απο amazon στο ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ gold χρωμα που στην ουσία ειναι μια ελαφριά απόχρωση του copper.

 

Καμια σχέση με χρυσό-χρυσό που δεν θα το προτιμούσα.

 

Πραγματικά το χρωμα σπέρνει.

 

Εδω unboxing και φωτό και μαζί με το s6 edge.

 

Σφραγισμένη συσκευασία με ταινία ασφαλείας αψογα όλα οπως την ψείρισα τη συσκευη απο άκρη εις άκρην.

 

καλοριζικο!

και εσυ βλεπω emerald στο s6 egde και τωρα gold (μου αρεσουν οι επιλογες σου)

Edited by geovass
αφαίρεση των φωτογραφιών

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

οντως το ασημι ειναι καλυτερο απο αυτο το χρυσο του s7 edge ,s7..πηγα και το ειδα το χρυσο απο κοντα επιτελους και το συγκρινα με το δικο μου s6 edge plus gold..φοβερο κινητο δεν αντιλεγει κανεις γρηγορο,τα εικονιδεια ειναι πολυ μεγαλα σε σχεση με το δικο μου..ελπιζω με ενα update να μικρυνουν λιγο.παντως το χρωμα δεν ειναι ιδιο με αυτο του s6 edge plus gold..τεραστια διαφορα με του s6 plus το χρωμα..τα εβαλα κατω και με ενα iphone 6s gold..του s6 plus το χρυσο ειναι ποιο καθαρο,πλατινα,φερνει και λιγο προς το silver.του s7 edge ειναι σαν χαλκινο το χρωμα,ποιο μπρουτζινο καπως!!

 

Δηλαδή το χρυσό του edge plus ειναι πιο ομορφο απο αυτο του s7?

Υπάρχει κάποια αξιοπιστη πηγη που να αναφερει την ελευση του s7 στη χώρα μας σε silver titanium?

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα σε Κωτσόβολο σε μαύρο. Μου είπαν ότι θα έρθει κατά τις 9 Απριλίου! Υπομονή!!! :(
Link to comment
Share on other sites

Το VR που παρελαβα γραφει επανω compatible with note5/s6 edge/s6/s6 edge +.Φανταζομαι οτι δεν γραφει το s7 edge γιατι ειναι πολυ καινουργιο.Σωστα;

Ναι, αλλωστε δεν εχει βγει και αλλο gear vr, ένα ειναι κοινο για ολα τα μοντελα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδια:)

Αν και νωρίς και ουτε πρωτη φορτιση η μπαταρια δειχνει τα δοντια της(με 52% μου ηρθε)

Ένα 20-25% σιγουρα στανταρ πανω από 6 edge και σαφως πιο αργο ρυθμο κατεβαινει το ποσοστο μπαταριας.

Επισης πιο δροσερο είναι ανεβαζοντας ελαχιστα θερμοκρασια ακομα και εντατικο σκαλισμα-στησιμο-εγκατασταση καμια ντουζινα εφαρμογών.

Με γειά Alex και καλοδούλευτο.

Άντε να έρθει και το δικό μου, αλλά δε το βλέπω πριν το τέλος μήνα με αρχές του άλλου ( από Πλαισιο παραγγελία με δωροεπιταγή ή puplic με τα ιδια από τις 10/3.... ).

Ίσως καλύτερα όμως έτσι αν έρθει τότε, μήπως έχει περάσει η πολύ << κάψα >> και τη δω αλλιώς........

Link to comment
Share on other sites

Με γειά Alex και καλοδούλευτο.

Άντε να έρθει και το δικό μου, αλλά δε το βλέπω πριν το τέλος μήνα με αρχές του άλλου ( από Πλαισιο παραγγελία με δωροεπιταγή ή puplic με τα ιδια από τις 10/3.... ).

Ίσως καλύτερα όμως έτσι αν έρθει τότε, μήπως έχει περάσει η πολύ << κάψα >> και τη δω αλλιώς........

Thanks και εγω περιμενα ένα 15ημερο από την προ παραγγελια εως παραλαβω μιας και μου ηρθε με απλο ταχυδρομειο από Γερμανια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ανοίχτηκαν και τα επιμέρους θέματα για μπαταρία, τροποποιήσεις / βελτιώσεις, φωτογραφία / βίντεο και αξεσουάρ.

 

Απο βδομάδα θα δημιουργηθεί και υποκατηγορία S7/S7edge :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το χρυσό του edge plus ειναι πιο ομορφο απο αυτο του s7?

Υπάρχει κάποια αξιοπιστη πηγη που να αναφερει την ελευση του s7 στη χώρα μας σε silver titanium?

To χρυσό του S7 Edge είναι ποιό έντονο σε σχέση με το χρυσό του S6,S6 Edge+ και αυτό ίσως δυσαρεστήσει κάποιους.Επίσης το μαύρο του S7 δεν βγάζει αυτή την απαλή μπλέ απόχρωση που έβγαζε στο S6 και που προσωπικά είχα λατρέψει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανοίχτηκαν και τα επιμέρους θέματα για μπαταρία, τροποποιήσεις / βελτιώσεις, φωτογραφία / βίντεο και αξεσουάρ.

 

Απο βδομάδα θα δημιουργηθεί και υποκατηγορία S7/S7edge :)

Το review πότε θα το έχουμε;:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασίλη αυτή πήρα και είναι αρκετά λεπτή και διάφανη.

http://plusmobi.net/mobile-cases/Mobile-Samsung-Cases-galaxy/thiki-theke-case-Θήκες-Samsung-Galaxy-S7-Edge/CASE-THIKI-THEKE-CLEAR-Θήκη-SPIGEN-SGP-Liquid-Crystal-για-Samsung-Galaxy-S7-ΔΙΑΦΑΝΟ-556CS20032

Ebay βέβαια έχει κάτω από τη μισή τιμή που βλέπεις.

Αλλά εγώ επειδή αυτά που είχα παραγγείλει αργούν ακόμα και ήθελα κάτι άμεσα την χρυσοπληρωσα.

Καλη επωνυμη αλλά από Ελλάδα δυστυχώς αυτή είναι πάνω κάτω η τιμή της νομίζω.

Θέλω να πιστεύω οτι δεν έδωσες 33 ευρώ για τη συγκεκριμένη.Μόλις μου ήρθε η ίδια απο το αγγλικό amazon και μαζί με τα μεταφορικά μου βγήκε 11 ευρώ...http://www.amazon.co.uk/gp/product/B01A7IDF3S?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00Πάντως είναι εξαιρετική θήκη...
Link to comment
Share on other sites

To χρυσό του S7 Edge είναι ποιό έντονο σε σχέση με το χρυσό του S6,S6 Edge+ και αυτό ίσως δυσαρεστήσει κάποιους.Επίσης το μαύρο του S7 δεν βγάζει αυτή την απαλή μπλέ απόχρωση που έβγαζε στο S6 και που προσωπικά είχα λατρέψει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το review πότε θα το έχουμε;:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω να πιστεύω οτι δεν έδωσες 33 ευρώ για τη συγκεκριμένη.Μόλις μου ήρθε η ίδια απο το αγγλικό amazon και μαζί με τα μεταφορικά μου βγήκε 11 ευρώ...http://www.amazon.co.uk/gp/product/B01A7IDF3S?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00Πάντως είναι εξαιρετική θήκη...

Όσο αφορά το χρώμα gold, το ακριβώς αντίθετο θα έλεγα ότι ισχύει. Το έχεις δει από κοντά, γιατί εγώ τα είδα δίπλα δίπλα και έβγαλα όπως σου είπα τα αντίθετο συμπέρασμα από εσένα. Θα έλεγα ότι στο 7αρι είναι πιο πολύ στο ασημί με gold χροιά.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το χρώμα gold, το ακριβώς αντίθετο θα έλεγα ότι ισχύει. Το έχεις δει από κοντά, γιατί εγώ τα είδα δίπλα δίπλα και έβγαλα όπως σου είπα τα αντίθετο συμπέρασμα από εσένα. Θα έλεγα ότι στο 7αρι είναι πιο πολύ στο ασημί με gold χροιά.

Εχω και τις δύο συσκευές και η διαφορά είναι αρκετά μεγάλη μεταξύ τους.Εκτός κι αν έτυχε έτσι στο δικό μου...

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση πάντως οτι το πλαίσιο δίνει 100ε δωροεπιταγή και 82.90 επιστοφή (πήγα σήμερα και ρώτησα) και οι άλλοι τίποτα..περίεργο

επιταγη δεν δινει τωρα.

Link to comment
Share on other sites

επιταγη δεν δινει τωρα.

 

Δινει κανονικα σήμερα πήγα και μου ειπαν ισχυει αρκει να αγορασεις την συσκευη οχι με επιδοτηση κτλ,είχαν και ενα χάρτινο σταντ με τα s7 που το έγραφε και αυτο μαζι με την επιστροφη

**λευτέρη το vr τι λεει; κανενας δεν το εχει τεσταρει;

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

έχει διαθέσιμα για άμεση παραλαβή στο Πλαίσιο? (για edge μιλάμε πάντα)

 

ΥΓ πάντως απο amazon it βρίσεις τώρα το black στα 707€ με τα μτφ δηλαδή 120€ κέρδος, ούτε δωροεπιταγές ούτε επιστροφές.

Link to comment
Share on other sites

Το vr είναι για παιδάκια. Το είχα πάρει πριν 2μήνες, το κράτησα 1 μέρα και το επέστρεψα πίσω στο κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...