Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπα από πλαίσιο την UE55KS8000 (η εικόνα της είναι απίστευτη) και περιμένω το S7 edge σε μαύρο χρώμα....

 

και εγω ηθελα να παρω μια 65 της σαμμυ αλλα μου τοχαλασε που δεν εχει 3dκατα τα αλλα πολυ καλη τιμη μαζι με το δωρο ,να τα χαιρεσε και τα δυο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μπα ενας μηνα ειναι αυτο θεμα το δοκιμασα και σε 3g 2g 4g τιποτα εχω δοκιμασει τα παντα

 

ο αδερφος μου με το ιδιο κινητο ιδια εταιρια εχει συνεχεια παντου 4g+ εμενα κατι δεν παει καλα και δεν ξερω τι και δεν βρικσω λυση καμια

 

Απ'την στιγμή όμως που στην ίδια συσκευή με Q δεν έχεις κανένα θέμα δείχνει ότι η συσκευή δεν έχει πρόβλημα.

Δοκίμασε αν έχεις και καμία άλλη κάρτα να δεις αν παίζει κι αυτή κανονικά.

 

Εγώ με cosmote είχα αρκετά προβλήματα με το σήμα μου εδω που μένω, ενω με vodafone αντίστοιχα κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα πρόβλημα στο κινητό κολλούσε και δεν ανταποκρινοταν ούτε με το συνδυασμό πλήκτρων το πήγα στη Samsung Micro tech και το κάναν αναβάθμιση. Σήμερα το παρέλαβα το άνοιξα κανονικά εκεί που ρυθμιζα Google κλπ ξανακολλησε και έκανε επανεκκίνηση μόνο του . Αντέ λέω ας δούμε... άνοιξε όλα καλά. Το αφήνω στην άκρη πάω να το ανοίξω και μου ζητάει Pin ξανά έκανε επανεκκίνηση. Έχει τύχει σε κάποιον όπλο το παραπάνω γενικά? Τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα πρόβλημα στο κινητό κολλούσε και δεν ανταποκρινοταν ούτε με το συνδυασμό πλήκτρων το πήγα στη Samsung Micro tech και το κάναν αναβάθμιση. Σήμερα το παρέλαβα το άνοιξα κανονικά εκεί που ρυθμιζα Google κλπ ξανακολλησε και έκανε επανεκκίνηση μόνο του . Αντέ λέω ας δούμε... άνοιξε όλα καλά. Το αφήνω στην άκρη πάω να το ανοίξω και μου ζητάει Pin ξανά έκανε επανεκκίνηση. Έχει τύχει σε κάποιον όπλο το παραπάνω γενικά? Τι μπορεί να συμβαίνει?

Καλησπέρα φίλε μου, παρόμοια κατάσταση έχω πάθει κι εγώ με μια φορά να κάνει επανεκκίνηση και τρεις φορές να είναι κλειστό και να μην ανταποκρινεται, όπου μετά από πολλές προσπάθειες και εκνευρισμό ανταπόκριθηκε το κινητό με power on-off και volume down ταυτόχρονα για πάνω από 10 δευτερόλεπτα. Ήμουν έτοιμος για service αλλά μετά δεν το ξαναέκανε....από ότι έψαξα είναι η λεγόμενη Black screen και γινόταν και στο s6.μπορεί με κάποιο update να φτιάξει, ελπίζω! Πάντως μετά από πολλά χρόνια με htc κινητά και θέλοντας μια αλλαγή κατέληξα στο s7 edge καθώς έπαθα πλάκα όταν το είδα από κοντά και λέω ας δοκιμάσω...ευχαριστημένος γενικά αλλά από αξιοπιστία σε software δεν είναι htc τα οποία πραγματικά δεν είχαν κολλήσει ποτέ!θα δείξει το μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

μπα ενας μηνα ειναι αυτο θεμα το δοκιμασα και σε 3g 2g 4g τιποτα εχω δοκιμασει τα παντα

 

 

 

ο αδερφος μου με το ιδιο κινητο ιδια εταιρια εχει συνεχεια παντου 4g+ εμενα κατι δεν παει καλα και δεν ξερω τι και δεν βρικσω λυση καμια

 

 

 

Μάλλον πρέπει να πας στην Cosmote για αντικατάσταση κάρτας SIM...

 

 

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επαναφέρω το θέμα καθώς συνεχίζω να έχω πρόβλημα ... Έχει κανείς παράσιτα στις κλήσεις? Είναι θέμα software και rom ή πρόβλημα του ακουστικού.. Έχει αντιμετωπίσει κάνεις το ίδιο θέμα ?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επαναφέρω το θέμα καθώς συνεχίζω να έχω πρόβλημα ... Έχει κανείς παράσιτα στις κλήσεις? Είναι θέμα software και rom ή πρόβλημα του ακουστικού.. Έχει αντιμετωπίσει κάνεις το ίδιο θέμα ?

Φιλε το ότι δεν πήρες απάντηση κατι λεει.

Δες αρχικά αν είναι θέμα παροχου, δοκίμασε να αλλάξεις τα δίκτυα η με αλλη σιμ.

Αν δεν φτιάξει πας για φόρματ και αν παλι δεν φτιάξει στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παράσιτα ,νόμιζα οτι έφταιγε ο άλλος αλλα δεν γίνεται να φταιν ολοι οι αλλοι ,τι γίνεται σε αυτην την περίπτωση ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επαναφέρω το θέμα καθώς συνεχίζω να έχω πρόβλημα ... Έχει κανείς παράσιτα στις κλήσεις? Είναι θέμα software και rom ή πρόβλημα του ακουστικού.. Έχει αντιμετωπίσει κάνεις το ίδιο θέμα ?

 

Έχεις περάσει μήπως custom rom? Εγώ είχα κάτι παρόμοιο μόνο όταν είχα περάσει το dual sound mod και χαμηλωνοντας την ένταση του ακουστικού λυνοταν

Στη stock rom δεν είχα θέμα πάντως

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο το s7 edge τι κινητο ειχες;Γιατι οκ σου ετυχε κατι και οντως ταλαιπωρηθηκες(τον Ιουνη που πηγα εγω,ειχαν οθονες και σε 2 ωρες το ειχα πισω το κινητο),αλλα πιστεψε με η Samsung θεωρειται απο τις πιο αξιοπιστες με τα πιο καλα σερβις.

Τυχατε τωρα σε ελλειψη οθονων κι εχετε δικιο βεβαια αλλα πιθανο κατι να ετυχε..

 

Sony Xperia Z2 ητανε ακριβως το προηγουμενο κινητο που ειχα και δεν μου εβγαλε κανενα προβλημα περα απο το card reader μετα απο 1 χρονο. Δεν ξερω αν το σερβις ειναι καλό ( οταν παρω το κινητο πισω θα σου πω) αλλα και το s6 edge ειχε το ιδιο προβλημα με τις γραμμες και τα stains στο display και συνεχιζει το προβλημα αλλα οταν πασαρεις ακριβα κινητα και τα μισα κανουν μπαμ απο το πουθενα και τα αλλα μισα ειναι με defective display στο 3μηνο αν δεν εχεις τουλαχιστον service απλα πατωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Dcris79 για δοκιμασε να αλλαξεις σε 2g να δεις συνεχιζονται τα παρασιτα;
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Dcris79 για δοκιμασε να αλλαξεις σε 2g να δεις συνεχιζονται τα παρασιτα;

Πως γίνεται αυτο ,εχω ομως παράσιτα και όταν ειμαι σε wifi

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει μήπως custom rom? Εγώ είχα κάτι παρόμοιο μόνο όταν είχα περάσει το dual sound mod και χαμηλωνοντας την ένταση του ακουστικού λυνοταν

Στη stock rom δεν είχα θέμα πάντως

Όχι όπως το πήρα είναι.. Ελβετική ρομ της Samsung..

Dcris79 για δοκιμασε να αλλαξεις σε 2g να δεις συνεχιζονται τα παρασιτα;

Αυτό δεν το δοκίμασα αλλά τι να πω.. Απογοητευμένος.. Ελπίζω να φταίει το δίκτυο ή να είναι θέμα software και όχι hardware.. Το ότι το έχουν και κάποιοι άλλοι κάτι λέει όμως.. Wind το δίκτυο μου..

Υ. Γ Το δοκίμασα και με 2g αλλά τα ίδια.. Το κάνει μόλις ανοίξω πολύ δυνατά την ένταση του ακουστικού κατά την ομιλία..

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Να συμβάλλω και εγώ σχετικά με την πληροφορία για το αν είναι αδιάβροχο το τηλέφωνο μας, το καλοκαίρι έκανα νεροτσουληθρες σε waterpark με το κινητό να γράφει βίντεο κτλ, το κινητό βουτουσε επί ώρες σίγουρα σε ένα μέτρο όχι όμως για πάνω από 30 δευτερόλεπτα καθώς το έβγαζα μετά τις βουτιές και έπεφτε και με πίεση μέσα στο νερό όσοι έχετε κάνει νεροτσουληθρες αντιλαμβανεστε, λοιπόν το τηλέφωνο δεν έπαθε απολύτως τίποτα εκτός από κάτι χαζά που έκανε μετά από κάθε βουτα για 10 δευτερόλεπτα πχ παίζανε τα εικονίδια σαν παλαβα, δεν έπιανε το touch.

Γιατί μπήκα με το κινητό στην πισινα;

Γιατί πολύ απλά πλήρωσα για ένα κινητό που είναι αδιάβροχο και έκανα το κέφι μου το χάρηκα όσο μπορούσα

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παράσιτα ,νόμιζα οτι έφταιγε ο άλλος αλλα δεν γίνεται να φταιν ολοι οι αλλοι ,τι γίνεται σε αυτην την περίπτωση ?

 

Τι εννοεις παρασιτα? Static noise, "τριζει" το ακουστικο, κατι αλλο...?

Παντως ολα τα s7 edge που εχω δει κι εχουν περασει απο τα χερια μου εχουν πολυ καλο ακουστικο...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να πας στην Cosmote για αντικατάσταση κάρτας SIM...

 

το εκανα και αυτο,εξαντλησα ολες τις επιλογες που ειχα,δεν εμεινε κατι αλλο τωρα να κανω..δεν ξερω με φορματ αμα στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παράσιτα ,νόμιζα οτι έφταιγε ο άλλος αλλα δεν γίνεται να φταιν ολοι οι αλλοι ,τι γίνεται σε αυτην την περίπτωση ?

 

Τι θήκη του φοράς; βγάλε την θήκη και κανε μια κλήση και δες αν κάνει πάλι αυτά τα παράσιτα, μπορεί να φταίει η θήκη.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Τι θήκη του φοράς; βγάλε την θήκη και κανε μια κλήση και δες αν κάνει πάλι αυτά τα παράσιτα, μπορεί να φταίει η θήκη.

spiegen φοραω,λες?θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Το service είναι απλά απαράδεκτό. Τους πήρα τηλεφωνο την Δευτερα και ειχαν παρει το ανταλλακτικο (οθονη) και μου ειπανε θα εχουν το κινητο ετοιμο. Σημερα αφου με βγαζουν τρελη οτι δεν παιζει να μου ειπανε κατι τετοιο , δεν εχουν παρει κανενα ανταλλακτικο και το περιμενουν 4-5 εργασιμες και αν. Δεν βλεπω να παιρνω το κινητο μου πισω αυτο το μηνα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παράσιτα ,νόμιζα οτι έφταιγε ο άλλος αλλα δεν γίνεται να φταιν ολοι οι αλλοι ,τι γίνεται σε αυτην την περίπτωση ?

 

Το τηλέφωνο έχει υποδειγματικό ηχειάκι...τέτοιο ώστε σε πολλές συνομιλίες εαν ο συνομιλητής δεν απαντήση άμεσα νομίζεις ότι έπεσε η γραμμή (δεν ακούγετε τίποτα...υπάρχη απόλυτη σιγή).

Από εκεί και πέρα εαν δεν πειράξατε την ρομ θα συνιστούσα να επισκευτείτε το service της Samsung διότι πάντα υπάρχουν και οι αστοχίες υλικού..

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο έχει υποδειγματικό ηχειάκι...τέτοιο ώστε σε πολλές συνομιλίες εαν ο συνομιλητής δεν απαντήση άμεσα νομίζεις ότι έπεσε η γραμμή (δεν ακούγετε τίποτα...υπάρχη απόλυτη σιγή).

Από εκεί και πέρα εαν δεν πειράξατε την ρομ θα συνιστούσα να επισκευτείτε το service της Samsung διότι πάντα υπάρχουν και οι αστοχίες υλικού..

 

 

αε αυτο εχεις απολυτο δικηο ,με εκανε εντυπωση οταν δεν μιλαει ο αλλος νομιζω πραγματι οτι επεσε η γραμμη και οχι δεν πειραξα ρομ ,οσο για το service με αυτα που ακουω φοβαμαι να το παω και να περιμενω κανεναν μηνα

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το service είναι απλά απαράδεκτό. Τους πήρα τηλεφωνο την Δευτερα και ειχαν παρει το ανταλλακτικο (οθονη) και μου ειπανε θα εχουν το κινητο ετοιμο. Σημερα αφου με βγαζουν τρελη οτι δεν παιζει να μου ειπανε κατι τετοιο , δεν εχουν παρει κανενα ανταλλακτικο και το περιμενουν 4-5 εργασιμες και αν. Δεν βλεπω να παιρνω το κινητο μου πισω αυτο το μηνα.

 

καποιος μαλλον ουρλιαξε περισσοτερο απο σενα και την τσιμησε

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν η Nougat που θα ερθει στο edge θα ειναι η 7.0 η 7.1 και ανω ?

Εχει βγει ημερομηνία ?

 

Σαν βιάζεσαι μου φαίνεται :p

Μην την περιμένεις εντός του έτους,εκτός πολύ πολύ συγκλονιστικού απροόπτου(1% δίνω πιθανότητα)

Κάποια στιγμή πρώτο τρίμηνο του 17 θα την πάρουμε και λογικά με την 7.1 όπως έγινε πέρσι με s6 που πήρε απευθείας την 6.0.1 η 6.0.2.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σαν βιάζεσαι μου φαίνεται :p

Μην την περιμένεις εντός του έτους,εκτός πολύ πολύ συγκλονιστικού απροόπτου(1% δίνω πιθανότητα)

Κάποια στιγμή πρώτο τρίμηνο του 17 θα την πάρουμε και λογικά με την 7.1 όπως έγινε πέρσι με s6 που πήρε απευθείας την 6.0.1 η 6.0.2.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Ετσι ειχαν πει, αλλα μετα το φιασκο του Note 7 , αν πιστευουν οτι ειναι φρονιμο να μην δωσουν βαση στη μονη ναυαρχίδα που τους εχει μείνει, τοτε ερχονται ακομα χειρότερες μερες (να τους πεις :p )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...